Connect with Us

“Sa kushton një kandidat”/ Hoxha: Nuk ka një shkëputje të botës së krimit nga figurat politike

Kronika

“Sa kushton një kandidat”/ Hoxha: Nuk ka një shkëputje të botës së krimit nga figurat politike

Publikuar

-

Vrasja e Behar Sofisë/ Artan Hoxha zbulon mesazhin e fshehtë të autorëve

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka folur rreth listave të kandidatëve për deputet si dhe për përfshirjen e botës së krimit në fushatat elektorale.

Gjatë interviste për ‘Abc’ Hoxha u shpreh se nuk ka ndodhur një shkëputje e botës së krimit nga figurat politike, por ka ndodhur vetëm një shkëputje nga vëmendja e mediave.

“Këtë radhë bota e krimit nuk është shmangur nga presioni i amerikanëve, por janë siguruar rrugë të reja pa u shfaqur në ekrane dhe pa bërë zhurmë. Që tek listat e deputetëve është krijuar një kujdes. Nuk ka më personave që janë nga bota re krimit, por që mund të kenë lidhje familjare me botën e krimit”– tha gazetari.

I pyetur se sa kushton sot një kandidat, gazetari tha se kjo është në varësi të zonës ku edhe operon pasi sipas tij nuk ka një shifër standarde. Ai u shpreh gjithashtu se sot zgjidhet një person që është nën kontrollin e grupit criminal.

“Deri në momentin që u shpallën koalicionet lista në që kishte opozita në Shkodër, merr diku 3-4 mijë vota që nuk janë pak. Çuditërisht njeriu që flet gjithmonë në atë zonë apo për qytetarin digjital këtë radhë ka heshtur.
Është një parti që e ka qendrën në një nga lagjet e Shkodrës ku përmenden gjithmonë ngjarje. këtë radhë nuk foli fare. Pra personazhet nuk janë larguar nga fushata, janë aty. Na ana tjetër e njëjta gjë po përpiqej të bëhej me mazhorancën.
Orët e fundit shumë deputetë kanë dhënë dorëheqje me arsyetimin se do t’i hapin rrugë të rinjve. Por më rezulton se ka emra që janë larguar për shkak të presionit që është bërë. Të gjitha palët janë munduar të përfitojnë nga bota e krimit.
Fakti që LSI çon ish shefin e shërbimit sekret në Durrës janë për mua lëvizje që vendosin shumë. Çfarëdo të ndodhë në Fier dihet tashmë. Çfarëdo të ndodhë në Shkodër , Lezhë Dibër apo Kukës dihet që favorizohet e djathta. Trysnia do të vijë nga periferia dhe do të përballet në qarqet kryesore”- tha Hoxha./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

E rëndë në Tiranë/ 60 vjeçari i jep fund jetës, vetëvritet me armë gjahu

Publikuar

-

Nga

E rëndë në Tiranë/ 60 vjeçari i jep fund jetës, vetëvritet me armë gjahu

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbremjën e sotme në Tiranë.

Mësohet se një 60 vjeçar i ka dhënë fund jetës, duke u vetëvrarë me armë gjahu në banesë.

Ngjarja ka ndodhur në zoënë e Astirit.

Tiranë/Informacion paraprak

Rreth orës 21:00, në Astir, në banesën e tij dyshohet se është vetëvrarë me armë gjahu çifte shtetasi F. I., rreth 60 vjeç, banues në Astir Tiranë.

LEXO EDHE:  Të ardhura nga krimi/ Konfiskohen 4 apartamente dhe një makinë 200 mijë euroshe në Fier

LEXO EDHE:  Mesila Doda propozon Voltana Ademin si kandidate në Shkodër

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në Tiranë/ Makina merr përpara 4 këmbësorë, largohet nga vendngjarja

Publikuar

-

Nga

Aksident i rëndë në Tiranë/ Makina merr përpara 4 këmbësorë, largohet nga vendngjarja

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në kryeqytet, në afërsi të Drejtorisë së policisë së Tiranës.

Mësohet se një automjet tip ‘Smart’ nën drejtimin e një shofereje femër ka marrë përpara 4 persona dhe është largua me shpejtësi nga vendngjarja.

Burime bëjnë me dije se personat e lënduar janë jashtë rrezikut për jetën, ndërkohë që policia dhe grupi hetimor kanë shkuar në vendngjarje dhe po punojnë për identikimin e drejtueses së mjetit./CNA.al

 

LEXO EDHE:  “Dyshohet për 4 atentatorë”/ Artan Hoxha detaje të forta nga vrasja në Laç: Ngjarja nuk do mbarojë aty

LEXO EDHE:  Mesila Doda propozon Voltana Ademin si kandidate në Shkodër

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Foto/ Makina përplaset me shtyllën elektrike në Tiranë, katër zona mbesin në terr

Publikuar

-

Nga

Foto/ Makina përplaset me shtyllën elektrike në Tiranë, katër zona mbesin në terr

Katër zona kanë mbetur pa energji elektrike në zonën e Farkës, sipasojë e përplasjes së një makine me shtyllën elektrike.

Përkatësisht pa energji kanë mbetur zona e Lundrës, Dajias Gurrë e madh, Gurrë e vogël në Tiranë.

OSSH njofton se grupet e punës janë në terren e po punojnë për riparimin e defektit.

“Për shkak të një defekti në një nga fiderat e NST Farkë, si pasojë e këputjes së përcjellësave nga përplasja e një mjeti me shtyllën, kanë mbetur pa energji pjesërisht zona e Lundrës, Dajias Gurrë e madh, Gurrë e vogël. Grupet e avarisë së OSSH janë në terren e po punojnë për riparimin sa me shpejt të defektit”, thuhet në njoftim./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE