Connect with Us

Ja kush është trajtimi ideal që do t’ju shpëtojë nga papastërtitë e fytyrës

Life Style

Ja kush është trajtimi ideal që do t’ju shpëtojë nga papastërtitë e fytyrës

Publikuar

-

Doni të dini si të shpëtoni njëherë e mirë nga papastërtitë e fytyrës? Ne kemi zgjidhjen për ju me trajtimin perfekt për çdo lloj fytyre.

Fytyrë e yndyrshme, e thatë apo mikse, problemet janë gjithmonë present, ndërsa mënyrat për t’i pastruar janë me mijëra, por sigurisht shumë prej tyre jo efikase.

Do të shpëtoni një herë e mirë nga papastëritë, aknet apo probleme të tjera, ndaj mblidhni përbërësit dhe aplikojeni në fytyrë.

Përbërësit

1 luge gjelle kos
1 lugë gjelle mjaltë
1 luge gjelle turmerik (erëz, pluhur i verdhë)
1 lugë gjelle vaj ulliri

Si ta përgatisni:

Zgjidhni një enë të thellë dhe shtoni brenda të gjithë përbërësit, duke e përzier mirë. Derisa të formohet një pastë e njëtrajtshme dhe pa kokrriza.
Aplikojeni në fytyrë të pastër deri në fund të qafës dhe lëreni të thahet për 15-20 minuta. Sipas dëshirës me anë të një pambuku shpëlajeni fytyrën me qumësht duke hequr edhe maskën e krijuar. Mbajeni qumështin në fytyrë edhe për 5 minuta të tjera dhe lani fytyrën me ujë të bollshëm si zakonisht. Ju mund shpërlani fytyrën direkt me ujë, pasi maska të jetë tharë në fytyrë.

LEXO EDHE:  Ishin nisur nga Kina për në Itali, 100 mijë maska përfundojnë në një shtet tjetër

Kur duhet aplikuar:

Trajtimi bëhet të paktën dy herë në javë. Pas aplikimit të maskës, do vini re largim të akneve dhe zbardhim të fytyrës në zonën e qafës dhe fytyrës, në të njëjtën kohë dhe balancim të yndyrës së tepërt.

Ndër përbërësit, më i rëndësishmi është pluhuri i verdhë, i cili vjen nga shafrani i Indisë i pasur me antioksidantë. Kjo erëz do të stimulojë promovimin e kolagjenit, elastinës të cilët janë element kyç në mbajtjen e një lëkurë të re e të shëndetshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Rikthehet programi i njohur/ Hapen audicionet e “Big Brother Vip”

Publikuar

-

Nga

Rikthehet programi i njohur/ Hapen audicionet e “Big Brother Vip”

Prej disa vitesh Top Channel nuk po e realizon më reality shown më të shikuar “Big Brother”, ndonëse shpeshherë është premtuar se do të vijë edhe një sezon i ri.

Mësohet se së shpejti pritet të fillojë “Big Brother Vip”, i njejti reality show me personazhe publike. Tashmë janë hapur audicionet për personazhet Vip që do të izolohen brenda një shtëpie.

Personazhe që qytetarët janë mësuar t’i shohin në media dhe rrjete sociale, tashmë do të mbyllen brenda shtëpisë së famshme, larg luksit dhe komoditetit që na fal jeta e përditshme.

Ky program do të vijë në formatin më të fundit, ndërsa Top Channel raporton se ka blerë të drejtat ekskluzive për realizimin dhe janë përgatitur ambientet dhe studioja e “Big Brother Vip”.

LEXO EDHE:  Mos harxhoni para në qendrat estetike/ Maskën ideale për lëkurën mund ta përgatitni në shtëpi

LEXO EDHE:  "A do bëjmë plazh me maska"/ Berisha këshillon si mjek: Do zgjasë gjatë

Njerëzit e famshëm do të vishet me petkun e qytetarëve të zakonshëm dhe do të jenë të ekspozuar para kamerave 24 orë në 24 orë në 7 ditë të javës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Çifti më i ri në “Përputhen”/ Ola deklaron vetëm për Muratin

Publikuar

-

Nga

Çifti më i ri në “Përputhen”/ Ola deklaron vetëm për Muratin

Ola dhe Murati janë çifti më i ri i emisionit të dashurisë “Përputhen”.

Në puntatën e sotme të emisionit u trasmetua takimi i dyshes dhe pikërisht sot Ola është deklaruar në emision vetëm për Muratin.

Ajo tha se në këtë rrugëtim e sheh veten me shtetasin turk që jeton në Shqipëri, ndërsa për ta vënë në provë, moderatorja Bora Zemani i kërkoi të bëjë kafe turke.

Ola pranoi dhe bëri një kafe për Muratin, ku nuk munguan edhe batutat.

Pjesë nga biseda:

LEXO EDHE:  Ja cilat janë mënyrat për të zbardhur thonjtë tuaj

LEXO EDHE:  Përdorimi i maskës me detyrim/ Brataj: Ul shpërndarjen e infeksionit, ambientet e mbyllura të ajrosen çdo 15 minuta

Murati: Unë e dua me sheqer si ty Ola. Mami im gatuan shumë mirë dhe e kërkon që të gatuajë shumë mirë. Sa herë iki në Stamboll, bën vetëm ushqim për mua.

Ola: Ti do që të gatuajë si mami jot?

Murati: Do e mësojë ajo s’ka gjë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Murati i bën gjërat serioze/ Fton Olën ta prezantojë me prindërit në Turqi

Publikuar

-

Nga

Murati i bën gjërat serioze/ Fton Olën ta prezantojë me prindërit në Turqi

Murati, është shtetasi turk më i komentuar i momentit në mediat rozë, për shkak të pjesëmarrjes së tij në emisionin e dashurisë “Përputhen”.

Parukieri që jeton në Shqipëri prej disa javësh po del me Olën dhe është deklaruar në program vetëm për të.

Pas lajmeve se ai ka një tjetër lidhje jashtë dhe pret të bëhet baba, Murati ka dashur që gjërat t’i bëjë më serioze me Olën, si për të treguar se fjalët e përhapura nuk janë të vërteta.

Në puntatën e sotme të emisionit është transmetuar takimi i tij me Olën, ku ai i ka kërkuar kësaj të fundit që të shkojë në Turqi dhe ta prezantojë me prindërit e tij.

LEXO EDHE:  Maskat grabisin një familje në Fushë-Krujë

LEXO EDHE:  "A do bëjmë plazh me maska"/ Berisha këshillon si mjek: Do zgjasë gjatë

Pjesë nga biseda:

Murati: Do të kisha shumë dëshirë të shkonim në Turqi, të takoje mamin, babin.

Ola: Caktoje ditën. Po si do merremi vesh?

Murati: Translate. Ti do flasësh, unë do them atë që duan të dëgjojnë ata.

Ola: Po kur të mësoj unë të flas turqisht?

Murati: Mos mëso, ç’e do./ CNA.al

LEXO TE PLOTE