Connect with Us

E TRISHTË/ Ish-futbollisti 36-vjeçar i Liverpulit pëson sulm në zemër

Premier Liga

E TRISHTË/ Ish-futbollisti 36-vjeçar i Liverpulit pëson sulm në zemër

Publikuar

-

Mark Gonzales, një ish-sulmues i skuadrës së Liverpulit dhe kombëtares së kilit i ka shpëtuar për mrekulli një sulmi në zemer.

Lajmin e ka bërë të ditur, bashkështorja e tij, Maura Riviera e cila përmes një postimi ka bërë të ditur lajmin duk qetësuar dhe fansat e 36-vjeçarit dhe duke u shprehur se ai është mirë dhe në një fazë rikuperimi.

Gonzales ka luajtur një sezon me “Redsat”, teksa ka qënë në stol në finalen e Ligës së Kampionëve që Liverpuli ka luajtur ndaj Milanit në vitin 2007.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

“Largojeni atë m*t”, shpërthen Granit Xhaka

Publikuar

-

Nga

Arsenali nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 ndaj Slavia Pragë në shtëpi, në ndeshjen e vlefshme për çerekfinalen në Ligën e Europës.

“Topçinjtë” kaluan në avantazh në minutën e 86’, por 5 minuta më vonë, çekët barazuan shifrat, që nuk ndryshuan deri në fund. Kjo e ka nervozuar së tepërmi mesfushorin shqiptar, Granit Xhaka, i cili ka shpërthyer ndaj shokëve të skuadrës.

“Largojeni atë m** topi nga aty”, mësohet t’iu ketë bërtitur Xhaka shokëve të skuadrës, pas pësimit të golit. Ndeshja e kthimit do të luhet pas një jave në Çeki, ku skuadra e Artetës do të kërkojë me çdo kusht kualifikimin.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Gareth Bale: Kam parë një UFO

Publikuar

-

Nga

Jeta jashtëtokësore është misteri më i madh që nuk e gjen ende një përfytyrim të saktë. Të paktën jo sa i përket njerëzve të thjeshtë, pasi shpeshherë informacionet e marra mbahen sekret në mënyrë që të mos përhapet paniku. Por a ekzistojnë UFO-t? Për këtë pyetje, Gareth Bale nuk e mendon dy herë që t’i jap përgjigje.

Në një intervistë të veçantë me shokun e skuadrës, Rondon, ylli uellsian kishte siguri maksimale: “Ata ekzistojnë me 100%. Ka shumë teori konspirative, por ka edhe imazhe që janë të publikuar nga Qeveria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nuk janë falsifikim, i kanë hedhur vetë. Normalisht që janë sekrete qeveritare, por unë kam parë vetë UFO”, u shpreh Bale.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Mançester Siti-Borusia Dortmund, formacionet zyrtare / Guardiola lë në stol yjet e sulmit, surprizë te gjermanët

Publikuar

-

Nga

Mançester Siti nuk do të jetë një skuadër e orientuar plotësisht drejt sulmit në ndeshjen e sotme kundër Borusia Dortmund. Pep Guardiola ka preferuar të jetë i kujdesshëm në sfidën e sotme e ka lënë jashtë për çudinë e të gjithëve, yjet e repartit të avancuar.

Aguero, Gabriel Zhezus dhe Sterling e nisin sfidën e sotme nga stoli, me Foden i cili do të luajë si “9 fals” në këtë ndeshje që duket se vlerësohet si shumë delikate nga trajneri.

Nga ana tjetër, trajneri Terziç ka dhuruar një surprizë me të riun Ansgar Knauf i cili luan në prapavijë nga minuta e parë, edhe pse në total lojtari i datëlindjes 2002 ka zhvilluar 7 minuta në Ligën e Kampioneve dhe 37 në Bundesligë me këtë ekip.

MANÇESTER SITI (4-3-3): Ederson; Uoker, Ruben Dias, Stouns; Kanselo; De Bryjn, Rodri, Gyndogan; Bernardo Silva, Foden, Mahrez.
Trajner: Pep Guardiola

BORUSIA DORTMUND (4-3-3): Hitz; Morei, Humels, Akanji, Guerreiro; Dahud, Emre Xhan, Bellingam; Knauf, Haland, Rojs.
Trajner: Edin Terziç

LEXO TE PLOTE