Connect with Us

Lista e plotë/ Ja emrat e kandidatëve të PS për zgjedhjet e 25 prillit

Politikë

Lista e plotë/ Ja emrat e kandidatëve të PS për zgjedhjet e 25 prillit

Publikuar

-

Partia Socialiste, e përfaqësuar nga kryetari i grupit Parlamentar, Taulant Balla, ka prezantuar mbrëmjen e sotme listën e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit.

Ashtu siç edhe u paralajmërua, kryeministri Edi Rama do të jetë i teti në listën e Vlorës, ndërsa lista e Tiranës kryesohet nga inxhinierja Luljeta Bozdo.

Lista e plotë e PS:

Shkodër

1. Edona Bilali

2. Paulin Sterkaj

3. Benet Beci

4. Ilir Beqaj

5. Frrok Gjini

6. Lela Berdica

7. Pal Peraj

8. Kristian shkreli

9. Diana Muriqi

10. Jona Leqejza

11. Alda Mema

12. Kabir Fishta

Kukës

1. Gerta Duraku

2. Petrit malaj

3. Halim Dauti

Lezhë

1. Lindita Nikolla

2. Eduart Nndreca

3. Shpresa Marrnoi

4. Gentian Malotaj

5. Benard Bbalaj

6. Eueda Molla

7. Erjola Ndoci

8. Gjon Ndoci

9. Lina Guri

Dibër

1. Lavdim Krrashi

2. Aurora Marra

3. Dionis Ymeri

4. Melaim Damzi

5. Spartak Koltraka

6. Anisa Gjika

Durrës

1. Milva Konomi

2. Alban Xhelili

3. Jurgis Çyrbja

4. Klodiana Spahiu

5. Ilir Ndraxhi

6. Rrahman Rrahja

7. Lefter Koka

8. Edi Rama

9. Ana Dhamo

10. Artan Bitri

11. Kejda Bejaj Ferra

12. Arkend Balla

13. Denis Deliu

14. Klementina Meçe

15. Erjon Meka

Berat

1. Hatixhe Konomi

2. Bardhyl Kollçaku

3. Fadil Nasufi

4. Nasip Naco

5. Blendi Klosi

6. Sara Satka

7. Jurgen pushi

8. Klajdi Qama

9. Rabushe Hoxha

Fieri

1. Erion Braçe

2. Petro Koçi

3. Lindita Buxheli

4. Bashkim Fino

5. Baftiar Zeqo

6. Antoneta Dhima

7. Bujar Çela

8. Ismet Beqiraj

9. Tatjana Pirro

10. Gramoz Ruçi

11. Robert Bitri

12. Mirza Petushi

13. Arber Arapi

14. Sokol Krasniqi

15. Esiola Hoxha

16. Erges Krakolli

17. Adela Hysenaj

LEXO EDHE:  PS shpall listën e kandidatëve për deputetë në Kukës/Ja katër emrat

18. Nimet Musai

1. Mirela Kumbaro Furrxhi

2. Laert Duraj

3. Bledar Çuci

4. Artemis Malo

5. Kosta Garo

6. Kjara Adhami

Elbasan

1. Evish Kushi

2. Klevis Xhoxhi

3. Bsiaj Ajazi

4. Desantila Tahiraj

5. Sajmir Hasalla

6. Florenc Spaho

7. Luan Duzha

8. Taulant Balla

9. Albana Hana

10. Enver Rroshi

11. Briseida Gjoza

12. Marsida Hyseni

13. Shkelqim Bullari

14. Kristaq Skenderi

15. Endri Pepa

Korçe

1. Eni Zaka

2. Ilirian Pendavinji

3. Blerina Gjylameti

4. Ilir Topi

5. Olta Xhaçka

6. Niko Peleshi

7. Edlira Bode

8. Bledi Çomo

9. Besa Spaho

10. Dhora Dajko

11. Arian Jaupllari

12. Vasil Sterjovski

Tiranë

1. Luljeta Bozo

2. Najada Como

3. Ervin Bushati

4. Ogerta Manastirliu

5. Arben Ahmetaj

6. Ulsi Manja

7. Etilada Gjonaj

8. Arben Pëllumbi

9. Elisa Spiropali

10. Belind Balluku

11. Toni Gogu

12. Etien Xhafaj

13. Ermonela Felaj

14. Xhemal Qefaliaj

15. Fidel Ylli

16. Klotilda Ferhati

17. Alqi Bllako

18. Eduart Shalsi

19. Pandeli Majko

20. Plarent Ndreca

21. Mimi Kodheli

22. Dallendyshe Bici

23. Fatmir Xhafa

24. Ylli Shehu

25. Alfred Mmuharremi

26. Romina Kuko

27. Edmond Rushi

28. Spartak Braho

29. Klodeta Dibra

30. Ornaldo Rakipi

31. Bora Muzhaqi

32. Eljo Hysko

33. Vaid Shaba

34. Kledina Skendo

35. Halit Valteri

36. Tahir Muhedini

Vlorë

1. Pranvera Resulaj

2. Anduel Tahiraj

3. Vullnet Sinaj

4. Anila Denaj

5. Niko Kuri

6. Ilir Metaj

7. Damian Gjiknuri

8. Edi Rama

9. Teuta Rama

10. Ervis Mocka

11. Alket Hyseni

12. Laura Ferhati

Gjirokastër

Mirela Kumbaro Furrxhi

Laert Duraj

Bledar Çuci

Artemis Malo

Kosta Garo

Kjara Adhami

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Fiksi teston Ramën në makinën e së vërtetës/ Thumbon Bashën, Kryemadhin dhe Metën

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot i ftuar në emisionin Fiks Fare ku ka dhënë një intersitë të veçantë.

Pyetjeve të dy prezantuesve Devi dhe Dori, kreyministri i ka dhënë duke iu nënshtruar testit të makinës së të vërtetës.

Fillimisht kryeministri Rama ka treguar se emrin Edvin ia ka vënë gjyshja, por më pas ka preferuar të mbajë shkurtimin emrit Edvin.

Pyetjes se a ke mbajtur maskë përpara pandemisë , kryeministri i është përgjigjur “Po”,  “Këtë maskën kështu jo (maskwn kundwr Covidit), por një maskë tjetër po.”

Prezantuesit e Fiks Fare e pyetën kryeminsitrin Rama edhe për mardhëniet që ai ka aktualisht me Presidentin Meta, nëse vazhdonin të kishin mardhënie institucionale

Kryeminsitri konfirmoi se aktualisht nuk ka as mardhënie institucionale “Mardhëniet nuk i kam sepse po pres që t’i dalë rakia”.

Rama gjatë intervistës së tij në Fiks Fare nuk ka preferuar t’i përgjgijet pyetjes për cilësimin si gjethe të kalbura që Presidenti Meta u bëri të larguarëve nga LSI (Lefter Koka, Nasip Naço), të cilët kalaun në PS.

Perpara “makinës së të vërtetës” kryeminsitri pranoi se nuk i ka mbajtur të gjitha premtimet që ka bërë.

Gjithashtu nuk ka preferuar që t’i përgjigjet pyetjes se përse nuk kërkon zbatimin e ligjit për mitingjet e opozitës ku nuk po respektohen masat anticovid, por i drejtohet për ndihmë Zotit.

“Çfarë janë këto pyetje? Ju ka zënë kjo sëmundja e analistëve dhe ju”, ishte përgjigja e kryeminstrit.

Përpara makinës së të vërtetës kryeminsitri Rama i ribëri edhe një herë parashikimet për rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit .Fillimisht parashikoi që PS do të marrë 74-78 mandate, por në fund u ul në 74-76 mandate.

Gjatë intervistës së tij nuk munguan “thumbat”për Presidnetin Meta, zonjën Kryemadhi, zotin Basha dhe zotin Berisha.

LEXO EDHE:  Gazetari i përvishet Ramës/ “O Rrok! O Dështak!”

LEXO EDHE:  PS shpall listën e kandidatëve për deputetë në Kukës/Ja katër emrat

Duke ironizuar tha se “Tek Basha pëlqej që kur rren zëri i bëhet me i ëmbël. Monika më pëlqen kur s’flet, kurse tek Meta edhe kur është tapë thotë jam esëll.Tek Berisha pëlqej qetësinë që e karakterizon”.

Pyetjes se çfarë nuk pëlqen tek vetja, kryeministri kërkon nga djemtë të fikin “makinën e së vërtetës” për të treguar se nuk i pëlqen zëri i tij i brendshëm.

Rama u pyet se me kë do bënte koaliciom nëse nuk do të mund të arrijë kuotën e deputetëve për të qeverisur .

“Do bëj koalicion me Fiks Fare që të vij të punoj këtu part-time”.

Pyetjes se ku ka më sbumë komunistë sot, në  PD apo në PS Rama u përgjigj se komunistat më të shumtë janë grumbulluar tek Gjiri i Lalzit.

Pyetjes thumbuese se çfarë pëlqen më shumë të pijë midis rakisë verës dhe drogës Rama u përgjigj: “Qumësht grenxash pluhur, thithe nga veshi dhe je bombë”.

Pyetjes së Fiks fare se nëse ishte duke e shfrytëzuar për fushatë vaksinimin kundër Covidi-t, kërkoi që në përgjigjen e kësaj pyetjeje të jetë serioz duke u shprehur se “një vaksinë përkthehet në një buzëqeshje  dhe 300 mijë vaksina përkthehen në 300mijë buzëqeshje”.

-Nëse pas 25 prillit do t’i duhej të krijonte qevrinë me opozitën, Rama tha se Bashës do t’i jepte Ministrinë e Shtetit për Relaksin, ndërsa Kryemadhit Drejtorinë e Përgjithsme të Sherreve.

Pyetjes se ku e ndjen veten më mirë si politikan apo si piktor, Rama u përgjigj “politikan piktor”.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha zbulon emrat/ Kush janë dy të fortët e plagosur dje në Elbasan

Publikuar

-

Nga

Berisha zbulon emrat/ Kush janë dy të fortët e plagosur dje në Elbasan

Ish-Kryeministri Sali Berisha, ka reaguar për vrasjen e Pjerin Xhuvanit në Elbasan, e cila pati prapavijë politike.

Berisha tha se në ngjarjen e djeshme kanë mbetur të plagosur dy persona nga bandat e të fortëve në Elbasan.

Sipas tij, të plagosurit që nuk janë raportuar në media janë Klemend Xhaferri dhe Suel Çela, persona me precedent penalë.

Unë lexova një status që e kishte bërë Endri Fuga dhe thashë me vete që ky do të jetë edhe versioni që do të thotë Policia sot. Ndodhi ngjarja e cila ndodhi para syve të 15 policëve. U njoftuan, erdhi policia, më pas erdhi banda e policisë. Banda e policisë ka parë policinë aty dhe ka qëlluar me breshëri aty. Cfarë shikoj unë në komunikatën e djeshme të policisë? Pati një konflikt në rrugën x ndërkohë që aty ishin 15 policë dhe dy nëndrejtorë të policisë. Dhe aty besova që ata do të bëjnë gjithçka për fshehur ngjarjen.

LEXO EDHE:  “Grushton” Kastriot Islami/ Rama bulmez në rrugën e dështimit dhe fundosjes, mashtrues ekstrem makiavelik

LEXO EDHE:  Gazetari i përvishet Ramës/ “O Rrok! O Dështak!”

Si ka mundësi që kjo banda e Suel Çelës nuk preket, nuk u hyn asnjë ferrë në këmbë. Ata kanë të vetën drejtorinë e policisë dhe bëjnë siç duan ata. Ata kanë të vetin shërbimin e ekspertizës në Elbasan. Në këtë aspekt ata e rregullojnë çdo gjë me letra. Ata e kryen krimin, përdoën armën, mblodhën të gjithë gezhojat që deshën, fshinë kamerat.Sepse kamerat e Elbasanit i ka bërë Don Lala dhe i kontrollon kjo bandë. Po policia dy të plagosur Suel Çelën dhe Klement Xhaferrin i fshehu dhe po i kuron në një spital privat në Tiranë nën kujdesin e Edi Ramës dhe Taulant Ballës”, deklaroi ish-kryeministri në Syri Tv./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kandidati i PSD nxjerr bllof Metën/ Policinë e tij e etiketon si të shtetit, është tmerruar nga humbja e LSI

Publikuar

-

Nga

Meta del blof/ Kandidati i PSD: Është i tmerruar nga humbja e LSI

Presidenti Ilir Meta ka publikuar një video, që sipas tij, duket momenti kur policia në Shkodër ndalon një automjet që po përpiqej për të blerë vota për zgjedhjet e 25 Prillit.

Në një konferencë shtypi nga Presidenca, kreu i shtetit tha se kanë qenë punonjës policie të cilët pas denoncimit që kishin marrë, ndaluan automjetin ku u gjetën lista me emra të qytetarëve.

Por kandidati I PSD në Shkodër Bilbil Dervishi e ka nxjerrë zbuluar Metën.

Në një dalje për media, ai ka hedhur poshtë pretendimet e presidentit duke thënë se në Pukë ku ai po zhvillon fushatën elektorale i vetmi person që është arrestuar për krim zgjedhor është kandidati i LSI, ndërsa shton se policët e Metës janë filmuar duke kontrolluar makinën.

Dervishi shton se Meta është alarmuar nga humbja e LSI dhe nuk po di se çfarë po bën dhe çfarë po flet.

Nuk ka asnjë provë dhe asnjë fakt që provon se aty kishte vjedhje apo blerje votash. Fakti që ishte një fletë që tregonte se ku duhej votuar numri një dhe numri katër dhe PSD nuk tregon asnjë gjë tjetër veçse një lajthitje të  atyre që duan të abuzojnë me këto gjëra. Unë punën dhe aktivitetin tim në fushatën zgjedhore e kam ndërtuar mbi bazën e komunikimit me njerëzit, ashtu siç është e gjithë fryma e PSD që unë përfaqësoj dhe nuk e kemi ndërtuar mbi bazën e shitblerjes së votës.

I bëj thirrje Presidentiti të Republikës se në Pukë ku unë zhvilloj fushatën elektorale në qarkun e Shkodrës  është arrestuar një activist I LSI që I janë gjetur paratë dhe dokumentat që tregonin sjhitblerjen e votës. Personi sot ndodhet I arrestuar, ndërsa personat që po bënin kontrollin e automjetit për të cilin presidenti thotë ja si është policia, ndoshta është një polici e tij por jo ajo e shtetit I zënë në panic partia e presidentiti edhe vetë presidenti  do të bëjëpresion ndaj PSD duke parë rritjen e saj në Shkodër dhe ndoshta humbjen e mandatit të sigurt që ka në Shkodër, pork jo nuk na frik ne aspak, përkundrazi na mobilizon më shumë dhe I dalim përballë çdo situate të tillë dhe të gjitha këto situate që krijojnë ata, përfshirë edhe presidentin I hedhim poshtë me përçmim dhe asnjë gjë tjetëer. 25 prilli do tregoj që PSD do jetë forcë kryesore në Shkodër por edhe në Shqipëri”, u shpreh kandidati i PSD Bilbil Dervishi./CNA.al

LEXO TE PLOTE