Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë dita e sotme për të gjitha shenjat?

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë dita e sotme për të gjitha shenjat?

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë dita e sotme për të gjitha shenjat?

Dashi

Kjo do të jetë një ditë mjaft e rëndësishme sepse ngadalë po krijojmë terren. Nga e Shtuna, Dielli do të jetë në shenjën tuaj dhe kjo është një shenjë e forcës edhe sepse ju keni qenë shumë i trazuar në javët e fundit. Në realitet, ju të lindurit nga shenja jeni rebelë, por për momentin keni ndjenjën se njerëzit ju bllokojnë, se jetoni situata nga të cilat nuk është e mundur të shpëtoni. Ju gjithashtu mund të jeni nervozë për një çështje ligjore ose financiare që ka bllokuar jetën tuaj për disa vjet.

Demi

Ka shumë më shumë energji këtë të Mërkurë sesa kishte 24 orë më parë, kështu që ju mund të përgatiteni për një takim fundjave. Ka një lajm të mirë sepse Venusi gjithmonë duket mirë dhe do të jetë edhe më i fortë brenda dy muajsh. Astrologu rekomandon pak vëmendje me Akrepin dhe Ujorin, ndërsa në marrëdhëniet me Dashin ndonjëherë ka momente të lodhjes të përcaktuara nga kokëfortësia e të dyve. Duhet gjetur një ekuilibër.

Binjakët

Me Jupiterin dhe Saturnin në aspekt të mirë herët a vonë do të vijë një mundësi e mirë por ka ditë kur jeni shumë emocional, shumë nervoz dhe mund të mos keni energjinë maksimale . E mërkura dhe e enjtja janë dy ditë në të cilat sidomos ata që kanë pasur probleme dashurie do ta gjejnë veten duke diskutuar përsëri. Këto janë orë në të cilat mund të bëni gabime të vogla për shkak të pakujdesisë.

Gaforrja

Në këtë të Mërkurë ekziston një forcë e mirë që do të dyfishohet nga e enjtja. Sigurisht gjëja më e rëndësishme për të bërë në këtë periudhë do të ishte të përcaktonim më mirë histori të caktuara dashurie. Ne duhet të kuptojmë se si po shkon jeta në marrëdhënie. Ndoshta keni bërë disa gabime kohët e fundit, por tani mund ta kuptoni dhe riparoni. Venusi ndihmon në fushën sentimentale ndërsa në nivelin e punës është një moment vëzhgimi dhe jo veprimi, veprimi i drejtpërdrejtë do të zhvillohet në maj.

Luani

Ka ditë kur ndjen shumë presion mbi ty dhe kjo e Mërkurë duket të jetë një ditë mjaft e trazuar; E enjtja do të jetë pak më mirë por në këto 24 orë nëse ka probleme në punë ose në familje, nëse keni shtyrë një diskutim për një kohë të gjatë, duhet të bëni më të mirën e një situate të keqe dhe gjithashtu të përballeni me një moment të nervozizëm i madh Ujori dhe Demi janë shenja me ne që mund ta gjeni veten pjesërisht në mosmarrëveshje.

Virgjëresha

Kjo është një kohë kur mund të bëni marrëveshje të mira. Sa i përket punës dhe çështjeve praktike, gjërat po përparojnë mirë, aq më pak në lidhje me jetën e dashurisë: edhe nëse keni njeriun më të mirë në botë pranë jush, jeni të lodhur sepse ndoshta ka shumë për të punuar dhe gjithashtu neglizhoni intimitetin. Do të ishte mirë të përpiqesh të riparosh situatat. Situata është e ndryshme për ata që kanë goditur një person të “paarritshëm”.

LEXO EDHE:  Horoskopi 2019 nga Paolo Fox për 12 shenjat e horoskopit

Peshorja

Në këtë të Mërkurë keni forcë të mirë. Shanset janë që ju keni filluar javën duke argumentuar ose duke garuar me dikë. Mundohuni të relaksoheni dhe të gjeni përsëri qetësinë. E diela do të sjellë diçka më shumë.

Akrepi

Kjo ditë e mërkurë ndihmon një shërim të mirë. Sigurisht që ne nuk kemi një Hënë të favorshme por kjo përfshin vetëm bezdi të vogla, dhimbje koke, nervozizëm; duke parë fotografinë tuaj të përgjithshme astrale keni yje të rëndësishëm si Mërkuri, Venusi dhe Dielli. Akoma ka një ngarkesë të mirë të energjisë. Fatkeqësisht, nuk është një qiell i rëndësishëm në lidhje me ndryshimet e mëdha: 2021 ngadalësohet nga Jupiteri dhe Saturni në një aspekt kritik. Sidoqoftë, astrologu ju kërkon të jeni të sigurt sepse kjo javë është e rëndësishme të keni konfirmime në lidhje me punën dhe paratë.

Shigjetari

Gjëja e rëndësishme për të bërë tani është të ndaloni, gjë që është absurde për ju që jeni gjithmonë në lëvizje. Për disa ditë mund të keni vërejtur një dobësi të caktuar, shumë prej tyre e kanë mbyllur fundjavën e kaluar me një problem të madh për të zgjidhur ose me një moment shqetësimi serioz. Dashuria dhe forca do të kthehen që më 20 Mars.

Bricjapi

Ju jeni të sigurt dhe plot me projekte të shkëlqyera të Mërkurën që pavarësisht se nuk keni sjellë energji të madhe, përsëri mund të çojnë në brigje më të sigurta. Afërdita dhe Mërkuri janë në një aspekt interesant: kush ka fat që të ketë një dashuri të madhe ndihet me të vërtetë në të mirën e tij sepse shikimi i punës ka kaq shumë lodhje, por mbi të gjitha shumë ngadalësime. Në çdo rast, horoskopi 2021 mbetet shumë i rëndësishëm për progresin që do të jetë i ngadaltë, por pa mëdyshje.

Ujori

Sidomos në mëngjes mund të ketë një moment lodhjeje të madhe të shkaktuar nga një Hënë e kundërt që mund të lodhet. Çfarëdo që jeni duke u përpjekur të bëni në këtë periudhë, gjithmonë duket se vihet në dyshim: nëse duhet të blini, duhet të shisni, nëse duhet të bëni një zgjedhje të punës ose dashurisë, një ditë jeni të bindur dhe të nesërmen keni ndryshuar mendjen. Vëmendje në marrëdhëniet me të tjerët.

Peshqit

Në këto 48 orë të mërkurën dhe të enjten mund të mbështeteni në një Hënë interesante, megjithatë ekziston gjithmonë një hidhërim i lehtë që duhet të përpiqemi ta eleminojmë. Në fakt,i juaji është një horoskop shumë i përzier. Për fat të mirë, tani gjërat janë pak më të mira, por gjithmonë duhet të duhet të jesh shumë i qartë brenda vetes. Pyete veten se çfarë dëshiron dhe nëse disa njerëz rreth teje mbeten të rëndësishëm ose nëse është e përshtatshme të ndryshosh referencat./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Horoskopi

Sa xhelozë dhe posesivë jeni, sipas shenjës së horoskopit

Publikuar

-

Nga

cna lajme horoskop

Dashi – Dashi është një shenjë e fortë dhe krenare dhe kur tradhtohet nuk mund të bëjë ndryshe por të lëshojë zemërimin e tij në skena shpërthyese. Në rastin e tij, në vend të xhelozisë, mund të flitet për zemërim dhe impulsivitet, dy gjëra që e bëjnë atë të ziejë përbrenda dhe të paarsyeshëm.

Demi – Demi është një shenjë jashtëzakonisht kokëfortë që, në marrëdhëniet e dashurisë, nëse nuk ka siguri, nuk beson se mund të vazhdojë. Ai është shumë xheloz, sidomos kur partneri nuk arrin të japë prova materiale për ndjenjën e tij dhe në të njëjtën kohë edhe jashtëzakonisht besnik.

Binjakët – Binjakët kanë ironi, humor dhe pozitivitet të lindur, xhelozia nuk është me të vërtetë në akordet e tyre. Kur ata tradhtohen, mund ta shohin qartë situatën dhe pastaj e çdramatizojnë situatën me të qeshura. Sipas këndvështrimit të tyre, askush nuk duhet të ketë të drejtën e shkatërrimit të jetës së tyre.Gaforrja – Gaforrja është shenja më posesive e zodiakut, është e lidhur me njerëzit që duan me këmbëngulje, aq shumë për t’i konsideruar ato si pjesë integrale të jetës së saj. Më mirë të mos e tradhtoni besimin e saj nëse nuk doni të përfundoni duke argumentuar për ditë të tëra duke zbuluar të kaluarën.

Luani – Luani, në vend që të jetë xheloz, është egocentrik, ai duhet të jetë gjithmonë “sundimtari” i marrëdhënies. Kur partneri tregon një rënie të lehtë të interesit, nuk ndjehet i ofenduar aq shumë për shkak të dyshimit se kanë qenë të tradhtuar, por më tepër për faktin se ai nuk është më në qendër të vëmendjes.

Virgjëresha – Virgjëresha është një shenjë racionale me sa duket, por në realitet ka një pafundësi pasigurish. Pikërisht për shkak se nuk ka vetëvlerësim është xheloze. Shpesh, megjithatë, logjika nuk fiton në dashuri dhe kjo është arsyeja pse ata që lindin nën këtë shenjë ndihen përjetë të mposhtur.

Peshorja – Peshorja ka një konceptim shumë të ligjshëm të dashurisë dhe gjithmonë përpiqet të bëjë gjënë e duhur në shoqërinë e partnerit. Kur gjen “gjysmën tjetër të mollës”, ajo e mbron atë me çdo kusht me xhelozinë e saj të çmendur. Më mirë të mos e sfidoni atë.
Akrepi – Akrepi është “Don Zhuani” me i madh dhe për të nuk ka asgjë më të mirë se sa të magjeps dhe t`i marrë mendjen dikujt me fjalët e tij. Është një shenjë që nuk e mohon tradhtinë dhe prandaj planifikon mënyrën e të menduarit edhe ndaj të tjerëve. Kjo është arsyeja pse ai është shumë xheloz dhe e sheh partnerin e tij gjithmonë me dyshim.
Shigjetari – Shigjetari është spontan, instiktiv dhe kaq naiv sa që gjithmonë i jep besim të plotë partnerit. Nuk është xhelozi klasik, edhe pse përballë zhgënjimeve mbetet shumë keq. Optimizmi i tij i lindur, megjithatë, i lejon atij të vazhdojë me një buzëqeshje.
Bricjapi – Bricjapi është një shenjë shumë racionale dhe paqësore madje përballë zhgënjimeve duket se mbetet plotësisht indiferent. Reagimi i tij ndaj tradhtisë është mbyllja e të gjitha dyerve pa dhënë asnjë shpjegim, në realitet, prapa kësaj forme të blinduar, shtypet xhelozia e tij e madhe.
Ujori – Ujori është origjinal, jashtë skemave të zakonshme dhe tenton të largojë çdo mendim negativ. Pikërisht për këtë arsye posesiviteti dhe xhelozia nuk janë pjesë e natyrës së tij. Rregulli i tij është: nëse ai është partneri i duhur ai do të më mbajë të shtrënguar, përndryshe unë do t`i them lamtumirë pa probleme.
Peshqit – Peshqit janë shpirtërorë, ëndërrimtarë, altruistë dhe shumë xhelozë. Partneri krijon një imazh të idealizuar si në përrallë dhe për këtë arsye ata shpesh zhgënjehen nga marrëdhëniet e dashurisë. Tradhtitë i bëjnë ata të çmendur, aq shumë sa për të shkaktuar skena të vërteta melodramatike./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Zhgënjime dhe trazira/ Si do të mbyllet java e fundit e tetorit për të gjitha shenjat

Publikuar

-

Nga

cna lajm horoskopi

Dashi: Këtë javë do të jeni shumë me fat. Të hënën, të martën dhe të mërkurën, Hëna do të kalojë në shenjën tuaj dhe gjithçka do t’ju ecë mbarë. Pas një periudhe të qetë do të përjetoni emocione të forta dhe do të keni risi të shumta. Në fundjavë gjithçka do t’ju shkojë mirë në aspektin e ndjenjave.

Në punë mund të zhgënjeheni nga shefat dhe nuk do keni dëshirë të bëni asnjë nga detyrat që iu janë dhënë. Do ju duket e kotë çdo gjë që keni bërë deri më sot. Me shpenzimet tregohuni sa më të matur që të mundeni në mënyrë që të mos keni tronditje më vonë. Duhet menduar edhe për të ardhmen.

Demi: Edhe kjo javë e fundit e tetorit nuk do të jetë e mbarë për të lindurit në shenjën e Demit. Venusi vazhdon të ndikojë negativisht, duke ju krijuar vështirësi në aspektin e ndjenjave. Do të vihen në pikëpyetje edhe lidhjet më të forta. Shmangini situatat stresuese në ambientet e punës. Për fat, të enjten dhe të premten, Hëna do të kthehet nga shenja juaj.

Binjakët:  Gjatë këtyre ditëve do të shijoni praninë e një Hëne pozitive në shenjë, e cila do t’jua ndriçojë ditët, sidomos në fundjavë. Për ata që duan të përfshihen në lidhje të reja, pritet që të kenë takime interesante. Kush është në kërkim të emocioneve të reja, do t’i përjetojë ato. Të hënën dhe të martën do të merrni kënaqësi të mëdha në aspektin profesional.

Gaforrja: Falë pranisë së Hënës në shenjë, gjysma e parë e javës nuk do të jetë dhe aq e mbarë. Do të ndiheni nervozë dhe do të keni dëshirë t’i vini shkelmin gjithçkaje. Mos e bëni, sepse duke filluar nga dita e enjte gjërat do të përmirësohen. Mërkuri do t’ju ndihmojë t’u jepni zgjidhje çështjeve të mbetura pezull në punë. Venusi do të sjellë qetësinë në lidhjen tuaj.

Luani: Këto do të jenë ditë të vështira për të lindurit në këtë shenjë, falë pozicionimit të Venusit dhe Mërkurit. Nuk do të mungojnë tensionet dhe mosmarrëveshjet në ambientet e punës, sidomos të enjten dhe të premten. Edhe lidhja në çift nuk duket fort e mbarë. Përfitoni në fundjavë nga prania e Hënës në shenjë për të kaluar disa çaste pushimi me partnerin.

Virgjëresha: Java parashikohet të jetë e qetë, e mbushur me surpriza në aspektin sentimental. Venusi favorizon takimet dhe lindjen e dashurive të reja. Për ata që janë në një lidhje, ky është momenti për të marrë iniciativa të reja. Bëni kujdes të shtunën dhe të dielën, sepse Hëna në pozicion të pafavorshëm do të ndikojë që të përjetoni një gjendje nervozizmi ose të hasni ndonjë të papritur.

LEXO EDHE:  Gushti do të jetë një muaj i nxehtë për çiftet/ Horoskopi sipas Paolo Fox

LEXO EDHE:  Parashikimi i frikshëm Nostradamus për vitin 2019-tëPeshorja: Java nuk do të fillojë në mënyrën më të mirë të mundshme për të lindurit në shenjën e Peshores. Gjatë gjysmës së parë të javës do t’ju duhet të duroni ndikimin negativ të Hënës, e cila do t’ju bëjë të ndiheni në humor të keq. Mos u dorëzoni, sepse planetët e tjerë janë në pozicion të favorshëm dhe shumë shpejt gjithçka do të gjejë zgjidhje. Fundjava do të jetë e paharrueshme.

Akrepi: Do të vazhdojë për ju një periudhë me shumë fat. Venusi do të ndikojë shumë për mirë në lidhjen tuaj, aq sa mund të vendosni të hidhni hapa të rëndësishëm. Nuk do të mungojnë kënaqësitë edhe në aspektin profesional. Mos hezitoni të jepni ide të reja. Bëni kujdes vetëm të enjten dhe të premten, kur Hëna nuk do të jetë e kthyer nga shenja juaj dhe mund të hasni vështirësi.

Shigjetari: Java do të fillojë shumë e mbarë. Hëna do të jenë në anën tuaj dhe do të ndikojë për mirë, duke ju dhënë mundësinë t’i jepni zgjidhje gjithçkaje të mbetur pezull. Fundjava nuk do të jetë dhe aq pozitive, do të keni probleme në çift dhe do të dalin në dritë çështje që i injoronit me dashje. Qëndrojini në krah partnerit dhe nuk do të pendoheni.

Bricjapi: Venusi dhe Mërkuri do të ndikojnë që të keni stabilitet dhe të merrni shumë kënaqësi. Pavarësisht kësaj, mund të ndiheni gjithsesi në ankth apo të acaruar. Hëna nuk do të ndikojë për mirë gjatë gjysmës së parë të javës dhe ju do të ndiheni pesimistë. Tregohuni të duruar, sepse situata do të përmirësohet në ditët në vazhdim dhe do të kuptoni se nuk ia vlen të shqetësoheni.

Ujori: Venusi dhe Hëna do të ndikojnë që këtë javë, veçanërisht të enjten dhe të premten, të përjetoni shqetësime në aspektin sentimental. Tensionet dhe zënkat me partnerin do të arrijnë kulmin. Fundjava do të jetë më e mbarë, prandaj mund të përfitoni që ndonjë bisedë ta shtyni për gjatë atyre ditëve. Edhe në aspektin profesional do të përjetoni ditë stresuese dhe nuk do të merrni ndonjë kënaqësi të dukshme.

Peshqit: Do të fillojë për ju një periudhë pozitive. Të gjithë planetët janë radhitur në anën tuaj dhe do të keni mbështetjen e tyre për të gjitha projektet që keni bërë. Venusi do të ndikojë që të përjetoni emocione të bukura, tamam siç ju pëlqen ju. Lajme të mira priten edhe në aspektin profesional, sidomos të enjten dhe të premten. Në fundjavë mund të ndiheni në humor të keq për shkak të pozicionimit të Hënës.

 

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 25 tetor 2021

Publikuar

-

Nga

Dashi

Ndarja e lumturisë me të tjerët do t’ju mbushë me energji pozitive. Mund të ketë shpenzime sot, për shkak të një organizimi me miqtë. Kjo mund të ndikojë negativisht në gjendjen tuaj financiare. Prania juaj e bën këtë botë më të bukur për partnerin/partneren tuaj.

Demi

Bërja e përmirësimeve në pamjen dhe pamjen tuaj, do të ketë shumë përfitime pozitive. Dita do jetë plot lumturi, pasi bashkëshorti/bashkëshortja do të bëjë përpjekje t’ju sjellë gëzim. Mos u tregoni të ashpër me të dashurin/dashurën tuaj, përndryshe paqja dhe harmonia në marrëdhënien tuaj do të shkatërrohet shumë shpejt.

Binjakët

Jini të durueshëm, pasi përpjekjet tuaja të vazhdueshme për mirëkuptim do t’ju sjellin rezultate të mirë në marrëdhënien tuaj në çift. Investimet e bëra sot do të rrisin prosperitetin dhe sigurinë tuaj financiare. Duhet të jeni të durueshëm me kolegët që kanë më pak përvojë se ju.

Gaforrja

Ka gjasa të merrni disa lajme të këndshme. Një mirëkuptim më i mirë me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj do të sjellë paqe dhe lumturi në shtëpinë tuaj. Nuk është koha e duhur për të ndarë ndjenjat/sekretet tuaja personale me mikun tuaj të ngushtë.

Luani

Mos nxitoni duke marrë veprime të shpjeta të cilat mund të ndikojnë drejtpërdrejt në ekonominë tuaj. Një anëtar i familjes ka gjasa të sjellë shumë probleme në shtëpinë tuaj. Sot mund të kuptoni vertetë sesa shumë ju dashuron partneri/partnerja juaj.

Virgjëresha

Praktikimi i meditimit do t’ju mbushë plot energji. Sot duhen shmangur investimet e reja. Bëni kujdes se çfarë thoni, pasi mund të përfundoni duke lënduar ndjenjat e një të afërmi të moshuar. Një rritje përgjegjësisë duket e mundshme në aspektin profesional.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Puna dhe dashuria në fokusPeshorja

Do të zbuloni se jeni në gjendje të përballoni lodhjen e një orari rraskapitës. Veprimet tuaja duhet të diktohen nga dashuria dhe vizionet pozitive dhe jo nga lakmia. Mund të bini në dashuri me shikim të parë.

Akrepi

Mbështetja e familjes suaj do t’ju ndihmojë të largoni stresin e rutinës suaj normale. Mos u tregoni të pasjellshëm me mysafirët tuaj. Sjellja juaj jo vetëm që do të shqetësojë anëtarët e tjerë të familjes, por gjithashtu mund të prishë një marrëdhënie. Dashuria në çift do të jetë e palëkundur.

Shigjetari

Natyra juaj fëmijërore do të dalë në pah. Fëmijët mund t’ua bëjnë ditën shumë të vështirë. Përdorni dashurinë si një mjet për t’i mbajtur ata nën kontroll dhe për të shmangur çdo stres të panevojshëm. Do të keni probleme për të bindur partnerin/partneren që t’u përmbahet planeve tuaja.

Bricjapi

Angazhimi me fëmijët do të jetë shërim për ju. Pozicioni aktual i parave do të përmirësohet më vonë gjatë ditës. Do të prekeni nga dashuria e vëllait ose motrës. Shmangni humbjen e durimit për çështje të vogla, pasi kjo do të dëmtojë vetëm interesat tuaja.

Ujori

Shpërblimet financiare mund të mos jenë në përputhje me pritshmëritë tuaja. I dashuri/ e dashura juaj mund t’ju kërkojë diçka që mund t’ju vërë në pozitë të vështirë. Ditë e mirë për biznesmenët e kësaj shenje.

Peshqit

Problemet e lidhura me shëndetin mund t’ju shkaktojnë stres. Në jetën tuaj romantike do të jeni në humor të mirë. Orari i punës do të jetë më i ngjeshur, për shkak të rritjes së konkurencës. Një i afërm mund t’ju bëjë një vizitë të befasishme sot, çfarë mund t’i prishë planet tuaja.

LEXO TE PLOTE