Connect with Us

Mediat greke i kushtojnë artikull Bashkim Finos

Aktualitet

Mediat greke i kushtojnë artikull Bashkim Finos

Publikuar

-

Mediat greke i kushtojnë artikull Bashkim Finos

Edhe mediat greke kanë shkruar për ndarje nga jeta të ish-kryeministrit Bashkim Fino Sot, pas betejës me koronavirusin.

“Ndërron jetë në moshën 59-vjeçare, pas ndërlikimeve nga koronavirusi, deputeti i Partisë Socialiste dhe ish-Kryeministri i përkohshëm i Shqipërisë, Bashkim Fino”– shkruan në artikullin e saj “Protothema”.

“Sipas mediave shqiptare, ai e humbi betejën me koronavirusin në orët e para të së hënës pas disa ditësh shtrim në spital. Nga informacionet e para, ai pësoi një sulm në zemër.
Bashkim Fino në vitin 1992 u zgjodh kryetar i Bashkisë së Gjirokastrës, një pozicion që e mbajti deri në vitin 1996. Fino mbajti postin e Kryeministrit zyrtar nga marsi deri në korrik 1997”,- përfundoi media greke./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Pas fitores/ Rama prezanton objektivat, kur do foromohet qeveria e re

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme në një dalje për mediat Kryeministri Edi Rama prezantoi objektivat se kur do të formohet qeveria e re.

Sipas tij, kush nuk e ka arritur objektivin dhe kush nuk ja ka zbarhdur faqen partisë duhet tja lerë vendin dikujt tjetër. GJithashtu Rama shtoi se në 12 Qershor Partia Socilaste mbush plot 30 vite ku theksoi se kjo është dita e duhur për të thirrur komisionin dhe për të paraqitur vizionet.

Mesazhi i parë për gjithë familjen është gati për të nisur që tani përgatitjen e fitores tjetër për vitin e ardhëm dhe zgjedhjet e 2025. Gati për të analizuar ne çdo aspëkt mandatin e dytë që të kuptojmë se ku dhe si duhet të ndërhyjmë në makinen elektorale dhe ne partinë socilaiste. Me gadishmerinë do nisim fushatë hapje të partië socialiste. Kush nuk e ka arritur objektivin, kush nuk ja ka zbardhur faqen duhet gjithashtu tja lerë vendin dikujt tjetër. Një mision i posacem duhe të vihet për këtë process me anëtarsime të reja. Në 12 qershor ps mbush 30 vjec dhe është dita e duhur për të thirrur komisionin për të paraqitur vizionet. Kongresi i jashtëzakonshëm do zgjedhi dhe asamblenë, të cilët do marrin detyra sipas një kalendari të paracaktuar. Qeveria e re do të formohet pas sezonit të verës”, u shpreh Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama nuk dorëzohet/ Sërish ftesë opozitës: Do e mbajmë të shtrirë dorën e bashkëpunimit

Publikuar

-

Nga

Ftesa për Bashën/ Rama: Nuk do të thotë që të marrë poste në qeveri

Kryeministri Edi Rama nuk heq dorë nga ftesa për bashkëpunim me opozitën.

Gjatë mbledhjes me deputetët, Rama theksoi se do e mbajnë shtrirë dorën e bashkëpunimit për opozitën.

“Ne nuk kemi marrë mandatin për të luftuar me PD, po për të çuar deri në nfund punët e mëdha që kemi nisur. Do e presim PD derisa të vendosë lidhjen me realitetin. Do e mbajmë të shtrirë dorën e bashkëpunimit për opozitën e nuk do të lëmë rast pa ua kujtuar se për ne kjo është dekada për ta ngjitur lart Shqipërinë, jo duke u shtyrë me njëri tjetrin duke u kacafytur”, u shpreh Rama.

LEXO EDHE:  Fitoi betejën me Covid/ Imzot Frendo kthehet në Tiranë së shpejti

LEXO EDHE:  Prej dy muajsh në betejë me Covid/ Reagon për herë të parë Andi Përmeti, përlot me mesazhin e tij

Ai theksoi se akuzave të opozitës do u përgjigjen me rezultatet e punës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Dy javë pas zgjedhjeve/ Rama takim me deputetët

Publikuar

-

Nga

Dy javë pas zgjedhjeve të 25 prillit, kryeministri Edi Rama ka mbledhur deputetët aktual dhe ata të rinjtë që dolën fitues në 25 prill.

Takimi është duke u zhvilluar në Pallatin e Bigradave. Ky është takimi i parë që mban Rama me deputetët e rinj të zgjedhur.

Rama është duke mbajtur fjalën e tij para deputetëve, ku pritet edhe të prezantojë objektivat që ka për mandatin e tretë./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE