Connect with Us

FOTOT-“Edhe po vdiqët, për partinë po e bëni”/ Rrjeti tallet me Bashën e Ramën

Satire Politike

FOTOT-“Edhe po vdiqët, për partinë po e bëni”/ Rrjeti tallet me Bashën e Ramën

Publikuar

-

FOTOT-“Edhe po vdiqët, për partinë po e bëni”/ Rrjeti tallet me Bashën e Ramën

Ditën e djeshme u hap fushata elektorale nga të dyja partitë më të mëdha, PD dhe PS. Nga shfaqja që dha Lulzim Basha duke ftuar qytetarët të bëhen pjesë e mitingut me makina dhe shkeljes së rregullave antiCovid-19, ka plasur humori në rrjetet sociale.

Në lidhje me këtë në rrjetet sociale kanë shpërthyer memet dhe shprehjet tallëse për të liderët e partive, Lulzim Basha dhe Edi Rama.

LEXO EDHE:  Kush gënjen, Ambasada e SHBA-ve apo Lulzim Basha?

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Satire Politike

Foto-Nga Rama, te Basha dhe Meta/ Cilat janë fytyrat në kartmonedhat e reja të Bankës së Shqipërisë

Publikuar

-

Nga

Bargains and coded messages/Rama-Meta-Basha political games revealed

Një ditë më parë Banka e Shqipërisë prezantoi dy prerje të serisë së re të kartëmonedhave.

Bëhet fjalë për kartëmonedhën 10,000 lekë dhe 1000 lekë, të cilat dalin zyrtarisht në treg nga 30 qershori i 2021.

Kartëmonedha 10,000  lekë mban simbolet e identitetit tonë kombëtar, shoqëruar me autorin e Himnit Kombëtar Aleksandër Stavër Drenova (Asdreni).

LEXO EDHE:  Ftesa e Ramës për Bashën/ Shehu tregon shansin e vetëm të kryeministrit

LEXO EDHE:  Kush gënjen, Ambasada e SHBA-ve apo Lulzim Basha?

Por, menjëherë pas prezantimit të kartmonedhave të reja, në rrjetet sociale ka plasur humori.

Në rrjet është krahasuar fotoja në kartmonedhën e re, me fytyrën e deputetit Kujtim Gjuzi.

Gjithashtu ironisë së faqeve të humorit në rrjetet sociale, nuk i kanë shpëtuar as politikanët e tjerë.

Për më tepër shikoni galerinë e fotove më poshtë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Foto-“Krimi, krimi, kokat hëngshin me njëri-tjetrin”/ Rrjeti “kryqëzon” Ramën

Publikuar

-

Nga

Ngjarjet e rënda kriminale kanë tronditur vendin, gjatë ditëve të fundit, sidomos në Vlorë.

Por, ndërsa vrasjet vijonë të trondisin opinionin dhe situate duket se ka dalë jashtë kontrollit, faqet e humorit në rrjetet sociale, kanë risjellë në vëmendje një deklaratë të kryeministrit Edi Rama, kohë më parë I cili thoshte “kokat e njëri tjetrit hëngshin”.

LEXO EDHE:  Si e përjetoi Idrizi përjashtimin nga Vettingu?/Ja reagimi dhe debati me Metën

LEXO EDHE:  Basha jep sinjalet e para/A do ndodhë mrekullia?!

Vetëm se e para, nga vrasjet mes kriminelëve rrezikohen edhe qytetarët, dhe e dyta, në prag të nisjes së sezonit turistik, ky nuk është një imazh i mirë për Shqipërinë.

Në mungesë të një përgjigje nga shteti, rrjeti ka ironizuar nëpërmjet memeve.

Për më tepër shikoni galerinë e fotove më poshtë:/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

“Rrini pa merak, Rama më mësoi si manipulohen zgjedhjet”/ Plas humori në rrjet, fotot që nuk duhen humbur

Publikuar

-

Nga

Situata e zgjedhjeve të brendshme në Partinë Demokratike, nuk i ka shpëtuar faqeve të humorit në rrjetet sociale, të cilat kanë ironizuar nëpërmjet memeve.

Kreu i PD-së Lulzim Basha, edhe pse në 25 prill shënoi dështimin e radhës, jo vetëm që nuk jep dorëheqjen, por rikandidon për tu rizgjedhur kryetar, ndërkohë që është në karrigen e kryetarit.

LEXO EDHE:  Fotot- Shpërthejnë protestat në Elbasan/ 930 policë mbrojnë Ramën

LEXO EDHE:  Fotot- Shpërthejnë protestat në Elbasan/ 930 policë mbrojnë Ramën

Këtë radhë nuk luajti as lojën “ngriva-shkriva” si në vitin 2017, por duke vënë në shërbim të tij gjithë administratën, duket se ka përgatitur farsën e radhës në 13 qershor.

Ndaj edhe në rrjet, duket se gara për drejtimin e PD-së është marrë me shumë sportivitet.

Më poshtë disa nga memet më pikante.

LEXO TE PLOTE