Connect with Us

“Duhet të jepja llogari për krevatin”/ Moderatorja flet pas akuzave për bashkëpunim për prostitucion

Showbizz

“Duhet të jepja llogari për krevatin”/ Moderatorja flet pas akuzave për bashkëpunim për prostitucion

Publikuar

-

“Duhet të jepja llogari për krevatin”/ Moderatorja flet pas akuzave për bashkëpunim për prostitucion

Hermes Nikaj, i njohur ndryshe si Zogu i Tiranës, kohë më parë u arretsua nga policia për prostitucion.

Nga përgjimet, u përmendën shumë emra të personazheve të njohura , ndër to edhe emri i moderatores Dajana Shabani.

E ftuar në emisionin “Why Not” ajo u shpreh se në atë kohë, ajo është përgjuar për 9 muaj dhe targat e makinës pasi, personat që flisnin  me Zogun futeshin automatikisht në përgjime.

Ajo është shprehur se doli e pastër nga përgjimet dhe e vetmja gjë që nuk kuptonte ishte injoranca e njerëzve, të cilëve sipas saj duhej tu jepte shpejgime dhe llogari se çfarë bënte në krevat Zogu i Tiranës.

Unë Hermesin e kam njohur në 2018 kam bashkëpunuar me të dy vite ashtu si dhe ka bashkëpunuar Aldo para meje 4 vite. Unë jam përgjuar 9 muaj në telefon edhe target e makinës sepse personat që Zogu merrte shpesh futeshin automatikisht në përgjime.

Unë dola e pastër nga ato përgjime 9 mujore mua më bën shumë përshtypje injoranca e këtij populli se si mund të marrin përbazë shaka dhe batuta që bëjmë në emision sepse unë dua ti zgjoj njerëzit jo ti ve në gjumë në mëngjes, me të kesh bashkëpunim me dikë.

Unë seriozisht këtë nuk e kam kuptuar kurrë. Të gjithë sytë ishin te unë sepse unë duhet të jepja shpjegim dhe llogari për krevatin e zogut.Atëhere po marr Aldon dhe ta pyes ‘Alo Aldo ti katër vite që ke punuar çfarë bën zogu në krevat?’ domethënë është budalliku më i madh.

Por, unë jam rritur në një familje ku mund të mos jem mosmirënjohëse, nuk mund ta shkel dhe ti hedh baltë dikë që kam punuar dhe e njoh. Unë Hermesin, Zogun nuk e hedh poshtë dhe pik dhe nuk më intereson mendimi i njerëzve”, rrëfeu Dajana.

LEXO EDHE:  Modelja me trupin perfekt/ Ylli i televizionit çmend ndjekësit

Ajo gjithashtu tregoi se gjatë kohës që Hermes ishte në burg i ka shkuar dy herë për vizitë./ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Fationi ngacmon Ledjanën/ “Dëgjova se e le Mevlanin”

Publikuar

-

Nga

Mes Ledjanës dhe Mevlanit ka patur jo vetëm dashuri por edhe shumë zënka e debate. Pëlqimi i tyre vihet shpesh herë në pikëpyetje nga ndjekësit dhe konkurrentët saqë mendohet se dyshja po aktron njësoj si Andi me Tean.

Së fundi në një foto të Ledjanës ka komentuar Fationi, i cili thumbon konkurrenten duke i shkruar: “Çfarë dëgjova unë që e le Mevlon?”. Ledjana nuk ka nguruar dhe ka hedhur poshtë fjalët që thuhen lart e poshtë.

LEXO EDHE:  U arrestua për atentatin ndaj Shkëlzen Kastratit/ “I forti” i Niklës i përfshirë në një tjetër vrasje

LEXO EDHE:  FOTOT- Yjet që shkëlqyen në tapetin e kuq të "Grammy Awards"/ Dua Lipa, Taylor Swift dhe Beyonce “pushtuan” mediat e huaja

“Jo”, i shkruan ajo./ CNA.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ledjana Prenga 🧚🏼‍♀️ (@ledjanaprengaa)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Ti këndon, unë jetoj me zërin tënd”/ Selvija na preku zemrat me dedikimin për Shpat Kasapin

Publikuar

-

Nga

“Ti këndon, unë jetoj me zërin tënd”/ Selvija na preku zemrat me dedikimin për Shpat Kasapin

Selvije Jao dhe Shpat Kasapi janë kthyer në një nga çiftet më të dashura për publikun shqiptar. Dyshja po shijojnë dashurinë e tyre dhe në çdo moment të ditës janë bashkë.

Këtë e ka treguar së fundi Selvija me dedikimin e saj për njeriun e zemrës. Ajo ka publikuar në Instastory momente nga prapaskenat dhe krahas shkruan:

Sa me fat jam që dëgjoj çdo ditë zërin tënd, nuk lodhem duke pritur me orë të tëra në çdo aktivitet tëndin, shpirt. Ti këndon unë jetoj me zërin tënd.”/ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Jetojnë në një shtëpi?/ Jasmina dhe Ola tregojnë si qëndron e vërteta

Publikuar

-

Nga

Jetojnë në një shtëpi?/ Jasmina dhe Ola tregojnë si qëndron e vërteta

Pak ditë më parë në rrjetet sociale qarkulloi një video ku Jasmina dhe Gladiola, konkurrentja e re e Përputhen, shiheshin duke dalë nga e njëjta ndërtesë.

Pas kësaj nisën aludimet se dy vajzat jetojnë në të njëjtin apartament por në lidhje me këtë Jasmina dhe Gladiola kanë dhënë sqarim duke treguar se është thjesht rastësi.

Unë dhe personi në fjalë kemi dalë nga i njëjti pallat. Nuk e dija që kishte ndryshuar shtëpi e para dhe e dyta kam mesazhe, voice kam dhe shumë persona që vërtetojnë që unë kam qenë në tjetër vend dhe jo në të njëjtën banesë me…ia harrova emrin…me Olën. Nuk besoj se duhet të jap sqarime të mëtejshme sepse unë shkoj për punët e mia personale, se jeton dhe dikush tjetër, sepse unë përballë kam shtëpinë time, pra nuk të jap llogari sepse kam tre vjet që jetoj në atë lagje. Normal që do jem komode, normal që do zbres poshtë të marr ushqim sepse aktualisht jeton një person i njohur i imi, familjar me mua, po të doni e bëj publike dhe emrin. Mbi të gjitha nuk jam unë me Olën, jemi thjesht ne në të njëjtin vend. Rastësitë në jetë mund të ekzistojnë pafund. Pra jeni duke më kërkuar llogari se përse rastisa në të njëjtin vend që ka qenë dhe ajo dhe pse kam zbritur të marr ushqim kur dhe ajo ka marrë ushqim, është sikur të më thoni pse merr frymë kur dhe ajo merr frymë”, shprehet Jasmina ndërsa Gladiola është shprehur:

LEXO EDHE:  Dosja “Margjeka”/ SPAK mbyll hetimet, merr të pandehur gjyqtaren

LEXO EDHE:  Çmend meshkujt me fizikun e saj/ Modelja më e nxehtë e rrjetit

“Unë jetoj e vetme dhe nuk ndaj qiranë me asnjë. Gjithsesi kjo është kontrata e shtëpisë, do ta sjell dhe në studio që eprorët e mi ta shikojnë. Ju normale që do jeni të dyzuar për këtë video që keni parë, por unë po iu them që nuk jetoj në shtëpi me një nga konkurrentet e programit. Kam qenë në dijeni që Jasmina jetonte në të njëjtën lagje me mua, por ajo jo sepse ka ndodhur ndryshimi i shtëpisë time ndërkohë që ne nuk kemi qenë shoqe. Jemi përballur në lagje, nuk e di nëse ajo më ka parë por unë po. Kaq, unë tani jam e detyruar të ndryshoj dhe banesën time sepse më ka dalë informacioni ku jetoj. Mua më cënohet dhe e drejta e të jetuarit normal”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE