Connect with Us

Djegia e banesave në Berat/ Humbin jetën babë e bir

Kronika

Djegia e banesave në Berat/ Humbin jetën babë e bir

Publikuar

-

Zjarri aktiv prej katër orësh në qëndrën tregtare/ Mister fati i rojes

Detaje të reja kanë dalë në lidhje me djegien e tre banesave në Berat.

Mësohet se si pasojë e flakëve të zjarrit kanë humbur jetën babë e bir, të cilët ndodheshin në njërën prej shtëpive. Bëhet me dije se Jovan dhe Mateo Vangjeli, babë dhe bir kanë humbur jetën.

Në njërën nga banesat e djegura kanë qenë babai i cili është invalid dhe i biri, të cilët nuk kanë mundur t’u mbijetojnë flakëve.

LEXO EDHE:  Bllokoi investimet në Vlorë/ Meta refuzon të përgjigjet për këtë skandal

Ndërkohë, policia dhe zjarrfikësit vijojne kërkimet brenda banesave të djegura./CNA.al 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Foto/ Makina përplaset me shtyllën elektrike në Tiranë, katër zona mbesin në terr

Publikuar

-

Nga

Foto/ Makina përplaset me shtyllën elektrike në Tiranë, katër zona mbesin në terr

Katër zona kanë mbetur pa energji elektrike në zonën e Farkës, sipasojë e përplasjes së një makine me shtyllën elektrike.

Përkatësisht pa energji kanë mbetur zona e Lundrës, Dajias Gurrë e madh, Gurrë e vogël në Tiranë.

OSSH njofton se grupet e punës janë në terren e po punojnë për riparimin e defektit.

“Për shkak të një defekti në një nga fiderat e NST Farkë, si pasojë e këputjes së përcjellësave nga përplasja e një mjeti me shtyllën, kanë mbetur pa energji pjesërisht zona e Lundrës, Dajias Gurrë e madh, Gurrë e vogël. Grupet e avarisë së OSSH janë në terren e po punojnë për riparimin sa me shpejt të defektit”, thuhet në njoftim./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

I vendosën tritol në banesë/ Kush është pronari, i dënuar me ‘arrest shtëpie’

Publikuar

-

Nga

I vendosën tritol në banesë/ Kush është pronari, i dënuar me 'arrest shtëpie'

Një shpërthimi i fuqishëm me lëndë plasese ka ndodhur pasditen e sotme në Orikum.

Mësohet se sasia e lëndës plasëse, e llojit tritol është vendosur në apartamentin të shtetasit Artan Xhelilaj.

Ky i fundit rezulton person me të shkuar kriminale dhe aktuaklisht është në ‘arrest shtëpie’ për trafikim të lëndëve narkotike.

Xhelilaj ka qenë në banesë në momentin e shpërthimit.

‘Më datë 12.04.2021, rreth orës 18:10, në Orikum, në pjesën e jashtme të banesës së shtetasit A.Xh, ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse, ku si pasojë ka vetëm dëme të vogla materiale.  Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë dhe grupi hetimor ku vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.’- njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërthim me lëndë plasëse pranë një banese në Orikum/ Policia në vendngjarje

Publikuar

-

Nga

Në qytetin e  Orikumit gjatë pasdites së sotme mësohet së pranë një banese është vënë një sasi lëndësh plasëse.

Nga shpërthimi i ndodhur nuk ka pasur persona të lënduar por vetëm dëme material.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e detajeve./ CNA.al

LEXO TE PLOTE