Connect with Us

Luli xheloz për Gazmend Bardhin/ “Rrethohet nga çuna të bukur”

Satire Politike

Luli xheloz për Gazmend Bardhin/ “Rrethohet nga çuna të bukur”

Publikuar

-

Sot në takimin me të rinjtë në Elbasan, kreu i PD Lulzim Basha i habiti të gjithë me deklaratën e tij për Gazmend Bardhin.

Ai u shpreh, se ndihej xheloz për kandidatin për deputet dhe numrin 2 të PD, Gazmend Bardhi, pasi ky i fundit, rrethohej nga njerëz të bukur.

Në fakt, Bardhi më herët është lakuar  se i përket komunitetit LGBTI, dhe sot Basha me deklaratën e tij, thelloi dyshimet.

Kujtojmë se ka qenë deputeti konservator Kujtim Gjuzi që deklaroi se Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi, çedon nga LGBTI.

“Sekretari i përgjithshëm i PD-së çedon është mbështetës i grupeve super liberale, është mbështetës i LGBTI-së, i bie ti shpërbëjë të gjitha, familjen dhe gjithçka tjetër t’i shkatërrojë”, ka thënë Gjuzi më herët.

LEXO EDHE:  Patozi tregon përse Basha nuk e përmend më "Republikën e Re"

Nuk është i vetmi deputeti Gjuzi, që ka lakuar emrin e Gazmend Bardhit si pjesë e LGBTI, por edhe gazetari Bledi Mane, pak kohë më parë, tha të njëjtën gjë.

‘Partia Demokratike paraqiti pardje programin ekonomik mbushur plot premtime por skepticizmit populist sot po i zbritet një lëndim elektoral real. Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, kavajsi Gazmend Bardhi i cili bashkëjeton me partnerin e tij durrsak blogerin O.C. në një vilë pranë lagjes rezidenciale “Kodra e Diellit” në kryeqytet, ekspozohet sot si një hipokrit pa din e pa iman”, shkruante Mane, në rrjete sociale.

Por, kjo e sotmja e  thënë me zë të lartë nga Basha, duket sikur i vendosi vulën, edhe pse  Luli bëhej xheloz./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Satire Politike

Foto-Nga Rama, te Basha dhe Meta/ Cilat janë fytyrat në kartmonedhat e reja të Bankës së Shqipërisë

Publikuar

-

Nga

Bargains and coded messages/Rama-Meta-Basha political games revealed

Një ditë më parë Banka e Shqipërisë prezantoi dy prerje të serisë së re të kartëmonedhave.

Bëhet fjalë për kartëmonedhën 10,000 lekë dhe 1000 lekë, të cilat dalin zyrtarisht në treg nga 30 qershori i 2021.

Kartëmonedha 10,000  lekë mban simbolet e identitetit tonë kombëtar, shoqëruar me autorin e Himnit Kombëtar Aleksandër Stavër Drenova (Asdreni).

LEXO EDHE:  Dreka e Bashës me Komisionin Gjana/ Imami: Është e turpshme

LEXO EDHE:  Spartak Ngjela zbulon prapaskenat/ “Bashës i erdhi kërcënimi nga Uashingtoni”

Por, menjëherë pas prezantimit të kartmonedhave të reja, në rrjetet sociale ka plasur humori.

Në rrjet është krahasuar fotoja në kartmonedhën e re, me fytyrën e deputetit Kujtim Gjuzi.

Gjithashtu ironisë së faqeve të humorit në rrjetet sociale, nuk i kanë shpëtuar as politikanët e tjerë.

Për më tepër shikoni galerinë e fotove më poshtë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Foto-“Krimi, krimi, kokat hëngshin me njëri-tjetrin”/ Rrjeti “kryqëzon” Ramën

Publikuar

-

Nga

Ngjarjet e rënda kriminale kanë tronditur vendin, gjatë ditëve të fundit, sidomos në Vlorë.

Por, ndërsa vrasjet vijonë të trondisin opinionin dhe situate duket se ka dalë jashtë kontrollit, faqet e humorit në rrjetet sociale, kanë risjellë në vëmendje një deklaratë të kryeministrit Edi Rama, kohë më parë I cili thoshte “kokat e njëri tjetrit hëngshin”.

LEXO EDHE:  Kjo fitore si e Lulit!

LEXO EDHE:  Kjo fitore si e Lulit!

Vetëm se e para, nga vrasjet mes kriminelëve rrezikohen edhe qytetarët, dhe e dyta, në prag të nisjes së sezonit turistik, ky nuk është një imazh i mirë për Shqipërinë.

Në mungesë të një përgjigje nga shteti, rrjeti ka ironizuar nëpërmjet memeve.

Për më tepër shikoni galerinë e fotove më poshtë:/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

“Rrini pa merak, Rama më mësoi si manipulohen zgjedhjet”/ Plas humori në rrjet, fotot që nuk duhen humbur

Publikuar

-

Nga

Situata e zgjedhjeve të brendshme në Partinë Demokratike, nuk i ka shpëtuar faqeve të humorit në rrjetet sociale, të cilat kanë ironizuar nëpërmjet memeve.

Kreu i PD-së Lulzim Basha, edhe pse në 25 prill shënoi dështimin e radhës, jo vetëm që nuk jep dorëheqjen, por rikandidon për tu rizgjedhur kryetar, ndërkohë që është në karrigen e kryetarit.

LEXO EDHE:  Kjo fitore si e Lulit!

LEXO EDHE:  Kjo fitore si e Lulit!

Këtë radhë nuk luajti as lojën “ngriva-shkriva” si në vitin 2017, por duke vënë në shërbim të tij gjithë administratën, duket se ka përgatitur farsën e radhës në 13 qershor.

Ndaj edhe në rrjet, duket se gara për drejtimin e PD-së është marrë me shumë sportivitet.

Më poshtë disa nga memet më pikante.

LEXO TE PLOTE