Connect with Us

Një nga modelet me trupin më bombastik/ Njihuni me bukuroshen që do t’iu motivojë për të qëndruar në formë

Showbizz

Një nga modelet me trupin më bombastik/ Njihuni me bukuroshen që do t’iu motivojë për të qëndruar në formë

Publikuar

-

Një nga modelet me trupin më bombastik/ Njihuni me bukuroshen që do t’iu motivojë për të qëndruar në formë

Fabriny Storck është një modele brazilian, atlete e fitnesit dhe ambasadore e një marke . Ajo është një figurë e respektuar në komunitetin e fitnesit për fizikun e saj estetik.

Pasi nisi udhëtimin e saj të fitnesit, Fabriny punoi shumë për të skalitur trupin e saj të ëndrrave. Muaj pas muaji, ajo mësoi gjëra të reja në lidhje me trajnimin dhe të ushqyerit. Gjatë rrugës, ajo postoi fotografitë e saj, duke tërhequr ndjekës nga e gjithë bota.

Që atëherë, ajo i ka bërë përshtypje të gjithëve me rezultatet e saj  duke ndërtuar një fizik të shkëlqyeshëm dhe karrierë si një modele fitnesi. E shtyrë të përmirësohet, Fabriny përdor shembullin e saj për të motivuar të tjerët të futen në dhomën e peshave dhe të bëhen versi

one më të mira, më të forta dhe të shëndetshme të vetvetes.

Fabriny ka provuar një larmi rutinash stërvitjeje gjatë viteve. Sidoqoftë, ajo që ka funksionuar më mirë për të është ngritja e peshave. Pas viteve të mësimit se si të stërvitesh në mënyrë korrekte, Fabriny tani është eksperte në zanatin e saj. Ajo ishte në gjendje të ndërtonte një fizik mahnitës përmes rutinave stërvitore intensive dhe të rënda.

Sidoqoftë, ajo nuk e filloi udhëtimin e saj të fitnesit duke ngritur menjëherë pesha të mëdha. Në vend të kësaj, ajo përshtati ngadalë trupin e saj në stërvitje të vështira, duke rritur peshën muaj pas muaji. Duke bërë këtë, Fabriny gradualisht ka skalitur figurën që ka sot.

LEXO EDHE:  Si duket lindja e diellit nga planete të ndryshme

Si një modele fitnesi, është përparësia e Fabriny të qëndrojë në formë gjatë gjithë vitit. Për ta arritur këtë, ajo ndjek një dietë që është e bollshme në makro dhe mikroelemente thelbësore, duke përfshirë proteina, karbohidrate, yndyrna, vitamina dhe minerale.

Sa i përket fibrave, Fabriny ha shumë ushqime shumëngjyrëshe si zarzavate me gjethe, karota dhe luleshtrydhe. Këto ushqime jo vetëm që i sigurojnë asaj antioksidantë por gjithashtu ndihmojnë në thithjen e lëndëve ushqyese dhe rimbushjen e muskujve të saj pas çdo stërvitje.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Përputhsat” i futen muzikës/ Në listë shtohet dhe ish konkurrentja

Publikuar

-

Nga

“Përputhsat” i futen muzikës/ Në listë shtohet dhe ish konkurrentja

Të shumtë janë konkurrentët e Përputhen që i janë futur botës së muzikës. Mevlan Shaba, Melisa Lleshi, Princ Mile, Julian Lala, këto janë vetëm disa prej emrave që kanë befasuar të gjithë ndjekësit me zgjedhjen e tyre.

Pak kohë më parë edhe ish konkurretja Ana Kauri shprehu dëshirën se në një të ardhme do të merrej me muzikë.

Pas këtyre emrave, një tjetër ish konkurrente, ka zbuluar surprizën, duke thënë se këtë javë ka nisur me xhirimet e projektit muzikor.

LEXO EDHE:  Ja ndryshimet që pëson trupi nga konsumi i drogës

LEXO EDHE:  Pajtimi është i ëmbël/ Lediana nuk e shpjegon dot lidhjen që ka me Mevlanin

Bëhet fjalë për Ana Lleshin, e cila e ftuar në emisioni “E diell” ka zbulaur shumë pak detaje për projektin e saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“A të vjen keq që s’jam e jotja?”/ Ana Lleshi thumbon Arsimin

Publikuar

-

Nga

Ana Lleshi dhe ish konkurrenti i Përputhen, Arsim Abduli janë komentuar shumë në mediat rozë për një lidhje dahsurie mes tyre. Edhe pse dyshja nuk e konfirmoi asnjëherë se ishin në një lidhje fotot ku shiheshin bashkë tregonin të vërtetën.

Së fundi po përflitet se ata janë ndarë. Pak ditë më parë ishte Arsimi ai që hodhi dyshimet pasi në një postim të tijin në rrjetet sociale shkruante: “Unë personalisht ju prezantoj këtë çmim dhe ju të gjithë keni diçka të përbashkët, emri juaj fillon me A (njerëz të rremë)”.

LEXO EDHE:  Pajtimi është i ëmbël/ Lediana nuk e shpjegon dot lidhjen që ka me Mevlanin

LEXO EDHE:  Shpërthyese me format e saj/ Jojo Babie çmend meshkujt me fotot e nxehta

Pas këtij thumbi nga ana e Arsimit nuk kanë munguar as thumbat e Anës. Ajo ka publikuar një foto ku krahas shkruan: “Kur për mua të pyet bota, a të vjen keq që s’jam e jotja ?!”.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diana Lleshi (@_callmebeba_)

Nuk e dimë nëse këto thumbe janë për njëri-tjetrin, por presim reagimet në ditët në vijim./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Atdheu i Përputhen rrëfen detajet nga fëmijëria/ “Prej 5 vitesh kam bërë gjilpëra”

Publikuar

-

Nga

Konkurrenti i ‘Përputhen’, Atdhe Xharavina ka rrëfyer detaje nga fëmijëria e tij e vështirë.

I ftuar në emisionin ‘Glamour Zone’, ai ka treguar se prej 5 vitesh ka bërë gjilpëra edhe pse nuk vuante nga asnjë sëmundje duke mos e ditur këtë fakt.

“Në Kosovë, më thanë se kisha një infeksion në kocka, por nuk ishte e vërtetë. Terapia që kam pasur për 5 vite ka qenë e panevojshme dhe çdo muaj duhet të bëja një gjilpërë. Më ka bërë të ndihem shumë keq ajo periudhë, sepse ajo gjilpëra ishte si një lloj droge. Ditën që e bëja më hapte sytë, pastaj më vinte si në gjumë. Pastaj ika për tu kuruar në Stamboll, dhe mësuam që unë nuk kisha asnjë infeksion. Kisha një problem të vogël, që u kurua vetëm me 2 tablete.”, rrëfeu Atdheu./ CNA.al

LEXO TE PLOTE