Connect with Us

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Ejlyl dhe Byshra futen në rrezik

Life Style

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Ejlyl dhe Byshra futen në rrezik

Publikuar

-

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Ejlyl dhe Byshra futen në rrezik

Feride dhe Toprak shkojnë të argëtohen natën dhe shfaqin talentin e tyre duke kënduar. Maxhiden nuk e do më askush në shtëpi. Xhemresë i vjen në majë të hundës me sjelljen e Meralit dhe Mertit. Këta dy të fundit detyrohen të bëjnë punët e shtëpisë.

Zehra hakmerret ndaj Maxhides duke i hedhur bojë në shampon e saj. Kader rregullon një darkë romantike për të pajtuar Xhemrenë me Serkanin dhe kërkon ndihmën e Tunës.

LEXO EDHE:  Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Defne turpëron Songylin në ballon e shkollës

Meral dhe Songyl zihen me njëra-tjetrën. Ejlyl takohet me Byshrën dhe shkojnë në parkun e lojërave. Aty përballen me një rrezik kur një fëmijë i vogël i drejton pistoletën. Për fat të mirë Ali ndodhet aty për t’i ndihmuar./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

E nxorri përballë Donaldit/ Arditi paralajmëron përballjen me Fifin sonte brenda shtëpisë së Big Brother

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Të premten e kaluar, personazhi që u largua nga shtëpia e Big Brother Vip ishte këngëtari Ardit Çuni.

Ai e humbi sfidën përballë, Donald Veshajt, i cili u zgjodh nga Fifi duke e zëvendësuar me Granitin.

Pas daljes Arditi ka një peng, që nuk u sqarua me Fifin për këtë pjesë brenda në shtëpinë e Big Brother.

Përmes një video në rrjetet sociale, Arditi ka paralajmëruar një përballje me të sonte gjatë live showt.

LEXO EDHE:  Rezoluta anti-ruse/ Ish ambasadori kritika qeverisë

LEXO EDHE:  Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Mert surprizon Meralin, i kërkon faljeNjë nga gjërat që më ngeli peng gjatë kohës që isha në shtëpinë e Big Brother ishte mos sqarimi i situatës time me Fifin.

Kështu që sonte rikthehem sërish në shtëpinë e Big Brother për një surprizë, për tu përballur live me Fifin. Ora 21:00 në Big Brother Vip”, është shprehur Arditi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Koka bën koka pëson”/ Sabiani, Iliri dhe Beniada komentojnë Granitin

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Sot pritet që një prej katër personazheve të nominuar mes Ilirit, Granitit, Monikës dhe Sarës të përfundojë garën dhe të dalë përfundimisht nga shtëpia e Big Brother Vip.

Ndërkohë banorët, Iliri, Sabiani dhe Beniada kanë komentuar qëndrimin e Granitit në shtëpi. Beniada mendon se Graniti duhet të dalë pasi nuk ka çfarë jep më shumë brenda shtëpisë, ndërsa Iliri mendon ndryshe që Graniti nuk do të dalë.

LEXO EDHE:  Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Defne turpëron Songylin në ballon e shkollës

LEXO EDHE:  Zjarr i madh në Postribë/ Rrezikohen banesat

Ai shprehet se prej ditësh Graniti është hapur më shumë, pavarësisht atyre që ndodhën.Ata e fajësojnë atë për rrugëtimin e tij në shtëpi dhe mënyrën që zgjodhi për të vazhduar lojën.

“Koka bën koka pëson” shprehet njëri prej banorëve./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

I njohur për rolet e tij antagoniste/ Ndërron jetë aktori i njohur meksikan

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Aktori i famshëm Enrique Rocha ka ndërruar jetë në moshën 81-vjeçare. Aktori meksikan njihej shumë edhe në shqipëri për karrierën e tij të gjatë në telenovela.

Atij i besoheshin më shumë rolet antagoniste për shkak të zerit të tij të thellë dhe personalitetin misterioz.

Shkaku i vërtetë i vdekjes ende nuk është bërë i ditur zyrtarisht, por mendohet se u nda nga jeta për shkaqe natyrale.Por kush është Enrique Rocha:

Aktori lindi në shtetin qendror të Guanajuato, më 5 janar 1940. Në moshë shumë të re ai mbërriti në Mexico City, ku studioi nga shkolla fillore deri në universitet, duke u diplomuar për arkitekturë në Universitetin Kombëtar Autonom të Meksikës (UNAM).

Rocha nuk e kishte imagjinuar kurrë se fati i saj ishte në aktrim. Një ditë iu dha rastësisht një mundësi që do t’i ndryshonte jetën dhe për të cilën do të kalonte nga arkitektura në skenë. I ftuar nga një mik, Enrique Rocha shkoi në provat e “Despertar de la Primavera”, një shfaqje që po drejtohej nga Juan José Gurrola. Kur aktori Juan Ibáñez nuk shkoi në provë, Gurrola e ftoi Rocha të ngjitej në skenë për të thënë pjesën e tij. Me mbarimin e pjesëmarrjes, regjisori u interesua për zërin dhe pamjen e tij të veçantë dhe e ftoi të ishte pjesë e shfaqjes. Atëherë filloi karriera e tij e madhe e aktrimit, kryesisht në teatër e më pas në filma.

LEXO EDHE:  Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Defne turpëron Songylin në ballon e shkollës

LEXO EDHE:  “Ertrugul” i befason të gjithë, merr këtë vendim të rëndësishëm

Kur ishte vetëm 21 vjeç, Rocha interpretoi në një nga veprat më të rëndësishme, “Hamleti”, dhe më pas atij iu hapën dyert e televizionit.

LEXO TE PLOTE