Connect with Us

Luhen sot 3 ndeshjet e Superiores, ja ekipet që zbresin në fushë

Sport

Luhen sot 3 ndeshjet e Superiores, ja ekipet që zbresin në fushë

Publikuar

-

Në ndeshjet e javës së 13 të Kategorisë Superiore, Partizani do të kërkojë të rikthehet te fitorja pas dy barazimeve radhazi, teksa në Elbasan do të presë Skënderbeun. Të kuqtë janë të përfshirë në garën e titullit dhe një tre pikësh edhe mund t’i katapultojë në vend të parë, megjithatë të besuarit e trajnerit Ilir Daja, edhe pse konsiderohen favoritë në letër pasi luajnë me të fundit e klasifikimit, duhet të bëjnë llogaritë me faktin se korçarët e Migen Memellit pikët i kanë të domosdoshne për të qëndruar në garën e mbijetesës.

Sakaq, edhe Teuta është aty e përfshirë në garën e titullit, vetëm një pikë larg Vllaznisë ndërsa sot ka një transfertë të sikletshme në Ballsh, ndaj Bylysit. Në fazën e parë në stadiumin Adush Muça kjo sfidë është mbyllur në barazim pa gola, e vendasit do të kërkojnë të përsëriten apo të bëjnë më mirë për të konsoliduar pozitat në klasifikim. Ndërkohë, Tirana do të luajë në transfertë ndaj Kastriotit.

Bardheblutë e trajnerit Orges Shehi janë duke e marrë formën më të mirë dhe vijnë pas dy fitoreve radhazi, ndaj do të kërkojnë të tretën për të qenë edhe më pranë Europës, ndërsa vetëm nëse do të kenë vazhdimësi mund të mendojnë edhe për më tepër. Nga ana tjetër, krutanët janë në një pozicion komod në klasifikim, megjithatë pikët janë të mirëpritura për të arritur sa më shpejt objektivin e tyre që është mbijetesa.

Ndeshjet:

13:00 Kastrioti-Tirana

13:00 Bylis-Teuta

16:00 Partizani-Skënderbeu

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

VIDEO/ Korabi triumfon mes tensionit, Dinamo merr kreun e renditjes

Publikuar

-

Nga

Janë luajtur ditën e sotme dy ndeshjet e grupit A, në Kategorinë e Parë, të vlefshme për “Play Off”.

Dinamo ka rimarrë kryesimin e renditjes, teksa ka mposhtu me rezultatin 2-1 Vorën, në një ndeshje të luftuar nga të dyja ekipet. Da Silva dhe Xhixhua, i dhanë bluve fitoren me dy golat e tyre, ndërsa për Vorën shënoi Keqa.

Korabi ka mposhtur mes tensionit Burrelin, në një ndeshje të dominuar nga matjanët, por në fund ishin miqtë që morën 3 pikët. Një gol i Paplekajt në minutën e 7-të i dha fitoren Korabit, në një ndeshje shumë të tensionuar, ku vendasit në disa raste pretenduan për penallti.

REZULTATET:

Burreli-Korabi 0-1

Paplekaj 7′

Dinamo-Vora 2-1

Da Silva 26′. Xhixhiua 47/ Keqa 53′

 

 

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Ish-sulmuesi i Totenhem lë nam në Meksikë, humbet rastin me portën e boshatisur

Publikuar

-

Nga

Shumë futbollistë kanë fatin e keq të gabojnë në mënyrë fatale raste të pastra të cilat janë të lehta dhe mjafton të shtyjnë topin në rrjetë. Mirëpo, kur ndodh e kundërta dhe ata bëjnë më të vështirën me një portë të boshatisur duke humbur mundësinë e shënimit, kthehen në viral në rrjetet sociale.

Kjo i ka ndodhur edhe ish-sulmuesit të Totenhem, Vinsent Jansen. Ky i fundit aktivizohet në Meksikë, me ekipin e Monterej dhe në ndeshjen e djeshme të Champions League për Amerikën Veriore dhe Qëndrore shënoi goli në fitoren 3-1 ndaj Atletiko Pantoja.

Megjithatë, ajo që do të mbetet në memorie është një mundësi e humbur me portën e zbrazët, ku holandezi gaboi në mënyrë të pabesueshme duke mos iu besuar syve. Gjithsesi, për fat të mirë ky gabim i sulmuesit nuk ndikoi për keq te ekipi i tij, ndërsa herës tjetër duhet të kujdeset më shumë për shënjestrën e tij.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Tension në përfundim të pjesës së parë, shikoni çfarë ndodh në Burreli-Korabi

Publikuar

-

Nga

Në fundin e pjesës së parë mes Burrelit dhe Korabit, e cila u mbyll me avantazhin e këtyre të fundit 1-0, ka pasur tension mes lojtarëve të të dyja skuadrave.

Gjithçka nis pas një përplase të mesfushori t të Burrelit, Taulant Sefgjinaj dhe sulmuesit të Korabit Xhuliano Skuka. Këta dy lojtarë kanë pasur një përplasje mes tyre pas përfundimit  të pjesës së parë, teksa është dashur ndërhyrja e lojtarëve të tjerë [për të qetësuar gjakrat.

Megjithatë nuk përfundoi asgjë këtu, pasi tension ka pasur edhe te stafet teknike, teksa trajneri i Korabit, Agm Canaj, ka pasur debate me stafin teknik të Burrelit.

 

LEXO TE PLOTE