Connect with Us

Floriana Garo mban fjalimin “prekës”/ “Basha punon deri natën vonë pa u lodhur, do sjellë ndryshimin”

Politikë

Floriana Garo mban fjalimin “prekës”/ “Basha punon deri natën vonë pa u lodhur, do sjellë ndryshimin”

Publikuar

-

Floriana Garo mban fjalimin “prekës”/ “Basha punon deri natën vonë pa u lodhur, do sjellë ndryshimin”

Zëdhënësja e PD-së për fushatë zgjedhore Floriana Garo u shpreh se njeriu i vetëm që mund të sjellë ndryshimin është Lulzim Basha.

Gjatë fjalës së saj në çeljen e fushatës zgjedhore, Garo u shpreh se Basha është ai që do të punojë ditë dhe natë për të ardhmen e vendit.

Pasi u disa here  takova Lulzim Bashën, e kisha te qarte se ai është udhëheqësi që i duhet Shqipërisë.

 I vendosur, karizmatik, me përvojë –

 Dhe në të njëjtën kohë edhe një njeri i dashur dhe i afërt me njerëzit.

 Një person që ju flet njerzzve në sy, me të njëjtën gjuhë.

 Një person i cili është i përkushtuar ndaj Shqipësrise tone te bukur dhe është i gatshёm pёr tё sjellё ndryshimin qe mezi e presim te gjithë

 

Muajt e fundit e kam parë duke punuar deri në orët e vona të natës.

 Ai eshte konsultuar me shumë ekspertë për të sjellë më shumë plane pune, te detajuara dhe që do të përmirësojnë jetën e të gjithë neve në Shqipëri.

LEXO EDHE:  The degradation of the president/ Revealed the reason why Ilir Meta went to the defense of Sali Shehu

Unë e kam parë Lulzim Bashen të zhvillojë bashkёbisedime dhe takime mbi çёshtje politikash me udhëheqësit evropianë. Unë pashë se si ata e vёshtruan atë – me admirim dhe me miqësi të thellë.

 Dhe mbi të gjitha – pashë Lulzim Bashёn qё takohet çdo ditë me qytetarët e Shqipërisë.

 Nga këto takime mësova ta vlerësoj edhe më shumë.

 Qytetarët shqiptarë kanë nevojë për ndryshim.

 Vendi ynë ka nevojë për ndryshim.

 I vetmi person që mund ta sjellë këtë ndryshim,

 I vetmi person që mund të formojë një qeveri që do të punojë për qytetarët në vend të një qeverie që punon vetëm për vete  e saj -Ai është Lulzim Basha”, tha Garo./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Goditi Berishën pas shpine/ Kikia: Basha nuk ka moral për të qenë kryetar i PD

Publikuar

-

Nga

Gazetari Mentor Kika ka komentuar situatën brenda Partisë Demokratike.

I ftuar në  studion e “Log”, ai tha se lëvizja e ish-kryeministrit Sali Berisha nuk duhet neglizhuar duke shtuar se ish lideri demokrat nuk është nga ata etër që “vritet” kollaj.

Kikia theksoi se kryedemokrati duhet të zhvillojë zgjedhje reale në parti, pasi nuk ka moral të jetë kryetar në këtë situatë.“Mendoj që në PD tashmë është shtruar një çështje për zgjidhje. Duhet të kemi parasysh faktin, rezultoj që Berisha nuk qenka nga ata etër që vritet me një të shtënë. E shtëna e parë erdhi natën dhe pas shpine. Basha duhet të ndeshet në duel tani. Që ta drejtojë PD duhet ti drejtohet zgjedhjeve reale në parti. Lëvizja që po drejton Berisha që unë mendoj se është e shkaktuar tregon që ka ende shumë mbështetës. Basha nuk ka nga sot moral megjithë se mund të ketë me  vete strukturat. Nuk ka moral për të qenë kryetar. As Berisha nuk ka, i përket të shkuarës, por Basha nuk ka moral të jetë kryetar i kësaj partie. Basha ishte një trashgimtar i vendosur aty nga Berisha dhe këtë po e tregon Berisha me gojën e vet.  

Ka një çështje shumë të madhe për të zgjidhur brenda shtëpisë së vet. Kjo çështje nuk m,und të injorohet. Basha nuk mund të pranojë të jetë kryetar kur ka kaq shumë njerëz në bazë. Mund ti drejtohet kutive të votimit në një proces zgjedhor. Duhet mbyllur një orë e më parë që PD të bëjë opozitën. Unë e konsideroj fatkeqësi që një pjesë e mirë i shkojnë pas dhe e shikojnë si njeriun që mund të sjellë modelin një njeriu ka shkuar. Kjo parti në 30 vjet nuk ka prodhuar lider, por një pinjoll,” tha Kikia./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Kemi debate në PS”/ Ahmetaj flet për përplasjen me Lelin

Publikuar

-

Nga

Rindërtimi/ Ahmetaj: Në maj të 2022-shit do jetë zhdukur çdo shenjë e tërmetit

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri ka prezantuar koordinatorin politik të qarkut të Vlorës, Arben Ahmetaj. Në takim ishin të pranishëm kryetarët e bashkive dhe deputetët e qarkut.

“Pata kënaqësinë të prezantoj të deleguarin e ri për qarkun e Vlorës dhe për të dhënë porositë për riorganizimin e PS. Jam i kënaqur me Vlorën sepse ka pasur rezultate të mira”, është shprehur Gjiknuri në një deklaratë për mediat.

LEXO EDHE:  The degradation of the president/ Revealed the reason why Ilir Meta went to the defense of Sali Shehu

LEXO EDHE:  The degradation of the president/ Revealed the reason why Ilir Meta went to the defense of Sali ShehuNdërkohë Ahmetaj foli në lidhje me përplasjen me kryebashkiakun Dritan Leli duke theksuar se në PS nuk ka konflikte por vetëm debate.

“PS nuk ka konflikte ka debate. Asgjë nuk ka ndryshuar në raport me bashkinë e Vlorës dhe nuk do të ndryshojë”, është shprehur Ahmetaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

A e mbrojti Rama Kosovën?/ Bushati: Ngërçi për të reaguar, çudi

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Analisti Andi Bushati thotë se ka vërejtur një ngërç për të reaguar tek kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Bushati tha se në tekstin e reagimin në Twitter, Rama ishte pro Kosovës, por ishte një ditë e gjysmë me vonesë.

“U duk sikur Kosovës i dha të drejtë, ajo që më bëri përshtypje ishte ngërçi për të reaguar ose reagimi i vonuar. Ngjarjet kanë filluar të ndodhin në orën 6:30 të mëngjesit, Rama reagon 1 ditë e gjysmë me vonesë”, tha analisti.

LEXO EDHE:  “Shpërthen” Spahiu/ Populli ka mbushur sheshet për dashnoret e “Përputhen”, nuk protestojnë për zgjedhjet

LEXO EDHE:  Dashamir Shehi zbulon bisedën me Bashën/Çfarë i sugjerova për KavajënKjo vonesë në reagim sipas Baton Haxhiut k ardhur për shkak se Rama ka qenë duke udhëtuar për në SHBA.

“Rama është në Nju-York dhe në momentin që ka ndodhur ngjarja ka qenë në avion”, tha ai.

Këtë argument Bushati e kundërshtoi duke thënë se udhëtimi për në Nju-Jork zgjat 8 orë, ndërsa Rama ka reaguar pas të paktën 36 orë./euronews

LEXO TE PLOTE