Connect with Us

Shëndeti/ Parashikimi i yjeve për muajin Prill

Horoskopi

Shëndeti/ Parashikimi i yjeve për muajin Prill

Publikuar

-

Horoskopi javor, 18-25 Prill/ Parashikimi i yjeve përsa i përket punës

Dashi

Ndiheni mirë, në formë të shkëlqyer jashtë dhe brenda ! Ajo që do të bie në sy këtë muaj do të jetë energjia, fizike dhe mendore. Nëse shtoni të gjitha këto që vullneti juaj do të jetë gjithashtu në maksimumin e tij , këtu është një kornizë shumë e favorshme për përmirësimin e pamjes tuaj të jashtme, për t’u përfshirë në një rrugë specifike, bazuar në nevojat tuaja personale .

Demi

I dobët, ende nervoz, ndoshta edhe pak në depresion. Prisni, sepse drejt fundit të prillit fati i mirëqenies suaj, si i brendshëm ashtu edhe i jashtëm do të vijë përsëri.

Binjakët

Vital dhe energjik , i bukur nga jashtë dhe pozitiv nga brenda!Prilli do t’ju japë gëzimin të ndiheni të gjallë, të aftë, të aftë të shijoni të gjithë atë bukuri që mund t’ju ofrojë. Mirëqenia e brendshme dhe e jashtme do të shkojnë krah për krah.

Gaforrja

Pak plogështi do të shoqërojë fillimin e muajit, karakterizuar gjithashtu nga nervozizmi dhe disponimi i paqëndrueshëm, si dhe energjia e ulët mendore. Pra, është më mirë të mos tërheqësh litarin dhe të kujdesesh për veten dhe mirëqenien tënde.

Luani

Energji e shkëlqyeshme dhe gjallëri e madhe për muajin Prill.Një fazë ideale ju pret të kujdeseni për pamjen dhe mirëqenien tuaj, përfshirë aktivitetin fizik. Edhe çështjet estetike do të gëzojnë favore të mëdha, siç është energjia mendore.

Virgjëresha

Nervoz dhe impulsiv dhe një gjendje shpirtërore e pakapshme: këto janë problemet në bazë të një periudhe jo shumë inkurajuese që do t’ju kërkojë maturi, vëmendje dhe shumë kujdes për mirëqenien tuaj personale.

Peshorja

LEXO EDHE:  Moti për ditën e sotme, datë 23 shtator 2018

Një qiell mjaft kontradiktor këtë muaj, i cili mund të përfshijë disa momente kur nuk doni t’u bëni asgjë të tjerëve ku jeni pothuajse hiperaktiv. Menaxhoni angazhimet dhe energjitë në mënyrë inteligjente.

Akrepi

Në fund të muajit mund të përballeni me një nervozizëm që do të ndikojë në mirëqënien tuaj.

Shigjetari

Në përgjithësi do të jeni mirë , por do të duhet të kujdeseni për pakënaqësitë, zemërimin dhe nervat e tua të fshehura, të cilat mund të vjedhin energji nga burimet tuaja fizike ose t’ju shpërqendrojnë dhe t’ju bëjnë të bëni pakujdesi.

Bricjapi

Uljet dhe ngritjet e vitalitetit që ju presin në prill ju këshillojnë të menaxhoni forcat tuaja me mençuri dhe inteligjencë, duke shmangur humbjen e kapitalit tuaj të energjive, jo të shkëlqyera, në aktivitete të padobishme dhe nervozizëm.

Ujori

Marsi në Binjakët dhe Saturni në Ujor, janë në favorin tuaj dhe do t’ju pajisin me një vullnet prej çeliku , kështu që ju me të vërtetë mund të kryeni të gjitha synimet tuaja, nga dieta, palestra, duke kaluar eleminimin e zakoneve të këqija.

Peshqit

Marsi në Binjakët do të zvogëlojë potencialin për energji dhe vendosmëri, por, ndërkohë, në datën 19 Prill, Dielli do të ketë kaluar në Dem dhe vitaliteti nuk do të preket aspak./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 9 maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 maj 2021

Dashi

Mund të rikuperoni një marrëdhënie, por kini kujdes nga çdo tension i tepërt. Konfliktet që nuk mund t’i kapërceni duhet të eliminohen së bashku me kauzën e tyre. Nga perspektiva e punës, pavarësisht nga periudha e krizës, kushdo që ka një qëllim në mendje që të arrihet deri në verë, do të jetë i kënaqur.

Demi
Favorizoni historitë e reja, këtë të diel ka më shumë qetësi për ndjenjat. Në punë, përpiquni të mos i zmadhoni problemet. Ata që kanë më pak burime financiare, janë të shqetësuar siç janë edhe ata që, megjithëse kanë burime më të mëdha, tërhiqen nga shpenzime të panevojshme.

Binjakët

Do të jetë e lehtë për të kapërcyer çdo problem dhe për të ecur përpara. Lajme pozitive gjithashtu në punë. Nuk përjashtohet që në ditët e ardhshme të arrijnë reagime shumë pozitive.

Gaforrja

Me hënën që duket mirë, ftohen beqarët e shenjës të shohin përreth. Kushtojini vëmendje financave, shpenzimet janë më të mëdha se të ardhurat. Ju do të dëshironit të punonit më shumë dhe akoma duhet të zgjidhni disa probleme në punë. Kontratat e mundshme nga qershori.

Luani

Marrëdhëniet sentimentale janë të favorizuara. Do të ketë një menaxhim më të mirë të ndjenjave. Është e mundshme që në punë të filloni nga e para, dhe në disa raste, ishit ju vetë që ndryshuat kartat në tryezë. Çështjet ekonomike dhe kontraktuale mbeten ende pa zgjidhje.

Virgjëresha

Në dashuri, përpiquni të shmangni konfliktet e panevojshme ndërsa jeni në punë, edhe nëse nuk do të jetë e lehtë të merrni përgjigje të menjëhershme, do të jeni në gjendje të korrni frytet e angazhimit tuaj duke filluar nga qershori.

LEXO EDHE:  Çdo shenjë e horoskopit kërkon partner të ndryshëm dhe kualitete të caktuara te një partner

LEXO EDHE:  Keni probleme me mëlçinë?/ Kjo është pija që e pastron rrënjësisht atë

Peshorja

Ditë ngërçi, prandaj ju duhet pushim. Nuk mund të duroni askënd që nuk është në krahun tuaj dhe prandaj mund të ndjeni një bezdi të lehtë. Më shumë sesa armiq, ju keni nevojë për bashkëpunëtorë.

Akrepi

Nga sot Venusi nuk është më kundër! Mundohuni të shfrytëzoni këtë pozitë të mirë planetare edhe për të ardhmen. Jupiteri dhe Saturni përkundër kanë përcaktuar shumë probleme ekonomike këto ditë.

Shigjetari

Një e diel e rëndësishme për të gjithë ata çifte që duan të kuptojnë se çfarë nuk shkon me marrëdhënien e tyre. Nga pikëpamja e biznesit, mundësi dhe zgjidhje të mira do të hapen në të ardhmen e afërt.

Bricjapi

E diela e maturisë, ka diçka që nuk shkon siç duhet. Ju duhet të shlyeni disa borxhe, ose llogari në pritje, para se të filloni përsëri më të fortë se më parë!

Ujori

Rreth datës 13, emocionet do rriten! Mos harroni se nga sot Venusi tranziton në shenjën tuaj në një mënyrë shumë pozitive. Në punë përpiquni të ndryshoni atë që nuk ju pëlqen por me maturi dhe kujdes. Keni një dëshirë të fortë për risi.

Peshqit

Jeni në një stuhi emocionale, efektet e së cilës mund të përhapen edhe për çifte me një marrëdhënie afatgjatë. Në punë keni krijuar pak tension, ndoshta sepse ju mungojnë pikat e duhura të referimit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Asgjë nuk mund t’i ndajë/ Këto janë tre çiftet më të fortë të Horoskopit

Publikuar

-

Nga

Dashi dhe Luani

Dashi dhe Luani janë njerëz intensivë dhe kur fillojnë të lidhen me njëri-tjetrin ata janë shumë të etur për të eksploruar ndjenjat e tyre dhe për të zbuluar të gjithë mundësitë në dispozicion për bashkimin e tyre. Për shkak të intensitetit të madh dhe nevojës për vëmendje, këto shenja ndonjëherë mund të mos bien dakord por me kalimin e kohës, por ndërsa mësojnë të merren me mënyrën e njëri-tjetrit, bëhen më të lidhur.

Dashi dhe Luani do të qëndrojnë së bashku deri në fund, pavarësisht nga pengesat. Shpirtrat e tyre bëhen një dhe kur vendosin ta çojnë lidhjen e tyre në një tjetër nivel, ata ndërtojnë familje me dashuri të vërtetë. Ata janë një çift frymëzues, siç duhet të jenë të gjithë.

Demi dhe Virgjëresha

Marrëdhënia midis këtyre shenjave ndërtohet ditë pas dite dhe forcohet vazhdimisht, deri në atë pikë sa të bëhet e pashkatërrueshme. Ata zakonisht komunikojnë lehtësisht me njëri-tjetrin, gjë që e bën më të thjeshtë fillimin e një marrëdhënieje dhe gjithashtu hedhjen e hapit tjetër.

LEXO EDHE:  Këto janë shenjat e horoskopit që kanë lindur për të marrë vëmendje

LEXO EDHE:  Këto shenja duhet të kenë kujdes me financat/ Ja si do të jenë marrëdhëniet tuaja me paratë javën e ardhshme

Shpesh krijojnë familje të shëndetshme, të cilat përdorin dialogun si armën e tyre kryesore, ku dashuria dhe kujdesi i ndërsjellë janë gjithmonë të pranishme. Forca e këtij çifti është e fuqishme dhe përpjekja për t’i ndarë ata është për dështim.

Gaforrja dhe Akrepi

Këto dy shenja janë bërë për të qenë së bashku dhe kur ta kuptojnë, jeta e tyre është transformuar plotësisht. Njëri nuk mund të jetojë pa tjetrin dhe ata vendosin në radhë të parë bashkimin që nuk mund të ndryshohet kurrë. Gaforrja dhe Akrepi kanë personalitete emocionale, të ndjeshme dhe shumë intuitive. Ata zgjedhin të shprehen në mënyra të ndryshme, të ndihmojnë njëri-tjetrin dhe të ndjekin qëllimet dhe ëndrrat e tyre.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 8 maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 7 shkurt 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Duket se ju nënshtroheni një stresi por kjo mund të jetë normale. Kjo është një ditë ideale për t’u çlodhur.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Në vendin e punës mund të mbyllni një marrëveshje të mirë, por është e sigurt që po ju mungon diçka, veçanërisht në sferën emocionale. Ju duhet të angazhoheni për të hapur dyert për njerëzit që ju duan.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Për ata që kanë një partner do të jetë koha e duhur për të pasur përvoja të reja, ata që janë vetëm do të jenë në gjendje të bëjnë takime shumë interesante.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Ndonjëherë ndiheni sikur keni të bëni me njerëz që nuk ju kuptojnë plotësisht. Ju jeni shumë i ndjeshëm, emocional dhe gjithashtu bujar, por kur diçka nuk shkon, mbyllni veten si një iriq, por duhet të përpiqeni të hapeni me njerëzit që doni.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Mund të ketë shumë ndryshime në këtë ditë.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Ju po vendosni bazat për rezultatet për të cilat keni punuar për një kohë të gjatë.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Kujtimet e atyre ditëve të trazuara kur keni menduar të hiqni dorë nga gjithçka, tani për fat të mirë janë larg.

LEXO EDHE:  Shëndeti, puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë i muajit Prill

LEXO EDHE:  Keni probleme me mëlçinë?/ Kjo është pija që e pastron rrënjësisht atë

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Në ditët e fundit keni përjetuar disa tensione që janë rritur për shkak të një ngarkese të tepruar pune. Përdorni ditën për të relaksuar nervat tuaja dhe përpiquni të rikuperoni qetësinë tuaj.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Që nga fillimi i Majit ka pasur nga ata që kanë gjetur dashuri, por pikërisht për këto çifte të sapo lindura ditët në vijim mund të jenë vendimtare për të kuptuar nëse ishte një shkrepje në tigan apo një histori që do të ketë një jetë të gjatë.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Ju do të duhet të jetoni me një farë tensioni për shkak të kundërshtimit të Hënës. Këshilla është të mos humbni durimin dhe të shmangni diskutimet e panevojshme.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Edhe pse jeni shumë i qetë, përsëri dëshironi të ndryshoni jetën tuaj. Pra, çfarë dite më të mirë të shtunën për të planifikuar cilat do të jenë lëvizjet tuaja të radhës.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Tensionet, fatkeqësitë dhe pasiguritë nga pikëpamja sentimentale duket se janë kapërcyer. Edhe në vendin e punës, gjërat janë shumë më mirë sesa disa javë më parë.

LEXO TE PLOTE