Connect with Us

TRAGJIKE/ Ndërron jetë futbollisti 17-vjeçar

Sport

TRAGJIKE/ Ndërron jetë futbollisti 17-vjeçar

Publikuar

-

Një futbollist 17-vjeçar, i quajtur Luk Brenet, ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti tragjik të ndodhur teksa po përpiqej të kapte një top i cili kishte ngecur në një shtyllë elektrike.

Ylli i ekipit anglez, AFC Fylde në përpjekje për të marrë topin me ndihmën  e një shufre metalike, është goditur nga një sasi e lartë tensioni elektrik pa mundur të shpëtojë. Ai u dërgua menjëherë në spital, por kishte ndërruar jetë menjëherë në vendin e ngjarjes. Ai ishte së bashku me dy shokë të tij, të cilët kanë shpëtuar pa u lënduar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

LIVE SUPERLIGA| Mbyllen pjesët e para! Dy gola në “Air Albania”, Kukësi surprizon Tiranën

Publikuar

-

Nga

Partizani-Kastrioti dhe Kukësi-Tirana janë dy ndeshjet e para të javës së 28-të të Superiores. Të dyja përballjet kanë nisur prej orës 16:00 dhe prej gati një ore janë mësuar edhe rreshtimet e këtyre skuadrave.

Trajneri Ilir Daja nuk ka bërë asnjë ndryshim te Partizani i tij, kurse Kastrioti në sulm luan me Dacin, për shkak se Devid vijon të jetë i dëmtuar. Në mesfushë në vend të Nurit është përzgjedhur Shkalla, kurse Zhivanaj aktivizohet në prapavijë.

Kukësi ka rikthyer Limajn në formacion, ndërsa në mbrojtje aktivizohet Lulaj në vend të Kurdic të pezulluar. Eze në sulm mbështetet nga Gashi dhe kapiteni Ibraimi, kurse Tirana kundërpërgjigjet me Cale, Seferi e Torassa. Pjesa tjetër e formacioni është e zakonshmja.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 28
E shtunë, më 17 prill, ora 16:00

PARTIZANI-KASTRIOTI 1-1
Shënues: 
Hakaj 31′Daci 4′
PARTIZANI:
 Hoxha, Mala, Bitri, Belica, Hakaj, Broja, Murataj, Bardhi, Asani, Çinari, Stenio Junior. Trajner: Ilir Daja.
KASTRIOTI: Hidi, Neziri, Zhivanaj, Çela, Rami, Shkalla, Moraes, Mehmeti, Bardhi, Prodani, Daci. Trajner: Ramazan Ndreu.

31′ Esin Hakaj ka realizuar një gol mjaft të bukur në portën e Kastriotit, duke baraspeshuar shifrat në “Air Albania Stadium”

 

 

4′ Daci ka realizuar për Partizanin dhe Partizani kalon kështu në epërsi. Portieri Alban Hoxha u mundua ta ndalte, por pa sukses

KUKËSI-TIRANA 1-0
Shënues: Eze 24′
KUKËSI:
 Tafas, Baravykas, Bytyçi, Lulaj, Kotobelli, Demiri, Taipi, Limaj, Ibraimi, Gashi, Eze. Trajner: Mirel Josa.
TIRANA: Bekaj, Vangjeli, Najdovski, Hoxhallari, Toshevski, Çelhaka, Batha, Ismajlgeci, Torassa, Cale, Seferi. Trajner: Orges Shehi

LEXO TE PLOTE

Sport

ZYRTARE/ Nuk ka më dyshime, Fidel Ylli zgjidhet presidenti i ri i KOKSH

Publikuar

-

Nga

Ashtu siç edhe pritej, Fidel Ylli është presidenti më i ri i Komitetit Olimpik Shqiptar. Pas asamblesë së ditës së sotme, ku është votuar për presidentin dhe drejtuesit e tjerë të KOKSH, Fidel Ylli është zgjedhur në krye të këtij institucioni me shumicë votash.

Ylli ka fituar me 40 vota, kundrejt 4 votave për Martin Bibën dhe 12 votave për Vojo Malon, ndërsa një votë ka dalë e pavlefshme.

Në asamblenë e ditës së sotme nuk munguan as debatet mes kandidatëve për president, me Martin Bibën që kërkoi shtyrjen e zgjedhjeve, por kjo nuk u realizua.

Ylli shihej edhe si favoriti kryesor për t’u zgjedhur si president i KOKSH dhe kjo ndodhi. Akuza të shumta kishte gjatë asamblesë, me FSHF që kërkuan shtyrjen e zgjedhjeve gjithashtu.

Ylli është zgjedhur në krye të KOKSH pa votën e FSHF dhe disa federatëve të tjera, të përjashtuara për arsye procedurale.

Në krye te KOKSH, Fidel Ylli pason Viron Bezhanin, i cili ishte shkarkuar pak kohë më parë. Kujtojmë se në të kaluarën, Ylli ka qenë një mundës me emër.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Korabi triumfon mes tensionit, Dinamo merr kreun e renditjes

Publikuar

-

Nga

Janë luajtur ditën e sotme dy ndeshjet e grupit A, në Kategorinë e Parë, të vlefshme për “Play Off”.

Dinamo ka rimarrë kryesimin e renditjes, teksa ka mposhtu me rezultatin 2-1 Vorën, në një ndeshje të luftuar nga të dyja ekipet. Da Silva dhe Xhixhua, i dhanë bluve fitoren me dy golat e tyre, ndërsa për Vorën shënoi Keqa.

Korabi ka mposhtur mes tensionit Burrelin, në një ndeshje të dominuar nga matjanët, por në fund ishin miqtë që morën 3 pikët. Një gol i Paplekajt në minutën e 7-të i dha fitoren Korabit, në një ndeshje shumë të tensionuar, ku vendasit në disa raste pretenduan për penallti.

REZULTATET:

Burreli-Korabi 0-1

Paplekaj 7′

Dinamo-Vora 2-1

Da Silva 26′. Xhixhiua 47/ Keqa 53′

 

 

LEXO TE PLOTE