Connect with Us

VIDEO/ Bajerni fiton me “poker” ndaj Shtutgartit, Haland shpëtimtari i Dortmundit. Ja rezultatet e Bundesligës

BundesLiga

VIDEO/ Bajerni fiton me “poker” ndaj Shtutgartit, Haland shpëtimtari i Dortmundit. Ja rezultatet e Bundesligës

Publikuar

-

Kanë përfunduar 4 sfidat e javës së 26 të Bundesligës gjermane. Bajerni i Mynihut marshon drejt titullit kampion, teksa ka fituar me një lojtar më pak me “poker” 4-0 ndaj Shtutgartit, duke i realizuar të katërt golat që në pjesën e parë, me heroin e takimit, Robert Levandovski i cili realizoi një tripletë.

Dortmundi është ndalur në barazim 2-2 nga Këlni në transfertë. Skuadra verdhezi e nisi mirë takimin me Halandin duke realizuar në minutën e 3′, por më pas e pa veten duke u përmbysur nga skuadra vendase me rezultatin 2-1, por Haland është gjithnjë e më vendimtar për Dortmundin teksa ka shpëtuar skuadrën nga humbja ku ka barazuar në frymën e fundit, në minutën e 90′.

Frankfurti ka triumfuar në shtëpi me rezultatin 5-2 ndaj Union Berlinit, ku Andre Silva ishte protagonisti i ndeshjes me një dopietë.

Volfsburgu ka arritur të fitojë në transfertë me rezultatin 1-2 ndaj Verder Bremenit të Milot Rashicës, i cili u aktivizua për 82′ minuta lojë.

SFIDAT E PËRFUNDUARA TË BUNDESLIGËS –

BAJERN MYNIH 4-0 SHTUTGART

Levandovski 18′, 23′, 39′, Gnabri 22′

KËLN 2-2 DORTMUND

Duda (p) 35′, Jakobs 35′ / Haland 3′, 90′

FRANKFURT 5-2 UNION BERLIN

Andre Silva 2′, 41′, Andrish 35′ (ag), Kostiç 41′, Zuber 90+2′ / Kruze 7′, 45+3′

VERDER BREMEN 1-2 VOLFSBURG

Mohuald 45′ / Sargent 9′ (ag), Uegost 42′

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Nuk ka dyshime/ Lewandowksi mungon sërish ndaj PSG-së

Publikuar

-

Nga

Bayern Munchen do të udhëtojë në Paris për tu përballur me skuadrën e Paris Saint Germain në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve.

Siç kishin raportuar mediat gjermane, Lewandowski ishte stërvitur por ende ishte në dyshim për këtë takim.

Sidoqoftë, “Bavarezët” kanë publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar nga trajneri, Hansi Flick.

Lewandowski mungon, bashkë me të edhe Gnabry, Costa, Sule dhe Tolisso.

Më poshtë mund të shihni listën e plotë të Bayern Munchen për takimin me Paris Saint Germain

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Shënoi gol me Verderin, ja vlerësimi për Milot Rashicën

Publikuar

-

Nga

Werder Bremen u mposht me rezultat të thellë 1-4 nga Leipzig.

Në pjesën e dytë u inkuadrua edhe Milot Rashica, i cili shënoi golin e nderit për vendasit, shkruan Gazeta Olle.

Ylli i Kosovës shënoi nga penalltia në minutën e 61-të, kur rezultati ishte 0-3.

Megjithatë, as ky gol nuk i mjaftoi ekipi të tij për tu rikthyer në këtë takim.

Rashica për paraqitjen e tij u vlerësua me notën 6.9 nga uebsajti i njohur ‘SofaScore’.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

VIDEO/ Bayern ndalet në shtëpi, Rashica shënon golin e parë të sezonit

Publikuar

-

Nga

Bayern Munchen mori një tjetër goditje ditën e sotme, ku u ndal nga Union Berlin me shifrat 1-1 për javën e 28 të Bundesligas. Musiala hapi ndeshjen duke shënuar për Bayernin në minutën e 68, ndërsa kryeqytetasit barazuan në minutën e 86 me Ingvartsen.

Hap fals për bavarezët, por pa pasoja të rënda për renditjen, me skuadrën e Flick, që ruan vendin e parë me 5 pikë më shumë se Leipzig. Këta të fundit fituan sot ndaj Werder Bremenit të Milot Rashicës.

Anësori i Kosovës gjeti golin e parë për këtë sezon me penallti, por Leipzig ishte tjetër nivel dhe tundii rrjetën 4 herë. Në ndeshjet e tjera Eintracht Frankfurt fitoi ndaj Wolfsburg me shifrat 4-3 pas një ndeshje shumë emocionuese. Herta dhe Gladbach barazuan 2-2. /abcnews.al

 

LEXO TE PLOTE