Connect with Us

Gjekmarkaj “lajthit” në emision/ Ofendon dhe shan Patozin: Je ordiner…

Politikë

Gjekmarkaj “lajthit” në emision/ Ofendon dhe shan Patozin: Je ordiner…

Publikuar

-

Gjekmarkaj këshillë Bashës/ Kuvendi nuk duhet bojkotuar!

Agron Gjekmarkaj, kandidat i PD për Lezhën është përplasur ashpër me koordinatorinh e Bindjes Demokratike Astrit Patozi.

Duke folur për zgjedhjet e 25 prillit dje hyrjen e forcave të reja politike në skenë, Gjekmarkaj ka dalë nga trutë në emisionin “Real Story”, ku ka shpërthyer në fyerje dhe akuza ndaj Patozit. Ai e akuzon këtë të fundit se është nën shpërbimin e Edi Ramës.

Debati i plotë:

Gjekmarkaj– Nuk të llogaris fare për burrë ha në një ccanak me ramën. Ato mesazhet e Edi Ramës haji vetë. Me Edi Ramën kam oirë edhe verë dhe nuk e kap për turp fare.

Patozi– Gjith jetën time kam respektuar shumë njerëzit e shtypit edhe kur nuk e kanë merituar por tani nuk je më në rolin e një gazetari.

Gjekmarkaj– Je i pacipë mor burrë.

Patozi– Ti do të bësh atë që keni bërë në Elbasan por nuk e bëni dot. Ti kërkon patjetër të krijosh sherr dhe përplasje

Gjekmarkaj– Ti gënjen dhe shpif. Je si garuzhde e Edi Ramës. Je katunar mediokër. Ty politikan ta kanë vënë emër. Ju jeni kukullat e Edi Ramës.

LEXO EDHE:  Kriza ekonomike do ta rrëzojë diktatorin bjellorus Aleksandër Llukashenko

Patozi– Po u zunë dy veta perceprimi që krijohet është që u zunë të dyja palët. Unë do vazhdoj të mbroj pikëpamjet e mia. Ti je një person sepse në vend që të marrësh gjërat që ke thënë

Gjekmarkaj– Mos shpif për gjëra ordinere. Je ordiner more burrë. Ti je me mision për të bërë lek.

Ti shpif, ti gënjen, se ti je këtu si gruzhdja e Ramës për opinionin publik. Ti je gazetar, mediokër, ti ke hyrë si anonim politik, ndërsa ndryshimi im është gjë nuk kam hyrë si anonim politik.

Patozi– Kjo është PD. Ky është njeriu që tregon se PD…

Gjekmarkaj– Ti gënjen. Ti shpif. Si shpif në këtë mënyrë, si s’të vjen turp të shpifësh?! /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Raporti final i OSBE për zgjedhjet e 25 prillit/ Balla: Shqipëria merr raportin më të mirë në këto 30 vite

Publikuar

-

Nga

Raporti final i OSBE/ODIHR për Zgjedhjet e 25 Prillit/ Balla: Shqipëria merr raportin më të mirë në këto 30 vite

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla ka reaguar pas publikimit të raportit final të OSBE/ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit.

Balla deklaron se OSBE/ODIHR konfirmoi se zgjedhjet e 25 prillit ishin shprehje kuptimplotë e demokracisë dhe e respektimit të lirisë së zgjedhësve.

Sipas Ballës, Shqipëria merr raportin më të mirë për zgjedhjet në këto 30 vite dhe kjo është një meritë e madhe, mbi të gjithë, e qytetarëve shqiptarë, të cilët ushtruan në shumicë të drejtën e tyre të votës.

Postimi i plote i Taulant Ballës:

LEXO EDHE:  A message for the “humanist” Sander Lleshaj/ Why do we need a “captain” as a minister?

LEXO EDHE:  Three fresh lies of Monika Kryemadhi

OSBE/ODIHR konfirmon gjetjet e raportit paraprak duke konfirmuar se Zgjedhjet e 25 Prillit ishin shprehje kuptimplotë e demokracisë dhe e respektimit të lirisë së zgjedhësve. Shqipëria merr raportin më të mirë për zgjedhjet në këto 30 vite dhe kjo është një meritë e madhe, mbi të gjithë, e qytetarëve shqiptarë, të cilët ushtruan në shumicë të drejtën e tyre të votës në zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit. Përgëzime KQZ për vlerësimin e marrë në këtë Raport.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Raporti final i OSBE/ Reagon Basha: Masakër Zgjedhore! Më 25 prill u tjetërsua vullneti i shqiptarëve

Publikuar

-

Nga

Raporti final i OSBE/ Reagon Basha: Masakër Zgjedhore! Më 25 prill u tjetërsua vullneti i shqiptarëve

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar për publikimin e raportit final nga OSBE/ODIHR.

Sipas Bashës e gjitha mund të përmblidhet si ”Masakër Zgjedhore”.

Dhe me këtë raport konfirmohet se më 25 prill u tjetërsua vullneti i shqiptarëve dhe ato zgjedhje nuk kishin lidhje me demokracinë dhe zgjedhjet e lira dhe të ndershme.

STATUSI NGA LULZIM BASHA

Raporti përfundimtar i OSBE/ODIHR konfirmon se me 25 prill u tjetërsua vullneti i shqiptarëve.

Këto janë disa nga konkluzionet e raportit përfundimtar të OSBE/ODIHR mbi 25 prillin:

– Blerja masive e votave.

– Presioni ndaj votuesve.

– Shkrirja në një e partisë në pushtet me shtetin.

– Keqpërdorimi i aseteve publike në avantazh të partisë në pushtet.

– Abuzimi me pushtetin dhe funksionet publike.

– Rritje e punësimit në administratën publike me qëllime elektorale.

LEXO EDHE:  Foto-Marina Vjollca bëhet nostalgjike/ Si dukej kur ishte 10 kilogram më e shëndoshë

LEXO EDHE:  Three fresh lies of Monika Kryemadhi

– Presion mbi administratën publike për të votuar partinë në pushtet.

– Përdorimi i fondeve të rindërtimit për të orientuar votën.

– Legalizime në këmbim të votës.

– Vjedhja e të dhënave private dhe personale të shqiptarëve nga partia në pushtet dhe ngritja e sistemit kriminal të patronazhistëve duke ushtruar përmes këtij sistemi presione dhe shantazhe ndaj qytetarëve.

– Përdorimi i grupeve kriminale për të ushtruar presion ndaj zgjedhësve.

– Ndryshimet kushtetuese të njëanshme, në kundërshtim me rekomandimet e Komisionit të Venecias.

E përmbledhur me dy fjalë: MASAKËR ZGJEDHORE!

Raporti konfirmon atë që të gjithë shqiptarët e dinë tashmë: 25 prilli nuk kishte lidhje me demokracinë dhe zgjedhjet e lira e të ndershme.

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Gjendet një valixhe e braktisur te stadiumi Dinamo/ Dyshohet për eksploziv

Publikuar

-

Nga

Gjendet një valixhe e braktisur te stadiumi Dinamo/ Dshohet për eksploziv

Një valixhe e braktisur është konstatuar mbrëmjen e sotme në Tiranë në rrugën ”Sulejman Delvina”.

Shërbimet e Policisë kanë vendosur perimetër sigurie rreth valixhes dhe menjëherë janë njoftuar forcat xheniere për veprime të mëtejshme.

Pritet të zbulohet se cfarë ka brenda valixhja e dyshimtë.

Tiranë/Informacion paraprak

Me datë 26.07.2021, në rrugën “Sulejman Delvina”, sherbimet e Policisë kanë konstatuar në trotuar një valixhe të braktisur.

LEXO EDHE:  Në muajin e fundit të shtatzënisë/ Jorida Tabaku aktive në politikë

LEXO EDHE:  Gjendet një granatë në Laprakë/ Ndodhej pranë banesës së ish-komandatit të FNSH

Menjeherë pas konstatimit është vendosur perimetri i sigurisë dhe është bërë njoftimi i forcas xheniere për veprime të metejshme.

Grupi hetimor punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

 

LEXO TE PLOTE