Connect with Us

Horoskopi i punës/ Si do të jetë muaji Prill për të gjitha shenjat?

Horoskopi

Horoskopi i punës/ Si do të jetë muaji Prill për të gjitha shenjat?

Publikuar

-

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 18-25 Prill 2021

Dashi

Prilli duket si një muaj kalimtar , i mirë për të vlerësuar situatën, duke reflektuar mbi atë që shkoi keq dhe duke u përgatitur për të ecur para. Nëse ka tensione, jini të kujdesshëm që të mos dilni në mënyrën më pak të përshtatshme dhe në kohë të gabuar. Nga data 19 Prill, Mërkuri në Dem do t’ju ofrojë rezultate të shkëlqyera dhe shumë karakteristika të reja.

Demi

Për disa kohë tani duket se të gjitha projektet tuaja duhet të përplasen me ndonjë pengesë, ndoshta të padëshiruar nga ju dhe jo të varur nga vullneti juaj.Por ju keni një dhuratë për t’u patur zili, të cilën gjithë Zodiaku ju admiron: qëndrueshmëria. Këmbëngul, këmbëngul dhe mos u dorëzo.Jini këmbëngulës, por jo kokëfortë dhe nëse fati do t’ju tregojë një rrugë tjetër, shkoni me guxim dhe shkathtësi.

Binjakët

Ju do të shijoni favore të shkëlqyera astrale sidomos në gjysmën e parë të muajit kur qielli do të përurojë një fazë shumë të favorshme , ideale për t’u përfshirë plotësisht në çdo situatë dhe madje për të marrë më në fund rezultate më të prekshme. Edhe për para ju duket se jeni në pozitë polare, edhe nëse rrethanat e jashtme, jo të varura nga vullneti juaj, përsëri kërkojnë pak kujdes në investime dhe ndërmarrje të lirë.

Gaforrja

Çdo zgjedhje që do të duhet të bëni në pjesën e parë të muajit do të vlerësohet me kujdesin më të madh. Peshoni secilin hap, rilexoni postat elektronike, kontrolloni takimet dhe detajet dhe përpiquni të qëndroni të përqendruar dhe preciz. Kushtojini gjithashtu vëmendje investimeve, të cilat mund të përfshijnë disa gracka. Koha për të ndërmarrë veprime dhe për të mbledhur atë që të tjerët iu kanë borxh do të fillojë nga mesi i prillit : nga tani e tutje, asgjë dhe askush nuk do të jetë në gjendje të pengojë ngjitjen tuaj.

Luani

Nëse ka projekte, ide të veçanta që dëshironi të prezantoni ose intervista për t’u përballur, është më mirë të jeni në kohë. Sepse Prilli është i ndarë në gjysmë, me një pjesë të parë që është me avantazh dhe me plot lajme pozitive dhe një pjesë të dytë që është e hutuar, e paqartë ose madje e mbushur me ngjarje të paparashikuara që do të nervozojnë shenjat.

Virgjëresha

Për punë, Prilli mund të jetë më i drejtpërdrejtë , me fitime të dukshme në dhjetë ditët e fundit. Pra, nëse ka projekte për t’u prezantuar, intervista për t’u adresuar, kërkesa për t’u avancuar, përqendroni gjithçka në këtë fazë të muajit, kur do të keni përqendrim maksimal dhe aftësi maksimale.

Peshorja

LEXO EDHE:  “The Simpsons” na habisin sërish, parashikuan legalizimin e kanabisit në Kanada 13 vite më parë

Kini kujdes për shpërqendrimet! Në gjysmën e parë të muajit, disa mendime që nuk lidhen me profesionin, mund t’ju pengojnë të jepni njëqind për qind në punën tuaj të përditshme.Më mirë të kontrolloni detajet e çdo kontrate dhe të vlerësoni me kujdes secilin dokument që do të nënshkruhet. Në përgjithësi, përveç këtyre paralajmërimeve, pozicioni juaj shfaqet në duart e Jupiterit dhe Saturnit të favorshëm, të aftë për të hapur rrugën për projektet tuaja.

Akrepi

Programet e qarta dhe të përcaktuara : në gjysmën e parë të muajit ju do të jeni në gjendje të planifikoni me efikasitet dhe dinakëri projektet tuaja të mëpasshme, dhe nëse lloji i punës që bëni e bën të mundur, ju madje mund të parashikoni diçka, në mënyrë që të gjeni veten në një avantazh në pjesën e dytë të prillit.

Shigjetari

Kaq efikasitet dhe fokus i madh mendor. Për profesionin, ju mund të kaloni një periudhë shumë të favorshme, e cila do t’ju vendosë në një pozicion për të vlerësuar me saktësi atë që mund të arrini në të vërtetë.

Bricjapi

Për gjysmën e parë të muajit do të duhet të luftoni me Mërkurin e lig. E gjithë kjo mund të nënkuptojë shpërqendrime dhe edhe më pak efikasitet në orarin tuaj të saktë. Mundohuni të kontrolloni me përpikmëri çdo detaj, dhe, të paktën për këtë periudhë, do të jetë më mirë të mos nënshkruani kontrata ose të nënshkruani ndonjë lloj marrëveshjeje. Nga mesi i prillit, megjithatë, prirja përmbyset.Ju do të jeni gati, preciz, i përqendruar dhe madje me fat.

Ujori

Urani i vrenjtur në kuadraturë nga Demi gjatë gjithë muajit mund të shkaktojë pengesa në punë. Mbështetuni në komunikimin që Mërkuri, në favorin tuaj, përtej gjysmës së dytë të Prillit, ju jep: në fakt, planeti i biznesit do t’ju ndihmojë të zgjidhni pasiguritë shpejt.

Peshqit

Pra, shumë ide , shumë përqendrim mendor dhe energji e madhe do t’ju inkurajojnë të jepni gjithnjë më të mirën e aftësive tuaja.Sidoqoftë, duke pasur parasysh rrethanat e jashtme, jo të varura nga vullneti juaj, mbase ndonjë iniciativë duhet të zvogëlohet. Qielli shumë i favorshëm për punë dhe para në Prill ju sugjeron të jeni të durueshëm dhe të mos hiqni dorë nga ëndrrat tuaja./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 9 maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 maj 2021

Dashi

Mund të rikuperoni një marrëdhënie, por kini kujdes nga çdo tension i tepërt. Konfliktet që nuk mund t’i kapërceni duhet të eliminohen së bashku me kauzën e tyre. Nga perspektiva e punës, pavarësisht nga periudha e krizës, kushdo që ka një qëllim në mendje që të arrihet deri në verë, do të jetë i kënaqur.

Demi
Favorizoni historitë e reja, këtë të diel ka më shumë qetësi për ndjenjat. Në punë, përpiquni të mos i zmadhoni problemet. Ata që kanë më pak burime financiare, janë të shqetësuar siç janë edhe ata që, megjithëse kanë burime më të mëdha, tërhiqen nga shpenzime të panevojshme.

Binjakët

Do të jetë e lehtë për të kapërcyer çdo problem dhe për të ecur përpara. Lajme pozitive gjithashtu në punë. Nuk përjashtohet që në ditët e ardhshme të arrijnë reagime shumë pozitive.

Gaforrja

Me hënën që duket mirë, ftohen beqarët e shenjës të shohin përreth. Kushtojini vëmendje financave, shpenzimet janë më të mëdha se të ardhurat. Ju do të dëshironit të punonit më shumë dhe akoma duhet të zgjidhni disa probleme në punë. Kontratat e mundshme nga qershori.

Luani

Marrëdhëniet sentimentale janë të favorizuara. Do të ketë një menaxhim më të mirë të ndjenjave. Është e mundshme që në punë të filloni nga e para, dhe në disa raste, ishit ju vetë që ndryshuat kartat në tryezë. Çështjet ekonomike dhe kontraktuale mbeten ende pa zgjidhje.

Virgjëresha

Në dashuri, përpiquni të shmangni konfliktet e panevojshme ndërsa jeni në punë, edhe nëse nuk do të jetë e lehtë të merrni përgjigje të menjëhershme, do të jeni në gjendje të korrni frytet e angazhimit tuaj duke filluar nga qershori.

LEXO EDHE:  Horoskopi e premte 21 tetor

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, 10-17 Gusht/ Parashikimi i yjeve përsa i përket punës

Peshorja

Ditë ngërçi, prandaj ju duhet pushim. Nuk mund të duroni askënd që nuk është në krahun tuaj dhe prandaj mund të ndjeni një bezdi të lehtë. Më shumë sesa armiq, ju keni nevojë për bashkëpunëtorë.

Akrepi

Nga sot Venusi nuk është më kundër! Mundohuni të shfrytëzoni këtë pozitë të mirë planetare edhe për të ardhmen. Jupiteri dhe Saturni përkundër kanë përcaktuar shumë probleme ekonomike këto ditë.

Shigjetari

Një e diel e rëndësishme për të gjithë ata çifte që duan të kuptojnë se çfarë nuk shkon me marrëdhënien e tyre. Nga pikëpamja e biznesit, mundësi dhe zgjidhje të mira do të hapen në të ardhmen e afërt.

Bricjapi

E diela e maturisë, ka diçka që nuk shkon siç duhet. Ju duhet të shlyeni disa borxhe, ose llogari në pritje, para se të filloni përsëri më të fortë se më parë!

Ujori

Rreth datës 13, emocionet do rriten! Mos harroni se nga sot Venusi tranziton në shenjën tuaj në një mënyrë shumë pozitive. Në punë përpiquni të ndryshoni atë që nuk ju pëlqen por me maturi dhe kujdes. Keni një dëshirë të fortë për risi.

Peshqit

Jeni në një stuhi emocionale, efektet e së cilës mund të përhapen edhe për çifte me një marrëdhënie afatgjatë. Në punë keni krijuar pak tension, ndoshta sepse ju mungojnë pikat e duhura të referimit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Asgjë nuk mund t’i ndajë/ Këto janë tre çiftet më të fortë të Horoskopit

Publikuar

-

Nga

Dashi dhe Luani

Dashi dhe Luani janë njerëz intensivë dhe kur fillojnë të lidhen me njëri-tjetrin ata janë shumë të etur për të eksploruar ndjenjat e tyre dhe për të zbuluar të gjithë mundësitë në dispozicion për bashkimin e tyre. Për shkak të intensitetit të madh dhe nevojës për vëmendje, këto shenja ndonjëherë mund të mos bien dakord por me kalimin e kohës, por ndërsa mësojnë të merren me mënyrën e njëri-tjetrit, bëhen më të lidhur.

Dashi dhe Luani do të qëndrojnë së bashku deri në fund, pavarësisht nga pengesat. Shpirtrat e tyre bëhen një dhe kur vendosin ta çojnë lidhjen e tyre në një tjetër nivel, ata ndërtojnë familje me dashuri të vërtetë. Ata janë një çift frymëzues, siç duhet të jenë të gjithë.

Demi dhe Virgjëresha

Marrëdhënia midis këtyre shenjave ndërtohet ditë pas dite dhe forcohet vazhdimisht, deri në atë pikë sa të bëhet e pashkatërrueshme. Ata zakonisht komunikojnë lehtësisht me njëri-tjetrin, gjë që e bën më të thjeshtë fillimin e një marrëdhënieje dhe gjithashtu hedhjen e hapit tjetër.

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, 10-17 Gusht/ Parashikimi i yjeve përsa i përket punës

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo e dielë për të gjitha shenjat

Shpesh krijojnë familje të shëndetshme, të cilat përdorin dialogun si armën e tyre kryesore, ku dashuria dhe kujdesi i ndërsjellë janë gjithmonë të pranishme. Forca e këtij çifti është e fuqishme dhe përpjekja për t’i ndarë ata është për dështim.

Gaforrja dhe Akrepi

Këto dy shenja janë bërë për të qenë së bashku dhe kur ta kuptojnë, jeta e tyre është transformuar plotësisht. Njëri nuk mund të jetojë pa tjetrin dhe ata vendosin në radhë të parë bashkimin që nuk mund të ndryshohet kurrë. Gaforrja dhe Akrepi kanë personalitete emocionale, të ndjeshme dhe shumë intuitive. Ata zgjedhin të shprehen në mënyra të ndryshme, të ndihmojnë njëri-tjetrin dhe të ndjekin qëllimet dhe ëndrrat e tyre.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 8 maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 7 shkurt 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Duket se ju nënshtroheni një stresi por kjo mund të jetë normale. Kjo është një ditë ideale për t’u çlodhur.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Në vendin e punës mund të mbyllni një marrëveshje të mirë, por është e sigurt që po ju mungon diçka, veçanërisht në sferën emocionale. Ju duhet të angazhoheni për të hapur dyert për njerëzit që ju duan.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Për ata që kanë një partner do të jetë koha e duhur për të pasur përvoja të reja, ata që janë vetëm do të jenë në gjendje të bëjnë takime shumë interesante.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Ndonjëherë ndiheni sikur keni të bëni me njerëz që nuk ju kuptojnë plotësisht. Ju jeni shumë i ndjeshëm, emocional dhe gjithashtu bujar, por kur diçka nuk shkon, mbyllni veten si një iriq, por duhet të përpiqeni të hapeni me njerëzit që doni.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Mund të ketë shumë ndryshime në këtë ditë.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Ju po vendosni bazat për rezultatet për të cilat keni punuar për një kohë të gjatë.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Kujtimet e atyre ditëve të trazuara kur keni menduar të hiqni dorë nga gjithçka, tani për fat të mirë janë larg.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo e dielë për të gjitha shenjat

LEXO EDHE:  Horoskopi javor/Jorgo Pulla tregon si do jetë kjo javë për shenjat e zodiakut

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Në ditët e fundit keni përjetuar disa tensione që janë rritur për shkak të një ngarkese të tepruar pune. Përdorni ditën për të relaksuar nervat tuaja dhe përpiquni të rikuperoni qetësinë tuaj.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Që nga fillimi i Majit ka pasur nga ata që kanë gjetur dashuri, por pikërisht për këto çifte të sapo lindura ditët në vijim mund të jenë vendimtare për të kuptuar nëse ishte një shkrepje në tigan apo një histori që do të ketë një jetë të gjatë.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Ju do të duhet të jetoni me një farë tensioni për shkak të kundërshtimit të Hënës. Këshilla është të mos humbni durimin dhe të shmangni diskutimet e panevojshme.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Edhe pse jeni shumë i qetë, përsëri dëshironi të ndryshoni jetën tuaj. Pra, çfarë dite më të mirë të shtunën për të planifikuar cilat do të jenë lëvizjet tuaja të radhës.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Tensionet, fatkeqësitë dhe pasiguritë nga pikëpamja sentimentale duket se janë kapërcyer. Edhe në vendin e punës, gjërat janë shumë më mirë sesa disa javë më parë.

LEXO TE PLOTE