Connect with Us

Horoskopi, e Diel, 28 Mars 2021

Sociale

Horoskopi, e Diel, 28 Mars 2021

Publikuar

-

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë kjo javë për çiftet dhe beqarët?

Dashi

Gjërat mund të vijnë në një kulm dramatik për ju. Mund të duket sikur gjithçka po funksionon kundër jush. Vini re se kjo është një kohë e shkëlqyeshme për të gjetur ekuilibrin dhe për të fituar një perspektivë shumë më të madhe për çështjet sentimentale në jetën tuaj.

Demi

Mendja juaj ka të ngjarë të jetë e fokusuar tek financat tuaja sot dhe ju mund të jeni duke kërkuar mënyra të panjohura më parë për të avancuar karrierën. Kolegët ose miqtë mund t’ju ndihmojnë të shkoni në drejtimin e duhur. Besojini intuitës tuaj, pasi ajo po funksionon në një nivel shumë të lartë.

Binjaket

Sot është një ditë e mrekullueshme për ju. Më në fund duket se keni kuptuar proceset tuaja të mendimit dhe emocionet e brendshme. Ju do të ndiheni tepër të ndjeshëm dhe të dashur, dhe njerëzit do të tërhiqen nga ju për shkak të saj. Me paratë tregohuni më racional.

Gaforrja

Sot mund të ketë disa njolla që mund të jenë të vështira për t’upastruar. Ndoshta pavendosmëria juaj po e bën shumë të vështirë për ju që të jeni efektiv. Mënyra juaj e lehtë për të ecur me rrjedhën është duke e bërë më të lehtë për njerëzit e tjerë që t’ju manipulojnë për të bërë atë që duan. Merrni kontrollin e situatës.

Luani

Edukoni anën tuaj artistike dhe romantike sot. Zemra dhe mendja juaj më në fund janë në të njëjtën faqe dhe është shumë më lehtë të thuash saktësisht se si ndihesh. Dilni në rrugë dhe takohuni sonte me njerëzit. Mos e izoloni veten brenda katër mureve.

Virgjeresha

Sot mund të jetë një nga ato ditë kur ndiheni të gatshëm për të shkuar diku. Mos u shqetësoni për detajet. Ndiqni zemrën tuaj në një vend fantazie. Përgjigja që ju kërkoni është shumë pranë. Merrni kontrollin e fatit tuaj dhe punoni drejt synimeve që keni vendosur.

Peshorja

Kjo është një ditë fantastike. Elementet e jetës suaj duket se po bien në vend. Jeni në një periudhë kur po filloni cikle të reja dashurie dhe aktiviteti mendor. Zemra dhe mendja juaj po punojnë në mënyrë harmonike, prandaj përfitoni nga kjo për të bërë disa plane.

LEXO EDHE:  Askush nuk i kupton personat e këtyre shenjave të horoskopit

Akrepi

Sot, mendja juaj mund të fokusohet drejt subjekteve të thella. Ju mund të eksploroni shkencat, psikologjinë ose metafizikën. Ju ndoshta do të zbuloni disa fakte ose ide të reja që mund ta mbajnë mendjen tuaj të zënë për orë të tëra. Sa i përket aspektit financiar, ai paraqitet në formë më të mirë nga sa e prisnit.

Shigjetari

Një ngritje e papritur e intuitës suaj mund t’ju bëjë të ndiheni në një mendje me mendimet, ndjenjat dhe dëshirat e të tjerëve. Për pasojë komunikimi juaj do të jetë i qartë dhe i hapur. Ka të ngjarë të afroheni më shumë me të gjithë të dashurit tuaj, veçanërisht me partnerin tuaj romantik. Mos prisni që gjithçka që merrni të jetë pozitive.

Bricjapi

Mendja juaj është e fortë dhe e përqendruar sot. Si rezultat, ju me siguri po ndiheni veçanërisht të fortë fizikisht. Njohuritë e papritura mund t’ju sjellin një mirënjohje të kënaqshme, për të mos përmendur respektin e dikujt të rëndësishëm për ju. Niveli juaj i intuitës është i lartë dhe i përshtatshëm për t’ju shërbyer mirë tani.

Ujori

Prisni ta kaloni pjesën më të madhe të ditës tuaj vetëm. Informacioni i marrë nga librat ose televizioni, që përfshin historinë, filozofinë ose fenë, mund t’ju frymëzojë të shikoni më thellë në një temë dhe ta ktheni në avantazhin tuaj. Ekziston mundësia që ju të frymëzoheni për të shkruar ose shprehur ndryshe idetë dhe ndjenjat tuaja.

Peshqit

Disa ëndrra të çuditshme mund të stimulojnë imagjinatën tuaj dhe t’ju çojnë në rrugë të reja eksplorimi. Mos u habitni nëse mësoni gjëra të reja për veten tuaj për të cilat nuk keni qenë në dijeni më parë. Ju gjithashtu mund të gjeni aftësitë tuaja psikike në rritje.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

“Asnjë i shtruar në 24-orët e fundit”/ Tritan Kalo: Dalja prej tunelit po afrohet shpejt

Publikuar

-

Nga

Mjeku infeksionist Tritan Kalo ka bërë me dije se gjatë 24-orëve të fundit nuk është regjistruar asnjë shtrim në spital me Covid-19.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kalo shprehet se nuk është momenti për të hapur shampanjat por duhet ruajtur ende vigjilenca.

Mjeku shprehet besimplotë se fundi i tunelit të pandemisë po afrohet më shpejtë.

Kohë kovidiane…. 10.05.2021…. Përsëri në 24 orët e fundit asnjë i shtruar në Covid-1/Shërbimin Infektiv të QSUNT….Ndërgjegjësimi, përkujdesja ndaj vetes dhe atyre që gjallojnë rreth nesh, MHD (Maskat, Higjena personale dhe kolektive, Distancimi fizik) dhe Vaksinimi në ritme të përshpejtuara, po na bëhen aleatë të fuqishëm në luftën tonë kundër armikut të padukshëm, “flamës mbarëbotërore” të Pandemisë nga virusi i Sars-Cov2/Covid-19….

Lehaqenët dhe gojët koprolale kundër vaksimit, vetëm ecuria pozitive e rasteve të pandemisë ua mbyll gojët…. NËSE për arsye të mos dijes, të mos dëshirës për jetën, të hatërmbetjeve politike yshteni të thoni ndoshta edhe ato që nuk i mendoni, SHOQËRISHT dhe PROFESIONALISHT JU LUTEM të mos na pengoni në misionin tonë fisnik e human të Mantelbardhit….Miq, kolegë e bashkëkombas, NUKU është ende momenti për të hapur shishet e shampanjave e për të brohoritur FITORE!!!…
Kemi ende udhë për të bërë në tynelin e Pandemisë, POR dalja prej tij po afrohet shpejt dhe kjo gjë na bën optimist e me flatra….

Ju duam, ju respektojmë dhe për asnjë dekikë nuku do ju mungojë Puna, Përkushtimi, Përkujdesja e Profesionalizmi ynë në betejën tuaj për t’u përballur me armikun e padukshëm….Syhapur e mëndjekthjellët deri në rastin e fundit të infektimit nga Sars-Cov2/Covid-19….Javë sa më të mbarë….Together forever!!!”, shkruan Kalo./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Kthjellime dhe vranësira të lehta/ Parashikimi i motit për sot

Publikuar

-

Nga

Shqipëria do të ndikohet nga kthjellime dhe alternime vranësirash në zonat malore.

Sipas MeteoAlb masat ajrore me origjinë Jugore do të diktojnë mot me kthjellime e vranësira të lehta deri në mesditë kur vranësirat bëhen më të dukshme në zonat malore. Edhe pasditja vijon me kthjellime e vranësira kalimtare në Ultësirën Perëndimore ndërsa mbeten të dukshme vranësirat në zonat përgjatë kufirit lindor.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes POR mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 11°C deri në 30°C.

LEXO EDHE:  Horoskopi 30 Maj 2016

LEXO EDHE:   Horoskopi i ditës, 24 gusht 2018

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h kryesisht nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Kthjellime dhe vranësira / Parashikimi i motit për pesë ditët në vazhdim

Publikuar

-

Nga

Më poshtë po ju njohim me parashikimin e motit për javën që presim përpara!

Dy ditët e para të javës (Hënë dhe e Martë) parashikohet që moti të jetë i kthjellët por nuk do të mungojnë alternimet e vranësirave kalimtare kryesisht në orët e mesditës dhe pasdites në relievet kodrinore-malore.

Dita e Mërkurë parashikohet me mot të paqëndrueshëm, kryesisht të vranët dhe reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët. Në relievet kodrinore-malore këto reshje hera-herës në formën e shtrëngatave dhe intensitet deri mesatar.

Ditën e Enjte deri në orët e mesditës parashikohet mot me alternime vranësirash dhe kthjellimesh me vranësirat më të theksuara në zonën e veriut dhe qendrës. Në këto zona deri në orët e mesditës parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët e në veriperëndim deri mesatar në formë shtrëngatash.

LEXO EDHE:  Horoskopi për ditën e sotme, 24 mars 2018

LEXO EDHE:  Nëse i takoni njëherë gratë me këto shenja horoskopi nuk do ti harroni dot më kurrë

Java mbyllet me ditën e Premte e cila parashikohet me mot kryesisht të kthjellët në pjesën më të madhe të territorit. Përjashtim bën zona e veriperëndimit e cila deri në orët e mesditës parashikohet me mot të vranët dhe reshje shiu të herëpashershme dhe të dobta. Më pas mot i kthjellët./CNA.al

LEXO TE PLOTE