Connect with Us

Horoskopi për muajin Prill/ Çfarë kanë planifikuar yjet për dashurinë?

Horoskopi

Horoskopi për muajin Prill/ Çfarë kanë planifikuar yjet për dashurinë?

Publikuar

-

Horoskopi për muajin Prill/ Çfarë kanë planifikuar yjet për dashurinë?

Dashi

Venusi, Mërkuri dhe Marsi do t’ju ​​buzëqeshin pjesën më të madhe të muajit, ndërsa Jupiteri dhe Saturni vazhdojnë t’ju ​​duan!Kjo pamje astrologjike do të përkthehet në ndjenja lineare, në pasion dhe tërheqje , në dëshira të forta dhe të nxehta , në projekte konkrete dhe përmbushëse.Me pak fjalë, shijoni kushtet (astrale) të nevojshme për të jetuar një periudhë të përshtatur për nevojat tuaja. Por mos prisni që dashuria të bjerë në krahët tuaj duke mos u munduar aspak.

Demi

Çoroditja, dyshimet, nevoja për konfirmim dhe konkretizëm . Prilli do të fillojë me disa pikëpyetje në pritje, por shumë shpejt do të keni një ide të qartë.Sidoqoftë do të duhet të prisni deri në mes të muajit dhe të shmangni kënaqësinë e zgjedhjeve impulsive , të cilat nuk do t’ju çojnë askund.Në përgjithësi, yjet tuaj ju këshillojnë të mos kërkoni pika referimi të jashtme, por ta bëni vetëm zemrën tuaj boshtin qendror.Vetëm kjo zgjedhje do t’ju sjellë lumturinë e merituar dhe të dëshiruar.

Binjakët

Shumë shkathtësi, dhimbje mendore dhe komunikuese, emocione të plota : me këto premtime, qielli i Prillit synon t’ju përkëdhelë dhe t’ju bëjë të ndiheni në një mendje me dashurinë!Mund të jetë një kohë e mirë për shumë arsye : disa nga ju më në fund do të mbylleni me një çështje të pakëndshme, ndërsa të tjerët do të zbulojnë se ata ende mund të kenë ndjenja të caktuara, ndërsa dikush tjetër do ta bëjë situatën e tyre emocionale të qëndrueshme, të qëndrueshme dhe konkrete.

Gaforrja

Shumë emocione të paqëndrueshme dhe shumë konfuzion në kokë: kjo është ajo që mund të prishë qetësinë tuaj në fillim të muajit.Mund të jetë që këto janë vetëm ndjesi, por në shumë raste do të ketë edhe reagime objektive, situata të jashtme që do të përfundojnë duke ndërhyrë në kërkimin tuaj për qetësi.Prisni, sepse deri në mes të muajit do të keni ide të qarta dhe ndjenjat do të bëhen lineare. Jo vetem. Për ata prej jush që kanë pritur lajme, duket se ata do të vijnë dhe se do të jenë pozitivë dhe shpërblyes!

Luani

Të ndjeheni në një mendje me dashurinë dhe zemrën tuaj do të jetë e lehtë në pjesën e parë të muajit.Mbi të gjitha, sekreti i lumturisë dhe kënaqësisë qëndron pikërisht këtu: në aftësinë për të kuptuar dëshirat e dikujt.Duket e qartë, por sa herë keni menduar se dëshironi diçka dhe më pas keni zbuluar kontradikta që hedhin hije të çuditshme mbi vullnetin tuaj?Kushtojini vëmendje dhe dëgjoni veten tuaj, sepse një fazë më pak e favorshme, më e paqartë dhe nervoze fillon në mes të muajit.

Virgjëresha

Ka nervozizëm në ajër.Ndoshta arsyet do të gjenden në çështje të pakëndshme familjare, në ndërhyrje të jashtme në zgjedhjet tuaja emocionale, ose në një situatë të paqartë që akoma nuk mund ta kuptoni. Në çdo rast, dhjetë ditët e fundit do të jenë gjithashtu vendimtare për punët e zemrës. Do të keni ide të qarta, do të jeni magjepsës dhe do ta mbyllni muajin me një pasion të bukur për meritat tuaja. Prandaj shmangni bërjen e zgjedhjeve të nxituara, sepse surpriza të bukura ju presin.

Peshorja

Një gjë është e sigurt: nuk do të mungojnë emocionet këtë muaj! Shumë pasion, një sharm i veçantë që do t’ju ​​bëjë veçanërisht tërheqëse, por edhe ndjenja konfliktuale, të ngjyrosura me ndjesi që ndoshta ende nuk duhet t’i kuptoni ose të përballeni.Në fakt, disa nga ju do të donin të pretendonin se asgjë nuk ka ndodhur, por çelësi i lumturisë mbahet në zemrën tuaj , i fshehur midis dëshirave dhe vullneteve tuaja, jo gjithmonë i kuptuar mirë. Prandaj vër në dyshim zemrën, shko në qendër dhe bëhu vetvetja, deri në fund.

LEXO EDHE:  4 shenjat e horoskopit më të përkëdhelura nga fati

Akrepi

Për një pjesë të mirë të Prillit do të përjetoni një moment pushimi, një fazë në të cilën emocionet do të qetësohen, por në të njëjtën kohë kjo atmosferë e qetë do t’ju sigurojë pretekstin e duhur për të reflektuar në disa ngjarje të fundit. Do të jetë nga fundi i prillit që zemra do të kthehet të rrahë më fort. Emocionet mund të jenë të paparashikueshme dhe t’ju drejtojnë në drejtime të papritura.Ju do të dëshironi të përpiqeni të mbani larg pasionin i cili do të jetë praktikisht dërrmues në fund të muajit. Shqisat dhe zemra në qendër të vëmendjes!

Shigjetari

Venusi ju përkëdhel por Marsi ju keqtrajton! Që mund të nënkuptojë se ose do të jeni dashuruar marrëzisht ose do të zemëroheni furishëm! Seriozisht, siç do ta keni kuptuar në Prill ju pret një pamje kontradiktore astrale, e cila sigurisht mund ta lërë fushën të lirë për ndjenja të sinqerta , por gjithashtu mund të krijojë hutim ose kontraste të hapura. Shumë do të varet nga rrethanat personale dhe unike që përjetoni dhe gjithashtu nga zgjedhjet tuaja. Qielli u thotë të gjithëve të jenë të sinqertë: madje edhe me veten tuaj.

Bricjapi

Prilli duket si një rrugë pengesash! Në fillim do të duhet të përballeni me emocione konfliktuale, me rrethanën rënduese që edhe mendja do të jetë e hutuar dhe e dyshimtë. Pastaj këtu vjen faza e dytë, e ëmbël dhe e kënaqshme, e cila fjalë për fjalë do të bëjë që të fluturoni tre metra mbi qiell. Por pikërisht në fund të muajit, kontradiktat dhe nervozizmi rishfaqen.

Ujori

Pasioni sipas dëshirës : Marsi në Binjakët dhe Venusi tek Dashi do t’i bëjnë ndjesitë dërrmuese. Një ngarkesë sensuale që do të ndriçojë partnerin ose personin që ju pëlqen dhe që, si një lumë në përmbytje, do të derdhet në erotizëm ose do të kthehet në entuziazëm dhe planifikim.Venusi në Dem (nga mesi i muajit) nuk do t’ju japë ëmbëlsinë e nevojshme për të zbutur çdo tension. Por ju, të aftë siç jeni, nëse rrëshqitni në polemikë, gjithmonë do të bini në këmbë.

Peshqit

Peshqit do të ndodhen midis një periudhe të pasigurt dhe ndryshimeve pozitive .Qielli do t’ju nxisë të përballeni me ndonjë dyshim. Mos dëgjoni zemërimin dhe mendimet negative, siç sugjerohet nga Marsi në Binjakët, por dashurinë që fshehni në zemrën tuaj dhe disponueshmërinë më të madhe emocionale të propozuar nga Venusi në Dem nga mesi i muajit e tutje. Urani, gjithmonë në të njëjtën shenjë, pra i favorshëm, nuk do të shterojë potencialin e tij vetëm në dhomën e gjumit, por do të inkurajojë një transformim të thellë të brendshëm që gradualisht do të shfaqet në një mënyrë të re të trajtimit të lidhjeve të dashurisë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 14 maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 maj 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Nëse diçka në dashuri ju shqetëson në mendime, do të jetë me vend që këtë të premte të adresoni çështjet siç duhet. Lidhur me punën, pavarësisht krizës së përgjithshme, diçka e mirë rezervohet në qiell. Tregoni vëmendjen e duhur!

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Sipas horoskopit(14 maj), për sa i përket dashurisë, fundjava do të sjellë rezultate të mira. Sa i përket punës duhet të merrni kohë para se të veproni. Përdorni mendimet siç duhet.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Nëse shkëndija nuk është ndezur për një kohë të gjatë, tani është koha për të ecur përpara. Sa i përket punës, falë një propozimi të ri, do të jetë e mundur të përballesh me disa risi.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Në dashuri ka ardhur koha të ktheheni në lojë, ndërsa në punë është e nevojshme t’i kushtoni vëmendje të madhe vendimeve që do të merren. Mos u ngutni.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Sipas kësaj fundjava do t’ju sjellë disa këshilla, por gjithashtu do të ngrejë dyshime në lidhje me ndjenjat. Sa i përket punës, gjithçka po shkon mirë falë një vetëvlerësimi në rritje. Vazhdoni kështu!

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Venusi filloi me një tranzit të veçantë dhe kjo do t’ju çojë të jeni shumë tolerant në diskutime. Durimi do të jetë i nevojshëm edhe në punë.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Nëse ka pasur një krizë në dashuri, diçka mund të ndryshojë në orët e ardhshme. Sa i përket punës, ka ardhur koha të ndryshojmë dhe të shikojmë pak përreth.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat e yjeve për ditën e sotme

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, 15 korrik deri në 21 korrik 2019/ Zbuloni surprizat e kësaj jave për 12 shenjat e zodiakut

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Hëna nuk është më kundër jush. Dallimet duhet të zgjidhen sa më shpejt, që të jetë e mundur. Në vendin e punës nuk jeni plotësisht të kënaqur: disa vështirësi ju fusin në krizë të madhe.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Hëna ka qenë në opozitë për disa ditë, por nuk duhet të dorëzoheni. Mos u dorëzo kurrë. Sa i përket punës, e premtja do të jetë një ditë për tu marrë me energjinë e duhur.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Ndryshimet që ekzistojnë në çift mund të zgjidhen me një komunikim të mirë. Sa i përket punës, ju mund të bëni disa gabime, për shkak të shpërqendrimit tuaj.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Takimet e këtyre ditëve do të jenë shumë interesante, për të ardhmen. Kjo vlen si për dashurinë ashtu edhe për mjedisin e punës.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Para se të thoni ndonjë gjë, mendohuni dhe përpiquni të përdorni fjalët e duhura. Për sa i përket punës, lodhja ju bën të ndjeshëm: nervozizmi juaj rrjedh gjithashtu nga kjo situatë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 13 maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 maj 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Lajm i mirë për dashurinë, ndër të tjera me një person të lindur nën shenjën e Binjakëve mund të keni një histori të mirë. Ju dëshironi të lëshoni, por gjithashtu duhet të kapërceni një pengesë. Në punë, tani mund të ndryshoni dhe të filloni diçka të re gjithashtu!

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Lajm i mirë për dashurinë: një mirëkuptim i mirë mund të lindë me ata që kanë lindur nën shenjën e Binjakëve, por kujdes për ish-in. Në punë, jeni paksa i trazuar dhe keni Jupiterin dhe Saturnin përballë. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe mos u dorëzoni!

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Hëna, Mërkuri dhe Venusi janë në anën tuaj, një lajm i shkëlqyeshëm për dashurinë. Në punë, mos mendoni negativisht tani!

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Yjet tani janë premtues dhe ata që janë bashkë për një kohë të gjatë gjithashtu mund të bëjnë projekte të rëndësishme. Në punë, lajme të mira.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Për ndjenjat, situata është pak e veçantë, ju mund të keni mendime të dyta. Ëhtë më mirë të jesh i kënaqur me atë që vjen në vend që të nervozohesh!

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Venusi dhe Hëna janë disonante dhe dashuria ndikohet shumë nga kjo. Në punë, nëse po kërkoni një bonus, prisni javën tjetër!

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Hëna, Merkuri, Venusi, Jupiteri dhe Saturni janë në anën tuaj dhe kjo do të thotë që për dashurinë gjithçka po shkon mirë, përfitoni prej saj. Në punë, ka pak entuziasëm në ajër, por nëse filloni një projekt herët mund të keni një lajm të mirë!

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat e yjeve për ditën e sotme

LEXO EDHE:  Karriera, dashuria dhe shëndeti/ Çfarë parashikon horoskopi kinez për 2020-ën

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të shtyni një përballje deri të hënën e ardhshme, tani është më mirë të shmangni argumentet në dashuri. Në punë, momenti është delikat: pranoni atë që ju ofrojnë, përpiquni të mos hapni mosmarrëveshje dhe mosmarrëveshje!

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Hëna dhe Venusi janë të kundërta, është më mirë të qëndroni të qetë në dashuri. Në punë, përpiquni të merreni me të gjitha problemet!

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Çiftet më pak të qëndrueshme mund të kenë keqkuptime dhe komplikime gjatë fundjavës. Në punë, jeni të pavendosur dhe nuk dini në cilën rrugë të shkoni!

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Hëna është e favorshme dhe tani ka ardhur koha për të folur, për të përfituar nga këto mundësi të bukura. Në punë, moment shumë pozitiv: filloni të planifikoni për të ardhmen!

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Në dashuri ka shumë polemika, më mirë për të mbajtur diskutimet larg. Në punë, ju jeni të lodhur, por mund të ndodhë që një bashkëpunëtor t’ju zemërojë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 11 maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 janar 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Ditë interesante për marrëdhëniet, nuk është e nevojshme ta shtyni veten të dashurojë, nëse mendoni se dikush ju pëlqen ju shkoni për të. Në punë do të ishte e përshtatshme të përqendroheni në projekte që ju çojnë larg.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Duket se ju vërtet dëshironi të dashuroheni: duhet të kujtojmë se Afërdita nuk është tashmë në shenjën tuaj. Në punë ka një ngarkesë të energjisë pozitive që ju mbështet, ju gjithashtu mund të kapërceni problemet.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Mund të gjesh përsëri një dashuri të humbur.. të pasigurtat e vetme mund të lindin për ata që kanë përjetuar një ndarje, në këtë rast do të jetë e nevojshme të presësh deri në datën 20 për një takim. Në punë duhet të zhvilloni projekte të reja, por është koha e mirë për ta bërë atë.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Situata acarohet në ato marrëdhënie dashurie që kushtëzohen nga mërzia. Në punë situata përmirësohet, ju dëshironi të ndryshoni, të përfshiheni, por ka ende probleme me paratë.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Vëmendje ndaj fjalëve, gjesteve dhe mbi të gjitha maturisë maksimale në marrëdhëniet që tashmë kanë probleme. Në punën që mendoni para se të flisni, sot shmangni ndërlikimet.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Nëse ka probleme, ato duhet të adresohen menjëherë, Hëna është e favorshme dhe do t’ju ndihmojë. Në punë këto ditë, stresi po ju shkakton probleme; vështirësitë e mundshme në përqendrim dhe në marrëdhëniet me të tjerët.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Është koha e duhur për t’u njohur, ka shumë planetë të favorshëm. Në punë, shumë para janë shpenzuar për familjen, megjithatë perspektivat mbeten të mira.

LEXO EDHE:  Karriera, dashuria dhe shëndeti/ Çfarë parashikon horoskopi kinez për 2020-ën

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo fundjavë për secilën shenjë

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Mos i trondit gjërat shumë në dashuri! Në punë, nëse ka diçka për të sqaruar, ndoshta është më mirë ta shtyni atë për disa ditë.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Dita është përgjithësisht pozitive por mos bëni zgjedhje të nxituara në dashuri. Sot në punë do të jetë më mirë të vëzhgoni sesa të veproni, idetë tuaja po fitojnë ju duhet vetëm kohë.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Hëna është e favorshme dhe Venusi neutral: në këtë muaj mund të luhet e ardhmja e një dashurie. Në punë, nëse ka diçka për të zgjidhur, është më mirë të lëvizni në këtë periudhë.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Fillon përsëri pas një periudhe të vështirë: Hëna disonante flet për distancat që duhen tejkaluar .. sikur personi që dashuroni të ishte larg jush. Në punë këto janë ditë pozitive, nga marta do të ketë një situatë të favorshme për takime.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Nëse duhet të harroni një person, ndoshta është më mirë ta bëni sa më shpejt të jetë e mundur për t’u larguar. Në punë, nëse jeni duke pritur për një telefonatë, mund të ketë disa probleme!

LEXO TE PLOTE