Connect with Us

“O sa b….e mirë”/ Artan Hoxha ironizon Erion Veliajn pas angazhimit të Çiljetës me PS

Aktualitet

“O sa b….e mirë”/ Artan Hoxha ironizon Erion Veliajn pas angazhimit të Çiljetës me PS

Publikuar

-

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka reaguar pas angazhimit të Çiljeta Xhilagës me PS. Nëpërmjet një postimi ironizues në rrjetet sociale, Artan Hoxha ka thumbuar zgjedhjen e kryebashkiakut Veliaj duke i kujtuar se Çiljeta dikur ka qenë pjesë e PD. Ai shkruan se Çiljeta nxori në pension Sali Berishën, dhe duket se drejt asaj rruge është edhe Erioni.

Ooooohhhh hooooo…. E DJESHMJA…E ARDHMJA…Si ka qene ajo kenga?! “Sa by…n e mire” Besoj se Lali ja hodhi by…s kete radhe…. 🤣🤣🤣🤣 Mire mo Lali mire, por para teje, e qiti Saliun në pension kjo goca!!! Me duket, se edhe ti drejt asaj rruge je nisur?!!!! Dileme e madhe kjo pune, ke të zgjedhesh dhe ke të lesh?!!! Çiljeten as qe diskutohet kjo pune, po me ke shoqerohet paketa???!!!”, shkruan Artan Hoxha./CNA.al

LEXO EDHE:  "Ka lënë në harresë zonat rurale"/ Kryemadhi "përkëdhel" Veliaj  

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Ekzekutimi mafioz në Fier/ Të tjera detaje dalin në dritë, automjeti me targa kosovare

Publikuar

-

Nga

Makina e djegur e cila u gjet dhe që dyshohet se u përdor nga autorët në atentatin ndaj Demir Backës, mësohet se ka qenë me targa të Kosovës.

Ajo çfarë policia po përpiqet të mësojë nëpërmjet hetimeve, është të verifikojë nëse targat janë reale, periudhën kur ka hyrë ky automjet në Shqipëri, në pronësi të kujt është dhe numrin e personave të përfshirë në atentat.Në automjetin ‘C Class’, të gjetur në fshatin Daullas në Bay-pass, u zbuluan gjithashtu 2 armë zjarri, 16 gëzhoja, një kallashnikov dhe një pistoletë, të cilat janë çuar në laborator për ekzaminim.

LEXO EDHE:  “A të vjen keq që s’jam e jotja?”/ Ana Lleshi thumbon Arsimin

LEXO EDHE:  “Ndrangheta”/ Hoxha: Dolën vetëm 1% e përgjimeve, shkrepësja që ndezi zjarrin…

Ngjarja e bujshme në Fier dyshohet se është kryer për hakmarrje dhe policia po heton mbi të shkuarën e viktimës Demir Backa. Mësohet se Backa pak kohë më parë është përfshirë në një konflikt me një person të njohur për drejtësinë, i cili ka qenë edhe subjekt i OFL-së./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Përgjimet e deputetëve/ Indrit Hoxha: Basha si ish sigurims, ka frikë nga shkarkimi

Publikuar

-

Nga

#cnanews #cnalajme #citynews #citynewslajme #cnaal #lajmecna #lajme #politikecna #cnapolitike #cnaeditorial #cnashowbizz #showbizcna #cnaopinion #opinioncna

Veprimi i kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha për të përgjuar deputetët në mbledhjet e grupeve parlamentare është cilësuar se veprim tipik komunist nga ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD Indrit Hoxha.

Në nje reagim të shkurtër për CNA.al, Hoxha deklaroi se Basha ka frikë nga shkarkimi dhe po iu largohet interesave të demokratëve për të mbrojtur karrigen e tij për interesa personale.LEXO EDHE:  “A të vjen keq që s’jam e jotja?”/ Ana Lleshi thumbon Arsimin

LEXO EDHE:  Pse Kryeministri qethet dhe populli, jo?!/ Artan Hoxha zbulon si ia "dredh" Rama shqiptarëve

Sipas tij, veprimi i tij është i njëjtë me ato të ish sigurimsave të shtetit, të cilët përgjonin armiqtë e brendshëm dhe të jashtëm.

Veprim tipik komunist, si ish sigurimi shtetit, Përgjon armiqtë e brendshëm dhe të jashtëm të partisë nga frika e rrëzimit, për të mbajtur karrigen për interesa të veta personale, duke iu larguar interesit të demokratëve”, tha Indrit Hoxha për CNA.al.

LEXO TE PLOTE

Bota

Vendet e rrezikuara nga COVID-19/ Gjermania heq Kosovën, Shqipëria pjesë e listës

Publikuar

-

Nga

Instituti “Robert Koch” ka hartuar listën më të re të vendeve të rrezikuara nga Covid-19. Nga kjo listë prej sot janë hequr Kosova, Iraku, Hondurasi dhe Kenia. Ndërsa si vende të rrezikuara janë shpallur Kroacia, Bullgaria, Kameruni, Kongo dhe Singapori.

Nga sot udhëtarët që nisen nga Kosova për Gjermani nuk kanë më nevojë për teste dhe karantinim. Teste duhet të kenë vetëm udhëtarët me avion, të cilët nuk janë vaksinuar apo shëruar nga Covid-19 në gjashtë muajt e fundit.Shqipëria, Maqedonia e Veriut, Mali i Zi dhe Serbia edhe më tej mbeten në listën e vendeve të rrezikuara, për shkak të shifrave më të larta të infektimeve me virusin Corona. Udhëtarët nga këto vende duhet të kenë një test me vete (nëse nuk janë vaksinuar apo shëruar nga Covid-19 në gjashtë muajt e fundit), e ata që nuk janë vaksinuar apo shëruar duhet të futen  edhe në karantinë 10-ditore në Gjermani. Karantinimi mund të shkurtohet pas pesë ditësh nëse bëhet një test dhe rezutlati i testit është negativ. Personat që udhëtojnë nga vendet e rrezikuara duhet të lajmërohen edhe në linkun Einsreiseanmeldung.de./DW

LEXO TE PLOTE