Connect with Us

Lubonja akuza të rënda ndaj Ramës/ “Ka pranë njerëz të fuqishëm të lidhur me krimin”

Politikë

Lubonja akuza të rënda ndaj Ramës/ “Ka pranë njerëz të fuqishëm të lidhur me krimin”

Publikuar

-

Analisti i njohur Fatos Lubonja ka qenë i ftuar në “News 24” ku foli rreth përplasjes së militantëve të partive politike në festën e Ditës së Verës në Elbasan.

Ai hodhi akuza të rënda ndaj Kryeministrit Edi Rama duke thënë se pranë Ramës qëndrojnë njerëz të lidhur me krimin ndërsa Basha po ndjek një rrugë tjetër duke qëndruar larg trazirave.

“Është një fenomen i pritshëm. Është vazhdimësi i politikave të pushtetit që ka ndjekur Rama sipas meje, ku ka dy elementë kryesorë, një është elementi propagandë, fasadë, që u shfaq edhe në prezantimin e kandidatëve për deputetë, edhe tjetri është elementi prapavijë, që është mënyra se si është ndërtuar pushteti i Ramës në Shqipëri, ku Rama e ka vendosur në ekstrem. Pushteti është prapa fasadës demokratike, ku qëndrojnë paraja dhe krimi i organizuar që mban në këmbë këtë pushtet edhe ekonomikisht. Duhet parë njerëzit, ata janë ata që pamë në prapavijë, ku dikush thotë ‘Rama Ik’, të përdoren gushte nga njerëz të krimit dhe policia nuk ndërhyn, lë shumë për të dëshiruar. Kemi një president që e ndjen rrezikun dhe kërkon të reagojë me forma të tjera. Nuk e di sa fuqi kanë ti kundërvihen krimit, sepse krimi ka nevojë për policinë që ta mbështesë, as për opozitën apo presidentin. Nuk e di a kanë këto (PD dhe LSI) kriminelë siç kanë pasur dikur, sepse jam i mendimit që i ka marrë të gjithë Rama. Presidenti ndjen frikë për vete”, tha Lubonja./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Presion mbi delegatët që mbështesin 11 Dhjetorin”/ Paralajmëron Luan Baçi: Nuk do të ndalemi

Publikuar

-

Nga

Deputeti i PD, Luan Baçi ka deklaruar se edhe pse lidershipi aktual demokrat ka mbyllur dyert e selisë në Fier, takimet me qytetarët demokratë vazhdojnë.

Më tej teksa ka listuar emrat, Baçi thekson se demokratët janë këtu, çdo ditë e më shumë e përditë e më të fortë.

“Ne jemi ketu, çdo dite e me shume çdo dite e me te forte, takimet tona vazhdojne te perditshme edhe pse zyrat tona te PD Dega Fier i uzurpuan,  edhe pse vazhdojne te bejne presione mbi delegatet, kot e kane, kjo nuk do te na pengoj, qe ne 11 Dhjetor ne kuvendin historik te PDSH, pjesmarrja do te jete si asnjehere tjeter!LEXO EDHE:  Në nëntor votoj Trump/ Biden do ishte një “lolo” në duart e ekstremistëve të majtë

LEXO EDHE:  Nga Lorenc Vangjeli/ Ramën e ka rrëzuar Kujtimi dhe Myslymi

Per nje PD me te forte, me te bashkuar, me te hapur! Mos harroni jane delegat i verifikoni!

Edi Spaho; Ilir Luga; Robert Marku; Fatjon Hyskaj; Lulzim Gurguri; Vladimir Dashi; Dyrmish Feleqi; Ylvi Veshi; Behar Osmani; Gentian koci; Vasil Nika; Rrapi Gjika; Pandeli Tole; Alket Osmani; Enea Laze; Ledjo Kastrati; Tomorr Avdurramani; Shefqet krasniqi; Viktor Ago; Marsel Plaka; Xhevair Kolina; Eduart Ferko”, shkruan Baçi në një postim në rrjetin social facebook.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Paloka leksion Bashës/ Në betejë kundër diktatorëve dhe jo marrëveshje me ta

Publikuar

-

Nga

“LSI është parti e majtë”/ Paloka tregon pse PD doli me listë më vete

Deputeti i PD, Edi Paloka, ka reaguar pas skandalit të deputetit socialist Bujar Çela, ku ky i fundit uronte festat e nëntorit me foton e diktatorit Enver Hoxha.

Paloka thekson se nuk është për t’u habitur ky sinqeritet nga ana e rilindasit Çela, i cili tregoi dashurinë për Hoxhën, pasi sot ne në pushtet kemi mutacionin e diktatorit që sot mban postin e kryeministrit.

Më tej Paloka nuk harron të thumbojë edhe kreun e PD, Basha duke shprehur se në vend që opozita të jetë në shesh për të rrëzuar diktatorin e ri, bën me të marrëveshje për vetingun e politikanëve.

LEXO EDHE:  Arta Dade kërkon largimin e Ramës/ “Shteti drejtohet nga figura që i shërbyen komunizmit”

LEXO EDHE:  Në nëntor votoj Trump/ Biden do ishte një “lolo” në duart e ekstremistëve të majtë“Pse habiteni nga një deputet i paemër që në fund të fundit është treguar i sinqertë me veneracionin e tij për diktatorin?! Këta janë sot në pushtet! Diktatorin, në mutacionin e tij më të shëmtuar, e kemi sot kryeministër!

Problemi është se në vend që të jemi në shesh beteje për t’i çuar ku e meritojnë, ne me këta po kërkojmë të bëjmë marrëveshje për vetingun e politikanëve që do ta bëjnë po ata!!!”, shkruan Paloka në rrjetin social facebook./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kush është punonjësi i ambasadës Amerikane që fle me anëtarët e kryesisë së PD?

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Aktivistja shqiptare, Evi Kokalari në vijim të përplasjeve me deputeten e PD, Grida Duma, ka hedhur hije dyshimi jo vetëm kundrejt kësaj të fundit, por edhe anëtarëve të kryesisë në PD.

Në një status të publikuar ditën e sotme, Kokalari lë të hapura interpretimet sa i takon çështjes së imoralitetit, për të cilën ka sulmuar herë pas here Dumën, sot ka dalë në një tjetër këndvështrim, ajo thekson punonjës ambasade me anëtarë kryesie.

“Ajo historia e punonjësit të Ambasadës Amerikane që flikërka me anëtarët e kryesisë së PD-së, ndërkohë që ata ‘po shkatërrojnë PD-në”, është për të vënë duart në kokë”, shkruan Kokalari në rrjete sociale.

LEXO EDHE:  Arta Dade kërkon largimin e Ramës/ “Shteti drejtohet nga figura që i shërbyen komunizmit”

LEXO EDHE:  Djegia e mandateve/ Lulzim Basha si dështim dhe roli i Sali Berishës

Mbetet e paqartë se kush është punonjësi i ambasadës Amerikane, i cili bëhet “viktima” e radhës në shtratin e anëtarëve të kryesisë në PD.Kokalari nuk jep emra punonjësish as nuk identifikon detaje për të zbardhur emrin e anëtarit të kryesisë të PD.

Hotelet luksoze të kryeqytetit shpesh kanë qenë bazat e këtyre intrigave që fillojnë nga shtretër me diplomat e përfundojnë tek politika e ditës./CNA.al

Evi Kokalari nxjerr të “palarat”/ Imoralitet në parlament, ja pisllëqet që po mbroni

LEXO TE PLOTE