Connect with Us

Shëndeti, puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë i muajit Prill

Horoskopi

Shëndeti, puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë i muajit Prill

Publikuar

-

Shëndeti, puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë i muajit Prill

Dashi

Puna

Prilli duket si një muaj kalimtar , i mirë për të vlerësuar situatën, duke reflektuar mbi atë që shkoi keq dhe duke u përgatitur për të ecur para. Nëse ka tensione, jini të kujdesshëm që të mos dilni në mënyrën më pak të përshtatshme dhe në kohë të gabuar. Nga data 19 Prill, Mërkuri në Dem do t’ju ofrojë rezultate të shkëlqyera dhe shumë karakteristika të reja.

Dashuria

Venusi, Mërkuri dhe Marsi do t’ju ​​buzëqeshin pjesën më të madhe të muajit, ndërsa Jupiteri dhe Saturni vazhdojnë t’ju ​​duan!Kjo pamje astrologjike do të përkthehet në ndjenja lineare, në pasion dhe tërheqje , në dëshira të forta dhe të nxehta , në projekte konkrete dhe përmbushëse.Me pak fjalë, shijoni kushtet (astrale) të nevojshme për të jetuar një periudhë të përshtatur për nevojat tuaja. Por mos prisni që dashuria të bjerë në krahët tuaj duke mos u munduar aspak.

Shëndeti

Ndiheni mirë, në formë të shkëlqyer jashtë dhe brenda ! Ajo që do të bie në sy këtë muaj do të jetë energjia, fizike dhe mendore. Nëse shtoni të gjitha këto që vullneti juaj do të jetë gjithashtu në maksimumin e tij , këtu është një kornizë shumë e favorshme për përmirësimin e pamjes tuaj të jashtme, për t’u përfshirë në një rrugë specifike, bazuar në nevojat tuaja personale .

Financat

Do të keni qëllime të larta në lidhje me çështjet financiare ose pronësore. Disa prej jush do të konsiderojnë ose do të bëjnë një blerje të shtrenjtë për një fëmijë apo të afërm të ngushtë.

Demi

Puna

Për disa kohë tani duket se të gjitha projektet tuaja duhet të përplasen me ndonjë pengesë, ndoshta të padëshiruar nga ju dhe jo të varur nga vullneti juaj.Por ju keni një dhuratë për t’u patur zili, të cilën gjithë Zodiaku ju admiron: qëndrueshmëria. Këmbëngul, këmbëngul dhe mos u dorëzo.Jini këmbëngulës, por jo kokëfortë dhe nëse fati do t’ju tregojë një rrugë tjetër, shkoni me guxim dhe shkathtësi.

Dashuria

Çoroditja, dyshimet, nevoja për konfirmim dhe konkretizëm . Prilli do të fillojë me disa pikëpyetje në pritje, por shumë shpejt do të keni një ide të qartë.Sidoqoftë do të duhet të prisni deri në mes të muajit dhe të shmangni kënaqësinë e zgjedhjeve impulsive , të cilat nuk do t’ju çojnë askund.Në përgjithësi, yjet tuaj ju këshillojnë të mos kërkoni pika referimi të jashtme, por ta bëni vetëm zemrën tuaj boshtin qendror.Vetëm kjo zgjedhje do t’ju sjellë lumturinë e merituar dhe të dëshiruar.

Shëndeti

I dobët, ende nervoz, ndoshta edhe pak në depresion. Prisni, sepse drejt fundit të prillit fati i mirëqenies suaj, si i brendshëm ashtu edhe i jashtëm do të vijë përsëri.

Financat

Një nga gabimet tuaja këtë muaj do të jetë mungesa e gjykimit real të veprimeve dhe vendimeve tuaja personale kur përfshiheni në çështje të ndryshme financiare. Do të prireni të jeni të nxituar në gjykimin tuaj ose do t’i nënshtroheni lehtësisht panikut dhe frikës.

Binjakët

Puna

Ju do të shijoni favore të shkëlqyera astrale sidomos në gjysmën e parë të muajit kur qielli do të përurojë një fazë shumë të favorshme , ideale për t’u përfshirë plotësisht në çdo situatë dhe madje për të marrë më në fund rezultate më të prekshme. Edhe për para ju duket se jeni në pozitë polare, edhe nëse rrethanat e jashtme, jo të varura nga vullneti juaj, përsëri kërkojnë pak kujdes në investime dhe ndërmarrje të lirë.

Dashuria

Shumë shkathtësi, dhimbje mendore dhe komunikuese, emocione të plota : me këto premtime, qielli i Prillit synon t’ju përkëdhelë dhe t’ju bëjë të ndiheni në një mendje me dashurinë!Mund të jetë një kohë e mirë për shumë arsye : disa nga ju më në fund do të mbylleni me një çështje të pakëndshme, ndërsa të tjerët do të zbulojnë se ata ende mund të kenë ndjenja të caktuara, ndërsa dikush tjetër do ta bëjë situatën e tyre emocionale të qëndrueshme, të qëndrueshme dhe konkrete.

Shëndeti

Vital dhe energjik , i bukur nga jashtë dhe pozitiv nga brenda!Prilli do t’ju japë gëzimin të ndiheni të gjallë, të aftë, të aftë të shijoni të gjithë atë bukuri që mund t’ju ofrojë. Mirëqenia e brendshme dhe e jashtme do të shkojnë krah për krah.

Financat

Prilli do të jetë një muaj i mbarë për punën ose biznesin tuaj. Do të ketë mundësi për angazhime të reja, për të arritur rezultate më të mira, dhe në disa raste do të duhet të angazhoheni për punë shtesë.

Gaforrja

Puna

Çdo zgjedhje që do të duhet të bëni në pjesën e parë të muajit do të vlerësohet me kujdesin më të madh. Peshoni secilin hap, rilexoni postat elektronike, kontrolloni takimet dhe detajet dhe përpiquni të qëndroni të përqendruar dhe preciz. Kushtojini gjithashtu vëmendje investimeve, të cilat mund të përfshijnë disa gracka. Koha për të ndërmarrë veprime dhe për të mbledhur atë që të tjerët iu kanë borxh do të fillojë nga mesi i prillit : nga tani e tutje, asgjë dhe askush nuk do të jetë në gjendje të pengojë ngjitjen tuaj.

Dashuria

Shumë emocione të paqëndrueshme dhe shumë konfuzion në kokë: kjo është ajo që mund të prishë qetësinë tuaj në fillim të muajit.Mund të jetë që këto janë vetëm ndjesi, por në shumë raste do të ketë edhe reagime objektive, situata të jashtme që do të përfundojnë duke ndërhyrë në kërkimin tuaj për qetësi.Prisni, sepse deri në mes të muajit do të keni ide të qarta dhe ndjenjat do të bëhen lineare. Jo vetem. Për ata prej jush që kanë pritur lajme, duket se ata do të vijnë dhe se do të jenë pozitivë dhe shpërblyes!

Shëndeti

Pak plogështi do të shoqërojë fillimin e muajit, karakterizuar gjithashtu nga nervozizmi dhe disponimi i paqëndrueshëm, si dhe energjia e ulët mendore. Pra, është më mirë të mos tërheqësh litarin dhe të kujdesesh për veten dhe mirëqenien tënde.

Financat

Në Prill do të keni mundësinë të përmirësoni të ardhurat tuaja në buxhetin e familjes, megjithëse nuk do të humbni shpenzimet.

Luani

Puna

Nëse ka projekte, ide të veçanta që dëshironi të prezantoni ose intervista për t’u përballur, është më mirë të jeni në kohë. Sepse Prilli është i ndarë në gjysmë, me një pjesë të parë që është me avantazh dhe me plot lajme pozitive dhe një pjesë të dytë që është e hutuar, e paqartë ose madje e mbushur me ngjarje të paparashikuara që do të nervozojnë shenjat.

Dashuria

Të ndjeheni në një mendje me dashurinë dhe zemrën tuaj do të jetë e lehtë në pjesën e parë të muajit.Mbi të gjitha, sekreti i lumturisë dhe kënaqësisë qëndron pikërisht këtu: në aftësinë për të kuptuar dëshirat e dikujt.Duket e qartë, por sa herë keni menduar se dëshironi diçka dhe më pas keni zbuluar kontradikta që hedhin hije të çuditshme mbi vullnetin tuaj?Kushtojini vëmendje dhe dëgjoni veten tuaj, sepse një fazë më pak e favorshme, më e paqartë dhe nervoze fillon në mes të muajit.

Shëndeti

Energji e shkëlqyeshme dhe gjallëri e madhe për muajin Prill.Një fazë ideale ju pret të kujdeseni për pamjen dhe mirëqenien tuaj, përfshirë aktivitetin fizik. Edhe çështjet estetike do të gëzojnë favore të mëdha, siç është energjia mendore.

Financat

Muaji Prill ka rezervuar shumë të papritura për njerëzit e kësaj shenje. Gjatë këtij muaji do të keni mundësi të realizoni të gjitha projketet që keni planifikuar. Financat do të jenë të shkëlqyeshme, thjesht duhet të bëni kujdes me menaxhimin e tyre.

Virgjëresha

Puna

Për punë, Prilli mund të jetë më i drejtpërdrejtë , me fitime të dukshme në dhjetë ditët e fundit. Pra, nëse ka projekte për t’u prezantuar, intervista për t’u adresuar, kërkesa për t’u avancuar, përqendroni gjithçka në këtë fazë të muajit, kur do të keni përqendrim maksimal dhe aftësi maksimale.

Dashuria

Ka nervozizëm në ajër.Ndoshta arsyet do të gjenden në çështje të pakëndshme familjare, në ndërhyrje të jashtme në zgjedhjet tuaja emocionale, ose në një situatë të paqartë që akoma nuk mund ta kuptoni. Në çdo rast, dhjetë ditët e fundit do të jenë gjithashtu vendimtare për punët e zemrës. Do të keni ide të qarta, do të jeni magjepsës dhe do ta mbyllni muajin me një pasion të bukur për meritat tuaja. Prandaj shmangni bërjen e zgjedhjeve të nxituara, sepse surpriza të bukura ju presin.

Shëndeti

Nervoz dhe impulsiv dhe një gjendje shpirtërore e pakapshme: këto janë problemet në bazë të një periudhe jo shumë inkurajuese që do t’ju kërkojë maturi, vëmendje dhe shumë kujdes për mirëqenien tuaj personale.

Financat

Nëse keni lindur nën shenjën e Virgjëreshës, keni një muaj përpara në të cilin mund të prisni ndryshime në lidhje me shtëpinë ose pronën që zotëroni. Këto ndryshime mund të jenë të natyrës së ndryshme, të tilla si: riparime, përmirësime, zëvendësime, blerje ose shitje të një shtëpie apo prone, etj. Kini kujdes me fnancat dhe shpenzimet e tepërta.

Peshorja

LEXO EDHE:  Ju tregojmë pse gratë janë më të predispozuara për të pasur infeksione urinare

Puna

Kini kujdes për shpërqendrimet! Në gjysmën e parë të muajit, disa mendime që nuk lidhen me profesionin, mund t’ju pengojnë të jepni njëqind për qind në punën tuaj të përditshme.Më mirë të kontrolloni detajet e çdo kontrate dhe të vlerësoni me kujdes secilin dokument që do të nënshkruhet. Në përgjithësi, përveç këtyre paralajmërimeve, pozicioni juaj shfaqet në duart e Jupiterit dhe Saturnit të favorshëm, të aftë për të hapur rrugën për projektet tuaja.

Dashuria

Një gjë është e sigurt: nuk do të mungojnë emocionet këtë muaj! Shumë pasion, një sharm i veçantë që do t’ju ​​bëjë veçanërisht tërheqëse, por edhe ndjenja konfliktuale, të ngjyrosura me ndjesi që ndoshta ende nuk duhet t’i kuptoni ose të përballeni.Në fakt, disa nga ju do të donin të pretendonin se asgjë nuk ka ndodhur, por çelësi i lumturisë mbahet në zemrën tuaj , i fshehur midis dëshirave dhe vullneteve tuaja, jo gjithmonë i kuptuar mirë. Prandaj vër në dyshim zemrën, shko në qendër dhe bëhu vetvetja, deri në fund.

Shëndeti

Një qiell mjaft kontradiktor këtë muaj, i cili mund të përfshijë disa momente kur nuk doni t’u bëni asgjë të tjerëve ku jeni pothuajse hiperaktiv. Menaxhoni angazhimet dhe energjitë në mënyrë inteligjente.

Financat

Prilli do të jetë një muaj i favorshëm për përfundimin e detyrave ose zotimeve që lidhen me çdo përgjegjësi materiale ose pronësore, detyrim pronësor, etj. Gjatë këtij muaji ju do të jeni në gjendje të përfitoni nga një situatë në vendin tuaj të punës në mënyrën më të favorshme që do t’iu sjellë burime shtesë të të ardhurave.

Akrepi

Puna

Programet e qarta dhe të përcaktuara : në gjysmën e parë të muajit ju do të jeni në gjendje të planifikoni me efikasitet dhe dinakëri projektet tuaja të mëpasshme, dhe nëse lloji i punës që bëni e bën të mundur, ju madje mund të parashikoni diçka, në mënyrë që të gjeni veten në një avantazh në pjesën e dytë të prillit.

Dashuria

Për një pjesë të mirë të Prillit do të përjetoni një moment pushimi, një fazë në të cilën emocionet do të qetësohen, por në të njëjtën kohë kjo atmosferë e qetë do t’ju sigurojë pretekstin e duhur për të reflektuar në disa ngjarje të fundit. Do të jetë nga fundi i prillit që zemra do të kthehet të rrahë më fort. Emocionet mund të jenë të paparashikueshme dhe t’ju drejtojnë në drejtime të papritura.Ju do të dëshironi të përpiqeni të mbani larg pasionin i cili do të jetë praktikisht dërrmues në fund të muajit. Shqisat dhe zemra në qendër të vëmendjes!

Shëndeti

Në fund të muajit mund të përballeni me një nervozizëm që do të ndikojë në mirëqënien tuaj.

Financat

Gjatë këtij muaji, jini të kujdesshëm me transaksione të mëdha financiare ose nëse keni ndërmend të merrni një kredi.

Shigjetari

Puna

Kaq efikasitet dhe fokus i madh mendor. Për profesionin, ju mund të kaloni një periudhë shumë të favorshme, e cila do t’ju vendosë në një pozicion për të vlerësuar me saktësi atë që mund të arrini në të vërtetë.

Dashuria

Venusi ju përkëdhel por Marsi ju keqtrajton! Që mund të nënkuptojë se ose do të jeni dashuruar marrëzisht ose do të zemëroheni furishëm! Seriozisht, siç do ta keni kuptuar në Prill ju pret një pamje kontradiktore astrale, e cila sigurisht mund ta lërë fushën të lirë për ndjenja të sinqerta , por gjithashtu mund të krijojë hutim ose kontraste të hapura. Shumë do të varet nga rrethanat personale dhe unike që përjetoni dhe gjithashtu nga zgjedhjet tuaja. Qielli u thotë të gjithëve të jenë të sinqertë: madje edhe me veten tuaj.

Shëndeti

Në përgjithësi do të jeni mirë , por do të duhet të kujdeseni për pakënaqësitë, zemërimin dhe nervat e tua të fshehura, të cilat mund të vjedhin energji nga burimet tuaja fizike ose t’ju shpërqendrojnë dhe t’ju bëjnë të bëni pakujdesi.

Financat

Planifikoni shpenzimet tuaja mirë, sepse kostot do të jenë më të larta se sa ishin planifikuar më parë për këtë muaj.Gratë Shigjetare do të jenë ambicioze për të arritur një stabilitet më të mirë financiar. Ju ndoshta tani do t’i jepni vetes më shumë kurajë për të realizuar idetë tuaja, nga të cilat do të prisni disa të ardhura.

Bricjapi

Puna

Për gjysmën e parë të muajit do të duhet të luftoni me Mërkurin e lig. E gjithë kjo mund të nënkuptojë shpërqendrime dhe edhe më pak efikasitet në orarin tuaj të saktë. Mundohuni të kontrolloni me përpikmëri çdo detaj, dhe, të paktën për këtë periudhë, do të jetë më mirë të mos nënshkruani kontrata ose të nënshkruani ndonjë lloj marrëveshjeje. Nga mesi i prillit, megjithatë, prirja përmbyset.Ju do të jeni gati, preciz, i përqendruar dhe madje me fat.

Dashuria

Prilli duket si një rrugë pengesash! Në fillim do të duhet të përballeni me emocione konfliktuale, me rrethanën rënduese që edhe mendja do të jetë e hutuar dhe e dyshimtë. Pastaj këtu vjen faza e dytë, e ëmbël dhe e kënaqshme, e cila fjalë për fjalë do të bëjë që të fluturoni tre metra mbi qiell. Por pikërisht në fund të muajit, kontradiktat dhe nervozizmi rishfaqen.

Shëndeti

Uljet dhe ngritjet e vitalitetit që ju presin në prill ju këshillojnë të menaxhoni forcat tuaja me mençuri dhe inteligjencë, duke shmangur humbjen e kapitalit tuaj të energjive, jo të shkëlqyera, në aktivitete të padobishme dhe nervozizëm.

Financat

Në prill do të merrni një ofertë që do të hapë horizonte të reja për zhvillim dhe përparim, por vetëm nëse jeni gati për një ndryshim të tillë. Përndryshe, nëse mbivlerësoni veten ose aftësitë tuaja, humbja do të jetë e pashmangshme.

Ujori

Puna

Urani i vrenjtur në kuadraturë nga Demi gjatë gjithë muajit mund të shkaktojë pengesa në punë. Mbështetuni në komunikimin që Mërkuri, në favorin tuaj, përtej gjysmës së dytë të Prillit, ju jep: në fakt, planeti i biznesit do t’ju ndihmojë të zgjidhni pasiguritë shpejt.

Dashuria

Pasioni sipas dëshirës : Marsi në Binjakët dhe Venusi tek Dashi do t’i bëjnë ndjesitë dërrmuese. Një ngarkesë sensuale që do të ndriçojë partnerin ose personin që ju pëlqen dhe që, si një lumë në përmbytje, do të derdhet në erotizëm ose do të kthehet në entuziazëm dhe planifikim.Venusi në Dem (nga mesi i muajit) nuk do t’ju japë ëmbëlsinë e nevojshme për të zbutur çdo tension. Por ju, të aftë siç jeni, nëse rrëshqitni në polemikë, gjithmonë do të bini në këmbë.

Shëndeti

Marsi në Binjakët dhe Saturni në Ujor, janë në favorin tuaj dhe do t’ju pajisin me një vullnet prej çeliku , kështu që ju me të vërtetë mund të kryeni të gjitha synimet tuaja, nga dieta, palestra, duke kaluar eleminimin e zakoneve të këqija.

Financat

Këtë muaj do të jeni të kënaqur me lajmet që lidhen me shtëpinë në të cilën jetoni ose pronën që zotëroni.Ky muaj do të mbahet mend me mbledhje në raste të ndryshme.Më në fund do të ketë nëj përmirësim të gjendjes tuaj financiare.

Peshqit

Puna

Pra, shumë ide , shumë përqendrim mendor dhe energji e madhe do t’ju inkurajojnë të jepni gjithnjë më të mirën e aftësive tuaja.Sidoqoftë, duke pasur parasysh rrethanat e jashtme, jo të varura nga vullneti juaj, mbase ndonjë iniciativë duhet të zvogëlohet. Qielli shumë i favorshëm për punë dhe para në Prill ju sugjeron të jeni të durueshëm dhe të mos hiqni dorë nga ëndrrat tuaja.

Dashuria

Peshqit do të ndodhen midis një periudhe të pasigurt dhe ndryshimeve pozitive .Qielli do t’ju nxisë të përballeni me ndonjë dyshim. Mos dëgjoni zemërimin dhe mendimet negative, siç sugjerohet nga Marsi në Binjakët, por dashurinë që fshehni në zemrën tuaj dhe disponueshmërinë më të madhe emocionale të propozuar nga Venusi në Dem nga mesi i muajit e tutje. Urani, gjithmonë në të njëjtën shenjë, pra i favorshëm, nuk do të shterojë potencialin e tij vetëm në dhomën e gjumit, por do të inkurajojë një transformim të thellë të brendshëm që gradualisht do të shfaqet në një mënyrë të re të trajtimit të lidhjeve të dashurisë.

Shëndeti

Marsi në Binjakët do të zvogëlojë potencialin për energji dhe vendosmëri, por, ndërkohë, në datën 19 Prill, Dielli do të ketë kaluar në Dem dhe vitaliteti nuk do të preket aspak.

Financat

Ky do të jetë një muaj i mbarë për punën dhe zhvillimin e biznesit tuaj. Jini aktiv, ambicioz, kërkoni gjëra të reja, fusha të reja për shprehje dhe zhvillim.Nëse jeni duke punuar me dokumente financiare ose do të nënshkruani një kontratë financiare, jini të kujdesshëm në detaje. Nuk është koha për të vepruar vetëm me besim./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 18 Maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 18 Maj 2021

Dashi

Mënyra logjike dhe pragmatike e të menduarit të një shoku do t’ju inkurajojë të zgjidhni një problem. Ndihma e dikujt do t’ju ndihmojë të përmirësoni aftësinë tuaj për të fituar para. E vetmja gjë që ju nevojitet është të besoni në veten tuaj.

Demi

Ju mund të keni ndërmarrë shumë shpenzime në të kaluarën e afërt dhe tani mund të duhet të përballeni me pasojat. Si rezultat, mund ta gjeni veten në nevojë për para. Një mesazh i keqkomunikuar mund t’ju prishë një pjesë të mirë të ditës.

Binjakët

Koha e duhur për t’u përfshirë në aktivitete me të rinj. Jeta juaj e dashurisë do të jetë plot shpresë për të ardhmen. Njohuritë që do të merrni sot do t’ju japin përparësi kur keni të bëni me moshatarët. Mund të merrni një ftesë të rëndësishme nga një i panjohur.

Gaforrja

Do të gëzoni shëndet të mirë, por udhëtimet do të shkaktojnë lodhje dhe stres për ju. Mund të mërziteni për shkak të kushteve në shtëpi. Një fazë e vetmuar që ju ka kapur prej kohësh do të përfundojë, pasi duket se keni gjetur shpirtin tuaj binjak.

Luani

Do të kënaqeni me suksesin e dikujt pranë jush dhe do t’ia shprehni këtë. Nëse nuk jeni në humor, bashkëshorti/bashkëshortja juaj do ta përpiqet maksimalisht t’ju bërë të ndiheni mirë. Sot aftësia juaj artistike dhe krijuese do të vlerësohet dhe do t’ju sjellë shpërblime të papritura.

Virgjëresha

Përfshihuni në aktivitete argëtuese dhe relaksuese. Kontrolloni tendencën për të shpenzuar shumë kohë dhe para në argëtim. Përqendrimi në nevojat e familjes duhet të jetë përparësia për ju sot.

Peshorja

Një takim i papritur romantik do të jetë shumë emocionues, por mund të mos zgjasë shumë. Sot mund ta kaloni pjesën më të madhe të kohës për gjëra që nuk janë të nevojshme ose të rëndësishme. Bëni kujdes në punë nga dikush që nuk ju ngjall besim prej kohësh.

LEXO EDHE:  Rruga e Arbrit/ Nisin punimet në pranverë 2017

LEXO EDHE:  Ju tregojmë pse gratë janë më të predispozuara për të pasur infeksione urinare

Akrepi

Mosrespektimi i mendimeve të prindërve tuaj mund të jetë joproduktiv për ju. Një mik mund të kërkojë këshillën tuaj në zgjidhjen e një problemi personal. Planifikoni diçka të veçantë për mbrëmjen dhe ta bëni atë sa më romantike. Mos harroni të kujdeseni edhe për detajet.

Shigjetari

Do të gëzoni një ditë të qetë me anëtarët e familjes. Nëse dikush përpiqet t’ju përfshijë në problemet tuaja, injorojini dhe mos lejoni që kjo të prishë ditën tuaj. Do të ndiheni të vlerësuar në punë. Sot do të jeni në qendër të vëmendjes, kur ndihma që i keni dhënë dikujt në të kaluarën do t’ju shpërblehet ose pranohet.

Bricjapi

Nëse dëshironi të bëni një jetë të qetë dhe të mbani një standard të qëndrueshëm jetese, duhet të qëndroni të vëmendshëm në lidhje me financat tuaja. Merrni pjesë në aktivitete që ju sjellin në kontakt me njerëz me të cilët ndani interesa të përbashkëta. Mos u ndjeni të ndrojtur kur të pyeteni për mendimin tuaj, pasi do të vlerësoheni shumë për të.

Ujori

Kjo mund të mos jetë një ditë shumë fitimprurëse për ju në aspektin profesional. Sot ka gjasa ta përfundoni shumicën e detyrave para kohës së caktuar. Mund të zhgënjeheni sepse një takim romantik nuk do të mund të përmbushë pritshmëritë tuaja.

Peshqit

Disa persona të kësaj shenje mund të premtojnë më shumë sesa mund të japin. Jini mirëkuptues dhe të dhembshur me të dashurit tuaj sot. Mund të planifikoni të riorganizoni shtëpinë tuaj, por mund të mos jeni në gjendje të gjeni kohën e duhur për ta bërë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 17 Maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 17 Maj 2021

Dashi

Energjia juaj mund të kthehet drejt zbukurimit të shtëpisë tuaj. Prisni që dikush të kalojë pranë dhe të sjellë disa lajme interesante që mund t’ju tërheqin vëmendjen tuaj. Në dashuri mund të përjetoni emocione të bukura.

Demi

Një numër mesazhesh të dashura mund të vijnë nga njerëzit e afërm që jetojnë në vende të tjera. Nuk mund të jetë një ide e keqe të merrni në telefon dhe të flisni me njerëz që mbase nuk i keni parë për një kohë të gjatë. Ata do të jenë të lumtur t’ju dëgjojnë zërin.

Binjakët

Një shumë e vogël parash mund të vijë drejt jush sot. Mund të jetë një dhuratë, dividend ose bonus. Ju mund të dëshironi ta shpërdoroni atë për dhurata për veten tuaj dhe të tjerët në vend që ta vendosni në përdorim më praktik, gjë që është krejtësisht e nevojshme!

Gaforrja

Ju duhet të ndiheni dhe të dukeni mirë sot. Sharmi dhe aftësitë tuaja sociale janë në një nivel të lartë duke ju bërë të mirëpritur në çdo ngjarje shoqërore. Gëzoni këtë kohë të veçantë të miqësisë së mirë.

Luani

Aftësitë dhe imagjinata juaj psikike po funksionon në një nivel shumë të lartë. Ju përballeni me njerëzit e tjerë me një dashuri të thellë, shpirtërore. Ata do t’jua kthejnë këtë dashuri në shumë fish! Do të kaloni një ditë shumë pozitive.

Virgjeresha

Ju mund të krijoni disa miq të rinj. Jeni natyrshëm të prirur drejt shqetësimeve humanitare dhe këto mund të jenë në qendër të diskutimeve sot. Sa i përket aspektit profesional, ka të ngjarë të përballeni më shumë ngarkesë sot.

Peshorja

LEXO EDHE:  Pushimet sipas Horoskopit/Ja ku duhet të udhëtoni këtë vit

LEXO EDHE:  Rruga e Arbrit/ Nisin punimet në pranverë 2017

Ju jeni natyrshëm një person i sjellshëm, i dhembshur. Sot ndjenjat tuaja ka të ngjarë të përqendrohen jo vetëm te ata që janë pranë jush, por edhe më gjërë. u mund të dëshironi të shkruani përshtypjet tuaja në mënyrë që t’u referoheni më vonë. Përndryshe mund t’i harroni të gjitha.

Akrepi

Me aspektet e sotme planetare, ka të ngjarë të ndjeni një nxitim dashurie. Kjo përfshin dashurinë për familjen, miqtë, partnerin dhe të gjitha format e jetës. Sa i përket aspektit sentimental, mund të bëni njohje të rëndësishme.

Shigjetari

Ndiheni veçanërisht të dashur dhe të pasionuar, dhe mund të ndodhë të ndiqni një takim romantik me personin e veçantë në jetën tuaj. Çështjet e parave duken pozitive, pasi intuita juaj në lidhje me menaxhimin e tyre ka funksionuar mirë dhe ka të ngjarë të vazhdojë.

Bricjapi

Sot është një kohë e shkëlqyeshme për të formuar ose forcuar një marrëdhënie romantike. Nëse nuk jeni përfshirë, ka shumë mundësi që të takoni dikë. Nëse jeni në një lidhje, prisni që marrëdhënia juaj të krijojë një lidhje të re shpirtërore.

Ujori

Kjo është një ditë ideale për të filluar një sipërmarrje krijuese. Ju keni pasur shumë ide dhe nxitje krijuese. Sot është koha të zgjidhni një dhe të bëni hapin e parë për ta bërë vizionin tuaj realitet. Çelësi këtu është të fillosh.

Peshqit

Sot mund të dukeni veçanërisht tërheqës, prandaj mos u habitni nëse tërheqni pamje admiruese nga të huajt. Nëse keni mundësi, përpiquni të planifikoni vetëm kohë me personin e veçantë në jetën tuaj. Nuk do të pendoheni!/ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Nuk e shprehin lehtë dashurinë/ Tre shenjat e horoskopit që i fshehin ndjenjat

Publikuar

-

Nga

Nuk e shprehin lehtë dashurinë/ Tre shenjat e horoskopit që i fshehin ndjenjat

Akrepi

Fillojmë me zotin e fshehtësisë dhe dyshimit. Nëse ndonjëherë merrni ndonjë fjalë nga Akrepi, me të vërtetë do të jeni një tip i shkëlqyer ose ai do t’ju ketë besuar për t’ju thënë dy hile. Akrepi punon dhe lëviz në hije. Ai kurrë nuk do t’i hapë letrat e tij dhe nuk do t’i tregojë askujt detaje për jetën e tij. Edhe arsyeja kryesore që ai do ta bëjë këtë është të mbrojë veten, të mos lëndojë dhe të mos lëndohet. Atë që ai e do e “maskon” për të kaluar pa u vënë re.

Demi

Përballë Akrepit, nuk është aq i ndryshëm në atë që ka të bëjë me çështjet e jetës personale dhe privatësisë. Edhe Demi e mban gojën mbyllur. Ai nuk hapet sepse ka edhe disa çështje besimi, ndërsa konsideron se jeta e tij personale është vetëm për të dhe për askënd tjetër. Ai është gjithashtu mbrojtës në atë që ka të bëjë me njerëzit që i do dhe nuk dëshiron t’i ekspozojë ata. Ju kurrë nuk do të shihni një Dem të hapur ndaj jush dhe të zbulojë ndonjë gjë në lidhje me jetën e tij të dashurisë. Lëreni të dijë për ju, po. E kundërta, jo.

LEXO EDHE:  Horoskopi 8 Korrik 2016

LEXO EDHE:  Horoskopi 8 Korrik 2016

Virgjëresha

Virgjëresha, si një shenjë e Tokës, vlerëson shumë privatësinë e saj dhe nuk lejon askënd ta shkelë atë. Jeta e saj personale është vetëm për të dhe në fakt ato janë momentet kur ajo mund të jetë vetvetja dhe të ndihet mirë. Virgjëresha nuk ka nevojë të ndajë gjënë më të vogël me askënd. Çfarëdo që të ndodhë, ajo përballet me të dhe e jeton vetëm. Ajo nuk dëshiron që askush të pengojë në të, të ndërhyjë ose të japë mendimin e saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE