Connect with Us

Barcelona ka gati transferimin e ish-sulmuesit të Milanit

La Liga

Barcelona ka gati transferimin e ish-sulmuesit të Milanit

Publikuar

-

Ronald Kuman ka pasur takime intensive gjatë këtyre ditëve me presidentin Joan Laporta dhe me drejtuesit e tjerë të Barcelonës për të projektuar ekipin e së ardhmes.

Holandezi dëshiron që të bëhen ndryshime të mëdha në repartin e avancuar, ku përveç Memfis Depajit dhe Halandit ka dalë një tjetër emër.

Bëhet fjalë për Andre Silvën, i cili po shkëlqen këtë sezon me Frankfurtin dhe sigurisht që do të ishte një përforcim interesant. Në Spanjë, gjithashtu raportojnë se është arritur marrëveshja për Vajnaldumin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Sergio Ramos pozitiv me COVID-19

Publikuar

-

Nga

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Spanjolli që është duke u shëruar nga demtimi, në analizat e fundit të COVID-19, është testuar pozitiv.

Këtë e ka konfirmuar El Chiringueto, mirëpo ende s’ka asgjë zyrtare nga “Los Blancos”.

Pritet që klubi në orët në vijim përmes ndonjë komunikate zyrtare ta konfirmojë se spanjolli është prekur nga COVID-19.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Ishte thjesht një formalitet, Perez rizgjidhet në krye të Real Madrid

Publikuar

-

Nga

Florentino Perez do të vazhdojë të jetë në krye të Real Madrid për të paktën edhe katër vite të tjera. Në fakt, ishte një formalitet rizgjedhja e tij si president i Los Blancos duke qenë se ai garonte i vetëm dhe nuk kishte asnjë alternativë tjetër.

Në këtë formë, epoka e tij në Madrid do të vazhdojë teksa Perez e drejton klubin prej vitit 2009, ndërsa më parë e ka udhëhequr edhe nga viti 2000-2006.

Perez ka qenë i suksesshëm si president ndaj edhe ishte e vështirë për ta rivalizuar, ndërsa synimi i tij tashmë është të rikthejë edhe njëherë një formacion galaktik teksa këtë verë do të tentojë nënshkrimin e Kilian Mbape, por edhe të Erling Haland. Një dyshe që bën të ëndërrojë tifozët e futbollit dhe te Real shpresojnë t’i shijojnë nga afër.

LEXO TE PLOTE

La Liga

VIDEO/ Manaj bëhet “djall” për Barcelona B, shënon në portën e tij

Publikuar

-

Nga

Rey Manaj ka si specialitet të shënojë në portën e kundërshtarit, por ndodh që ta bëjë këtë edhe në të tijën e të dëmtojë skuadrën e tij.

Sulmuesi i kombëtares sonë ka shënuar në portën e Barcelona B në ndeshjen që katalanasit po luajnë ndaj Ibiza. Bomberi i kombëtares nuk arriti të koordinohet mirë dhe devijimi i tij me kokë përfundoi në rrjetë.

Një gabim i sulmuesit të kombëtares sonë, që po i kushton Barcelonas B deri më tani. Manaj ka shënuar plot 9 gola për Barcelona B këtë sezon dhe është shënuesi kryesor i katalanasve.

LEXO TE PLOTE