Connect with Us

Horoskopi i fundjavës/ Çfarë ka parashikuar Paolo Fox për secilën shenjë?

Horoskopi

Horoskopi i fundjavës/ Çfarë ka parashikuar Paolo Fox për secilën shenjë?

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë dita e sotme për të gjitha shenjat?

Dashi

Megjithëse po kaloni një fazë të stuhishme, ju vazhdoni të rregulloni gjithçka që u shkatërrua në vitin 2020. Ju keni një vullnet të mirë për të luftuar: kjo Hënë në dukje të shkëlqyeshme sugjeron që edhe nëse ndoshta jeni në një gjendje të riparoni tërë jetën tuaj në fund ju e dini që më e keqja ka mbaruar, se disi thjesht duhet të rregulloni lojën, të kërkoni një emocion të ri. Nga pikëpamja sentimentale, në këto ditë diçka mund të rilindë: të mos harrojmë se pas disa javësh Venusi do të jetë në shenjën tuaj.

Demi

Ju keni për të kapërcyer disa lodhje fizike. Ka pasur shumë stres gjatë këtyre dy ditëve të fundit. Atëherë përgjithësisht kur ke diçka për të bërë, dëshiron ta bësh më së miri. Sido që të jetë është një javë e mirë . Sigurisht, nga pikëpamja psikofizike ka gjithmonë ditë të rënda, por nga këndvështrimi i çështjeve praktike është një periudhë fitimprurëse. E diela do të jetë momenti më i rëndësishëm për të cilin këto janë tre ditë në kreshendo, me probleme të vogla që vijnë.

Binjakët

Ju mund të prekeni nga kjo Hënë e kundërt dhe gjithashtu nga Marsi. Pra, këto janë ditë në të cilat durimi ka një kufi, në të cilin ju mund të jeni të zemëruar ose të paduruar sepse nuk keni qenë në gjendje të heqni qafe një problem për muaj, sepse edhe nëse përpiqeni më të mirën tuaj nuk jeni në gjendje të riktheheni në krye. Astrologu ju fton të jeni pak më të kujdesshëm dhe mbi të gjitha të mos flisni në mënyrë të papërshtatshme, veçanërisht në këto 48 orë sepse në valën e një zemërimi të caktuar, një farë melankolie, ju mund të thoni gjëra që nuk i mendoni. Këto janë dy ditë në të cilat jeni veçanërisht i shqetësuar.

Gaforrja

Ne jemi duke udhëtuar drejt një të Dielë të veçantë, në të cilën nëse ka mosmarrëveshje dashurie, nëse ka pasur tensione, ato gradualisht mund të kapërcehen. Me Venusin dhe Diellin në një aspekt interesant , diçka më shumë mund të bëhet në një nivel emocional . Për momentin, për shumë prej jush, gjëja më e rëndësishme është të gjesh miqësi të humbura dhe një farë ekuilibri në familje. Vlerat e dashurisë dhe ndjenjave mbizotërojnë mbi gjithçka tjetër.

Luani

Këtë të Premte keni një dëshirë të madhe për të folur, për të thënë gjithçka që mendoni. Krahasuar me muajin e kaluar ju keni një pagesë shtesë, ndër të tjera shkurti ishte një muaj në të cilin shumë gjithashtu duhej të përballeshin me probleme për familjet e tyre, ata ishin të shqetësuar, por tani duket se diçka po lëviz në favorin tuaj. Nëse vendosni të fitoni një sfidë këto ditë, mund të merrni disa rezultate të mira. Konfirmimet nuk mungojnë në këto 48 orë të Premten dhe të Shtunën . Në dashuri duhet të gjesh një ekuilibër të caktuar, një bashkëpunim të caktuar.

Virgjëresha

Në këto 48 orë të Premten dhe të Shtunën ne me të vërtetë jetojmë në tensione të forta . Sigurisht që ka të ngjarë që ju të keni perceptimin e një lodhje të madhe dhe nganjëherë do të mendoni se nuk mund ta bëni në vend të kësaj është koha e duhur për të vërtetuar idetë tuaja. Në këto 48 orë diçka mund t’ju zemërojë, por të Dielën mund të zgjidhet. Përkundër gjithçkaje, ju keni një aftësi të shkëlqyeshme për të organizuar dhe parë të ardhmen.

Peshorja

LEXO EDHE:  Shenjat më të vendosura, më kurajoze dhe më të guximshme të zodiakut

Ju duhet të rigjeni optimizmin dhe mbi të gjitha besimin në veten tuaj . Në realitet, edhe më të sigurtët në këtë periudhë dëshirojnë të kenë konfirmime të caktuara, megjithatë Jupiteri dhe Saturni në një aspekt të shkëlqyeshëm për disa ditë, së bashku me Marsin, kanë një efekt të rëndësishëm tek ju. Nëse do ishit prapa skenave, tani mund të ktheheni përsëri, përsëri në skenë. Ky është një qiell vërtet interesant edhe për marrëdhëniet, për ndjenjat që mund të bëhen edhe më të vlefshme.

Akrepi

Ju do ta përfundoni këtë javë me një po të këndshëm! Kjo e Premte , megjithatë, mbetet një ditë disi konfliktuale, por të Dielën shumë mund të entuziazmohen falë kësaj Venusi të favorshme. Prandaj ekziston një pamje shumë më optimiste e botës krahasuar me dy javët e para të shkurtit, shumë e rëndë edhe për shenjat e Ujorit, Demit dhe Luanit. Nëse po merreni me këto shenja do të ketë pak polemikë për të kapërcyer.

Shigjetari

Në këtë të Premte, mirëpritni Hënën në hapësirën tuaj zodiakale. Kjo është një kohë e rëndësishme për të kuptuar nevojat tuaja. Sigurisht, ka pak lodhje, nga ana tjetër kjo nuk ka qenë një javë kaq interesante, kanë qenë ditë që ju kanë vënë në provë. Astrologu nuk përjashton që në fund të fundit të keni kënaqësi por në këto 48 orë duket se ka nevojë të përballeni me persona që ju kanë vënë në siklet kohët e fundit. Edhe në dashuri duhet durim.

Bricjap

Deri të Dielën mund të merrni një bonus të këndshëm , falë Hënës që do të jetë në shenjën tuaj. Shtë një horoskop i rëndësishëm për ata që duan të duan, për ata që duan të pohojnë vetveten, për ata që kërkojnë kënaqësi, për ata që gjithashtu duan të dalin nga një lloj trazire e madhe që ka ndodhur muajt e fundit. Është sikur të keni qenë paksa të izoluar në mendimet tuaja dhe tani duhet të dilni dhe të kuptoni se çfarë të bëni.

Ujori

Ju jeni fitues dhe sigurisht më paqësor gjatë kësaj jave. Në shkurt ishit ende të pavendosur se çfarë të bënit dhe ishit të prirur të tërhiqnit hapat tuaj. Tani, pas periudhës së konfuzionit, ju keni ide më të qarta jo vetëm në jetën tuaj të punës, por edhe në jetën tuaj sentimentale.

Peshqit

Në këto 48 orë të Premten dhe të Shtunën do të keni një qiell disi të vrenjtur . E diela do të jetë gjithashtu një ditë kyçe për të gjithë për të zgjidhur marrëdhëniet që nuk kanë shkuar mirë, të cilat kanë pasur probleme. Por të njëjtat melankolitë, të njëjtat tensione që krijuan vështirësi serioze në fillim të vitit mund të vijnë në mendje. Sipas astrologut, gjëja më e rëndësishme në këtë periudhë është gjetja e qetësisë së brendshme. Të Dielën, ju mund të merrni një kënaqësi të madhe. Lajmet vijnë së shpejti./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 6 maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 7 shkurt 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Ditë tjetër interesante për ju që po përjetoni një moment pozitiv, për sa i përket punës dhe ndjenjave. Në familje mundohuni të mos keqkuptoni fjalët e të tjerëve.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Ditë rëndësishme për ju që keni parë jetën tuaj të ndryshojë në disa javë. Ju po përpiqeni të rigjeni atë ekuilibër që keni humbur për shkak të shumë gjërave të reja që kanë mbingarkuar jetën tuaj.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Tensioni nervor është i lartë, veçanërisht për ata që kanë një mosmarrëveshje ligjore. Ju gjithashtu keni disa vështirësi nga pikëpamja financiare, prandaj përpiquni të jeni të matur në shpenzimet dhe investimet tuaja.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Ju do të duhet të merreni me Saturnin në kundërshtim, gjithashtu sepse keni kaq shumë llogari në pritje dhe dëshironi të jeni në gjendje t’i zgjidhni ato, por kjo ndoshta nuk është koha e duhur për ta bërë atë.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Është një moment disi i veçantë sepse në fushën e punës nuk është e mundur të bësh më shumë por të kërkohet edhe më shumë përkushtim dhe vendosmëri.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Për fat të mirë, ju nuk mund ta errësoni këtë Hënë disonante, ju jeni aq të mbrojtur nga yjet sa nuk ka asnjë mënyrë që t’ju bëjë të humbisni durimin ose të nervozoheni, tani që më në fund keni gjetur ekuilibrin tuaj.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Ata që tashmë kanë përjetuar një udhëtim me gunga në dashuri që nga fundi i Prillit mund të gjejnë momentin vendimtar për të ardhmen e tyre në këtë ditë.

LEXO EDHE:  Ulen temperaturat, kthjellime dhe vranësira/ Parashikimi i motit për sot

LEXO EDHE:  Puna, dashuria dhe financat/ Lexoni parashikimet e horoskopit për javën e fundit të Gushtit

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Disa situata dashurie të zhvilluara thjesht për të jetuar në heshtje ose thjesht për të provuar një shans të dytë nuk ju bëjnë të lumtur, mbase do të ishte më mirë t’i jepni fund edhe nëse do t’ju kushtojë shumë.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Ata që kanë edhe disa këto ditë mund t’i nënshtrohen një kontrolli të ndërgjegjes dhe mund të bëjnë një ekuilibër.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Më në fund, konfliktet personale që keni pasur janë pas jush dhe ju mund ta shikoni të ardhmen me një entuziazëm dhe pozitivitet më të madh.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Dëshironi të ndiheni të lirë është shumë e rëndësishme për ju. Por kryesisht këto ditë jeni duke u përpjekur të gjeni ekuilibrin tuaj përpara se të përpiqeni të ndryshoni jetën tuaj në mënyrën tuaj.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Edhe këtë të enjte ju jeni në një ngërç, një shqetësim që duhet ta duroni dhe ndoshta mund të përballeni për të provuar të shikoni të ardhmen me besim.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Tre shenjat e horoskopit që do rikthehen me ish partnerin këtë javë

Publikuar

-

Nga

Tre shenjat e horoskopit që do rikthehen me ish partnerin këtë javë

Kjo është një kohë e nxehtë për dashuri për tre shenjat e zodiakut: Demi, Binjakët dhe Virgjëresha.

Shenjat e ndryshimit të mërkurit mund të jenë  arsyeja e rikthimit me një ish, të kërkojë falje ose t’I japë fund nj ëlidhje dhe të kërkpojë për Aventura të reja.

Meqenëse po flasim për Venusin që sundon Demi dhe Merkurin që sundon si Binjakët ashtu edhe Virgjëreshën, shanset janë të mëdha për këto tre shenja të zodiakut.

Demi

Ndërsa Dielli është ende në shenjën tuaj, ju jo vetëm që do të ndiheni të fortë – do të përjetoni ndjenjën e të qenit jashtëzakonisht tërheqës. Ndërsa kjo tingëllon e nivelit të lartë, kjo lloj tërheqjeje është si një magnet, tërheq gjithçka. Ajo që mund të duket si një sipërmarrje e pafajshme mund të përfundojë në një ribashkim me dikë që sapo keni rastisur të përplaseni – dikush që dëshiron përsëri në jetën tuaj.

Binjakët

Tani që jemi në maj, ju, Binjakët, do të filloni të ndjeni fuqinë e asaj që është si të afrohesh me shenjën tënde të diellit. Pra, keni të bëni me ardhjen e fuqisë suaj personale, të përzier me gjendjen e tanishme astrologjike të konjuktit të Venusit, Mërkurit në Dem.

LEXO EDHE:  Kush është shenja më inteligjente e horoskopit?/ Zbulojeni tani

LEXO EDHE:  Kush është shenja më inteligjente e horoskopit?/ Zbulojeni tani

Virgjeresha

Mërkuri në Dem është një shenjë fikse e tokës që, në këtë moment të veçantë në kohë, ka një efekt vërtet të thellë tek Virgjëreshat sa i përket tërheqjes së vëmendjes tuaj. Natyra juaj e Virgjëreshës është kokëfortë, Demi e rrit këtë.

Natyra juaj e Virgjëreshës është e vështirë, Venusi e zbut atë. Natyra juaj e Virgjëreshës është pa kompromis , dhe ndikimi i fortë i Mërkurit mbi ju është këtu për të parë që po bëni kompromis për hir të mësimit nga një gabim.

Dhe, duket se ai mësim do të vijë tek ju në formën e një ish-partneri. Ne po shohim të Dielën për të filluar, pikërisht në krye të javës do t’ju shohë të pyesni për një person që mund të dalë në burimin tuaj të mediave sociale,  ata do të tërheqin vëmendjen tuaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 5 maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 18 prill 2021

Dashi

Ditë e mirë për të shfaqur ndjenjat e dashurisë dhe simpatisë. Në punë, nëse mendoni se keni përjetuar një padrejtësi, mund të filloni të pohoni vetveten.

Demi

Hëna nuk është në anën e kundër, dhe po përpiqet të shmangë tensionet. Në punë çdo gjë do të varet nga ju, por ka progres dhe konfirmim.

Binjakët

Këto janë ditë që sjellin besim te dashuria. Në punë kjo do të jetë një ditë e veçantë, Mërkuri do të jetë tranziti në shenjën tuaj dhe mund t’ju japë lajme.

Gaforrja

Hëna është e favorshme, madje edhe Jupiteri do të jetë i favorshëm për disa ditë. Çiftet që duan një fëmijë janë të favorizuar. Në punë, nëse jeni i vetëpunësuar, mund të jetë një kohë e mirë për t’u rikuperuar ose për të bërë një zgjedhje.

Luani

Vetmia është një zakon që të çrrënjoset, ndrojtja nuk ndihmon, e dini mirë? Në punë është një periudhë hiper stimuluese për kreativitet, por gjithmonë jeni duke pritur për diçka që nuk arrin.

Virgjëresha

Në këto ditë një marrëdhënie dashurie do të përcaktohet përfundimisht, edhe nëse Venusi është disonant. Në punë ka zgjedhje të rëndësishme që ju presin, por sot Hëna është disonante.

Peshorja

Ditë reflektimi, por Afërdita është e favorshme dhe paralajmëron takime të rëndësishme. Në punë situata po përmirësohet, por mundësitë e reja duhet të vlerësohen.

LEXO EDHE:  Ulen temperaturat, kthjellime dhe vranësira/ Parashikimi i motit për sot

LEXO EDHE:  Pse ju paragjykojnë njerëzit bazuar në shenjën e horoskopit?

Akrepi

Nga e mërkura Mërkuri nuk është më kundër por ka shumë konflikte në çifte. Në punë ka takime të reja pozitive, megjithatë gjithmonë duhet të prisni që dikush të shkojë në favorin tuaj.

Shigjetari

Situata është përfundimisht kritike për çiftet që nuk kanë dialog. Kujdes, tradhtia nuk është zgjidhja më e mirë. Në punë, projektet që fillojnë tani janë të rëndësishme.

Bricjapi

Nëse jetoni një histori të shkëlqyeshme, por sot ka pasur një luftë të vogël, ju mund të shëroheni. Në punë mund të vijë një propozim, ju do të keni mundësi të mira.

Ujori

Nëse ka pasur vështirësi ju duhet të rikuperoheni, duhet të përjetoni edhe disa emocione. Në punën tuaj duhet të rregulloni situatën ekonomike.

Peshqit

Kujdes nga pasojat false. Mos u pendo për historitë e kaluara. Në punë kjo periudhë do të favorizohet për të bërë gjëra pozitive.

LEXO TE PLOTE