Connect with Us

Migen Memelli: Nuk do dorëzohemi deri në fund

Sport

Migen Memelli: Nuk do dorëzohemi deri në fund

Publikuar

-

Trajneri i Skënderbeut, Migen Memelli është shfaqur i zhgënjye për humbjen ndaj Kastriotit. Megjithatë pas ndeshjes, për “Supersport”, Memelli tha se skuadra e tij nuk dorëzohet deri në fund për të arritur mbijetesën.

“Humbja? Është një humbje që vret, u duk qartë edhe në fytyrat e futbollistëve në fund. Gjithsesi nuk më takon mua që të ul motivimin. Ka kampionat akoma dhe ndeshje. Ne do të vazhdojmë deri sa të na i lejojë matematika. Kampionatit nuk i dihet. Humbja vjen në një moment të vështirë, por do të vazhdojmë luftën.

Përveç Rrapajt. Nuk bëmë gjuajtje në portë. Lojtarët janë të rënduar nga situata ku ndodhemi. Jam krenar që kam lojtarët e mi, nuk dua t’i ul. Lojtarë të caktuar duhet të marrim më shumë përsipër. Berisha dhe Rrapaj duhet të kishte bërë më shumë, në sulm dhe në mbrojtje. Nëse një lojtar nuk bën mirë në sulm, të paktën të bëjë mirë në mbrojtje, diçka që nuk ndodhi.

Golat e pësuar? Unë e thashë edhe në fillim, nga skuadra e sezonit të kaluar, janë shumë pak lojtarë, të cilët kanë ardhur rishtazi në këtë sezon. Përvoja ndikon te lojtarët, përveç Zguros, që në fund kishte një moment nervozizmi dhe për këtë e zëvendësuam.

Pjesa e madhe e lojtarëve nuk kanë përvojë në këtë kampionat. Gjithsesi në do punojmë për këtë. Asgjë nuk ka mbaruar. Pas ndeshjes u futa në dhomat e zhveshjes, dhe i pashë lojtarët me kokën ulur. Nuk duhet të dorëzohemi deri në fund të sezonit.”, tha Memelli.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Lajm i madh nga Italia/ Ja kur rikthehet tifozët në stadiume

Publikuar

-

Nga

Lajme pozitive nga Italia, për sa i përket rikthimit të tifozëve në stadium. Një hap i vogël drejt normalitetit: nga 1 maji i ardhshëm, në Serinë A do të kthehet publiku në stadiumet që janë në zonën e verdhë.

Sipas Ansa-s, do të lejohet hyrja e publikut në impiantet e hapura deri në një maksimum prej 1.000 spektatorësh dhe ato të mbyllura deri në 500 për të gjitha aktivitetet sportive që kanë interes kombëtar. Gjithsesi pritet që në ditët në vijim të ketë një zyrtarizim nga qeveria në lidhje me këtë lajm.

Masa pritet të hyjë në fuqi në javën e 34 të kampionatit italian, që do të hapet nga ndeshja mes Veronë dhe Specias në Bentegodi. Inter do të luajë në Krotone, Milani do të sfidojë Beneventon.

Të dielën do të vazhdohet me Lacio-Xhenoa, Napoli-Kaljari, Sasuolo-Atalanta, Bolonja-Fiorentina, Udineze-Juve, Sampdoria-Roma dhe Torino-Parma.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Ramos refuzon rinovimin e kontratës me Real Madridin

Publikuar

-

Nga

Pas 16 sezonesh tek Real Madrid, mbrojtësi Serxhio Ramos me shumë mundësi do të largohet nga madrilenët këtë verë, teksa çështje për tu zgjidhur është dhe kontrata e 35 vjeçarit i cili deri tani nuk ka rinovuar ende.

Sipas mediave spanjolle, Ramos ka refuzuar rinovimin e kontratës me madrilenët dhe ka pasur dhe një debat të shkurtër me presidentin e klubit, Fiorentino Perez, i cili dyshohet se i është drejtuar spanjollit me fjalët ‘’Ne duhet të planifikojmë që sezonin e ardhëm të bëjmë pa ty’’.

Nuk mungojnë dhe ofertat e klubeve europiane për mbrojtësin spanjoll, ku ndër to dy klubet e mëdha PSG-ja me Liverpulin. Nuk dihet ende e ardhmja e tij, por një gjë është e sigurte se qendërmbrojtësi spanjoll nuk do të luajë për madrilenët sezonin tjetër.

LEXO TE PLOTE

Sport

Korçarët kanë një golashënues, afrikani Mensah merr për dore Skënderbeun

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi Alfred Mensah është njeriu gol i këtij sezoni për Skënderbeun, qoftë sa i përket kampionatit, ashtu edhe ndeshjeve në Kupën e Shqipërisë. Shtatlarti ganez po tregon një formë mjaft të mirë, teksa në sezonin e tij të dytë me fanellën e korçarëve po udhëheq sulmin me 6 gola në Superiore dhe 4 në kupë.

Mensah është një qendërsulmues tipik, i cili krahas golave, ka ndihmuar shumë skuadrën duke marrë disa penallti dhe dhënë asiste. Sa i përket Kupës, me 4 gola si Mensah janë këtë edicion edhe sulmuesit e Vllaznisë e Laçit, respektivisht Haris Dilaver dhe Kirian Nuabueze. Ndërsa në kuotën e 3 golave është një tjetër lojtar i Skënderbeut, Elvi Berisha, që shënoi në Durrës.

LEXO TE PLOTE