Connect with Us

E duan Reali dhe Barça, talenti Erling Haland zbulon të ardhmen

BundesLiga

E duan Reali dhe Barça, talenti Erling Haland zbulon të ardhmen

Publikuar

-

Erling Haland flet për të ardhmen e tij nga grumbullimi me kombëtaren norvegjeze në Marbeja.mSulmuesi i Dortmundit, i cili po monitorohet nga Reali, Barça dhe gjigantë të tjerë Europianë, tha se nuk është ky momenti i duhur për të marrë vendime për të ardhmen:

“Kam ende edhe 3 vite kontratë dhe nuk jam i shqetësuar për këtë”. Së bashku me Mbapenë, 20-vjeçari është në rrugën për t’u bërë ylli i ardhshëm i futbollit europian gjatë dekadës së ardhshme.

Megjithatë, ai tregohet modest kur flitet për Ronaldon dhe Mesin: “Ata janë ende shumë larg”. Haland vijoi formën e tij fantastike edhe në fundjavë, me dopietën ndaj Këlnit, por Dortmundi nuk shkoi më tepër se një barazim 2-2.

I pakënaqur nga loja e skuadrës, ai hyri i
zemëruar në tunel, pasi i flaku fanellën lojtarit spanjoll Horge Mere. Mere, i cili i kishte kërkuar atij fanellën, nuk mori as një shtrëngim duarsh.

“Isha shumë i zemëruar pas ndeshjes, bëra një gjest të gabuar duke i hedhur fanellën lojtarit që e kërkoi dhe i kërkoj ndjesë për këtë”, tha Haland.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Nuk ka dyshime/ Lewandowksi mungon sërish ndaj PSG-së

Publikuar

-

Nga

Bayern Munchen do të udhëtojë në Paris për tu përballur me skuadrën e Paris Saint Germain në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve.

Siç kishin raportuar mediat gjermane, Lewandowski ishte stërvitur por ende ishte në dyshim për këtë takim.

Sidoqoftë, “Bavarezët” kanë publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar nga trajneri, Hansi Flick.

Lewandowski mungon, bashkë me të edhe Gnabry, Costa, Sule dhe Tolisso.

Më poshtë mund të shihni listën e plotë të Bayern Munchen për takimin me Paris Saint Germain

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Shënoi gol me Verderin, ja vlerësimi për Milot Rashicën

Publikuar

-

Nga

Werder Bremen u mposht me rezultat të thellë 1-4 nga Leipzig.

Në pjesën e dytë u inkuadrua edhe Milot Rashica, i cili shënoi golin e nderit për vendasit, shkruan Gazeta Olle.

Ylli i Kosovës shënoi nga penalltia në minutën e 61-të, kur rezultati ishte 0-3.

Megjithatë, as ky gol nuk i mjaftoi ekipi të tij për tu rikthyer në këtë takim.

Rashica për paraqitjen e tij u vlerësua me notën 6.9 nga uebsajti i njohur ‘SofaScore’.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

VIDEO/ Bayern ndalet në shtëpi, Rashica shënon golin e parë të sezonit

Publikuar

-

Nga

Bayern Munchen mori një tjetër goditje ditën e sotme, ku u ndal nga Union Berlin me shifrat 1-1 për javën e 28 të Bundesligas. Musiala hapi ndeshjen duke shënuar për Bayernin në minutën e 68, ndërsa kryeqytetasit barazuan në minutën e 86 me Ingvartsen.

Hap fals për bavarezët, por pa pasoja të rënda për renditjen, me skuadrën e Flick, që ruan vendin e parë me 5 pikë më shumë se Leipzig. Këta të fundit fituan sot ndaj Werder Bremenit të Milot Rashicës.

Anësori i Kosovës gjeti golin e parë për këtë sezon me penallti, por Leipzig ishte tjetër nivel dhe tundii rrjetën 4 herë. Në ndeshjet e tjera Eintracht Frankfurt fitoi ndaj Wolfsburg me shifrat 4-3 pas një ndeshje shumë emocionuese. Herta dhe Gladbach barazuan 2-2. /abcnews.al

 

LEXO TE PLOTE