Connect with Us

Horoskopi i ditës, 9 mars 2021

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 9 mars 2021

Publikuar

-

Horoskopi i ditës, 30 Qershor 2021

Dashi

Nëse jeni duke punuar në arritjen e qëllimeve tuaja, atëherë do t’ju duhet të prisni për të parë rezultatet. Nëse jeni i rrethuar nga njerëz të cilët nuk kanë besim te ju, largohuni prej tyre. Ju nuk keni nevojë për më energji negative.

Demi

Beteja të cilën keni kaluar me një bashkëpunëtor apo shok po zhduket dhe po bëhet një kujtesë e largët. Edhe nëse nuk keni përfunduar në anën fituese të betejës, nuk do të fitoni më shumë kontroll duke u përpjekur të rihapni plagët e vjetra.

Binjaket

Një person shumë i fuqishëm mund të ndikohet shumë nga veprimet tuaja nesër, prandaj sigurohuni që jeni duke bërë gjërat e duhura në mënyrën e duhur. Padurimi juaj mund të dështojë dhe të çojë njerëzit në përfundime të gabuara.

Gaforrja

Çështjet e parave nuk duhet të kenë ndikim në lumturinë tuaj. Në mënyrë që të largoheni nga zhgënjimi, duhet të dilni nga sfera fiskale. Largohuni nga çdo situatë që kërkon para nesër dhe sfidojeni veten pa portofolin tuaj.

Luani

Tregoni dashuri për njerëzit që i doni. Sa më afër të arrini me dikë, aq më i rëndësishëm do të bëhet ai për ju. Kini besim në marrëdhëniet tuaja me të tjerët dhe mos i mbytni njerëzit me dyshime.

Virgjeresha

Ju mund të gjeni mënyra të reja të riorganizimit të gjërave tuaja me ndihmën e një miku. Vendosja e jetës në rregull nuk duhet të jetë punë, por diçka që sjell kënaqësi në jetë tuaj, veçanërisht atë sentimentale.

LEXO EDHE:  Zbulohen më në fund/Cilat janë 3 shenjat që nuk e kanë mendjen për lidhje serioze

Peshorja

Ndonjëherë aftësia juaj për të kuptuar njerëzit që ju rrethojnë është aq e theksuar sa mund t’ju fusë në mosmarrëveshje. Përpiquni t’i shihni gjërat jo bardhë e zi dhe gjithashtu të tregoheni tolerant.

Akrepi

Bëni një shkëputje nga rutina për të pasur më shumë energji. Nuk do të bënit keq që të planifikoni ndonjë udhëtim. Me partnerin përpiquni të mos lini hapësira për keqkuptime.

Shigjetari

Ndjeni nevojën për të folur me dikë? Nuk është për t’u habitur. Universi po ju dërgon aftësi të veçanta shtesë komunikimi nesër dhe kjo do t’ju ndihmojnë të bëni një ditë të mrekullueshme për t’u njohur me njerëz të rinj.

Bricjapi

Ekzistojnë disa situata ku të pasurit para nuk ju ndihmon shumë. Kështu që përpiquni ta merrni me qetësi. Durimi është më i vlefshëm se çdo gjë që keni në portofolin tuaj tani.

Ujori

Jo çdo ditë mund të jetë një ditë e mrekullueshme. Në fund të fundit, njerëzit lodhen edhe duke qeshur. Mësoni që ta balanconi jetën tuaj, veçanërisht sa i përket aspektit romantik.

Peshqit

Do të dëshironit të ndihmoni shumë njerëz nesër, por nuk mund të keni të gjitha burimet që ju nevojiten për të kryer këtë punë. Në vend që të përpiqesh të ndihmosh shumë njerëz, thjesht zgjidhni një. Bëni një ndryshim në jetën e një personi dhe do të bëni një ndryshim edhe në jetën tuaj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Horoskopi

Kujdes! Mund t’i lëndoni shumë shpejt/ Këto janë shenjat më të ndjeshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Të qenit i ndjeshëm mund të shihet në të dyja anët e medaljes. Edhe pozitiv, sepse keni ndjeshmëri dhe dhembshuri, por edhe negativ, sepse mund të jetë më e lehtë që ju të prekeni  dhe të lëndoheni shpejt.

Prandaj është mirë të kemi një ide se cilat mund të jenë shenjat më të ndjeshme të horoskopit.

Janë 4 shenja të cilat kosiderohen si më të dobta nga pikëpamja emocionale.

Binjakët

Binjakët mendojnë shumë dhe kanë tendencë të ndikohen lehtësisht nga ambienti i tyre. Pwr shembull, nëse dikush që ata e njohinmund ti komentojnw negativisht nw lidhje me diçka, Binjakët pushtohen menjëherë nga ankthi dhe nervozizmi. Gaforrja

Gaforrja merr gjithçka seriozisht, thellësisht dhe intensivisht. Ai mërzitet dhe shqetësohet shumë lehtë, madje edhe për gjërat më të vogla dhe të parëndësishme. Si rezultat, ai ndihet shumë i shqetësuar dhe është i mbingarkuar nga emocionet që shpesh e pushtojnë atë.

LEXO EDHE:  Bëjnë gjithçka për të kapur majat/ Dy shenjat më egoiste të horoskopit

LEXO EDHE:  Zbulohen më në fund/Cilat janë 3 shenjat që nuk e kanë mendjen për lidhje serioze

Virgjëresha

Virgjëresha është një shenjë e fiksuar me detaje dhe ka tendencë të ekzagjerojë duke vëzhguar gjëra, situata dhe natyrisht, njerëzit përreth saj. Ajo është gjithmonë e përqendruar në atë që po bën dhe mund të mendojë shumë.

Peshqit

Peshqit është shenja më e ndjeshme, pasi kujdesen shumë për njerëzit e tjerë, por edhe për çdo krijesë në Tokë. Ai ka intuitë dhe dhembshuri të tepruar, ka një instinkt të pagabueshëm, inteligjencë emocionale dhe një qëndrim të butë ndaj jetës. Thjeshtë shenja që ai do të lërë veten dhe detyrimet e tij, në mënyrë që të bëjë atë që mundet për t’i bërë njerëzit e tjerë të ndihen mirë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 26 Shtator 2021

Publikuar

-

Nga

#cnanews #cnalajme #citynews #citynewslajme #cnaal #lajmecna #lajme #politikecna #cnapolitike #cnaeditorial #cnashowbizz #showbizcna #cnaopinion #opinioncna #cnamuzik

Dashi

Dita në vazhdim duhet të jetë e shkëlqyer. Ju prireni të punoni me një energji të pakrahasueshme me shenjat e tjera, dhe sot do të korrni disa shpërblime për zellin tuaj. Këto ditë është e rrallë të gjesh dikë aq të ndërgjegjshëm sa ti, dhe meriton mirënjohje për këtë.

Demi

Ju keni qenë me fat për dy muajt e fundit, nuk ka dyshim për këtë. Kohët e fundit duket se fati juaj po ndryshon. Eshtë e vështirë ta përcaktosh me saktësi, por diçka nuk shkon mirë në jetën tënde sentimentale. Për momentin, planetët po ju japin disa mësime. Kaloni këtë tranzicion sepse leksionet që do të merrni do të jenë të vlefshme.

Binjakët

Kjo do të jetë një kohë e mirë për të marrë një pamje globale të gjërave. Përfitoni plotësisht nga aspektet aktuale planetare duke lexuar disa libra mbi spiritualitetin ose udhëtimet. Nëse dëshironi të shkoni në një udhëtim të gjatë, mos u habitni nëse puna juaj ju dërgon në një aventurë, edhe nëse nuk është pjesë e rutinës tuaj profesionale.

Gaforrja

Dita e sotme dp t’jua bëjë më të qartë se cili është kuptimi i vërtetë i fjalës dashuri. Si ju ashtu edhe partneri juaj mund të vendosni të kaloni ditën jashtë dhe të vizitoni disa vende të mrekullueshme, nëse është e mundur. Ju e kuptoni se asgjë në tokë nuk mund ta kompensojë atë ndjenjë të bashkimit të vërtetë.

Luani

Një ditë e mrekullueshme vërtet romantike po agon. Atmosfera e ditës e bën atë një kohë për të eksploruar më tej marrëdhënien tuaj. Nëse jeni duke kërkuar një partner romantik, mund t’ju duhet të zbutni veprimin tuaj. Mos e teproni në atë masë saqë qëllimi juaj të shtyhet në një qoshe.

Virgjëresha

Qasja juaj ndaj dashurisë është e ngadaltë dhe e matur, pasi nuk ju pëlqen të nxitoni në gjëra që mund të kërkojnë më shumë se pak përpjekje. Aspekti planetar i ditës tregon se ju keni një shans për të joshur një person të veçantë. Por mos e lini pas dore shumë gjatë, pasi koha mund të jetë duke ikur.

LEXO EDHE:  Këto 3 shenja na dëshmojnë se ai/ajo nuk është “shpirti binjak”

LEXO EDHE:  Këto 3 shenja na dëshmojnë se ai/ajo nuk është “shpirti binjak”Peshorja

Problemi juaj është se në dashuri, si në çdo gjë tjetër, thjesht duhet të kesh dy nga gjithçka. Aspekti planetar i ditës thotë se kjo është diçka e mirë, përderisa jeni të gatshëm të merreni me pasojat. Në aspektin profesional mund të merrni disa informacione të vlefshme.

Akrepi

Kjo ka të ngjarë të jetë një ditë për t’u mbajtur mend. Ka të njëjtën atmosferë si në libra romantikë. Ju jeni në krye të botës sot dhe si rezultat, nuk është një kohë e keqe për të kërkuar një ngritje ose një promovim. Të tjerët e dinë që ju e meritoni.

Shigjetari

Ju do të ndjeni zemërim dhe agresion që vijnë nga të tjerët, dhe ndoshta edhe nga vetja. Ju mund të jeni armiku juaj më i keq falë standardeve të larta që vendosni për punën tuaj. Jepini vetes një pushim. Shkoni lehtë me veten tuaj veçanërisht pasi të tjerët nuk e bëjnë këtë.

Bricjapi

Vetëm sepse njerëzit e tjerë nuk pajtohen me ju nuk do të thotë se idetë tuaja janë të gabuara. Lërini njerëzit të bëjnë gjërat në mënyrën e tyre, ndërsa ndiheni të sigurt për t’i bërë gjërat në mënyrën tuaj. Qasja juaj unike është diçka për t’u vlerësuar, jo për t’u përbuzur.

Ujori

Të punosh vetëm dhe të përfitosh nga pavarësia jote është çelësi i suksesit tënd në këtë kohë. Energjitë e njerëzve të tjerë vetëm do t’ju ngatërrojnë dhe do t’ju tërheqin vëmendjen nga qëllimi juaj i vërtetë. Do të arrini shumë më tepër kur t’i besoni vetes.

Peshqit

Mund të keni disa probleme të dilni nga shtrati sot për shkak të dëshirës për ta lënë botën të vazhdojë pa ndihmën tuaj për një kohë. Ju mund t’i nënshtroheni asaj dëshire sot, sepse aspektet ka të ngjarë t’ju ndihmojnë në përmbushjen e qëllimeve tuaja. Përfitoni nga një kohë pushimi për veten tuaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 25 Shtator 2021

Publikuar

-

Nga

cna, lajme, lifestyle

Dashi

Mendja juaj po gumëzhin si një bletë e zënë sot. Mbani gjërat të lehta dhe shoqërore. Mos u përfshini shumë në detaje. Ju mund të prireni të shqetësoheni për rezultatet, por e vërteta është se problemet do të zgjidhen mjaft mirë nëse mbani një pamje të qartë të qëllimeve tuaja.

Demi

Ju jeni në krye të botës sot ashtu siç duhet të jeni. Qëndroni të fortë dhe të sigurt. Kjo është një kohë e mrekullueshme për ju, por jo një kohë për t’u përqendruar shumë në një gjë. Sigurohuni që të mbani të gjitha opsionet tuaja të hapura.

Binjakët

Hyni në veprim sot që të mos mbeteni prapa. Nëse uleni dhe prisni që dikush t’ju japë një ftesë, ndoshta nuk do të arrini kurrë atje ku dëshironi të shkoni. Çelësi tani është të ndërmarrësh hapin e parë. Kjo është një ditë e mirë për të marrë iniciativën dhe për të shkuar kudo që t’ju çojë batica.

Gaforrja

Ju mund të ndjeni pak konflikt në aspektin profesional kjo për shkak të ndonjë keqkuptimi. Mbajini të hapura kanalet e komunikimit sot sepse mund të nisni një bisedë të ngrohtë që mund t’ju çojë drejt një raporti afatgjatë. Bëjini një telefonatë një personi që e keni në mendje. Mund të jetë personi me të cilin të krijoni një lidhje.

Luani

Mund të mos ndiheni 100 për qind vetvetja sot. Atmosfera e ditës e bën të vështirë për ju të jeni aq të fortë dhe komandues sa jeni zakonisht. Mos kini frikë të gaboni sot, nesër është një ditë tjetër! Me paratë do të keni më shume fat sesa zakonisht sot.

Virgjëresha

Atmosfera e ditës i bën të gjithë shumë më të sjellshëm. Kjo përfshin të dashurin tuaj, i cili është mishërimi i ëmbëlsisë dhe dritës tani. Shkoni përpara dhe kërkoni çdo gjë që ju pëlqen; ka një shans shumë të fortë që ta merrni atë që doni.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 3 maj 2021

LEXO EDHE:  Rimishërimi/Shenjat që tregojnë se ju është dhënë një mundësi e dytëPeshorja

Sot duket sikur të tjerët janë të fiksuar pas imazhit, por ju e dini që kjo nuk është gjëja më e rëndësishme në këtë botë. Ju jeni të zhgënjyer nga dyert që mbyllen në fytyrën tuaj, por mos e bëni këtë. Dera e duhur do të hapet në kohën e duhur.

Akrepi

Dëgjoni instinktet tuaja në vend që të shtyheni nga njerëzit që thonë se e dinë se çfarë është më e mira për ju në punë. Harmonia përshkon atmosferën tuaj sentimentale sot. Në aspektin e financave, do të ndiheni i plotësuar.

Shigjetari

Kjo është një ditë që mund t’i bashkojë njerëzit në mënyra të çuditshme dhe të mrekullueshme. Kjo ditë do jetë e mbushur me unitet dhe bashkim. Tani është një kohë e mirë për të gjetur ose ndryshuar vendin e punës. Edhe një ndryshim i vogël mund të ketë një ndikim të madh në jetën tuaj.

Bricjapi

Kjo është një ditë e mrekullueshme për ju, kështu që shfrytëzojeni sa më shumë çdo moment. Të tjerët do të frymëzohen nga bëmat tuaja të mrekullueshme. Shfrytëzoni rastin për të dërguar dashurinë dhe bujarinë tuaj tek njerëzit që ju rrethojnë.

Ujori

Njerëzit mund t’ju bombardojnë në një mënyrë që ju bën të dëshironi të tërhiqeni në guaskën tuaj mbrojtëse. Lëreni avullin e tyre të shpërndahet para se të nxirrni kundërpërgjigjen tuaj të zgjuar dhe të përpunuar mirë. Ndjenja juaj e humorit me sarkazëm është pikërisht ajo që nevojitet.

Peshqit

Ka shumë karburant për zjarrin tuaj sot, dhe kështu që ju duhet të shfrytëzoni këtë mundësi për të ecur përpara drejt qëllimeve tuaja. Lidhja me të tjerët është një aspekt i rëndësishëm i ditës. Bëni çmos për të punuar me individë me mendje të njëjtë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE