Connect with Us

Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Parashikimi i yjeve nga Paolo Fox

Horoskopi

Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Parashikimi i yjeve nga Paolo Fox

Publikuar

-

Dashi

Dielli në shenjë tregon se ekziston një dëshirë e madhe për të kryer projekte të mëdha . Për momentin është normale që ju jeni akoma pak i zhytur në mendime, por gjithmonë mbani mend se, edhe nëse në një mënyrë të lodhshme, zgjedhjet që po bëni do të çojnë në fitore. Me Diellin dhe Venusin në shenjë, tani më shumë se kurrë ju duhet të kontrolloni forcën e ndjenjave tuaja.

Demi

Në këtë javë të re mund të merrni një bonus të mirë , veçanërisht të Premten; fundjava do jetë shumë interesante! Nëse keni mundësi të mira tani, kjo ndodh edhe për shkak se keni qenë veçanërisht i zënë gjatë dy viteve të fundit. Ky 2021 nuk sjell lajme të shkëlqyera por ju lejon të punoni në ato që keni bërë tashmë. Çiftet që duan të martohen, të jetojnë së bashku, të cilët dëshirojnë të kryejnë një projekt, deri në verë mund të kenë disa burime të mira për të shfrytëzuar.

Binjakët

Këto janë ditë interesante : Jupiteri dhe Saturni në një aspekt të mirë plus Dielli dhe Venusi i favorshëm. Kemi një moment forcë që ka të bëjë edhe me krijimtarinë tuaj dhe kjo nuk është çështje e vogël sepse rizbulimi i krijimtarisë do të thotë gjithashtu rizbulimin e dëshirës për tu përfshirë, për të filluar projekte të reja ose ndoshta për të shkëlqyer në vendin e punës. E gjithë kjo është një javë që mund të sjellë një sukses personal.

Gaforrja

Hëna është në shenjën tuaj por ju mbeteni pak të hutuar. Këto dhjetë ditët e fundit të marsit mund të rezultojnë paksa të trazuara. Këtu astrologu nuk u referohet atyre që tashmë i kanë kapërcyer vështirësitë, por ka situata pune që duhet të përballen me më shumë guxim, veçanërisht nëse ka pasur një mbyllje dhe ju duhet të bëni diçka të re. Të gjitha kësaj i shtohen edhe disa dyshime në dashuri.

Luani

Sot nis një javë që duket veçanërisht e fortë jo vetëm sepse kemi Diellin dhe Venusin në aspektin e mirë, por mbi të gjitha sepse duket se më në fund po bëni një pastrim të pastër të gjithçkaje që ndodhi në fillim të vitit. Janari dhe Shkurti kanë qenë muaj që ju kanë fryrë. Nëse keni hequr dorë nga diçka, ka të ngjarë që pas trishtimit fillestar të mos jeni penduar për zgjedhjen që keni bërë. Po, sepse ndonjëherë në jetë ndryshimi, fillimi i rrugëve të reja, mund të japë lajme të rëndësishme.

Virgjëresha

Jeni një nga shenjat e mbrojtura, por këto ditë fillojnë në një mënyrë të lodhshme , të paktën deri të mërkurën ky është një horoskop që sjell një stres, i cili sjell një farë tensioni. Ndoshta ka diçka që nuk shkon në marrëdhëniet me të tjerët dhe në marrëdhëniet që po përjetoni. Këshillat e astrologut nuk duhet të jenë shumë polemike, sepse kjo kundërshtim i Merkurit mund të përfaqësojë nevojën nga ana juaj për të përzgjedhur.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e fundit të muajit

Në këtë fund të Marsit do të përjetoni disa hutime të vogla . 2021 është një vit i ndryshimeve të mëdha, megjithatë, që transformimet të ndodhin, ne duhet të braktisim diçka që deri më tani kishte qenë një burim sigurie. Shumë deri në 15 Prill do të duhet të ndryshojnë diçka në punën e tyre, të mendojnë për projekte të reja dhe ju ndoshta jeni lodhur duke u ndjerë pak nën presion. në fakt, ditët e hënë dhe e martë zbulojnë pak trazira.

Akrepi

Java fillon me një Hënë të favorshme e cila gjithashtu do të jetë aktive të Martën. Kështu që mund të themi se ky është një horoskop i rëndësishëm. Çfarëdo që planifikoni të bëni, duhet ta realizoni deri në mes të prillit. Ajo që nuk shkëlqen në këtë qiell është aspekti ekonomik dhe i punës ; pjesërisht sepse të njëjtat gjëra përsëriten pa pushim, pjesërisht sepse nuk ka kënaqësi të vërtetë.

Shigjetari

Duhet të lini mënjanë hidhërimin, tensionin e tepërt. Këtë javë do të keni një mundësi vërtet të shkëlqyeshme, të riktheheni në krye. Në dy javët e fundit keni qenë i sëmurë dhe tani arritja nuk është e lehtë, por me kujdesin e duhur mund të vazhdoni. Vëmendje për çështjet e punës, për ato që janë ndaluar për disa kohë sepse ato mund të rifillojnë por do një organizim më të mirë.

Bricjapi

Kjo është një javë e veçantë në të cilën shpesh do të duhet të diskutoni për t’u kuptuar, për t’u kuptuar plotësisht. E hëna dhe e marta do të jenë dy ditë me Hënën e kundërt. Prandaj do të ketë raste kur t’i bësh gjërat të ecin siç dëshiron, do të duhet të ngresh zërin ose të kapërcesh pak stres. Në këto 48 orë astrologu këshillon maturi në atë që bëni.

Ujori

Java fillon me Marsin në një aspekt interesant, Jupiteri dhe Saturni në favor. Këto janë ditë që japin energji dhe gjithashtu ju lejojnë të harroni disa probleme : ju mund të jetoni të lirë, larg kufizimeve. Në realitet, shumë prej jush do të kenë kënaqësi të madhe. Shtë një kohë e mirë për të gjetur bashkëpunim të dobishëm në punë apo edhe për të përjetuar emocione të bukura në dashuri. Kushtojini vëmendje vetëm marrëdhënieve të vjetra, historive tashmë të oksiduara: nëse tërhiqni atë që nuk funksionon, ju do të mbeteni të pakënaqur.

Peshqit

Ndjeni këtë forcë të mirë të hënën dhe të martën që disi lidhet me praninë e Hënës. Kjo është arsyeja pse edhe në dashuri duhet të ecni përpara me optimizëm. Kjo është një periudhë tranzitore, por gjithsesi e dobishme për shërimin e disa plagëve. Nuk janë të paktë ata që duhet të rregullojnë një dëm që nuk e kanë shkaktuar në vetën e parë dhe që ka të bëjë me dashurinë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 9 maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 maj 2021

Dashi

Mund të rikuperoni një marrëdhënie, por kini kujdes nga çdo tension i tepërt. Konfliktet që nuk mund t’i kapërceni duhet të eliminohen së bashku me kauzën e tyre. Nga perspektiva e punës, pavarësisht nga periudha e krizës, kushdo që ka një qëllim në mendje që të arrihet deri në verë, do të jetë i kënaqur.

Demi
Favorizoni historitë e reja, këtë të diel ka më shumë qetësi për ndjenjat. Në punë, përpiquni të mos i zmadhoni problemet. Ata që kanë më pak burime financiare, janë të shqetësuar siç janë edhe ata që, megjithëse kanë burime më të mëdha, tërhiqen nga shpenzime të panevojshme.

Binjakët

Do të jetë e lehtë për të kapërcyer çdo problem dhe për të ecur përpara. Lajme pozitive gjithashtu në punë. Nuk përjashtohet që në ditët e ardhshme të arrijnë reagime shumë pozitive.

Gaforrja

Me hënën që duket mirë, ftohen beqarët e shenjës të shohin përreth. Kushtojini vëmendje financave, shpenzimet janë më të mëdha se të ardhurat. Ju do të dëshironit të punonit më shumë dhe akoma duhet të zgjidhni disa probleme në punë. Kontratat e mundshme nga qershori.

Luani

Marrëdhëniet sentimentale janë të favorizuara. Do të ketë një menaxhim më të mirë të ndjenjave. Është e mundshme që në punë të filloni nga e para, dhe në disa raste, ishit ju vetë që ndryshuat kartat në tryezë. Çështjet ekonomike dhe kontraktuale mbeten ende pa zgjidhje.

Virgjëresha

Në dashuri, përpiquni të shmangni konfliktet e panevojshme ndërsa jeni në punë, edhe nëse nuk do të jetë e lehtë të merrni përgjigje të menjëhershme, do të jeni në gjendje të korrni frytet e angazhimit tuaj duke filluar nga qershori.

LEXO EDHE:  Zgjedhjet e 25 prillit/ PS miraton të hënën kandidatët për deptutet

LEXO EDHE:  Pa e menduar dy herë/ Këto shenja do t'ju zhdukin nga jeta e tyre sa hap e mbyll sytë

Peshorja

Ditë ngërçi, prandaj ju duhet pushim. Nuk mund të duroni askënd që nuk është në krahun tuaj dhe prandaj mund të ndjeni një bezdi të lehtë. Më shumë sesa armiq, ju keni nevojë për bashkëpunëtorë.

Akrepi

Nga sot Venusi nuk është më kundër! Mundohuni të shfrytëzoni këtë pozitë të mirë planetare edhe për të ardhmen. Jupiteri dhe Saturni përkundër kanë përcaktuar shumë probleme ekonomike këto ditë.

Shigjetari

Një e diel e rëndësishme për të gjithë ata çifte që duan të kuptojnë se çfarë nuk shkon me marrëdhënien e tyre. Nga pikëpamja e biznesit, mundësi dhe zgjidhje të mira do të hapen në të ardhmen e afërt.

Bricjapi

E diela e maturisë, ka diçka që nuk shkon siç duhet. Ju duhet të shlyeni disa borxhe, ose llogari në pritje, para se të filloni përsëri më të fortë se më parë!

Ujori

Rreth datës 13, emocionet do rriten! Mos harroni se nga sot Venusi tranziton në shenjën tuaj në një mënyrë shumë pozitive. Në punë përpiquni të ndryshoni atë që nuk ju pëlqen por me maturi dhe kujdes. Keni një dëshirë të fortë për risi.

Peshqit

Jeni në një stuhi emocionale, efektet e së cilës mund të përhapen edhe për çifte me një marrëdhënie afatgjatë. Në punë keni krijuar pak tension, ndoshta sepse ju mungojnë pikat e duhura të referimit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Asgjë nuk mund t’i ndajë/ Këto janë tre çiftet më të fortë të Horoskopit

Publikuar

-

Nga

Dashi dhe Luani

Dashi dhe Luani janë njerëz intensivë dhe kur fillojnë të lidhen me njëri-tjetrin ata janë shumë të etur për të eksploruar ndjenjat e tyre dhe për të zbuluar të gjithë mundësitë në dispozicion për bashkimin e tyre. Për shkak të intensitetit të madh dhe nevojës për vëmendje, këto shenja ndonjëherë mund të mos bien dakord por me kalimin e kohës, por ndërsa mësojnë të merren me mënyrën e njëri-tjetrit, bëhen më të lidhur.

Dashi dhe Luani do të qëndrojnë së bashku deri në fund, pavarësisht nga pengesat. Shpirtrat e tyre bëhen një dhe kur vendosin ta çojnë lidhjen e tyre në një tjetër nivel, ata ndërtojnë familje me dashuri të vërtetë. Ata janë një çift frymëzues, siç duhet të jenë të gjithë.

Demi dhe Virgjëresha

Marrëdhënia midis këtyre shenjave ndërtohet ditë pas dite dhe forcohet vazhdimisht, deri në atë pikë sa të bëhet e pashkatërrueshme. Ata zakonisht komunikojnë lehtësisht me njëri-tjetrin, gjë që e bën më të thjeshtë fillimin e një marrëdhënieje dhe gjithashtu hedhjen e hapit tjetër.

LEXO EDHE:  Dobësia e tyre është paraja/ Shenjat e horoskopit që i menaxhojnë më mirë të ardhurat e tyre

LEXO EDHE:  Opozita sërish në shesh/ Zbulohen datat

Shpesh krijojnë familje të shëndetshme, të cilat përdorin dialogun si armën e tyre kryesore, ku dashuria dhe kujdesi i ndërsjellë janë gjithmonë të pranishme. Forca e këtij çifti është e fuqishme dhe përpjekja për t’i ndarë ata është për dështim.

Gaforrja dhe Akrepi

Këto dy shenja janë bërë për të qenë së bashku dhe kur ta kuptojnë, jeta e tyre është transformuar plotësisht. Njëri nuk mund të jetojë pa tjetrin dhe ata vendosin në radhë të parë bashkimin që nuk mund të ndryshohet kurrë. Gaforrja dhe Akrepi kanë personalitete emocionale, të ndjeshme dhe shumë intuitive. Ata zgjedhin të shprehen në mënyra të ndryshme, të ndihmojnë njëri-tjetrin dhe të ndjekin qëllimet dhe ëndrrat e tyre.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 8 maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 7 shkurt 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Duket se ju nënshtroheni një stresi por kjo mund të jetë normale. Kjo është një ditë ideale për t’u çlodhur.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Në vendin e punës mund të mbyllni një marrëveshje të mirë, por është e sigurt që po ju mungon diçka, veçanërisht në sferën emocionale. Ju duhet të angazhoheni për të hapur dyert për njerëzit që ju duan.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Për ata që kanë një partner do të jetë koha e duhur për të pasur përvoja të reja, ata që janë vetëm do të jenë në gjendje të bëjnë takime shumë interesante.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Ndonjëherë ndiheni sikur keni të bëni me njerëz që nuk ju kuptojnë plotësisht. Ju jeni shumë i ndjeshëm, emocional dhe gjithashtu bujar, por kur diçka nuk shkon, mbyllni veten si një iriq, por duhet të përpiqeni të hapeni me njerëzit që doni.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Mund të ketë shumë ndryshime në këtë ditë.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Ju po vendosni bazat për rezultatet për të cilat keni punuar për një kohë të gjatë.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Kujtimet e atyre ditëve të trazuara kur keni menduar të hiqni dorë nga gjithçka, tani për fat të mirë janë larg.

LEXO EDHE:  Zgjedhjet e 25 prillit/ PS miraton të hënën kandidatët për deptutet

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e fundit të muajit

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Në ditët e fundit keni përjetuar disa tensione që janë rritur për shkak të një ngarkese të tepruar pune. Përdorni ditën për të relaksuar nervat tuaja dhe përpiquni të rikuperoni qetësinë tuaj.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Që nga fillimi i Majit ka pasur nga ata që kanë gjetur dashuri, por pikërisht për këto çifte të sapo lindura ditët në vijim mund të jenë vendimtare për të kuptuar nëse ishte një shkrepje në tigan apo një histori që do të ketë një jetë të gjatë.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Ju do të duhet të jetoni me një farë tensioni për shkak të kundërshtimit të Hënës. Këshilla është të mos humbni durimin dhe të shmangni diskutimet e panevojshme.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Edhe pse jeni shumë i qetë, përsëri dëshironi të ndryshoni jetën tuaj. Pra, çfarë dite më të mirë të shtunën për të planifikuar cilat do të jenë lëvizjet tuaja të radhës.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Tensionet, fatkeqësitë dhe pasiguritë nga pikëpamja sentimentale duket se janë kapërcyer. Edhe në vendin e punës, gjërat janë shumë më mirë sesa disa javë më parë.

LEXO TE PLOTE