Connect with Us

Kandidatët e PD për deputetë/ Del lista e Irfan Hysenbelliut

Politikë

Kandidatët e PD për deputetë/ Del lista e Irfan Hysenbelliut

Publikuar

-

Ditën e sotme, gazeta e përditshme “Panorama” ka publikuar një listë me kandidatët e PD, për zgjedhjet e 25 prillit. Ndërkohë që pritet e hëna për tu dorëzuar, Irfani ka nxituar t’i bëjë të gjitha të sigurta.

Pasi ka publikuar listën e tij personale dhe të preferencave që ka, pasi zgjdhi problemet me LSI dhe vendosi kandidatët ku i donte qejfi, tani ka filluar edhe me PD.

Në një listë të mëposhtme do të shikoni një tufë me emra, kryesisht produkte të Henri Çilit të UET, të cilët shkëlqejnë në krye të listave. Emrat e personave që tashmë janë bërë publike dhe janë konfirmuar nga vetë Basha dhe atyre që preferon Irfani t’i ketë, janë nga ish zyrtarë që ka pasur Basha në bashki, njërëz që punojnë pranë Irfanit apo aktiviteteve të tij dhe lëpirësat e tjerë të Lulzim Bashës që shkëlqejnë sa në një qoshe dhe në tjetrën.

Më poshtë, nuk po e shkruajmë listen, por po publikojmë faqet e gazetës. Ju kërkojmë lexuesve të mos e marrin shumë seriozisht të gjithë listën pasi e besueshme është vetëm pjesa e bërë publike nga Lulzim Basha dhe në këtë rast nuk ka faj as Irfani se mund të ndodhë që lista të përmbyset dhe të këtë çudira.

LEXO EDHE:  Keni bërë plane për fundjavë?/ Ja si i parashikojnë sinoptikanët temperaturat

Megjithëse deri tani, ashtu si CNA.al ka raportuar disa herë gati 50 emra, pra lista fituese e shumicës së qarqeve është gati e konfirmuar, përjashto disa ndryshime të vogla në ndonjë qark.

Gjithësesi lexoni listën e Irfanit, kënaquni. Demokratët sidomos duhet të shohin këtu edhe njerëzit e Henri Çilit, edhe punonjësit e vetë Irfanit. Disa do të kandidojnë për LSI, disa me Partinë Demokratike dhe në fund humbja duket të jetë e garantuar,por gjithësesi të mos e marrim seriozisht dhe të besojmë dhe vlerësojmë vetëm atë listën e cila është bërë tashmë zyrtare. Sepse  ç është e vërtëta Luli nuk e beson, por as vetë Irfani./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Ekipi im bën diferencën”/ Topalli: Janë garancia e ndryshimit të ndershëm

Publikuar

-

Nga

“Ekipi im bën diferencën”/ Topalli: Janë garancia e ndryshimit të ndershëm

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, ka realizuar një takim me ekipin e saj në Rrëshen. Topalli shprehet se Lëvizja për Ndryshim ka një ekip me profesionistë të mirënjohur në fushat e tyre, intelektualë të ndershëm e me integritet.

Më tej, në një postim në Facebook, ajo thekson se, ekipi i saj bën diferencën me forcat e tjera politike dhe janë garancia e një ndryshimi dhe e një politikberje të ndershme të sinqertë për qytetarët.

Në Rrëshen e Lac! Nuk ka ndryshim me tre kryetarët e korruptuar. Lëvizja për Ndryshim ka një ekip me profesionistë të mirënjohur në fushat e tyre, intelektualë të ndershëm e me integritet, të rinj me shkollim e mentalitet evropian të cilët pavarësisht se nuk i jepet hapësirë në media bëjnë diferencën me forcat e tjera politike dhe janë garancia e një ndryshimi dhe e një politikberje të ndershme të sinqertë për qytetarët”, shkruan Jozefina Topalli./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Nuk ka shans të ndalë vullnetin e qytetarëve”/Basha: Pas 25 prillit i pret burgu

Publikuar

-

Nga

"Nuk ka shans të ndalë vullnetin e qytetarëve"/Basha: Pas 25 prillit i pret burgu

Kreu i PD, Lulzim Basha ka realizuar në Shijak takimin elektoral të radhës. Basha është shprehur se, nuk ka më asnjë shans të ndalin vullnetin e rinisë dhe qytetarëve të Shijakut.

Më tej kreu i PD ka thënë se, pas 25 prillit, ata që sipas tij kanë abuzuar me fondet e rindërtimit i pret burgu dhe drejtësia.

“Në ditën më të vështirë i braktisi ata më në nevojë. Këtu në Shijak njësoj si në Durrrës, dhe në zonat e goditura nga tërmeti është bërë abuzimi më i madh me fondet e rindërtimit në kurriz të familjeve të goditura nga tërmeti. Sot kanë guximin të shantazhojnë me fondet e tërmetit qytetarët për vota.

Mesazhi im nga Shijaku ju drejtohet atyre skthueve dhe hijeve që vërtiten qosheve natën, nuk keni asnjë shans ta ndalni vullnetin e rinisë dhe qytetarëve të Shijakut.

LEXO EDHE:  Keni bërë plane për fundjavë?/ Ja si i parashikojnë sinoptikanët temperaturat

LEXO EDHE:  Edi Rama si konsulli i plehrave

Pas 25 prillit i pret drejtësia i pret burgu. Pas 8 vjet dështimesh ai gjen guximin të kërkojë me lugën bosh përrallat që s’ja pranon askush. Shijaksit dhe durrsakët do t’i japin ujë në bisht të lugës. Edhe 4 vjet të tjera do të ishin rrënim”, është shprehur Basha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Reagimi qesharak/ “Iliri i floririt” dhe bëmat e tij

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për një poster të vendosur në Gjirokastër, ku shihen në foto ai, ish kryeministri Sali Berisha, kryetarja e LSI Monika Kryemadhi dhe dhe kreu i PD, Lulzim Basha me mbishkrimin, “Këta nuk kanë asnjë shans”.

Reagimi i Metës , i cili prej kohësh ka dalë nga shinat e nuk di çfarë thotë ka qenë qesharak.

“Asnjë shqetësim për psikopatinë tuaj zoti  “Rilindas”, por nëse vërtet e besoni, që unë jam në garë për 25 Prillin, mos më detyroni të hyj vërtet pasi do të mbeteni pa grup parlamentar.

Pale po mora edhe Doktorin e Madh, nuk ka spital, që ju bën derman”, shkruan Meta.

Një ushtar si Meta, që njihet si zyrtar i zarfit dhe floririt, apo si zyrtar i korrupsionit, thotë se do të marrë për dore komandantin, që është Sali Berisha.

LEXO EDHE:  Pse dhe ku fshihen provat për të fundosur Fatmir Xhafën?!

LEXO EDHE:  Deputetja socialiste provokon protestat: Tjetër thonë e tjetër bëjnë...

Komandanti  nuk komandohet nga ushtarët  dhe aq më tepër nga një si Ilir Meta, i cili ka hesape për të larë me drejtësinë dhe po bën të pamundurën për të krijuar kaos dhe konflikte vetëm e vetëm që të shpëtojë nga prangat.

Duke parë se partia e tij, SHPK, po shkonte drejt humbjes së bashku me koalicionin e udhëhequr nga Lulzim Basha, Meta po synon përgatitjen e terrenit që ti zërë vendin Bashës.

Ndërsa ky i fundit mbetet pa destinacion, nuk dihet ku do të përfundojë e ku do të shkojë, por ndërkohë, Ilir Meta i cili e ka nuhatur humbjen po kërkon drejtimin e Opozitës./CNA.al

LEXO TE PLOTE