Connect with Us

Ja emrat e kandidatëve të PD në Vlorë (në përditësim)

Politikë

Ja emrat e kandidatëve të PD në Vlorë (në përditësim)

Publikuar

-

Ja emrat e kandidatëve të PD në Vlorë (në përditësim)

Vetëm pak minuta më parë janë zbardhur emrat e kandidatëve të Partisë Demokratike për qarkun e Vlorës.

Mësohet se emri i parë unë listë do të jetë ai i Bujar Leskajt, i cili do të pasohet nga zëdhënesja e PD-së Ina Zhupa, ndërsa në këtë qark do të kandidojnë dy aleatë të Lulzim Bashës.

Ndërkohë, mbrëmjen e sotme është afati i fundit i dorëzimit të listave për deputetë në KQZ.

LEXO EDHE:  Rudina Hajdari sfidon Bashën/ “Nuk ke shans të ma mbyllësh derën në PD”

Kandidatët e PD në Vlorë:

Bujar Leskaj

Ina Zhupa

Fatjon Veizaj

Arber Agalliu

Gezim Ademaj

Nada Daullja

Jolio Dine

Julin Zoto

Nada Meçorapaj

Aleat

Athird Hoxhaj

Alta Azizi

Lorenc Danaj

Aleat

Edmon Fetahu

Manjola Cikuli

Hysni Sharra

Ilir Gunbardhi

Afrovita Dhimojani/ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Monika tallet me Metën/ Nuk më ndjek në Instagram se ka frikë mos i kërkoj dekorata

Publikuar

-

Nga

Fakti që Ilir Meta ka dhënë shumë dekorata gjatë ushtrimit të detyrës si president, nuk i ka bërë përshtypje vetëm Edi Ramës dhe qytetarëve, por edhe bashkëshortes së tij, Monika Kryemadhit.

Kryetarja e LSI-së u është përgjigjur pyetjeve të qytetarëve në ‘Instagram’, në prag të zgjedhjeve të 25 prillit. Pyetjes përse Meta nuk e ndjek në Instagram, ajo i është përgjigjur se ka dy mundësi. Sipas saj, Meta ka frikë mos i kërkon ndonjë dekoratë në inbox ose do të mbajë marrëdhënie institucionale.

Dy mundësi ka: Sepse do të mbajë marrëdhënie institucionale. Ka frikë mos i kërkoj ndonjë dekoratë në inbox. Po më mirë pyesni Ilir Metën”, shkruan Kryemadhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama jep lajmin mirë/ Së shpejti hapet aeroporti i Kukësit

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një lajm të mirë mbrëmjen e sotme.

Aeroporti i Kukësit do të jetë gati brenda pak ditësh.

Pëmes një postimi, shefi i qeverisë shkruan se do të jetë aktiv shumë shpejt dhe fluturimi i parë duket se do të nis me çunat e Londrës.

“3D
*O çunat e Londrës bohuni gati se so mo pun mujsh”, shkruan Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Mona je e jona”/ Qytetarët në Korçë i “presin rrugën” Kryemadhin

Publikuar

-

Nga

Qytetarë të shumtë kanë dalë për të pritur Monika Kryemadhin në Libonik të Korçës, vend në të cilën ajo do të vijojë turin e fushatës elektorale.

Qytetarët, nuk i kanë kursyer thirrjet “Rama Ik”, por edhe thirrjet për Kryemadhin, duke thënë “Mona je e jona”.

Mesa duket ky takim ka lënë shije të mirë tek vetë shefja e LSI, e cila mbi videon e publikuar ka shkruar:

“Pritje emocionuese në Libonik të Korçës”, tha Kryemadhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE