Connect with Us

BOOM-Mbahuni fort/ “Bisha” e fitnesit do t’iu lërë pa frymë me pozat e saj

Showbizz

BOOM-Mbahuni fort/ “Bisha” e fitnesit do t’iu lërë pa frymë me pozat e saj

Publikuar

-

BOOM-Mbahuni fort/ "Bisha" e fitnesit do t’iu lërë pa frymë me pozat e saj

Sportet gjithmonë kanë luajtur një rol të madh në jetën e Maria Paulette. Sidoqoftë, vetëm në fillim të viteve 2010 atletja me bazë në Spanjë filloi udhëtimin e saj të fitnesit.

Me ambiciet e sapo gjetura në palestër, ajo vazhdoi të fitojë Pro Card e saj në 2014 – duke hyrë në ligën IFBB në proces.  Që kur ishte fëmijë, Maria Paulette ka shkëlqyer gjithmonë në sport dhe akademi. Bërja e një jete aktive shpejt u bë rutinë për të.

Nga të gjitha sportet dhe aktivitetet që Maria kishte provuar, vallëzimi ishte i preferuari i saj. Pas dy viteve të praktikimit të vallëzimit, ajo vendosi ta kthente atë në profesionin e saj. “Kam marrë diplomat e nevojshme në lloje të ndryshme të disiplinave të vallëzimit dhe i jam përkushtuar asaj”,  u shpreh Maria Paulette. Edhe pse ajo fillimisht kaloi shumë kohë si valltare, gjërat ndryshuan pasi Maria u regjistrua në kolegj.

Me më shumë përgjegjësi në duar, ajo kishte gjithnjë e më pak kohë për të praktikuar kërcim. Me kalimin e kohës, kjo e bëri atë të humbasë pasionin e saj për aktivitetin. Me kalimin e kohës, Maria filloi të kërkonte mënyra të tjera për të qëndruar aktive, por pa investuar aq shumë kohën e saj në të. Kjo është kur ajo u përplas me palestrën. Pasi u fut me një palestër, Maria u impresionua shpejt nga rezultatet që pa nga një dietë e shëndetshme dhe ushtrime të rregullta.

Në fakt, kjo e nxiti atë të zhytej gjithnjë e më thellë në botën e fitnesit ndër vite. Pasi pa rezultate në pamjen e saj fizike, forcën dhe performancën e përgjithshme, Maria u bë  ‘e fiksuar’ në stërvitje në palestër. Dhe 4 vjet më vonë, ajo hyri në karrierën e saj.

LEXO EDHE:  Reklamon trupin fantastik pa asnjë rrobë në trup/ Njihuni me modelen që do t’iu çmendë me format s*ksi

Ajo vazhdoi të fitonte Pro Card e saj në 2014, duke u bërë një atlet i IFBB Bikini Pro. Ajo ka vazhduar të rritet gjatë viteve dhe tani garon në shfaqje të klasit botëror të fitnesit. Me ambiciet e saj të jashtëzakonshme dhe etjen për sukses, Maria vazhdon të bëjë valë në industrinë e konkurseve të fitnesit dhe bikini. Disa nga ushtrimet e preferuara të Marisë janë stërvitja me kardio dhe pesha të rënda. Konkretisht, ajo pëlqen të bëjë stërvitje HIIT me periudha të shkurtra pushimi dhe intensitet të lartë.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Debate të forta me Andin/ Jasmina shpërthen në lot

Publikuar

-

Nga

Në emisionin e Përputhen sot u transmetua takimi i parë i Jasminës dhe Andit, pas momentit që ata të dy u deklaruan për njëri-tjetrin.

Ata të dy dukeshin shumë të ftohtë me njëri-tjetrin dhe madje as në studio nuk munguan debatet e forta të çiftit. Pas takimit ata debatuan për faktin se Andi flet në prapaskenë me vajzat e tjera, Sarën dhe Olën, që Jasmina pretendon se nuk i ka mirë marrëdhëniet. Ajo u shpreh se Andi ngacmohet me vajzat e tjera dhe se e bën këtë gjë për ta provokuar Jasminën.

Ndërkohë pas debatit, Jasmina shpërtheu në të qara dhe u shpreh se ndihet shumë e lodhur.

LEXO EDHE:  Poston një foto me filtra/ Në jetën e vërtetë është një ‘tmerr’

LEXO EDHE:  Modelja më bombastike shqiptare/ Fotot më përvëluese të Arbenita Ismajlit

“Jam lodhur sinqerisht nga gjithë këto. Nuk më është dashur të luftojë për një mashkull dhe ai e bën sikur unë duhet të luftoj çdo ditë për të. Ai çdo ditë ndryshon. Një ditë më thotë të dua si motër si shoqe, një ditë thotë më bëre për vete se më pëlqen se folëm bukur. Të rri ta pres ulur këtu unë derisa t’i vijë mendja atij”, u shpreh Jasmina./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Debati i Sindit me Julin/ Shpërthen Elvisi

Publikuar

-

Nga

Ditën e djeshme gjatë emisionit Përputhen Sindi akuzoi Julin se e kishte sharrë gjatë një video live në rrjetet sociale. Gjatë videos live, Alessandro thotë se njerëzit ju kërkojnë djemve që t’ju bashkohet Sindi dhe në këtë moment Juli shprehet: “Ik i q**** robt”.

Juli e pranou se kishte sharë, por  tha se nuk e kishte me Sindin dhe as me familjen e saj, por me celularin e tij. Pas këtij debate Sindi u largua nga studioja.

Pas këtij debate ka reaguar edhe ish-kunkurenti Përputhen i cili shprehet se askush nuk e meriton këtë pëbuzje publike.

“E neveritshme deri në ekstrem, të shikosh se si një produksion me kaq audiencë dhe përgjegjësi, justifikohen ofendimet e rënda dhe përkrahin antivlerat. Ore ju që jeni aty brenda, si pranoni të jeni të pranishëm e mos të thoni një gjysmë fjale? Qoftë Sindi, qoftë kushdo tjetër, se meriton këtë përbuzje publike, në një spektakël që pretendohet se përfaqëson rininë shqiptare”, shkruan Elvisi në postim./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Sindi e akuzoi se i ka ofenduar familjen/ Juli: Skenari doli sheshit

Publikuar

-

Nga

Ditën e djeshme gjatë emisionit Përputhen Sindi akuzoi Julin se e kishte sharrë gjatë një video live në rrjetet sociale. Gjatë videos live, Alessandro thotë se njerëzit ju kërkojnë djemve që t’ju bashkohet Sindi dhe në këtë moment Juli shprehet: “Ik i q**** robt”.

Më tej, Sindi u shpreh se kjo video kishte ofenduar të gjithë familjen e saj saqë nëna e saj u detyrua të merrte një qetësues të fortë pas videos dhe se i ati ishte nevrikosur.

Juli e pranou se kishte sharë, por  tha se nuk e kishte me Sindin dhe as me familjen e saj, por me celularin e tij. Pas këtij debate Sindi u largua nga studioja.

Juli ka reaguar sërish në rrjetet sociale ku ka sqaruar se të sharat nuk i kishte për Sindin.

“Do ju jap një sqarim të vogël për skenarin e parapërgatitur të Sindit që ndodhi sot. Ju lutem shikoni njëherë videon e pacensuruar, pa “pip” që dha emisioni dhe çfarë thashë fiks dhe pastaj do të ju them së çfarë ndodhi në emision”, ka thënë Juli dhe më pas ka shfaqur videon.

Ai ka thënë se Sindi e kishte parapërgatitur këtë gjë me skenar që ta nxirrte keq Julin pasi nuk i kishte dalë akoma inati me atë që ai ka thënë para dy muajsh për të në lidhje me vajin e Borshit.

“Siç e patë dhe vetë unë nuk kam dalë as të shaj njeri dhe as t’i bie njeriu në qafë. Dola atje thashë për telefonin, vërtetë me Sindin nuk dua të dal “live” në Instagram, më mirë e hedh telefonin nga dritarja sesa dal me të “live”, por nuk e shava nga familja siç thotë ajo. Filloi me skenarin e saj që e ka përgatitur tre ditë rresht, ka dalë para pasqyrës atje dhe ka bërë provat e saj duke e thënë atë që lexonte.

Sindi kishte ardhur me një qëllim të qartë që të viktimizohet. Nuk e shava as nga familja, po të doja ta shaja e shaja tek për tek dhe ja ku isha prapë në emision atje dhe do i thoja: Shiko unë kam këtë gjë me ty. E thashë për telefonin tim dhe për veten time që nuk doja të dilja live me të në Instagram. Nuk e di si qau, mbase qarkullon me qepë më vete në emision, por e gjitha ishte skenar i saj. Të gjithë menduan se e shava gocën vetëm se ajo qau.

 Nëse dua ta shaj ia them në sy, nëse s’ia them në sy, turp të më vijë dhe mua pastaj. S’kam asgjë me Sindin, përkundrazi isha nisur që të bëja një afrimitet të paktën shoqëror me Sindin dhe jo të përputhem dhe budallalliqe. Ajo ka dy muaj qëkur ia thashë atë muhabetin e vajit që do të më dalë kundra dhe të më kapë ata pjesët e vogla që të më nxjerrë mua keq”, sqaroi Juli./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Poza tejet të nxehta/ Bukuroshja që ndez rrjetin me format perfekte

LEXO EDHE:  Poza provokuese me bikini minimaliste/ Fotot më joshëse të Natalie Tas

 

LEXO TE PLOTE