Connect with Us

U akuzua për përdhunim/ Flet kushëriri i 20 vjeçarit: Ishte djalë i rregullt

Kronika

U akuzua për përdhunim/ Flet kushëriri i 20 vjeçarit: Ishte djalë i rregullt

Publikuar

-

Flet kushëriri i te riut t të akuzuar për përdhunim/ Deklaratat e 43 vjeçares nuk janë të besueshme

I afërmi i 20 vjeçarit të arrestuar një ditë më parë, i cili dyshohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me një 43-vjeçare me probleme të shëndetit mendor, është shprehur i bindur se i riu nuk e ka kryer këtë akt.

Kushëririri i 20- vjeçarit thotë se ai ishte martuar 2 muaj më parë dhe se policia e ka arrestuar pa prova, ndërsa shtoi se deklaratat e 43 vjeçares nuk janë të besueshme

“E ka arrestuar mbrëmë policia. Askush nga familjarët nuk kanë mundur ta takojnë. I kanë caktuar një avokat kryesisht. Jam i bindur që nuk e ka përdhunuar kushëriri im. 43-vjeçarja është me probleme mendore, nuk janë të besueshme deklaratat e saj. Ishte djalë i rregullt dhe jetonte vetëm me të ëmën në kushte shumë të vështira. Ishte martuar 2 muaj më parë. Policia e ka arrestuar pa prova. Nuk është bërë analiza e ADN që të vërtetojë atësinë”, shprehet ai./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

50 prokurorë të Tiranës kundër kreut të PD/ Lulzim Basha “zbret” në KLP

Publikuar

-

Nga

Skandali në spitalin Covid 2/ Reagon Prokuroria e Tiranës

Drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës, Elisabeta Imeraj, ka kërkuar nëpërmjet Këshillit të Lartë të Prokurorisë “ndëshkimin” publik të kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha.

Kërkesën e Imerajt në formë peticioni e kanë firmosur edhe 50 prokurorë të Prokurorisë së Tiranës.

Sot, KLP me shtatë vota pro dhe katër kundër ( z. Alfred Balla, znj. Esmeralda Keshi, znj. Nurihan Seiti dhe z. Vatë Staka ), u  vendos shtyrja e vendimmarrjes për mbajtjen e një qëndrimi publik, në mbledhjen plenare të radhës, për arsye proceduriale, të cilat lidhen kryesisht me administrimin nga ana e anëtarëve të një peticioni të nënshkruar nga 50 prokurorë të Prokurorisë së Tiranës, në mbështetje të kërkesës së drejtueses Imeraj.

E gjithë kjo lëvizje u bë, pas akuzave të Bashës kundrejt drejtueses së Prokurorisë së Tiranës, Elisabeta Imeraj.

Sipas Bashës, Imeraj është ikonë e krimit dhe nuk duhej ta kishte kaluar Vettingun.

“Jam i angazhuar për zbatimin e plotë të reformës në drejtësi, për Vetingun qe ka marrë goditje të rënda javët e fundit.

Problemi ynë nuk janë gjyqtarët dhe prokurorët që largohen se nuk plotësojnë kriteret, por ata të korruptuarit që mbeten në sistem për shkak të presionit që i bëhet komisionerëve të Vetingut siç është misioni ndërkombëtar i monitorimit në rastin e kryeprokurores së Tiranës që është një ikonë e korrupsionit dhe krimit”, është shprehur fillimisht Basha.

Pa kaluar shumë kohë ai sërish ka “goditur”, prokuroren Imeraj.

“Kur e denoncova këtë, kërcitën telefonatat. Kryeprokurorja e Tiranës është ikonë e korrupsionit dhe krimit”, ka thënë Basha.

LEXO EDHE:  Arrestimi i djalit të deputetit/ Grida Duma akuza politikës

LEXO EDHE:  Spiropali i përgjigjet Berishës/ “Vazhdo bjeri të njëjtës daulle! Do e shohim me 30 qershor”

Por, sipas prokurores Imerajt, janë dosjet që ka në Prokurori që e çojnë Bashën të bëjë të tilla reagime.

Deklarata e Bashës është sulm personal për shkak të dosjeve që ka në Prokurorinë e Tiranës, dhe për këto akuza do të përballet në Gjykatë”, u kundërpërgjigj Imeraj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrasja e Shkëlzen Kastratit/ Arrest me burg për Albert Zajën

Publikuar

-

Nga

I vendosën tritol në banesë/ Kush është pronari, i dënuar me 'arrest shtëpie'

Në shkurt të këtij viti u vra  Shkëlzen Kastrati dhe ditën e sotme është marrë masa arrest me burg për një nga autorët , Albert Zajën.

Zajës i është dhënë “arrest me burg” për armëmbajtje pa leje.

Gjithashtu vazhdojnë të jenë në kërkim Elson Xhecuka, Roland Cara dhe Elmir Tufa.

Kastrati u ekzekutua në rrethrrotullimin në hyrje të Fierit, teksa po vinte nga ky drejtim me automjetin e tij Mercedez Benz, ndërsa autorët po e ndiqnin me një automjet tip Range Rover, nga edhe ku e qëlluan. Viktima humbi kontrollin e makinës dhe u përplas me një tjetër automjet në këtë rrugë, në të cilën ndodheshin babë e bijë, duke rrezikuar edhe jetën e tyre./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrau fqinjin për tubin e ujit/ Vetëdorëzohet në polici Altin Mera

Publikuar

-

Nga

Altin Mera, i shpallur në kërkim ditën e djeshme është vetëdorëzuar sot në polici. Ai u akuzua si një nga autorët e vrasjes së 50-vjeçarit Xhetan Konesha në Dibër. Mësohet se ngjarja ka ndodhur për motive pronësie.

Me një njoftim për mediat, Policia bëri me dije se ai, prej ditës së djeshme, qëndronte i fshehur në një banesë të braktisur në fshatin Lishan dhe në pamundësi për t’u larguar, ka dalë nga banesa dhe është vetëdorëzuar para policëve që po bënin krehjen e zonës, me qëllim arrestimin e tij.

Ngjarja ndodhi një ditë më parë në fshatin Luzni të Dibrës, ku viktima u konfliktua me Altin Meren dhe vëllain e tij, Muhamet Mera, 30 vjeç, që u vu në pranga dje./ CNA.al

LEXO TE PLOTE