Connect with Us

Publikohet lista e Eurovizionit/ Kur do të performojë Anxhela Peristeri

Showbizz

Publikohet lista e Eurovizionit/ Kur do të performojë Anxhela Peristeri

Publikuar

-

Publikohet lista e Eurovizionit/ Kur do të performojë Anxhela Peristeri

Është publikuar sot radha si do të këndojnë të gjithë pjesëmarrësit në festivalin evropian të muzikës Eurovizion.

Shqipëria përfaqësohet nga Anxhela Peristeri me këngën ‘Karma’ me tekst në Olti Currit dhe muzikë në Kledi Bahitit. Ajo do të performojë e 11-ta në natën e dytë të festivalit.

Eurovizioni do të mbahet në Roterdam të Hollandës nga 18 deri në 22 maj, pas anulimit të ‘Eurovision 2020’ për shkak të pandemisë së koronavirusit.

LEXO EDHE:  Pirja e kafes para stërvitjes mund t’iu ndihmojë të digjni dhjamin

Organizatori i Eurovision ka paraqitur 4 skena të mundshme për këtë festival që realizohet pavarësisht pandemisë COVID-19. Në ditët në vijim organizatori i festivalit do të konfirmojë se cili skenar do të vihet në zbatim./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Bomba” amerikane lë pa fjalë 229 milionë ndjekësit e saj/ Fotot më “hot” të Kim Kardashian

Publikuar

-

Nga

Ajo është një nga femrat më seksi në botë. Bëhet fjalë për bombën amerikane, Kim Kardashian.

Kim ka çmendur të gjithë ndjekësit e saj teksa ka pozuar me bikini minimaliste.

41 vjeçarja ka treguar linjat e saj bombastike duke mahnitur me fizikun e saj 229 milionë ndjekësit e saj.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme me fotot më “hot” të “bombës” amerikane./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Si dy pika ujë”/ Sindi prezanton motrën e saj

Publikuar

-

Nga

Sindi Loci është një nga ish konkurrentet e Përputhen, e cila ka tërhequr shumë vëmendjen kur ishte pjesë e emisionit.

Ajo është përfshirë në shumë debate me konkurrentë të tjerë dhe në fund vendosi të dilte vetëm nga emisioni .

Pas daljes, Sindi është shumë aktive në rrjetet sociale ku publikon shpesh momente nga përditshëmria e saj.

Por së fundi ka vendosur të prezantojë me ndjekëist një person shumë të rëndësishëm për të, motrën e saj Flavia Loci.

LEXO EDHE:  “Këmbët i kisha gjak”/ Anxhela Peristeri rrëfen momentin e saj më të keq në skenë

LEXO EDHE:  Shpallet juria përfundimtare e Eurovizion-it për Francën: Rona Nishliu e para

Gjëja e parë që vihet re është ngjashmëria e madhe me Sindin, madje shumë prej ndjekësve e kanë ngatërruar me të.

“Për të gjithë ju që menduat se isha unë. E di, ngjajmë shumë po ajo është një ndër yjet e mi të bukur, Flavia Loci”, shkruan Sindi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Pas pritjes së “çmendur” në Shkodër/ Pogradecarët dynden për të takuar ish konkurrentët e Përputhen

Publikuar

-

Nga

Pas pritjes në Shkodër, destinacioni i radhës së Përputhen është Pogradeci.  Ish konkurrentët e Përputhen kanë ndaluar në Pogradec ku janë pritur nga dhjetëra njerëz.

Pranë fugonit ku ndodhen ish konkurrentët shihen shumë njerëz të cilët kërkojnë të takojnë dhe të fotografohen me ta.

Disa nga ish konkurrentët që i janë bashkuar tureve të realizuar deri më tani janë, Mevlan Shaba, Rinian Leka, Atdhe Xharavina, Jasmin Kadriu, Sara Malaj, Antonela Berisha.

LEXO EDHE:  “Këmbët i kisha gjak”/ Anxhela Peristeri rrëfen momentin e saj më të keq në skenë

LEXO EDHE:  Revoltohen izraelitët/ Palestina po bojkoton Eurovizionin

Grupit i janë bashkangjitur dhe moderatorja Bora Zemanit, autorja e programit Olsa Muhameti dhe opinionisti Arjan Konomi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE