Connect with Us

Kënga Magjike starton të dielën/ Zbulohet një nga anëtarët e jurisë

Showbizz

Kënga Magjike starton të dielën/ Zbulohet një nga anëtarët e jurisë

Publikuar

-

Kënga Magjike starton të dielën/ Zbulohet një nga anëtarët e jurisë

“Kënga Magjike” do të startojë këtë të Dielë. Pritet që shumë artistë të performojnë këngët me të cilat do të konkurrojnë në një nga spektaklet më të ndjekura muzikore.

Po ashtu si edhe në sezonin e kaluar të “Këngës Magjike” do të ket ënjë juri që do të gjykojë artistët e rinjt që do të bëhen pjesë e këtij kompeticioni. Një nga anëtaret e jurisë do të jetë këngëtarja e njohur shqiptare Jonida Maliqi.

Këtë lajm e ka bërë të ditur vetë këngëtarja nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JONIDA MALIQI (@jonidamaliqi)

Kujtojmë se këtë herë do të ketë shpërblim për të gjithë  finalistët dhe fituesin.

LEXO EDHE:  Wow! Ardit Gjebrea bën bashkë ikonat e muzikës shqiptare për 20-vjetorin e Këngës Magjike

“Interesimi i artistëve për festivalin magjik na ka prekur. Edhe pse në një situatë pa aktivitete, përsëri dëshira për të investuar për dashurinë e tyre, këngën është impresionuese. Ndaj, në shenjë mirënjohjeje, produksioni i “Kënga Magjike” ka vendosur që për çmimin e parë të festivalit të japë 500.000 lekë, ndërsa për 19 finalistët e tjerë, nga 200.000 lekë secilit. Është ky një solidaritet me artistët, për të mbajtur në këmbë magjinë e këngës shqipe”,shkruante Arditi në një postim pak kohë më parë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

U arrestua nga policia/ Princi sqaron si qëndron e vërteta

Publikuar

-

Nga

Pak ditë më parë në media qarkulloi një video ku Princi nja nga konkurentët e Përputhen ishte arrestuar. Ai shfaqej i rrethuar nga disa policë, por nuk u dha asnjë detaj më tepër.

Ditën e sotme konkurenti ka sqaruar se si qëndron e vërteta duke u shprehur se nuk ka dëshirë të flasë për këtë. Ai tha se thjesht është shoqëruar në rajonin e policisë, por sipas tij nuk ka asnjë precedent penal.

“Nuk dua të flasë shumë për atë situatë. Ka ndodhur para tre vitesh, por prek dhe njerëz të tjerë ndaj nuk dua të flasë shumë. Nuk kam dëshirë të flasë. Thjesht jam shoqëruar në rajon, kam hyrë në një derë dhe kam dal nga dera tjetër. Nuk kam marrë precedent penal, nuk jam proceduar. Jam më i zgjuar se dje dhe më budalla sa nesër. Unë jam filmuar nga një polic dhe nuk e di si ka dalë në media kjo video”, tregoi Princi./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Maluma vjen në Tiranë/ Zbulohet data e koncertit

Publikuar

-

Nga

Koncerti i këngëtarit Maluma në vendin tonë u anulua si pasojë e pandemisë dhe një lajm i mirë vjen për të gjitha fansat e tij. Duke qenë se dhe vendet e Evropës po shkojnë drejt hapjes dhe nisjes së koncerteve dhe Shqipëria do të mbajë koncertin e shumëpritur të Malumës.

Maluma do të jetë në Tiranë në Ditën e Verës, më 14 mars 2022 dhe do të mbahet në sheshin Skendërbej.

Bashkia Tiranë bëri njofton se nuk do të ketë rimbusim të biletave të blera, por ato do të jenë të vlefshme për datën e re të koncertit.

LEXO EDHE:  U plagos në protestë/ Zbardhet vendimi i qeverisë, pë Ina Nukun

LEXO EDHE:  U plagos në protestë/ Zbardhet vendimi i qeverisë, pë Ina Nukun

“Biletat mund të përdoren nga personat që i kanë blerë ose persona të tjerë që do të duan t’ua dhurojnë ose rishesin të njohurve të tyre, ose palëve të treta që janë të interesuar për të blerë bileta.”, bëri me dije kompania RedCloud./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Rezarti u shpreh se Alexi është homoseksual/ Salsano Rrapo del në mbrojtje të aktorit

Publikuar

-

Nga

Rezarti u shpreh se Alexi është homoseksual/ Salsano Rrapo del në mbrojtje të aktorit

Përplasja mes Aleks Seitajt dhe Rezart Veleshnjas rrëmbeu menjëherë vëmendjen e mediave dhe rrjeteve sociale ku ky i fundit akuzoi aktorin e Portokallisë se parodinë e tij  nuk duhet ta shikojnë adoleshentët. Ai ngriti pretendime se Alexi është homoseksual.

Shumë personazhe të njohur i dolën në mbrojtje Alexit mes tyre edhe aktori Salsano Rrapi. Ky i fundit ka hedhur thumba për Rezartin.

Salsano ka postuar një video nga një prej skeçet e tij ku interpreton si femër, njësoj si roli i Vezires që ka Aleksi.

LEXO EDHE:  Fëmijët artistë që performojnë Vivaldin, Michael Jackson & Katy Perry

LEXO EDHE:  U plagos në protestë/ Zbardhet vendimi i qeverisë, pë Ina Nukun

“Unë jam Vivi dhe përshëndes Vezieren dhe të gjithë ata aktorë që nuk bëhen dot si Vivian dhe Vezirja”, ka shkruar Salsano dhe ka etiketuar në postim Aleksin./CNA.al

LEXO TE PLOTE