Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Publikuar

-

Dashi

Duket si një fundjavë ende plot angazhime dhe ndoshta shqetësime që mund të shkaktohen pjesërisht nga vetja juaj, por më shumë nga njerëzit përreth jush. Nëse tani jeni për dikë që nuk është mirë, është e qartë që ndjeni një lodhje të fortë . Sa më shumë që të jetë e mundur, këshilla e astrologut është që të mos shqetësohen shumë për problemet e të tjerëve. Sidoqoftë, është një ditë që përmban pak më shumë energji se e enjtja.

Demi

Në këtë ditë të premten, ju jeni pak të shqetësuar. Kjo Hënë është e favorshme për shenjën tuaj: për disa kohë ju keni qenë nënshtruar një sasie të drejtë stresi, emocionesh të të gjitha llojeve dhe kjo në mënyrë të pashmangshme çon në një gjendje nervozizmi që ne duhet të përpiqemi ta lëmë mënjanë. Për këto 48 orë të Premten dhe të Shtunën këshilla është të bëni vetëm gjëra thelbësore. Kini kujdes gjithashtu kur bëhet fjalë për paratë.

Binjakët

Ju jeni pak i trazuar. Në këto 48 orë mund të nervozoheni për arsye familjare dhe pune por këshilla e astrologut është të mos jeni shumë nervoz sepse rrezikoni të prishni një marrëdhënie dashurie. Në marrëdhëniet me të tjerët ka hutime të ndryshme: ndoshta do të ishte më mirë të shtyhej çdo diskutim për të Dielën.

Gaforrja

E premtja dhe e shtuna do të jenë dy ditë shumë intensive deri në pikën që ju mund ta vendosni dashurinë përsëri në lojë . Sigurisht që nuk janë të paktë ata që shpesh jetojnë në utopi, të cilët ëndërrojnë një jetë larg mjedisit të zakonshëm. Për ju dashuria do të thotë gjithashtu të merreni me punë për të tjerët, kështu që pasioni që jetoni nuk është i lidhur vetëm me marrëdhëniet e një çifti ose i kufizuar në marrëdhëniet e miqësisë. Brenda dy ditësh mund të keni konfirmime.

Luani

Kjo javë përfundon mirë sepse e diela do të jetë një ditë e rëndësishme edhe nëse jo të gjithë do të jenë të kënaqur me atë që kanë bërë. Ju mund të keni përjetuar momente tensioni, lodhje të madhe ose të keni bashkëpunuar me njerëz që nuk janë vërtet adekuat. Shumë nga momentet e trazirave që po përjetoni varen gjithashtu nga puna ose çështjet e parave, çështje që nuk kanë funksionuar. Ka akoma nga ata që duhet të mbledhin paratë që u takojnë.

Virgjëresha

Në këto 48 orë mund të përjetoni një moment tensioni të fortë deri në atë pikë sa këshilla e astrologut është të hiqni dorë nga gjithçka, për të shmangur zemërimin për çështje të parëndësishme. Në të vërtetë ky është një qiell që konfirmon një trazirë të caktuar të brendshme që nuk ka asnjë lidhje me sukseset tuaja personale dhe të punës, por që gjithashtu mund të kufizohet me dashurinë, ku mund të lindin polemika të vogla.

Peshorja

LEXO EDHE:  HOROSKOPI i fundjavës/ Paolo Fox tregon çfarë do të ndodhë me shenjat e horoskopit

Në këto 48 orë të premten dhe të shtunën keni një energji të mirë. Ju keni pasur disa frymëzime të rëndësishme këtë javë; është sikur të kishit një farë ndriçimi për të kuptuar se ku duhet të shkoni, çfarë duhet të bëni, të cilat janë projektet më të rëndësishme që do të lançohen gjatë muajve të ardhshëm. Në dashuri duhet të punoni shumë: mos prisni të Dielën, e cila do të jetë një ditë e nënshtruar, lëvizni tani.

Akrepi

Në këto 48 orë të Premten dhe të Shtunën keni një aftësi të mirë për të intuituar gjërat. Astrologu kujton se shenja juaj është një nga ato që ka aftësinë të “ndiejë” gjërat para se të ndodhin. Në këto ditë ju ndjeni një bindje, një frymëzim, një ide që lind brenda jush që mund të jetë e duhura. Është një qiell i bukur për ata që duan të përfshihen në dashuri.

Shigjetari

Ju mendoni se ka, diçka që nuk shkon. Në këtë periudhë është sikur të ishe vetëm duke u përballur me kaq shumë probleme: atëherë nëse ka diçka që e urren është monotonia, fakti i të mos pasurit mundësinë për të imagjinuar një jetë tjetër. Ndonjëherë nuk keni nevojë të bëni ndryshime të mëdha, por ideja që këto ndryshime mund të vijnë akoma është e rëndësishme. Shtë sikur të ndjeni se i keni të mbyllura të gjitha dyert. Në dashuri, përpiquni të përdorni kujdes.

Bricjapi

Ju keni energji të mirë . Sigurisht, krahasuar me vitin e kaluar, përgjegjësitë janë rritur por duket se keni gjetur një ekuilibër të brendshëm të caktuar. Të qenit i qetë me veten është gjithashtu i rëndësishëm në funksion të një situate më të mirë për muajt e ardhshëm. Nga pikëpamja biznesore dhe ekonomike ka pasur dhe ka shumë pengesa për të kapërcyer!

Ujori

Në këtë ditë ju duhet të shmangni shpenzimin e shumë parave për të kompensuar disa vështirësi të vogla. Në të vërtetë gjatë kësaj kohe ju do të donit ta shihnit veten ndryshe kur shikoheni në pasqyrë. Edhe nëse ajo që duhet të ndryshoni në këtë periudhë është qëndrimi, qasja ndaj së ardhmes sepse tani ne duhet të jemi më pak fatalist dhe më aktiv. Ju duhet të gjeni frymën tuaj të pavarur dhe gjithashtu shumë optimiste. Mundohuni të dëboni mendimet negative.

Peshqit

Ende Hëna është në shenjën tuaj. Kjo mund të favorizojë vetëm një person si ju që jeton me emocione, me marrëdhënie që bëhen një pikë referimi në jetë. Pasja e Venusit dhe Diellit në shenjën tuaj mund të tregojë një fundjavë të rëndësishme për çiftet që e duan njëri-tjetrin: ka një konfirmim në dashuri. Nëse në të kaluarën gjithmonë kërkonit dikë, tani pjesët mund të ktheheshin mbrapsht, një shenjë që po e kapni./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Financat/ Parashikimi i yjeve për xhepat tuaj

Publikuar

-

Nga

Dashi

Java do të jetë e pafavorshme për veprimet që lidhen me një institucion gjyqësor ose ligjor.Këtë javë do të keni një kohë të favorshme për të përfunduar një angazhim që zgjati më shumë se sa pritej.Disa prej jush mund të jenë të kënaqur me paratë nga qiraja, pensioni, bursa, ndihma sociale, trashëgimia dhe më shumë.

Demi

Nëse keni lindur nën shenjën e Demit, këtë javë arsyeja e gëzimit do të jenë përfitime të ndryshme ose përmirësime për shtëpinë tuaj. Zhvillimi i çështjeve të rëndësishme materiale gjithashtu mund të krijojë një humor të mirë për ju. Dhuratat mund t’ju befasojnë.

Binjakët

Gjatë javës do të ketë situata të ndryshme në lidhje me paratë, shpenzimet e papritura ose nevojën për të përgatitur (nënshkruar) një dokument.

Gaforrja

do të kenë një kohë të favorshme për zgjidhjen e dokumenteve, për pagimin e borxheve, faturat e familjes, marrëdhëniet e pazgjidhura financiare, etj.

Luani

Angazhimet financiare në lidhje me një person në familjen tuaj do të kenë një zhvillim të suksesshëm dhe disa prej jush mund të befasohen nga paratë që do të marrin.

Virgjëresha

Do të kërkoni angazhime orare ose sezonale për verën për të siguruar një standard të mirë jetese.Financat do të jenë të mira gjatë kësaj jave por duhet të jeni më të kujdesshëm me shpenzimet e panevojshme.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 9 dhjetor 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i fundjavës sipas Paolo Fox/ Këto shenja duhet të jenë të kujdesshme në dashuri

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshores, keni një javë para jush në të cilën do të shihni përfitimet e vendimeve tuaja të mëparshme të arsyeshme ose anasjelltas, do të paguani për ato të gabuara.

Akrepi

Nëse keni aplikuar për një punë të re, këtë javë mund të jeni të lumtur të merrni një kontratë të re profesionale ose do të ftoheni për një intervistë. Nga kjo mundësi e re mund të vijë një burim mjaft i mirë i të ardhurave.

Shigjetari

Do të diskutojnë me miqtë mundësi të ndryshme për të ardhura shtesë përmes punës me kohë të pjesshme ose angazhimeve të tjera profesionale.

Bricjapi

Ju presin ditë të vështira këtë javë. Pasi keni shpenzuar shumë javën e shkuar, këtë javë do të duhet të përgatiteni për të kursyer në maksimum.

Ujori

Gjatë kësaj jave, shumë do të gëzohen në suksesin e mirë financiar që do të arrini falë mbështetjes së dikujt ose veprimeve të përbashkëta.

Peshqit

Do të përqendroheni në punët tuaja financiare, të ardhurat, shpenzimet, investimet dhe më shumë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë kjo javë për të gjitha shenjat?

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë kjo javë për të gjitha shenjat?

Dashi

Ankohuni vetëm kur është e nevojshme,  këtë javë mund të keni nevojë për mbështetjen e njerëzve që janë afër jush dhe për këtë arsye , nuk do të jeni në gjendje t’i prishni ata.

Demi

Do të gjeni shumë gjëra për të bërë gjatë kësaj kohe,  por asgjë nuk do të jetë e barabartë me atë që mund të përjetoni me personin që doni . Ju me siguri do të zgjidhni mënyrën më romantike për t’i treguar ato.

Binjakët

Intimitetin tuaj do ta gjeni këtë javë, nëse e kërkoni butësisht dhe jo sikur të ishte diçka e marrë si e mirëqenë . Koha është një dhuratë e çmuar, mos e humbni atë pa nevojë.

Gaforrja

Ju ende nuk keni një plan të qartë për të ardhmen, kështu që njerëzit përreth jush shpesh do të pyesin nëse jeni personi i duhur për të ndarë qoftë edhe një pjesë të jetës tuaj.

Luani

Mundohuni të thelloni marrëdhëniet tuaja, veçanërisht në këtë kohë pasigurie. Ju papritmas mund ta gjeni veten ballë për ballë me dështimin, madje as duke ditur se si keni arritur atje.

Virgjëresha

Mësoni më shumë tani që mundeni, veçanërisht nëse merrni reagime pozitive nga njerëz të tjerë. Nuk  ka asnjë arsye për të krahasuar të kaluarën me të tashmen , pasi nëse jeni në të tashmen, kjo do të thotë që keni preferuar të jetoni në këtë.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për fundjavën

LEXO EDHE:  Parashikimi javor nga Meri/ Një surprizë kësaj shenje horoskopi do ja ndryshojë jetën

Mos u mashtroni nga fytyrat engjëllore të njerëzve që mund t’ju zhgënjejnë , shumë më tepër sesa ata që janë sjellë gjithmonë sinqerisht, edhe nëse janë paksa agresivë.

Akrepi

Mos e vendos veten në pozicionin e duhur për të zgjedhur midis nevojave të tua dhe të të tjerëve . Ju thjesht mund t’i parashikoni ato në mënyrë që të mos keni nevojë të gjendeni shumë shpesh në situata të ngjashme.

Shigjetari

Ju keni gjithnjë e më shumë frikë nga e ardhmja dhe vetmia. Sidoqoftë, kjo nuk duhet t’ju shtyjë në krahët e të parit që iu dle para. Ende keni mundësi, të cilat nuk duhet t’i humbni duke qarë për veten tuaj.

Bricjapi

Nuk është gjithmonë mirë dhe e drejtë të mbash gjithçka brenda dhe të mos u japësh të tjerëve mundësinë të njohin mënyrën tënde të të menduarit. Në vend të kësaj, mund të gjejë miratim të madh, veçanërisht tek ata që me të vërtetë ju duan.

Ujori

Harrojeni sfidat profesionale dhe angazhohuni në diçka që ka të bëjë më shumë me familjen tuaj , të dashurit tuaj, miqtë dhe të njohurit. Ju ende duhet të provoni shumë në një nivel sentimental.

Peshqit

Java mund të fillojë në një mënyrë alternative , pasi dëshironit të rrezikonit disa situata. Tani do të duhet të paguani pasojat e vendimeve tuaja, të cilat jo domosdoshmërisht do të jenë negative./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi javor/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës?

Publikuar

-

Nga

Horoskopi javor/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës?

Dashi

Do të përballeni me shumë vështirësi këtë javë dhe nuk do të keni shumë kohë për veten tuaj, por gjithsesi do të jeni të kënaqur me to. Lodhja ju jep kënaqësi, kështu që vazhdoni kështu.

Demi

Nëse e doni konkurrencën, kjo është java për ju. Ju keni aq shumë aftësi të pazbuluara që mund t’i përdorni. Mos u përqendroni shumë në fitore, por në pozicionin tuaj.

Binjakët

Ju jeni duke bërë një punë të shkëlqyeshme për veten tuaj, duke qenë në gjendje të kontrolloni veten , edhe pse nuk jeni aq të bindur se jeni gabim dhe nuk mund të arrini më shumë. Të heqësh dorë nuk është gjithmonë sinonim i dështimit.

Gaforrja

Mos e vendosni veten në ndonjë kusht të veçantë këtë javë që do t’ju rrëzojë ose do t’ju bëjë të humbni besimin në veten tuaj. Mos shko më tej nëse nuk ke forcë të përballosh beteja të caktuara.

Luani

Mbajtja e vendimit të duhur gjatë kësaj periudhe mund të jetë padyshim mënyra më e mirë për t’u marrë me çështje të caktuara, të cilat po përpiqen të marrin hov . Duhet një moment i caktuar për të qenë në gjendje të kapërcejmë pengesat.

Virgjëresha

Do të gjeni shumë impulse pozitive, prandaj përpiquni të jeni shembull për të tjerët, përpiquni të jeni nxitës dhe të ndihmoni ata që ndihen konfuzë.

Peshorja

LEXO EDHE:  Parashikimi javor nga Meri/ Një surprizë kësaj shenje horoskopi do ja ndryshojë jetën

LEXO EDHE:  Parashikimi javor nga Meri/ Një surprizë kësaj shenje horoskopi do ja ndryshojë jetën

Në ditët e para të javës do t’ju duhet të lundroni midis burokracisë dhe nevojës për të përfunduar biznesi.Njëri nuk përjashton tjetrin, por do t’ju duhet shumë përqendrim.

Akrepi

Ndoshta ju ende po ndieni efektet e ditëve të kaluara dhe nuk doni të përsërisni disa përvoja të pakëndshme nga e kaluara . Është e kuptueshme, por duhet të keni marrë edhe masa paraprake.

Shigjetari

Ju do të gjeni shumë njerëz në konfuzion këtë javë, por nuk do të jeni në gjendje t’i mbështesni të gjithë, as të jeni veçanërisht mirëkuptues. Ju absolutisht duhet të vazhdoni me punën tuaj.

Bricjapi

Ju prapë mund të shëroheni, mund të merrni akoma vendime të vetëdijshme dhe absolutisht konkrete, por nuk jeni akoma në gjendje të shkëputeni nga disa paramendime.

Ujori

Do të gjallëroni këtë javë, kështu që nuk do të keni më hezitimet që ju bllokuan më parë. Tani nuk keni më justifikime, thjesht duhet të vazhdoni me programin.

Peshqit

Nuk ka më shumë mundësi për të ndryshuar mendim, kështu që nëse keni një të mirë, përndryshe mbështetuni tek ata të të tjerëve, të cilët ju kanë sugjeruar me një zemërgjerësi të madhe , pa pritur asgjë në këmbim./ CNA.al

LEXO TE PLOTE