Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Publikuar

-

Dashi

Këto janë ditë shumë të veçanta, sepse ju lejojnë të keni kënaqësi të mëdha. Ndoshta 24 orë më parë kishte diçka të rëndësishme dhe mund të fitosh për të marrë më shumë por duhet të rimarrësh forcën fizike. Për momentin kjo është ajo që mungon. Nëse disa projekte nuk kalojnë ose situata të caktuara janë duke u ndalur aktualisht, kjo është pikërisht sepse ka mungesë energjie ose duhet të zgjidhni një problem personal. Jupiteri dhe Saturni shtyhen drejt emocioneve të reja!

Demi

Duket se deri tani ju keni kaluar fazën më komplekse të lidhur me fundin e muajit të kaluar, por mbi të gjitha edhe atë fazë të ndarjes së madhe që ka filluar që nga fillimi i vitit. Me Jupiterin dhe Saturnin përballë mund të tregojë gjithashtu faktin e kryerjes së projekteve të caktuara të punës dhe jo vetëm, me përpjekje të mëdha fizike, me mundime të vogla: përpiqu të shikosh të ardhmen. Ka një qiell të mrekullueshëm edhe në lidhje me ndjenjat, propozimet, lajmet. Punëtorët me kohë të pjesshme gjithashtu do të kenë rikonfirmime.

Binjakët

Java e kaluar ishte vetëm e rëndë fizikisht, por përfundoi me një fitore të bukur. Jupiteri dhe Saturni në një aspekt të shkëlqyeshëm përfaqësojnë forcën , ato përfaqësojnë atë pak fat që është gjithmonë i nevojshëm në jetë për t’u përpjekur të zgjidhin disa probleme personale. Venusi do të jetë në formë të shkëlqyeshme duke filluar nga muaji tjetër, tani për tani ka ende tensione. Këshilla që duhet t’u jap atyre që janë ndarë kohët e fundit, atyre që kanë pasur një sërë vështirësish, është që të veprojnë në kohë për t’u përpjekur të zgjidhin disa kontradikta.

Gaforrja

Këtë të hënë keni një ingranazh shtesë. Me Venusin dhe Diellin në favor, diçka e rëndësishme duhet të kishte ndodhur tashmë të Dielën. Kjo është një javë që ofron disa mundësi të mira, veçanërisht të Mërkurën dhe të Enjten: ndonjëherë ka mendime të dyta. Ju përpiqeni të bini në dashuri me njerëz të arritshëm, sepse ndonjëherë ju pa vetëdije dëshironi të përjetoni komplikime. Për momentin do të jetë më mirë të jesh i qëndrueshëm dhe i pranishëm me njerëz që janë po aq të fortë dhe të rëndësishëm në jetën tënde.

Luani

Zakonisht mos e humbni mundësinë për tu vënë re. Shkurti ishte një muaj mjaft i errët, por tani ka një dritë të re në këtë qiell. Sigurisht, të kesh Jupiterin dhe Saturnin ende në opozitë zbulon nevojën për të bërë më të mirën e një situate të keqe, veçanërisht nëse ka ndonjë problem edhe nga pikëpamja e punës. Më shumë sesa telefonata të drejtpërdrejta, tani mund të zëvendësoni dikë. Ndoshta që nga muaji i kaluar ju keni ndryshuar njerëz përreth jush, njerëz që ju përfaqësojnë dhe ju ndihmojnë.

Virgjëresha

Duhet të ndalesh për një moment. Fakti që Marsi është kundër tij zbulon pikërisht këtë nevojë për të pushuar nga gjithçka dhe për të gjetur një qetësi shpirtërore, gjithashtu përpiquni në një farë mënyre të shmangni tensionet që mund të lindin më lehtë në familje. Tani ka të ngjarë që ju keni dhënë më shumë hapësirë ​​për të punuar dhe nëse kjo ka ndodhur ose ka pasur shqetësime më praktike në jetë, është koha të riktheheni hapat tuaj dhe të përpiqeni të arrini një ekuilibër do të ishte e rëndësishme deri në fund të Marsit .

Peshorja

LEXO EDHE:  Harresa dhe shpërqëndrimi/ Këto janë pikat e dobëta të këtyre shenjave të horoskopit

Ju duhet të ndryshoni grupin, referencën : të gjitha transformimet që do të ndodhin gjatë këtij viti do të lindin me Jupiterin dhe Saturnin në favor dhe do të konsiderohen të vlefshme. Isshtë e qartë se shumë prej jush mund të pyesin nëse është e drejtë të ndryshosh, të tjerët kanë frikë të bëjnë një hap të madh. Me energjinë e duhur dhe rezervat e duhura mund të shkoni larg. Duhet qëndrueshmëri!

Akrepi

Këtë të hënë do të bënit mirë të rishikonit disa situata, veçanërisht nga këndvështrimi i punës. Me Venusin e favorshëm, dashuria mund të mbrohet mjaft. Nëse njihni një person intrigues këto ditë, mbase do të jetë një marrëdhënie e rastit, por gjithashtu e vlefshme për të ardhmen. Marsi nuk është më i kundërt dhe ky është një element më shumë për të kuptuar që ju po rigjeneroni jetën tuaj, se ndiheni më mirë. Sigurisht, gjithmonë do të nevojitet një vëmendje në çështjet ekonomike.

Shigjetari

Ju duhet të luftoni me këtë kundërshtim nga Marsi i cili në vetvete nuk është negativ, por sigurisht që mund të shkaktojë disa bezdi në nivelin e stresit, një stres që rritet veçanërisht nëse në këtë moment nuk bëni atë që dëshironi. Ju jeni në një gjendje të pakëndshme: këshilla e astrologut është të jeni të kujdesshëm në dashuri, sepse në marrëdhëniet afatgjata ka pak ndryshk ose mërzitje.

Bricjapi

Këtë të hënë ne udhëtojmë me Hënën në shenjë dhe në vetvete ky është një kusht i rëndësishëm. Në këtë periudhë shumë prej jush po vërejnë se jeni të domosdoshëm sidomos në fushën e punës, në marrëdhëniet me të tjerët, megjithatë, përballë këtij përkushtimi total nuk mendoni se ka vlerësimin e duhur. Aspekti ekonomik është gjithmonë për tu kujdesur.

Ujori

Ju dëshironi të përfundoni atë revolucion të vogël të madh që filloi në fillim të vitit. Duhet thënë se Jupiteri dhe Saturni në tranzit në shenjën tuaj sjellin ide të qarta, tani gjërat ndryshojnë dhe për fat të mirë në një mënyrë të favorshme edhe sepse Marsi është në një aspekt të mirë. Ju jeni gati për të vepruar, mbase ka vetëm një shtjellim të vogël të së ardhmes që mungon: ju mund të bëni zgjedhje të veçanta.

Peshqit

Ngadalë po rigjeni një energji të mirë. Tre muajt e fundit nuk kanë qenë aspak të lehtë as për çiftet më të forta dhe më me përvojë. Do të ketë ditë shumë aktive siç është e premtja falë Hënës në shenjë. Sa i përket çështjeve të punës, tani gjithçka është e qëndrueshme, asgjë nuk po lëviz por do të ketë lajme të mira në gjysmën e dytë të muajit./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Financat/ Parashikimi i yjeve për xhepat tuaj

Publikuar

-

Nga

Dashi

Java do të jetë e pafavorshme për veprimet që lidhen me një institucion gjyqësor ose ligjor.Këtë javë do të keni një kohë të favorshme për të përfunduar një angazhim që zgjati më shumë se sa pritej.Disa prej jush mund të jenë të kënaqur me paratë nga qiraja, pensioni, bursa, ndihma sociale, trashëgimia dhe më shumë.

Demi

Nëse keni lindur nën shenjën e Demit, këtë javë arsyeja e gëzimit do të jenë përfitime të ndryshme ose përmirësime për shtëpinë tuaj. Zhvillimi i çështjeve të rëndësishme materiale gjithashtu mund të krijojë një humor të mirë për ju. Dhuratat mund t’ju befasojnë.

Binjakët

Gjatë javës do të ketë situata të ndryshme në lidhje me paratë, shpenzimet e papritura ose nevojën për të përgatitur (nënshkruar) një dokument.

Gaforrja

do të kenë një kohë të favorshme për zgjidhjen e dokumenteve, për pagimin e borxheve, faturat e familjes, marrëdhëniet e pazgjidhura financiare, etj.

Luani

Angazhimet financiare në lidhje me një person në familjen tuaj do të kenë një zhvillim të suksesshëm dhe disa prej jush mund të befasohen nga paratë që do të marrin.

Virgjëresha

Do të kërkoni angazhime orare ose sezonale për verën për të siguruar një standard të mirë jetese.Financat do të jenë të mira gjatë kësaj jave por duhet të jeni më të kujdesshëm me shpenzimet e panevojshme.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

LEXO EDHE:  Horoskopi i fundjavës sipas astrologut italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshores, keni një javë para jush në të cilën do të shihni përfitimet e vendimeve tuaja të mëparshme të arsyeshme ose anasjelltas, do të paguani për ato të gabuara.

Akrepi

Nëse keni aplikuar për një punë të re, këtë javë mund të jeni të lumtur të merrni një kontratë të re profesionale ose do të ftoheni për një intervistë. Nga kjo mundësi e re mund të vijë një burim mjaft i mirë i të ardhurave.

Shigjetari

Do të diskutojnë me miqtë mundësi të ndryshme për të ardhura shtesë përmes punës me kohë të pjesshme ose angazhimeve të tjera profesionale.

Bricjapi

Ju presin ditë të vështira këtë javë. Pasi keni shpenzuar shumë javën e shkuar, këtë javë do të duhet të përgatiteni për të kursyer në maksimum.

Ujori

Gjatë kësaj jave, shumë do të gëzohen në suksesin e mirë financiar që do të arrini falë mbështetjes së dikujt ose veprimeve të përbashkëta.

Peshqit

Do të përqendroheni në punët tuaja financiare, të ardhurat, shpenzimet, investimet dhe më shumë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë kjo javë për të gjitha shenjat?

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë kjo javë për të gjitha shenjat?

Dashi

Ankohuni vetëm kur është e nevojshme,  këtë javë mund të keni nevojë për mbështetjen e njerëzve që janë afër jush dhe për këtë arsye , nuk do të jeni në gjendje t’i prishni ata.

Demi

Do të gjeni shumë gjëra për të bërë gjatë kësaj kohe,  por asgjë nuk do të jetë e barabartë me atë që mund të përjetoni me personin që doni . Ju me siguri do të zgjidhni mënyrën më romantike për t’i treguar ato.

Binjakët

Intimitetin tuaj do ta gjeni këtë javë, nëse e kërkoni butësisht dhe jo sikur të ishte diçka e marrë si e mirëqenë . Koha është një dhuratë e çmuar, mos e humbni atë pa nevojë.

Gaforrja

Ju ende nuk keni një plan të qartë për të ardhmen, kështu që njerëzit përreth jush shpesh do të pyesin nëse jeni personi i duhur për të ndarë qoftë edhe një pjesë të jetës tuaj.

Luani

Mundohuni të thelloni marrëdhëniet tuaja, veçanërisht në këtë kohë pasigurie. Ju papritmas mund ta gjeni veten ballë për ballë me dështimin, madje as duke ditur se si keni arritur atje.

Virgjëresha

Mësoni më shumë tani që mundeni, veçanërisht nëse merrni reagime pozitive nga njerëz të tjerë. Nuk  ka asnjë arsye për të krahasuar të kaluarën me të tashmen , pasi nëse jeni në të tashmen, kjo do të thotë që keni preferuar të jetoni në këtë.

Peshorja

LEXO EDHE:  Përshkrimi i shenjave të horoskopit vetëm me një fjalë/ Kjo është renditja

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 7 qershor 2020

Mos u mashtroni nga fytyrat engjëllore të njerëzve që mund t’ju zhgënjejnë , shumë më tepër sesa ata që janë sjellë gjithmonë sinqerisht, edhe nëse janë paksa agresivë.

Akrepi

Mos e vendos veten në pozicionin e duhur për të zgjedhur midis nevojave të tua dhe të të tjerëve . Ju thjesht mund t’i parashikoni ato në mënyrë që të mos keni nevojë të gjendeni shumë shpesh në situata të ngjashme.

Shigjetari

Ju keni gjithnjë e më shumë frikë nga e ardhmja dhe vetmia. Sidoqoftë, kjo nuk duhet t’ju shtyjë në krahët e të parit që iu dle para. Ende keni mundësi, të cilat nuk duhet t’i humbni duke qarë për veten tuaj.

Bricjapi

Nuk është gjithmonë mirë dhe e drejtë të mbash gjithçka brenda dhe të mos u japësh të tjerëve mundësinë të njohin mënyrën tënde të të menduarit. Në vend të kësaj, mund të gjejë miratim të madh, veçanërisht tek ata që me të vërtetë ju duan.

Ujori

Harrojeni sfidat profesionale dhe angazhohuni në diçka që ka të bëjë më shumë me familjen tuaj , të dashurit tuaj, miqtë dhe të njohurit. Ju ende duhet të provoni shumë në një nivel sentimental.

Peshqit

Java mund të fillojë në një mënyrë alternative , pasi dëshironit të rrezikonit disa situata. Tani do të duhet të paguani pasojat e vendimeve tuaja, të cilat jo domosdoshmërisht do të jenë negative./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi javor/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës?

Publikuar

-

Nga

Horoskopi javor/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës?

Dashi

Do të përballeni me shumë vështirësi këtë javë dhe nuk do të keni shumë kohë për veten tuaj, por gjithsesi do të jeni të kënaqur me to. Lodhja ju jep kënaqësi, kështu që vazhdoni kështu.

Demi

Nëse e doni konkurrencën, kjo është java për ju. Ju keni aq shumë aftësi të pazbuluara që mund t’i përdorni. Mos u përqendroni shumë në fitore, por në pozicionin tuaj.

Binjakët

Ju jeni duke bërë një punë të shkëlqyeshme për veten tuaj, duke qenë në gjendje të kontrolloni veten , edhe pse nuk jeni aq të bindur se jeni gabim dhe nuk mund të arrini më shumë. Të heqësh dorë nuk është gjithmonë sinonim i dështimit.

Gaforrja

Mos e vendosni veten në ndonjë kusht të veçantë këtë javë që do t’ju rrëzojë ose do t’ju bëjë të humbni besimin në veten tuaj. Mos shko më tej nëse nuk ke forcë të përballosh beteja të caktuara.

Luani

Mbajtja e vendimit të duhur gjatë kësaj periudhe mund të jetë padyshim mënyra më e mirë për t’u marrë me çështje të caktuara, të cilat po përpiqen të marrin hov . Duhet një moment i caktuar për të qenë në gjendje të kapërcejmë pengesat.

Virgjëresha

Do të gjeni shumë impulse pozitive, prandaj përpiquni të jeni shembull për të tjerët, përpiquni të jeni nxitës dhe të ndihmoni ata që ndihen konfuzë.

Peshorja

LEXO EDHE:  Harresa dhe shpërqëndrimi/ Këto janë pikat e dobëta të këtyre shenjave të horoskopit

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 7 qershor 2020

Në ditët e para të javës do t’ju duhet të lundroni midis burokracisë dhe nevojës për të përfunduar biznesi.Njëri nuk përjashton tjetrin, por do t’ju duhet shumë përqendrim.

Akrepi

Ndoshta ju ende po ndieni efektet e ditëve të kaluara dhe nuk doni të përsërisni disa përvoja të pakëndshme nga e kaluara . Është e kuptueshme, por duhet të keni marrë edhe masa paraprake.

Shigjetari

Ju do të gjeni shumë njerëz në konfuzion këtë javë, por nuk do të jeni në gjendje t’i mbështesni të gjithë, as të jeni veçanërisht mirëkuptues. Ju absolutisht duhet të vazhdoni me punën tuaj.

Bricjapi

Ju prapë mund të shëroheni, mund të merrni akoma vendime të vetëdijshme dhe absolutisht konkrete, por nuk jeni akoma në gjendje të shkëputeni nga disa paramendime.

Ujori

Do të gjallëroni këtë javë, kështu që nuk do të keni më hezitimet që ju bllokuan më parë. Tani nuk keni më justifikime, thjesht duhet të vazhdoni me programin.

Peshqit

Nuk ka më shumë mundësi për të ndryshuar mendim, kështu që nëse keni një të mirë, përndryshe mbështetuni tek ata të të tjerëve, të cilët ju kanë sugjeruar me një zemërgjerësi të madhe , pa pritur asgjë në këmbim./ CNA.al

LEXO TE PLOTE