Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë dita e sotme për të gjitha shenjat?

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë dita e sotme për të gjitha shenjat?

Publikuar

-

Dashi

Këtë të martë duhet të merreni me Hënën e kundërt. Shumë prej jush janë vërtet të lodhur: keni nevojë për një ‘ristrukturim’, në kuptimin që duhet të riktheheni në lojë, të rishikoni të ardhmen tuaj, të përpiqeni të jeni më solid dhe të kapërceni ndonjë problem fizik. Shumë prej jush mendojnë se jeni të pafat, por nuk është kështu: ka qenë Saturni kundër për një kohë të gjatë por nuk është më rasti tani. Gjithçka që po bëni është e rëndësishme: fillimet e reja dhe një pranverë e rëndësishme për projekte të reja. Ka diçka të re në horizont për ju.

Demi

Këtë të martë, ndiheni pak i dobët, mbase i pamotivuar. Nëse në javën e fundit keni “tejkaluar” polemikat dhe tensionet, është normale që të jeni të lodhur. Në realitet, shumë prej jush janë gjithashtu pak të shqetësuar për punën, jo aq për një çështje aktuale sesa për një rikonfirmim ose për diçka që do të shihet ose diskutohet në gjysmën e dytë të vitit. Maji dhe qershori do të jenë muaj të mbrojtur kështu që këshilla e astrologut është të mos e lodhni shumë kokën. Afërdita është në dukje të mirë dhe flet për dashurinë .

Binjakët

E vetmja pengesë e kësaj periudhe mund të jetë dashuria , por këtë të martë astrologu ju shpërblen sepse pavarësisht gjithçkaje me Marsin, Jupiterin dhe Saturnin në shenjë jeni të motivuar. Eshtë një periudhë në të cilën diçka mund të vonohet, do të ketë një ngjarje shtesë që fillojnë me pranverën. Pra, ka shumë për të bërë për një fund muaji që do ta bëjë gjithçka më të lehtë. Padyshim, nëse ka pak punë dhe nëse problemet derdhen në çift, duhet të jemi të kujdesshëm sepse çështjet financiare dhe pasiguritë që lindin për arsye pune shpesh janë një burim shqetësimi edhe në marrëdhëniet.

Gaforrja

Këtë të martë ju jeni paksa i nënshtruar për shkak të një Hëne disonante, por tashmë të Mërkurën ajo rimëkëmbet. Ju po jetoni tani më shumë se një moment vështirësie, një fazë ngecjeje, ku nuk është e mundur të bëni diçka të re, por mund të planifikoni diçka të rëndësishme në muajt e ardhshëm. Dashuria është përsëri në modë: e premtja dhe e shtuna e kaluar ishin dy ditë disi të trazuara dhe nga e diela mund të gjesh qetësi. Në çdo rast, kjo e martë ofron mundësi më të mëdha dhe jep më shumë mirëkuptim në çift .

Luani

Për shkak të kundërshtimeve të shumta planetare , ju keni ndjerë për ca kohë që të gjithë jeni kundër tij . Pra, është një situatë e betejës së madhe që po përjetoni dhe po përpiqeni ta kapërceni. Nuk është e lehtë të gjesh mënyrën kryesore për të dalë nga kjo gjendje disi e veçantë, megjithatë me këta yje mund të kesh përjetuar tashmë diçka të rëndësishme. Me referenca të reja përreth jush mund të filloni nga e para në fushën e punës. Ju jeni duke rigjeneruar jetën tuaj por duhet ta shihni veten fizikisht ndryshe.

Virgjëresha

Me këtë kundërshtim nga Venusi, ju keni menduar për ca kohë që dashuria është e rëndësishme por gjithashtu që ndjenjat duhet të zënë vendin e dytë në krahasim me nevojat e jetës së përditshme . Dhe kjo është arsyeja pse në marrëdhëniet ndërpersonale të dashurisë ekziston gjithmonë ai pak problem për t’u zgjidhur ose ndonjë tension për të kapërcyer. Lajmet që vijnë në punë : është një moment në të cilin të gjitha ngjarjet me të cilat përballeni rezultojnë të lodhshme, por produktive.

Peshorja

LEXO EDHE:  Detyrojnë të tjerët t’i dorëzohen vullnetit të tyre/ Burrat më të fortë sipas shenjës së horoskopit

Ju keni një dëshirë të madhe për risi. Kjo është një ditë pozitive për shenjën tuaj që mund të mbështetet në yje të mirë. Tani ju vetëm duhet të kuptoni se ku po filloni dhe ku doni të shkoni. Ju mund të studioni një strategji për ndryshimin e vendeve të punës ose aktivitete të ndryshme sepse midis fundit të Marsit dhe Prillit shumë do të duhet të bëjnë një zgjedhje të rëndësishme në fushën profesionale. Dashuria është gjithmonë e rëndësishme për ju, por në këtë moment ju nuk jeni plotësisht në dispozicion për të dashur. Mos i fajësoni të tjerët nëse ndiheni pak në prapaskenë .

Akrepi

Këto ditë mund t’i dhuroni vetes edhe disa emocione falë kësaj Venus interesante. Shenja juaj ndonjëherë vuan nga ndjenja ose përjeton tensione të mëdha: nuk do të jetë një ditë veçanërisht e ndritshme. Ju ndjeni se një emocion i fortë rritet brenda jush, rreziku është që ai të mos kontrollohet dhe ju mund ta hiqni atë mbi veten tuaj dhe të keni probleme. Astrologu ju këshillon të mos ushqeni mosmarrëveshje dhe të pranoni disa vonesa të vogla.

Shigjetari

Ju dëshironi të përfshiheni. Tani për tani përparësia është puna, të kuptuarit se çfarë duhet të bëhet me një aktivitet. Në vitin e fundit, shumë gjëra kanë ndryshuar. Kishte një tranzit shumë të gjatë të Venusit në opozitë që gjithashtu do të kishte sjellë ndryshime në familje dhe referenca të ndryshme rreth jush, nga fati ose nga nevoja. Tani është koha të riktheheni në këmbë. Javën e kaluar një farë kënaqësie por jo sa duhet, do të dëshironit të kishit më shumë garanci. Këto ditë dashuria është shumë konfuze pikërisht sepse ka përparësi të tjera .

Bricjapi

Ju udhëtoni me një Hënë disonante e cila megjithatë nuk është burim i problemeve të veçanta. Jeni mjaft aktiv dhe pranues . Sigurisht, astrologu këshillon të mendoni edhe për dashurinë. Ju besoni se mund të bëni gjithçka vetë, se nuk keni nevojë për askënd, por në të vërtetë edhe një butësi është e këndshme. Ju jeni mjaft një person me mendje detaje në punë, ndërsa në dashuri ndonjëherë humbni. Mos merrni asgjë si të mirëqenë .

Ujori

Ju po kërkoni një identitet të ri që mund të gjendet duke filluar diçka të re në punë ose studim, duke ndryshuar diçka në një nivel fizik. Ekziston vullneti brenda jush për tu ndjerë i ri dhe prandaj të gjithë kanë nevojat e tyre dhe do të bëjnë zgjedhjet e tyre. Kjo është një ditë e veçantë sepse Hëna është në shenjën tuaj dhe për këtë arsye 24 orë janë krijuese. Në dashuri, marrëdhëniet që kanë lindur tani duken vërtet të rëndësishme .

Peshqit

Në këtë të martë jeni shumë të fortë në të njëjtën kohë nuk duhet të nënvlerësoni shqetësimin dhe nervozizmin. Ju keni përjetuar një krizë dashurie që nuk zgjidhet vetvetiu brenda natës, por të dini që jeni duke jetuar në një gjendje qetësie më të madhe është e rëndësishme. Aspekti nervor nuk duhet të nënvlerësohet sepse ka probleme dhe situata që nuk janë kapërcyer ende. Këto ditë ju ka të ngjarë të ndjeni ende shumë dridhje rreth jush. Sidoqoftë, këtë të martë jeni në gjendje t’i jepni vetes më shumë garanci./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 17 Maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 17 Maj 2021

Dashi

Energjia juaj mund të kthehet drejt zbukurimit të shtëpisë tuaj. Prisni që dikush të kalojë pranë dhe të sjellë disa lajme interesante që mund t’ju tërheqin vëmendjen tuaj. Në dashuri mund të përjetoni emocione të bukura.

Demi

Një numër mesazhesh të dashura mund të vijnë nga njerëzit e afërm që jetojnë në vende të tjera. Nuk mund të jetë një ide e keqe të merrni në telefon dhe të flisni me njerëz që mbase nuk i keni parë për një kohë të gjatë. Ata do të jenë të lumtur t’ju dëgjojnë zërin.

Binjakët

Një shumë e vogël parash mund të vijë drejt jush sot. Mund të jetë një dhuratë, dividend ose bonus. Ju mund të dëshironi ta shpërdoroni atë për dhurata për veten tuaj dhe të tjerët në vend që ta vendosni në përdorim më praktik, gjë që është krejtësisht e nevojshme!

Gaforrja

Ju duhet të ndiheni dhe të dukeni mirë sot. Sharmi dhe aftësitë tuaja sociale janë në një nivel të lartë duke ju bërë të mirëpritur në çdo ngjarje shoqërore. Gëzoni këtë kohë të veçantë të miqësisë së mirë.

Luani

Aftësitë dhe imagjinata juaj psikike po funksionon në një nivel shumë të lartë. Ju përballeni me njerëzit e tjerë me një dashuri të thellë, shpirtërore. Ata do t’jua kthejnë këtë dashuri në shumë fish! Do të kaloni një ditë shumë pozitive.

Virgjeresha

Ju mund të krijoni disa miq të rinj. Jeni natyrshëm të prirur drejt shqetësimeve humanitare dhe këto mund të jenë në qendër të diskutimeve sot. Sa i përket aspektit profesional, ka të ngjarë të përballeni më shumë ngarkesë sot.

Peshorja

LEXO EDHE:  Fiksohen pas personave të gabuar/ Këto janë dy shenjat që bëhen “pre e lehtë”

LEXO EDHE:  Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java për të dashuruarit?

Ju jeni natyrshëm një person i sjellshëm, i dhembshur. Sot ndjenjat tuaja ka të ngjarë të përqendrohen jo vetëm te ata që janë pranë jush, por edhe më gjërë. u mund të dëshironi të shkruani përshtypjet tuaja në mënyrë që t’u referoheni më vonë. Përndryshe mund t’i harroni të gjitha.

Akrepi

Me aspektet e sotme planetare, ka të ngjarë të ndjeni një nxitim dashurie. Kjo përfshin dashurinë për familjen, miqtë, partnerin dhe të gjitha format e jetës. Sa i përket aspektit sentimental, mund të bëni njohje të rëndësishme.

Shigjetari

Ndiheni veçanërisht të dashur dhe të pasionuar, dhe mund të ndodhë të ndiqni një takim romantik me personin e veçantë në jetën tuaj. Çështjet e parave duken pozitive, pasi intuita juaj në lidhje me menaxhimin e tyre ka funksionuar mirë dhe ka të ngjarë të vazhdojë.

Bricjapi

Sot është një kohë e shkëlqyeshme për të formuar ose forcuar një marrëdhënie romantike. Nëse nuk jeni përfshirë, ka shumë mundësi që të takoni dikë. Nëse jeni në një lidhje, prisni që marrëdhënia juaj të krijojë një lidhje të re shpirtërore.

Ujori

Kjo është një ditë ideale për të filluar një sipërmarrje krijuese. Ju keni pasur shumë ide dhe nxitje krijuese. Sot është koha të zgjidhni një dhe të bëni hapin e parë për ta bërë vizionin tuaj realitet. Çelësi këtu është të fillosh.

Peshqit

Sot mund të dukeni veçanërisht tërheqës, prandaj mos u habitni nëse tërheqni pamje admiruese nga të huajt. Nëse keni mundësi, përpiquni të planifikoni vetëm kohë me personin e veçantë në jetën tuaj. Nuk do të pendoheni!/ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Nuk e shprehin lehtë dashurinë/ Tre shenjat e horoskopit që i fshehin ndjenjat

Publikuar

-

Nga

Nuk e shprehin lehtë dashurinë/ Tre shenjat e horoskopit që i fshehin ndjenjat

Akrepi

Fillojmë me zotin e fshehtësisë dhe dyshimit. Nëse ndonjëherë merrni ndonjë fjalë nga Akrepi, me të vërtetë do të jeni një tip i shkëlqyer ose ai do t’ju ketë besuar për t’ju thënë dy hile. Akrepi punon dhe lëviz në hije. Ai kurrë nuk do t’i hapë letrat e tij dhe nuk do t’i tregojë askujt detaje për jetën e tij. Edhe arsyeja kryesore që ai do ta bëjë këtë është të mbrojë veten, të mos lëndojë dhe të mos lëndohet. Atë që ai e do e “maskon” për të kaluar pa u vënë re.

Demi

Përballë Akrepit, nuk është aq i ndryshëm në atë që ka të bëjë me çështjet e jetës personale dhe privatësisë. Edhe Demi e mban gojën mbyllur. Ai nuk hapet sepse ka edhe disa çështje besimi, ndërsa konsideron se jeta e tij personale është vetëm për të dhe për askënd tjetër. Ai është gjithashtu mbrojtës në atë që ka të bëjë me njerëzit që i do dhe nuk dëshiron t’i ekspozojë ata. Ju kurrë nuk do të shihni një Dem të hapur ndaj jush dhe të zbulojë ndonjë gjë në lidhje me jetën e tij të dashurisë. Lëreni të dijë për ju, po. E kundërta, jo.

LEXO EDHE:  Fiksohen pas personave të gabuar/ Këto janë dy shenjat që bëhen “pre e lehtë”

LEXO EDHE:  Fiksohen pas personave të gabuar/ Këto janë dy shenjat që bëhen “pre e lehtë”

Virgjëresha

Virgjëresha, si një shenjë e Tokës, vlerëson shumë privatësinë e saj dhe nuk lejon askënd ta shkelë atë. Jeta e saj personale është vetëm për të dhe në fakt ato janë momentet kur ajo mund të jetë vetvetja dhe të ndihet mirë. Virgjëresha nuk ka nevojë të ndajë gjënë më të vogël me askënd. Çfarëdo që të ndodhë, ajo përballet me të dhe e jeton vetëm. Ajo nuk dëshiron që askush të pengojë në të, të ndërhyjë ose të japë mendimin e saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 16 Maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 16 Maj 2021

Dashi

Kalimi i kohës me fëmijët tuaj do t’ju ndihmojë të hiqni stresin e javës. Energjia pozitive shpirtërore dhe emocionale që fitoni, do të jetë një përvojë terapeutike për ju. Do të ketë një forcim të pozicionit tuaj financiar.

Demi

Disa plane të rëndësishme do t’ju realizohen duke ju sjellë fitime të reja financiare. Fëmijët do t’ju bëjnë të ndiheni krenarë për arritjet e tyre. Ndikimet romantike në jetën tuaj do të jenë të forta sot.

Binjakët

Mbani nën kontroll emocionet tuaja, pasi shumë lumturi gjithashtu mund të çojë në probleme të papritura. Mos u tregoni të ashpër me partnerin/partneren tuaj,pasi mund të shkatërroni gjithçka në jetën tuaj në çift. Mund të diskutoni për situatën aktuale në jetën tuaj me një koleg të afërt, çfarë do t’ju bëjë të ndiheni të çliruar.

Gaforrja

Sot mund të përfshiheni në aktivitete që lidhen me pronat, pasuritë e paluajtshme apo aktivitete me natyrë kulturore. I dashuri/e dashura juaj do të përpiqet t’ju bëjë të maksimalisht të lumtur. Fuqitë tuaja të mprehta të vëzhgimit do t’ju ndihmojnë të qëndroni përpara të tjerëve.

Luani

Ndarja e lumturisë me të tjerët do t’ju mbushë me energji pozitive. Nëse dëshironi të bëni një jetë të qetë dhe të mbani një standard të qëndrueshëm të jetesës, atëherë duhet të jeni të vëmendshëm në lidhje me financat tuaja. Planifikoni diçka të veçantë për mbrëmjen dhe përpiquni ta bëni këtë sa më romantike.

Virgjëresha

Diskutimi i çdo ndryshimi me anëtarët e tjerë të familjes, do t’ju ndihmojë të përmbushni qëllimet tuaja. Shumë nga shqetësimet tuaja thjesht do të zhduken sot. Do ta ktheni kohën përsëri në vitet tuaja të adoleshencës me partnerin/partneren tuaj, duke kujtuar të kohët argëtuese.

Peshorja

LEXO EDHE:  Vranësira dhe mjegull/ Parashikimi i motit për sot

LEXO EDHE:  Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java për të dashuruarit?

Sot ju duhet të relaksoheni dhe të përpiqeni të gjeni lumturinë mes miqve të ngushtë dhe anëtarëve të familjes. Në fillim të ditës, ju mund të pësoni një humbje financiare që mund të prishë pjesën tjetër të ditës për ju. Mos ndiqni fantazitë, përpiquni të jeni realist në të menduarit tuaj.

Akrepi

Dita juaj sot do të zhytet në ngjyrat e dashurisë, por ju mund të debatoni me të dashurin tuaj për një çështje nga e kaluara gjatë mbrëmjes. Do të jetë ditë përgjithëisht me fat, pasi gjërat duket se do të shkojnë në favorin tuaj.

Shigjetari

Ju mund të shqetësoheni nga problemet shëndetësore sot dhe kjo mund të kërkojë një formë të kujdesit mjekësor. Jeta juaj e dashurisë mund të marrë një kthesë magjike, thjesht lëri gjërat të rrjedhin vetë dhe shijoni dashurinë. Shmangni marrjen e ndonjë vendimi të nxituar që ka gjasa të çojë në keqardhje më vonë.

Bricjapi

Mundohuni të tregoheni të duruar gjatë ditës së sotme. Sot mund të debatoni me dikë të afërt dhe çështja mund të përshkallëzohen. Do ta keni të vështirë të kënaqni prindërit tuaj.

Ujori

Sot dashuria juaj do të ketë një fuqi magjike, kurative për partnrin/partneren tuaj. Mund të ketë tension, kur disa ndryshime mund të shfaqen mes jush dhe bashkëpunëtorëve të ngushtë. Mos nisni asnjë projekt të ri nëse nuk keni mbaruar punën tuaj të mëparshme. Mosrespektimi i kësaj ka potencialin të çojë në probleme.

Peshqit

Një plan udhëtimi mund të shtyhet për shkak të një çështjeje shëndetësore në familje. Për beqarët e kësaj shenje, gjithçka do të shkëlqejë rreth jush, sepse jeni të dashuruar! Zgjidhni shoqërinë tuaj më me mençuri./ CNA.al

LEXO TE PLOTE