Connect with Us

Berti Qerosi takon Babalen

Satire Politike

Berti Qerosi takon Babalen

Publikuar

-

Dështimi i Salianjit/ Nuk votohet as në vendlindjen e tij

Lideri i fushatës së LSI në qarkun e Korçës, Berti Qerosi pas takimeve të fundit elektorale të Babales së Lulzim Bashës, në disa nga zonat e qytetit të Korçë i ka kërkuar zyrtarisht në emër të partisë së tij, një takim.

Një takim ku Qerosi për shqetësimet që ka ndjerë ditët e fundit ka kërkuar që të diskutohet thellësisht me dorë në zemër dhe palët që kanë firmosur koalicionin për qeverisjen e nesërme duhet ta ndajnë sot shapin nga sheqeri. Pas pritjeve të gjata të Berti Qeroti, Babalja u shfaq në lokalin e tij. Pasi u përqafuan, u puthën, ata filluan të diskutonin rreth situatës elektorale.

Bertri Qerosi u shfaq i shqetësuar, pse në zonat ku shkonte Babalja nuk lejohej kandidati fitues i LSI në Korçë, Endrit Braimllari, lideri i të rinjve në qarkun e Korçës, nipi, shpirti dhe zemra e Qerosit. Babalja është justifikuar menjëherë duke theksuar se lideri i të rinjve në Korçë është ai dhe nën modelin e tij dhe mesazheve që ai përcejll, të cilat fillojnë që me G.D në parlament dhe përfundojnë tek falsifikimet me Babalen, nuk mund ta ndryshojnë liderin e Korçës. Ai është Ervini, nuk mund të jetë Endriti.

Berti Qerosi i shqetësuar nga këto qendrime të Babales, ka theksuar se në rast se nuk do të ketë nga Republika e Re e PD në Korçë, ai do të reagojë ashpër dhe do t’i tregojë një mesazh qendrës ku do i kërkojë Kryemadhit që të diskutojë fort me Lulzim Bashën, në lidhje me qendrimin e ashpër dhe konfliktet që po nxit Republika e Re, ndaj LSI në Korçë.

LEXO EDHE:  Reshjet e dendura të borës/ Probleme me qarkullimin në Korçë

Qerosi mësohet të ketë thënë se Endrit Braimllari nuk është Andrea Mano, që Babalja bashkë me kërmillin mund ta marrin me shkelma e ta largojnë nga fushata. Por, Endrit Braimllari është një lider i vërtetë që do fitojë votat sepse ka Qerosin drejtor fushate.

Ndërsa asnjë kandidat tjetër dhe parti tjetër nuk ka një qeros në krye të fushatës, prandaj këtu gjërat fillojnë dhe analizohen ndryshe. Mësohet se Babalja është larguar me kokën lart pa i hapur rrugën Qerosit duke theksuar se do tja thyejë turinjtë Braimllarit të Berti Qerosit dhe nuk do të ketë asnjë tolerancë për LSI nga demokratët e Republikës së Re në Korçë.

Tashmë pritet që Qerosi të vazhdojë dhe thellojë misionin e tij duke iu drejtuar për zgjidhjen e kësaj situate kritike, Monës dhe vetë Lulzim Bashës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Satire Politike

Foto-“Krimi, krimi, kokat hëngshin me njëri-tjetrin”/ Rrjeti “kryqëzon” Ramën

Publikuar

-

Nga

Ngjarjet e rënda kriminale kanë tronditur vendin, gjatë ditëve të fundit, sidomos në Vlorë.

Por, ndërsa vrasjet vijonë të trondisin opinionin dhe situate duket se ka dalë jashtë kontrollit, faqet e humorit në rrjetet sociale, kanë risjellë në vëmendje një deklaratë të kryeministrit Edi Rama, kohë më parë I cili thoshte “kokat e njëri tjetrit hëngshin”.

LEXO EDHE:  Homazhet te “Varrezat e Dëshmorëve”/ Braçe sulmon Kryemadhin: Ju infekton papërgjegjshmëria

LEXO EDHE:  Kriza politike/ Zyrtarët gjermanë “shuplakë” Bashës dhe Kryemadhit

Vetëm se e para, nga vrasjet mes kriminelëve rrezikohen edhe qytetarët, dhe e dyta, në prag të nisjes së sezonit turistik, ky nuk është një imazh i mirë për Shqipërinë.

Në mungesë të një përgjigje nga shteti, rrjeti ka ironizuar nëpërmjet memeve.

Për më tepër shikoni galerinë e fotove më poshtë:/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

“Rrini pa merak, Rama më mësoi si manipulohen zgjedhjet”/ Plas humori në rrjet, fotot që nuk duhen humbur

Publikuar

-

Nga

Situata e zgjedhjeve të brendshme në Partinë Demokratike, nuk i ka shpëtuar faqeve të humorit në rrjetet sociale, të cilat kanë ironizuar nëpërmjet memeve.

Kreu i PD-së Lulzim Basha, edhe pse në 25 prill shënoi dështimin e radhës, jo vetëm që nuk jep dorëheqjen, por rikandidon për tu rizgjedhur kryetar, ndërkohë që është në karrigen e kryetarit.

LEXO EDHE:  Ndalohet ngjarja e rëndë/Korçarja tenton të vrasë të shoqin, por…

LEXO EDHE:  Reshjet e dendura të borës/ Probleme me qarkullimin në Korçë

Këtë radhë nuk luajti as lojën “ngriva-shkriva” si në vitin 2017, por duke vënë në shërbim të tij gjithë administratën, duket se ka përgatitur farsën e radhës në 13 qershor.

Ndaj edhe në rrjet, duket se gara për drejtimin e PD-së është marrë me shumë sportivitet.

Më poshtë disa nga memet më pikante.

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Lajthit Petrit Vasili…

Publikuar

-

Nga

Peçua, Peçua more Peçua, Peçua i Metës mo paska lajthitur.

Ja kështu thonë nëpër Tiranë e të tërë qeshin e gajasen me këtë personazhin më qesharak të politikës shqiptare, që pasi e mbylli me 360 votat e fituara në të gjithë qarkun e Tiranës, nuk rri pa u kruar edhe me komentet e tij në Facebook.

Njëri nga rastet më qesharake është i ditëve të fundit.

Jakup Gjoca me anë të një mesazhi të postuar ne faqen e tij, uron zonjën Irena Beqiraj me rastin e ditëlindjes.

Mirëpo nuk të le rradhë Petrit Vasili, gjithollogu i kudogjendur që nuk le rast pa treguar se sa torrollak është.

LEXO EDHE:  Gjendet hashash në rrugë/ Nuk dihen autorët

LEXO EDHE:  Reshjet e dendura të borës/ Probleme me qarkullimin në Korçë

Sepse truthari ka bërë një koment duke i thënë Jakupit “ të falenderoj mik”, paçka se Jakupi nuk e kishte fare me Vasilin, pasi urimi i tij i adresohej Zonjës Irena.

E si për t’i vënë kapak muhabetit, pas lajthitjes së Peço Vasilit ndërhyn njëri nga komentuesit e rradhës: “Gëzuar o Petrit po më duket nuk e kishte me ty zotëria”.

Ironia për lajthitjen e rradhës është përgjigja më e mirë në raste të tilla për njerëz si Petrit Vasli, njëri prej karagjozëve të politikës shqiptare vlera e të cilit nuk është më shumë se 360 vota!

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: