Connect with Us

Horoskopi i fundjavës/ Çfarë ka parashikuar Paolo Fox për të gjitha shenjat?

Horoskopi

Horoskopi i fundjavës/ Çfarë ka parashikuar Paolo Fox për të gjitha shenjat?

Publikuar

-

Horoskopi i fundjavës/ Çfarë ka parashikuar Paolo Fox për të gjitha shenjat?

Dashi

Kjo është një e premte interesante dhe kështu do të jetë gjatë gjithë muajit prill kur Dielli të hyjë në shenjën tuaj. Shumë prej jush do të kenë një dëshirë të madhe për hakmarrje, e cila megjithatë nuk duhet të shndërrohet në zemërim, veçanërisht nëse mendoni se keni qenë objekt i shtypjes. Nga pikëpamja e marrëdhënies, Afërdita sjell ndjenja pozitive. Kështu që edhe nëse ndiheni të sulmuar, nëse mendoni se po luftoni vetëm, dijeni se nuk është kështu. Do të ketë dëshmi të dashurisë dhe ndoshta edhe dashurive të reja, veçanërisht për njerëzit që kanë qenë vetëm për një kohë të gjatë.

Demi

Këtë të Premte keni një mundësi të zbuloni veten . Disa ditë si e mërkura dhe e enjtja ishin vërtet të rënda. Sigurisht, me Jupiterin dhe Saturnin përballë nuk do të merrni asgjë lehtë. Nëse në këto ditë arrin një konfirmim personal, një çmim në punë, do të ndodhë sepse ju e meritoni atë. Në realitet, 2021 sjell kënaqësi, ju lejon të korrni frytet e asaj që është mbjellë në vitet e fundit, tani mund të shëroheni. Në këto 48 orë, dashuria u përgjigjet më mirë kërkesave tuaja: dashuritë që kanë lindur tani mund të zhvillohen mirë.

Binjakët

Herë pas here ju ndjeni nevojën për të ndaluar . Edhe nga pikëpamja fizike  nuk ndiheni në formë të përsosur. Ju keni vërejtur se kur punoni shumë, kur bëni shumë, ndjeni nevojën për të ndaluar dhe për të marrë frymë. Në këto 48 orë të Premten dhe të Shtunën, astrologu rekomandon një ndalesë të vogël për të shmangur tensionin, për të parandaluar që trupi të komprometohet nga agjitacioni, nervozizmi dhe shpërqendrimet . Për të folur për dashurinë, e diela duket më e mira.

Gaforrja

Në këto dhjetë ditët e fundit të marsit ju jeni shumë të hutuar. Përkundër këtij konfuzioni, ka ditë kur keni qenë në gjendje të shpreheni në dashuri, kur keni qenë më të ëmbël. Tani po shkojmë drejt një të Dielë e cila, ndryshe nga e kaluara, mund të jetë pak më nervoze. Nëse e keni bërë më të mirën e një situate të keqe, gjërat mund të ndryshojnë. Kjo Venus i kundërt mund të përfaqësojë suksesin në dashuri nëse jetoni duke kaluar histori pa komplikime, por mund të jetë një paralajmërues i problemeve nëse kujdeseni për një person dhe ky person ka ide të ndryshme nga tuajat.

Luani

Ne shkojmë drejt një fundjave më të mirë, por sa situata keni pasur për të mbyllur, sa gjëra keni pasur për të kapërcyer . Ky qiell duket vërtet i diskutueshëm edhe nëse zgjidhet. Shkurti ishte muaji më i rëndë në të cilin situata të caktuara nuk rezultuan pozitive dhe bazuar në atë që ndodhi në shkurt, ju mund të keni vendosur t’i jepni fund marrëdhënieve të pafrytshme. Tani keni vendosur të ngrini mure dhe barriera midis jush dhe atyre që disi nuk ju meritojnë.

Virgjëresha

Në këtë të Premte, mirëpritni Hënën në shenjën tuaj. Kjo është ende një ditë pak e lodhshme, kështu që astrologu ju jep tre në pesë yje. Nga pikëpamja e punës keni një energji të mirë ; nëse shohim ndërlikimet që ju është dashur të përballeni me kundërshtimin e Mërkurit dhe këtij sheshi të Marsit, duhet thënë se keni luftuar shumë për të ruajtur një ritëm të caktuar. Sidoqoftë fundjavë interesante për një rikuperim edhe nga pikëpamja sentimentale. Prilli mund të jetë një muaj i rëndësishëm për ata që duan të duan.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Astrologu zbulon surprizat që kanë rezervuar yjet për ju

Këtë fundjavë duhet të përpiqeni të shmangni ndërlikimet! Në dashuri ka një lajm të mirë, të Dielën Hëna do të jetë në shenjë. Nga 20 deri më 30 mars, sipas astrologut, shumë prej jush do të rishikojnë jetën tuaj. Ditët e fundit ka pasur probleme pune dhe personale, të cilat kanë ndikuar edhe në marrëdhëniet e çiftit. Edhe kur qielli është i komplikuar, edhe kur nuk ndihemi të fortë në dashuri, mund të përpiqemi t’i bëjmë gjërat më mirë. Edhe me një mijë dyshime, e diela do të jetë pak më e qetë për ndjenjat.

Akrepi

Këtë javë do të jetë shumë e rëndësishme për të rifituar vetëbesimin. Në përgjithësi ju duket se jeni njerëz shumë të fortë, me të vërtetë shpesh qortoni të tjerët, sulmoni nëse kritikoheni. Në realitet, ju fshehni një ëmbëlsi të madhe dhe një brishtësi të madhe që mund të zbulojë veten në momentet kur ndjenjat nuk janë më të mirat ose ka shumë “rutinë”. Gjatë kësaj kohe, përpiquni të shmangni situatat që mund t’ju dëmtojnë.

Shigjetari

Ju jeni shumë i zhytur në mendime. Pavarësisht nga rikuperimi i mirë psiko-fizik i këtyre orëve, pas ditëve veçanërisht të trazuara, ju mund ta gjeni përsëri veten duke u dashur të merreni me disa shqetësime personale, fizike ose psikologjike. E diela shërohet, por nëse është e mundur, këto 48 orë duhet të kalohen në relaksim të plotë.

Bricjapi

Pas mendimesh të gjata, pas momenteve të mbylljes, më në fund gjeni buzëqeshjen sipas horoskopit Paolo Fox. E premtja dhe e shtuna do të jenë ditë plot depërtim. Nëse keni një dashuri të madhe, këto ditë është e vështirë ta jetoni për shkak të shumë përgjegjësive qoftë shtëpia apo fëmijët. Në realitet në këto 48 orë ju keni një aftësi të mirë për të organizuar mendimet tuaja edhe nëse jeni të rrethuar nga konfuzion. Mundohuni të rregulloni.

Ujori

Ju mund të mbështeteni në një të Dielë interesante. Në këtë periudhë, Marsi dhe Venusi i favorshëm tregojnë marrëdhënien tuaj me të tjerët, ato përfaqësojnë dëshirën për të lidhur marrëveshje por edhe për të përtërirë jetën tuaj duke filluar nga e para. Kush e di se sa po imagjinojnë një ekzistencë më paqësore, larg kaosit . Isshtë e sigurt që këto ditë mendimet tuaja duhet të përkojnë me ato të partnerit tuaj, përndryshe do të jetë e vështirë të mbash gjithçka. Fundjavë më e qetë.

Peshqit

Ju ndjeni një konfuzion të madh që rritet brenda jush . E juaja është një shenjë uji për të cilën ka momente në të cilat jeni të bindur në mënyrë të përkryer për atë që thoni, për atë që bëni, ndërsa në raste të tjera ndiheni larg nga të gjithë dhe ndoshta madje keni një ankth të caktuar për të arritur për qëllimin e synuar. Këto 48 orë përpara sjellin pak tensione, ki kujdes se çfarë thua sepse mund të pendohesh./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 9 maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 maj 2021

Dashi

Mund të rikuperoni një marrëdhënie, por kini kujdes nga çdo tension i tepërt. Konfliktet që nuk mund t’i kapërceni duhet të eliminohen së bashku me kauzën e tyre. Nga perspektiva e punës, pavarësisht nga periudha e krizës, kushdo që ka një qëllim në mendje që të arrihet deri në verë, do të jetë i kënaqur.

Demi
Favorizoni historitë e reja, këtë të diel ka më shumë qetësi për ndjenjat. Në punë, përpiquni të mos i zmadhoni problemet. Ata që kanë më pak burime financiare, janë të shqetësuar siç janë edhe ata që, megjithëse kanë burime më të mëdha, tërhiqen nga shpenzime të panevojshme.

Binjakët

Do të jetë e lehtë për të kapërcyer çdo problem dhe për të ecur përpara. Lajme pozitive gjithashtu në punë. Nuk përjashtohet që në ditët e ardhshme të arrijnë reagime shumë pozitive.

Gaforrja

Me hënën që duket mirë, ftohen beqarët e shenjës të shohin përreth. Kushtojini vëmendje financave, shpenzimet janë më të mëdha se të ardhurat. Ju do të dëshironit të punonit më shumë dhe akoma duhet të zgjidhni disa probleme në punë. Kontratat e mundshme nga qershori.

Luani

Marrëdhëniet sentimentale janë të favorizuara. Do të ketë një menaxhim më të mirë të ndjenjave. Është e mundshme që në punë të filloni nga e para, dhe në disa raste, ishit ju vetë që ndryshuat kartat në tryezë. Çështjet ekonomike dhe kontraktuale mbeten ende pa zgjidhje.

Virgjëresha

Në dashuri, përpiquni të shmangni konfliktet e panevojshme ndërsa jeni në punë, edhe nëse nuk do të jetë e lehtë të merrni përgjigje të menjëhershme, do të jeni në gjendje të korrni frytet e angazhimit tuaj duke filluar nga qershori.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Astrologu zbulon surprizat që kanë rezervuar yjet për ju

LEXO EDHE:  Jeta e këtyre shenjave të horoskopit do të ndryshojë në 2019

Peshorja

Ditë ngërçi, prandaj ju duhet pushim. Nuk mund të duroni askënd që nuk është në krahun tuaj dhe prandaj mund të ndjeni një bezdi të lehtë. Më shumë sesa armiq, ju keni nevojë për bashkëpunëtorë.

Akrepi

Nga sot Venusi nuk është më kundër! Mundohuni të shfrytëzoni këtë pozitë të mirë planetare edhe për të ardhmen. Jupiteri dhe Saturni përkundër kanë përcaktuar shumë probleme ekonomike këto ditë.

Shigjetari

Një e diel e rëndësishme për të gjithë ata çifte që duan të kuptojnë se çfarë nuk shkon me marrëdhënien e tyre. Nga pikëpamja e biznesit, mundësi dhe zgjidhje të mira do të hapen në të ardhmen e afërt.

Bricjapi

E diela e maturisë, ka diçka që nuk shkon siç duhet. Ju duhet të shlyeni disa borxhe, ose llogari në pritje, para se të filloni përsëri më të fortë se më parë!

Ujori

Rreth datës 13, emocionet do rriten! Mos harroni se nga sot Venusi tranziton në shenjën tuaj në një mënyrë shumë pozitive. Në punë përpiquni të ndryshoni atë që nuk ju pëlqen por me maturi dhe kujdes. Keni një dëshirë të fortë për risi.

Peshqit

Jeni në një stuhi emocionale, efektet e së cilës mund të përhapen edhe për çifte me një marrëdhënie afatgjatë. Në punë keni krijuar pak tension, ndoshta sepse ju mungojnë pikat e duhura të referimit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Asgjë nuk mund t’i ndajë/ Këto janë tre çiftet më të fortë të Horoskopit

Publikuar

-

Nga

Dashi dhe Luani

Dashi dhe Luani janë njerëz intensivë dhe kur fillojnë të lidhen me njëri-tjetrin ata janë shumë të etur për të eksploruar ndjenjat e tyre dhe për të zbuluar të gjithë mundësitë në dispozicion për bashkimin e tyre. Për shkak të intensitetit të madh dhe nevojës për vëmendje, këto shenja ndonjëherë mund të mos bien dakord por me kalimin e kohës, por ndërsa mësojnë të merren me mënyrën e njëri-tjetrit, bëhen më të lidhur.

Dashi dhe Luani do të qëndrojnë së bashku deri në fund, pavarësisht nga pengesat. Shpirtrat e tyre bëhen një dhe kur vendosin ta çojnë lidhjen e tyre në një tjetër nivel, ata ndërtojnë familje me dashuri të vërtetë. Ata janë një çift frymëzues, siç duhet të jenë të gjithë.

Demi dhe Virgjëresha

Marrëdhënia midis këtyre shenjave ndërtohet ditë pas dite dhe forcohet vazhdimisht, deri në atë pikë sa të bëhet e pashkatërrueshme. Ata zakonisht komunikojnë lehtësisht me njëri-tjetrin, gjë që e bën më të thjeshtë fillimin e një marrëdhënieje dhe gjithashtu hedhjen e hapit tjetër.

LEXO EDHE:  Mos tentoni të krijoni një marrëdhënie me to/ Këto janë shenjat më të papërputhshme të horoskopit

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Astrologu zbulon surprizat që kanë rezervuar yjet për ju

Shpesh krijojnë familje të shëndetshme, të cilat përdorin dialogun si armën e tyre kryesore, ku dashuria dhe kujdesi i ndërsjellë janë gjithmonë të pranishme. Forca e këtij çifti është e fuqishme dhe përpjekja për t’i ndarë ata është për dështim.

Gaforrja dhe Akrepi

Këto dy shenja janë bërë për të qenë së bashku dhe kur ta kuptojnë, jeta e tyre është transformuar plotësisht. Njëri nuk mund të jetojë pa tjetrin dhe ata vendosin në radhë të parë bashkimin që nuk mund të ndryshohet kurrë. Gaforrja dhe Akrepi kanë personalitete emocionale, të ndjeshme dhe shumë intuitive. Ata zgjedhin të shprehen në mënyra të ndryshme, të ndihmojnë njëri-tjetrin dhe të ndjekin qëllimet dhe ëndrrat e tyre.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 8 maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 7 shkurt 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Duket se ju nënshtroheni një stresi por kjo mund të jetë normale. Kjo është një ditë ideale për t’u çlodhur.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Në vendin e punës mund të mbyllni një marrëveshje të mirë, por është e sigurt që po ju mungon diçka, veçanërisht në sferën emocionale. Ju duhet të angazhoheni për të hapur dyert për njerëzit që ju duan.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Për ata që kanë një partner do të jetë koha e duhur për të pasur përvoja të reja, ata që janë vetëm do të jenë në gjendje të bëjnë takime shumë interesante.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Ndonjëherë ndiheni sikur keni të bëni me njerëz që nuk ju kuptojnë plotësisht. Ju jeni shumë i ndjeshëm, emocional dhe gjithashtu bujar, por kur diçka nuk shkon, mbyllni veten si një iriq, por duhet të përpiqeni të hapeni me njerëzit që doni.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Mund të ketë shumë ndryshime në këtë ditë.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Ju po vendosni bazat për rezultatet për të cilat keni punuar për një kohë të gjatë.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Kujtimet e atyre ditëve të trazuara kur keni menduar të hiqni dorë nga gjithçka, tani për fat të mirë janë larg.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

LEXO EDHE:  Horoskopi javor/Jorgo Pulla tregon çfarë do ndodhë me 12 shenjat e zodiakut

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Në ditët e fundit keni përjetuar disa tensione që janë rritur për shkak të një ngarkese të tepruar pune. Përdorni ditën për të relaksuar nervat tuaja dhe përpiquni të rikuperoni qetësinë tuaj.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Që nga fillimi i Majit ka pasur nga ata që kanë gjetur dashuri, por pikërisht për këto çifte të sapo lindura ditët në vijim mund të jenë vendimtare për të kuptuar nëse ishte një shkrepje në tigan apo një histori që do të ketë një jetë të gjatë.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Ju do të duhet të jetoni me një farë tensioni për shkak të kundërshtimit të Hënës. Këshilla është të mos humbni durimin dhe të shmangni diskutimet e panevojshme.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Edhe pse jeni shumë i qetë, përsëri dëshironi të ndryshoni jetën tuaj. Pra, çfarë dite më të mirë të shtunën për të planifikuar cilat do të jenë lëvizjet tuaja të radhës.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Tensionet, fatkeqësitë dhe pasiguritë nga pikëpamja sentimentale duket se janë kapërcyer. Edhe në vendin e punës, gjërat janë shumë më mirë sesa disa javë më parë.

LEXO TE PLOTE