Connect with Us

Si të shpëtoni nga njollat e puçrrave me produkte natyrale?

Life Style

Si të shpëtoni nga njollat e puçrrave me produkte natyrale?

Publikuar

-

Nëse po luftoni me puçrrat, mos u shqetësoni, kjo është një çështje e zakonshme për njerëzit e të gjitha moshave, veçanërisht adoleshentët dhe gratë që kalojnë menopauzën .

Aknet ndodhin kur keni një çekuilibër hormonal në trup. Çdo ndryshim në hormonet tuaja bën që gjëndrat të prodhojnë më shumë vaj se zakonisht, gjë që bën që poret e lëkurës tuaj të bllokohen, duke lejuar që bakteret të rriten.

Kështu që ju e dini pse ndodh, por të gjithë e dimë që nuk mbaron këtu. Nëse jeni përpjekur t’i merrni gjërat në duart tuaja dhe të jeni të paduruar, do ta dini që puçrrat ndonjëherë mund të lënë mbresë pas një shpërthimi të keq.

Kushdo që ka patur puçrra do ta dijë që shenjat nuk zhduken lehtë. Ato zakonisht janë të kuqe ose kafe me cilësi të pabarabartë, të zhytur në to, duke shkaktuar dëme afatgjata në lëkurën tuaj. Ndonjëherë puçrrat mund të jetë e dukshme javë ose edhe muaj pas shpërthimit tuaj, kështu që gjetja e produkteve dhe mjeteve juridike të duhura për të trajtuar lëkurën tuaj është thelbësore.

LEXO EDHE:  Kujdes!/ Ja çfarë duhet të kenë parasysh qytetarët dhe bizneset për blerjet online

Wshtë më mirë të drejtoni trajtime kimike të qarta ose të ashpra dhe nëse jeni pas gjërave më natyrale për të përdorur, ka shumë ilaçe shtëpiake që mund të provoni, por në fund të fundit duhet të jeni të durueshëm.

Produktet më të mira natyrore dhe produktet e bukurisë për të luftuar mbresat e puçrrave:

  1. Aloe Vera
  2. Limoni
  3. Vaj kokosi
  4. Vaji i vitaminës E
  5. Sode buke
  6. Uthull molle
  7. Gjalpi i kakaos
  8. Shafran i Indisë
  9. Mjaltw
  10. Vaji i trëndafilit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Bomba” amerikane lë pa fjalë 229 milionë ndjekësit e saj/ Fotot më “hot” të Kim Kardashian

Publikuar

-

Nga

Ajo është një nga femrat më seksi në botë. Bëhet fjalë për bombën amerikane, Kim Kardashian.

Kim ka çmendur të gjithë ndjekësit e saj teksa ka pozuar me bikini minimaliste.

41 vjeçarja ka treguar linjat e saj bombastike duke mahnitur me fizikun e saj 229 milionë ndjekësit e saj.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme me fotot më “hot” të “bombës” amerikane./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Si dy pika ujë”/ Sindi prezanton motrën e saj

Publikuar

-

Nga

Sindi Loci është një nga ish konkurrentet e Përputhen, e cila ka tërhequr shumë vëmendjen kur ishte pjesë e emisionit.

Ajo është përfshirë në shumë debate me konkurrentë të tjerë dhe në fund vendosi të dilte vetëm nga emisioni .

Pas daljes, Sindi është shumë aktive në rrjetet sociale ku publikon shpesh momente nga përditshëmria e saj.

Por së fundi ka vendosur të prezantojë me ndjekëist një person shumë të rëndësishëm për të, motrën e saj Flavia Loci.

LEXO EDHE:  Kujdes/7 gjërat që nuk duhet t’i mbani në tualet

LEXO EDHE:  Kujdes!/ Ja çfarë duhet të kenë parasysh qytetarët dhe bizneset për blerjet online

Gjëja e parë që vihet re është ngjashmëria e madhe me Sindin, madje shumë prej ndjekësve e kanë ngatërruar me të.

“Për të gjithë ju që menduat se isha unë. E di, ngjajmë shumë po ajo është një ndër yjet e mi të bukur, Flavia Loci”, shkruan Sindi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Pas pritjes së “çmendur” në Shkodër/ Pogradecarët dynden për të takuar ish konkurrentët e Përputhen

Publikuar

-

Nga

Pas pritjes në Shkodër, destinacioni i radhës së Përputhen është Pogradeci.  Ish konkurrentët e Përputhen kanë ndaluar në Pogradec ku janë pritur nga dhjetëra njerëz.

Pranë fugonit ku ndodhen ish konkurrentët shihen shumë njerëz të cilët kërkojnë të takojnë dhe të fotografohen me ta.

Disa nga ish konkurrentët që i janë bashkuar tureve të realizuar deri më tani janë, Mevlan Shaba, Rinian Leka, Atdhe Xharavina, Jasmin Kadriu, Sara Malaj, Antonela Berisha.

LEXO EDHE:  Kujdes!/ Ja çfarë duhet të kenë parasysh qytetarët dhe bizneset për blerjet online

LEXO EDHE:  Me këto truqe do të shpëtoni njëherë e përgjithmonë nga tharja e lëkurës në dimër

Grupit i janë bashkangjitur dhe moderatorja Bora Zemanit, autorja e programit Olsa Muhameti dhe opinionisti Arjan Konomi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE