Connect with Us

Luli talent i pazbuluar/ I pëlqen të luaj deejay

Satire Politike

Luli talent i pazbuluar/ I pëlqen të luaj deejay

Publikuar

-

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha na qenka një talent i pazbuluar.

Përveç se është një baba shembullor që i lexon fëmijës përalla në shtrat para se të flerë, ndonëse nuk janë të moshës së saj, një familjar ideal që gatuan me këpucë në guzhinë, një bashkëshort që udhëton me gruan ndonëse pa rrip sigurimi, së fundmi është zbuluar se është edhe deejay.

Mbrëmjen e sotme, në emisionin “Soiree” kanë qenë të ftuar artistë e kandidatë të partive politike, të cilët kanë diskutuar për liderët e partive dhe jo vetëm.

Ori Nebijaj, një gazetare në profesion, i është bashkuar PD ku renditet e 18-ta në listën e Tiranës për deputete. Ajo shprehet se Luli na qenka deejay, duke sjellë edhe shembuj konkret.

Nebijaj theksoi se Basha luan vetëm muzikën dhe nuk këndon, duke sjellë në vëmendjen që kur ka qenë kandidat për kryetar bashkie nga studio e Arjan Çanit ka zëvendësuar deejay e emisionit.

LEXO EDHE:  Lëvizjet në qeveri/Basha takim urgjent me Koalicionin Opozitar

Por ndonëse Luli nuk këndon dhe nuk e ka pasion, gjatë protestave të opozitës nuk nguronte të këndonte himnin kombëtar. Me zë të ngjirur, pa intonacion dhe me britje për të dominuar si këngëtar i famshëm, Luli na shoqëroj për disa kohë me këtë shfaqje para selisë së PD.

Por kur e pa dështimine tij në muzikë, nuk e shfaqi talentin e tij të pazbuluar që të montonte në oborrin e SHQUP një kompjuter dhe bokse për të luajtur si deejay, por mori si këngëtar tenorin e njohur Kastriot Tushën.

Luli nuk këndon, por luan muzikë, bën deejay. Basha e ka përdorur në fushatat e tij dhe kur ka qenë kandidat për Tiranën ka dalë tek Arjan Çani live dhe ka luajtur, ka zëvendësuar deejay Çerrin. Ka luajtur muzikën”, u shpreh Ori Nebijaj./CNA.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Soirée (@soiree_sezoni3)

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Satire Politike

Foto-Nga Rama, te Basha dhe Meta/ Cilat janë fytyrat në kartmonedhat e reja të Bankës së Shqipërisë

Publikuar

-

Nga

Bargains and coded messages/Rama-Meta-Basha political games revealed

Një ditë më parë Banka e Shqipërisë prezantoi dy prerje të serisë së re të kartëmonedhave.

Bëhet fjalë për kartëmonedhën 10,000 lekë dhe 1000 lekë, të cilat dalin zyrtarisht në treg nga 30 qershori i 2021.

Kartëmonedha 10,000  lekë mban simbolet e identitetit tonë kombëtar, shoqëruar me autorin e Himnit Kombëtar Aleksandër Stavër Drenova (Asdreni).

LEXO EDHE:  Foto/ Çfarë nuk u pa sot në Këshillin Kombëtar të PD

LEXO EDHE:  Lëvizjet në qeveri/Basha takim urgjent me Koalicionin Opozitar

Por, menjëherë pas prezantimit të kartmonedhave të reja, në rrjetet sociale ka plasur humori.

Në rrjet është krahasuar fotoja në kartmonedhën e re, me fytyrën e deputetit Kujtim Gjuzi.

Gjithashtu ironisë së faqeve të humorit në rrjetet sociale, nuk i kanë shpëtuar as politikanët e tjerë.

Për më tepër shikoni galerinë e fotove më poshtë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Foto-“Krimi, krimi, kokat hëngshin me njëri-tjetrin”/ Rrjeti “kryqëzon” Ramën

Publikuar

-

Nga

Ngjarjet e rënda kriminale kanë tronditur vendin, gjatë ditëve të fundit, sidomos në Vlorë.

Por, ndërsa vrasjet vijonë të trondisin opinionin dhe situate duket se ka dalë jashtë kontrollit, faqet e humorit në rrjetet sociale, kanë risjellë në vëmendje një deklaratë të kryeministrit Edi Rama, kohë më parë I cili thoshte “kokat e njëri tjetrit hëngshin”.

LEXO EDHE:  “Opozita dështoi në këtë betejë”/ Gjiknuri: Venecia rrëzoi pretendimet e PD-LSI, koalicionet u hoqën nga marrëveshja Rama-Basha

LEXO EDHE:  “Opozita dështoi në këtë betejë”/ Gjiknuri: Venecia rrëzoi pretendimet e PD-LSI, koalicionet u hoqën nga marrëveshja Rama-Basha

Vetëm se e para, nga vrasjet mes kriminelëve rrezikohen edhe qytetarët, dhe e dyta, në prag të nisjes së sezonit turistik, ky nuk është një imazh i mirë për Shqipërinë.

Në mungesë të një përgjigje nga shteti, rrjeti ka ironizuar nëpërmjet memeve.

Për më tepër shikoni galerinë e fotove më poshtë:/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

“Rrini pa merak, Rama më mësoi si manipulohen zgjedhjet”/ Plas humori në rrjet, fotot që nuk duhen humbur

Publikuar

-

Nga

Situata e zgjedhjeve të brendshme në Partinë Demokratike, nuk i ka shpëtuar faqeve të humorit në rrjetet sociale, të cilat kanë ironizuar nëpërmjet memeve.

Kreu i PD-së Lulzim Basha, edhe pse në 25 prill shënoi dështimin e radhës, jo vetëm që nuk jep dorëheqjen, por rikandidon për tu rizgjedhur kryetar, ndërkohë që është në karrigen e kryetarit.

LEXO EDHE:  Basha nis fushatën në Kavajë/ Surprizohet nga qytetari

LEXO EDHE:  Akuzat për privatizimin e ish-Serës/ Financat nxjerrin blof PD-në

Këtë radhë nuk luajti as lojën “ngriva-shkriva” si në vitin 2017, por duke vënë në shërbim të tij gjithë administratën, duket se ka përgatitur farsën e radhës në 13 qershor.

Ndaj edhe në rrjet, duket se gara për drejtimin e PD-së është marrë me shumë sportivitet.

Më poshtë disa nga memet më pikante.

LEXO TE PLOTE