Connect with Us

RENDITJA/ Garë spektakolare për kreun, në “vallen” e titullit futet edhe Tirana. Luftë e ashpër për mbijetesën

Sport

RENDITJA/ Garë spektakolare për kreun, në “vallen” e titullit futet edhe Tirana. Luftë e ashpër për mbijetesën

Publikuar

-

Dy ndeshjet e ditës së sotme ishin të fundit për javën e 23-të në Kategorinë Superiore. Asnjë prej 4 skuadrave pretendente nuk arriti të merrte fitoren në këtë javë, ku Vllaznia, Laçi dhe Teuta u ndalën në barazime, ndërsa Partizani u mposht nga Skënderbeu i vendit të fundit.

Kryesimi mbahet nga shkodranët me 42 pikë, që ndiqen nga Laçi dhe Teuta me nga 41 pikë, ndërsa Partizani zbret në vendin e katërt me 39 pikë.

Në “valle” për titull është futur edhe Tirana, që mban vendin e pestë me 35 pikë. Luftë e ashpër edhe në fundin e tabelës, me Skënderbeun dhe Apoloninë që mbajnë dy vendet e fundit me nga 16 pikë, 3 më pak se Bylisi i vendit të tetë.

RENDITJA E PLOTË:

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Mos pi, fillo një… ”, sponsori i Champions-it tallet keq me Super Ligën Europiane

Publikuar

-

Nga

Super Liga e re trazoj ujërat e futbollit europian, ndër to dhe marrëdhëniet ndërmjet sponsoreve dhe Ligës së Kampionëve.

Por për këtë çështje nuk ka ngelur pa reaguar as sponsori kryesorë i Champions-it, birra Hajneken, e cila ka menduar të bëjë ironi me krijimin e ligës së re.

‘’Mos pi, fillo një ligë’’ shkruhet në faqen zyrtare ‘’Instagram’’ të birrës Hajneken, dhe më poshtë shkruan ‘’Sponsor besnik i UEFA-s, shijoje përgjegjësinë e Hajnekenit’.

Hajneken është një birrë holandeze e cila prej 27 vitesh shërben si sponsori kryesorë i UEFA-s, ku marrëdhënia e tyre është shumë e ngushtë.

 

 

LEXO TE PLOTE

Sport

Risi për Europianin e kësaj vere, UEFA cakton gjyqtarë… argjentinas

Publikuar

-

Nga

UEFA po bën përgatitjet e fundit për Europianin e kësaj vere dhe një pjesë e rëndësishme e aktivitetit do të jenë padyshim dhe gjyqtarët, të cilët do të mbulojnë ndeshjet në fushën e lojës, por edhe VAR-in.

Organizata ndërkombëtare ka vendosur që të caktojë 18 gjyqtarë dhe asistentët përkatës për aktivitetin në fjalë, duke marrë emrat më të rëndësishëm nga vende të ndryshme, si Brysh në Gjermani, Çakir në Turqi, Kuipers në Holandë, Lahoz në Spanjë, Orsato në Itali apo Oliver në Angli. Por ajo që binte në sy më shumë në këtë edicion ishte emërimi i një gjyqtari argjentinas dhe asistentëve të tij për këtë aktivitet.

UEFA ka lidhur marrëveshje bashkëpunimi me CONMEBOL, konfederatën e Amerikës së Jugut, për zhvillimin e aktiviteteve të rëndësishme. Kështu, gjyqtari argjentinas Fernando Rapallini dhe asistentët e tij do të drejtojnë në Europian, ndërsa spanjolli Zhil Manzano do të drejtojë këtë verë në Kupën e Amerikës që do të zhvillohet në Argjentinë dhe Kolumbi.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Gol shprese, ish-sulmuesi i Skënderbeut gjen rrugën e rrjetës në Rumani

Publikuar

-

Nga

Realdo Fili ka gjetur rrugën e rrjetës në futbollin rumun. Sulmuesi nga Fieri i ka dhuruar avantazhin Botosanit në takimin shtëpiak ndaj Univ. Craiova.

Minuta e 12-të e ndeshjes, Fili protagonist në aksionin e ekipit vendas. Sulmuesi i majtë rikuperoi një top pas presingut dhe gjeti rrjetën kundërshtare pas një goditje të bukur.

Avantazh i rëndësishëm për Botosanin (titullar edhe Enriko Papa) që po garon për një biletë në Europa League, teksa ky ishte goli i katërt sezonal në kampionat për 24-vjeçarin.

LEXO TE PLOTE