Connect with Us

Doni të dini si të zhdukni njëherë e mirë strijat?/Ja disa këshilla për ju

Life Style

Doni të dini si të zhdukni njëherë e mirë strijat?/Ja disa këshilla për ju

Publikuar

-

Çarjet e lëkurës janë një ndër problemet më shqetësuese për femrat. Ato zakonisht shfaqen gjatë shtatëzanisë ose pas një rënie të peshës.

Strijat mund të shfaqen kudo ; në stomak, vithe, kofshë, pulpë , krah dhe gjoks. Nëse i keni ato tashmë, ka disa gjëra që mund të bëni për t’i eliminuar apo për t’i mbajtur nën kontroll.

Qëndroni të hidratuar

Lëkura e butë nuk ka tendencën e të krijuarit strija, aq sa e thata. Konsumimi i pijeve me kafeinë mund të rrisë rrezikun për të zhvilluar strija. Nëse pini kafe, sigurohuni që po balanconi konsumimin e lëngjeve me shumë ujë dhe lëngje të tjera pa kafeinë.

Mbani nën kontroll peshën tuaj

LEXO EDHE:  Manastirliu këshillon qytetarët/ Shtatë rregulla që nuk duhet të injorohen sot

Ruajtja e një peshe të shëndetshme, është një nga gjërat më të mira që mund tëe bëni për parandalimin e strijave. Hani shëndetshëm dhe bëni ushtrime që ju ndihmojnë të mbani nën kontroll peshën tuaj.

Konsumimi i ushqimeve me zink

Zinku është një lëndë ushqyese e rëndësishme për shëndetin e lëkurës. Ndihmon në uljen e inflamacionit dhe luan një rol të madh në procesin e shërimit të plagëve. Ushqime të pasura me zink në dietën tuaj, të tilla si arrat dhe peshku do të keni një lëkurë të shëndetshme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Nuk doja ta shihja me sy”/ Princi i bën veprimin e papritur Aristelës

Publikuar

-

Nga

U deklarua për Aristëlën/ Prici: Je gjysma ime

Përputhen është një ndër programet më të ndjekur dhe komentuar të momentit. Këtë javë është java përbyllëse e emisionit ku konkurentët që kanë pëlqime për njëri tjetrin kanë sqaruar keqkuptimet mes tyre.

Sot ka qenë takimi i Aristelës dhe Pricit. Debate të shumta kishte në këtë takim ku një ndër to ishte edhe komenti i njërit nga ish konkurentët Kristiani ku thoshte “Kristela është nusja ime, kot lodhet Princi”. Nga këtu nisi debati dhe Princi ka bërë veprimin e papritur, ku ka hequr Aristelën nga rrjeti social instagram.

Unë nuk të hoqa nga instagrami sepse unë dhe ti e mbyllëm me aq”, u shpreh Princi. Ndërkohë që Aristela e pyet se përse e ka bërë këtë veprim ai u përgjigj se nuk dëshironte ta shihte momentalisht. “Unë nuk doja ta shihja me sy momentalisht”, shtoi Princi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Juli bën deklaratën e fortë/ “Blerimi ka hyrë mes këtij çifti”

Publikuar

-

Nga

Princi dhe Blerimi ‘luftë’ për Antonelës/ Juli: Fiton gjithmonë i treti

Përputhen eshtë një program ku konkurentët dalin me njëri tjetrin për tu njohur dhe krijuar një stori dashurie. Aristela dhe Princi janë dy prej konkurentëve të cilët kanë pasur disa takime së bashku dhe duket sikur një ndjenjë ka lindur mes tyre. Por gjatë programit të sotëm  ka pasur nje krisje mes tyre. Aristela deklaroi se në një lidhje kërkon që mashkulli të dominojë dhe këtë gjë nuk e sheh te Princi. Por Juli nje tjetër konkuret u shpreh se ka qene Blerimi i cili ka ndërhyrë mes këtij çifti që po krijohej.

“Do ishin çift i bukur nëse Blerimi nuk do futej në mes të njëri tjetrin. Nëse duhen të rrijnë të takohen por ti je futur në mes të njëri tjetrit. Ata duhet të ulen dhe të flasin dhe të heqin mendjen çthonë të tjerët , kundërshtarët dhe miqtë. Më vjen keq që zihen në vend të ulen të flasin si do jenë më njëri tjetrin”, u shpreh Juli./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Dua nga një mashkull të jetë burrë”/ Aristela ve në pozitë Princin

Publikuar

-

Nga

Aristela ve në pozitë Princin/ “Dua nga një mashkull të jetë burrë, jo si ti” Përputhen është një ndër programet më të komëntuar të momentit. Kjo është java e fundit e këtij programi dhe çiftet që janë krijuar apo konkurentët po ndajnë pëlqimet e tyre. Në takimin e fundit Aristela Leka dhe Princi Mile patën një debat. Aristela gjatë takimit ju shpreh Princit se kërko nga një mashkull që ta ketë ai në dorë situatën dhe jo ajo, por në këtë rast siaps saj Princi nuk është i tillë. “Në këtë mardhënie po dominoj unë dhe unë nuk dua në një mardhënie të jem dominantja. Dua që mashkulli im të jetë burrë, ta ketë ai situatën në dorë jo unë”, është shprehur Aristela. Ndërsa Princi kundërshtoi se Aristela po i krijon këto situata për tu larguar prej tij dhe se nuk ka pëlqim për Princin. “Aristela po godet prap tek i njëjti vend dhe po gjen diçka që të largohet. Unë mendoj se ajo nuk ka shumë pëlqim ndaj meje aq sa kam unë për atë”, është shprehur Princi.

Përputhen është një ndër programet më të komëntuar të momentit. Kjo është java e fundit e këtij programi dhe çiftet që janë krijuar apo konkurentët po ndajnë pëlqimet e tyre. Në takimin e fundit Aristela Leka dhe Princi Mile patën një debat.

Aristela gjatë takimit ju shpreh Princit se kërko nga një mashkull që ta ketë ai në dorë situatën dhe jo ajo, por në këtë rast siaps saj Princi nuk është i tillë.

Në këtë mardhënie po dominoj unë dhe unë nuk dua në një mardhënie të jem dominantja. Dua që mashkulli im të jetë burrë, ta ketë ai situatën në dorë jo unë”, është shprehur Aristela.

Ndërsa Princi kundërshtoi se Aristela po i krijon këto situata për tu larguar prej tij dhe se nuk ka pëlqim për Princin.

LEXO EDHE:  Fenomeni i mbihidratimit/ Si ta luftoni atë

LEXO EDHE:  Këshillat për zgjimin e nesërm

Aristela po godet prap tek i njëjti vend dhe po gjen diçka që të largohet. Unë mendoj se ajo nuk ka shumë pëlqim ndaj meje aq sa kam unë për atë”, është shprehur Princi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE