Connect with Us

Zyrtare/ Dinamo emëron trajnerin e ri

Sport

Zyrtare/ Dinamo emëron trajnerin e ri

Publikuar

-

Olsi Uku është trajneri i ri i Dinamos. Klubi e pati paralajmëruar që dje që do t’i besohet një shqiptari dhe kështu ndodhi.

Uku do të jetë trajneri më i ri i Dinamos, pas një largimi  të papritur ditën e djeshme të Françesko Moriero.

Uku jo vetëm që është një ish-lojtar i bluve, por ka edhe një të shkuar në pankinë. Në kohën e Fabricio Kamaratës, ai ka qenë zv.trajner dhe më vonë iu bashkua Nevil Dedes në të njëjtin rol te Tirana. Kur pjesa dërrmuese e lojtarëve nuk kanë ndryshuar, askush më mirë se ai nuk mund ta merrte përsipër këtë detyrë.

Njoftimi i klubit:

Zyrtare/ Olsi Uku është trajneri i ri i Dinamos.

Tekniku 31-vjeçar rikthehet në pankinën Blu pas një eksperience të shkurtër si zv.trajner në ekipin e Tiranës.

Uku është një njohje e vjetër e ekipit pasi ka qenë në rolin e zv.trajnerit edhe gjatë sezonit të kaluar si dhe trajner i ekipit të 21-vjeçarëve.

Trajneri i ri ka mbështetjen e plotë të presidentit Pontrelli dhe stafit blu, ndërsa shihet si zgjedhja më optimale, falë edhe njohjes së skuadrës nga afër.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Risi për Europianin e kësaj vere, UEFA cakton gjyqtarë… argjentinas

Publikuar

-

Nga

UEFA po bën përgatitjet e fundit për Europianin e kësaj vere dhe një pjesë e rëndësishme e aktivitetit do të jenë padyshim dhe gjyqtarët, të cilët do të mbulojnë ndeshjet në fushën e lojës, por edhe VAR-in.

Organizata ndërkombëtare ka vendosur që të caktojë 18 gjyqtarë dhe asistentët përkatës për aktivitetin në fjalë, duke marrë emrat më të rëndësishëm nga vende të ndryshme, si Brysh në Gjermani, Çakir në Turqi, Kuipers në Holandë, Lahoz në Spanjë, Orsato në Itali apo Oliver në Angli. Por ajo që binte në sy më shumë në këtë edicion ishte emërimi i një gjyqtari argjentinas dhe asistentëve të tij për këtë aktivitet.

UEFA ka lidhur marrëveshje bashkëpunimi me CONMEBOL, konfederatën e Amerikës së Jugut, për zhvillimin e aktiviteteve të rëndësishme. Kështu, gjyqtari argjentinas Fernando Rapallini dhe asistentët e tij do të drejtojnë në Europian, ndërsa spanjolli Zhil Manzano do të drejtojë këtë verë në Kupën e Amerikës që do të zhvillohet në Argjentinë dhe Kolumbi.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Gol shprese, ish-sulmuesi i Skënderbeut gjen rrugën e rrjetës në Rumani

Publikuar

-

Nga

Realdo Fili ka gjetur rrugën e rrjetës në futbollin rumun. Sulmuesi nga Fieri i ka dhuruar avantazhin Botosanit në takimin shtëpiak ndaj Univ. Craiova.

Minuta e 12-të e ndeshjes, Fili protagonist në aksionin e ekipit vendas. Sulmuesi i majtë rikuperoi një top pas presingut dhe gjeti rrjetën kundërshtare pas një goditje të bukur.

Avantazh i rëndësishëm për Botosanin (titullar edhe Enriko Papa) që po garon për një biletë në Europa League, teksa ky ishte goli i katërt sezonal në kampionat për 24-vjeçarin.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Në izolim prej tre ditësh, mesfushori i Real Madrid pozitiv me COVID-19

Publikuar

-

Nga

Federico Valverde u izolua tre ditë më parë për shkak të kontaktit me një person që rezultoi pozitiv me Covid-19. Mesfushori i Realit humbi takimin e fundjavës me Getafen, që përfundoi në barazim pa gola.

22-vjeçari nga Uruguai ka rezultuar pozitiv në tamponin e fundit. Valverde do duhet të vijojë të qëndrojë i izoluar me shpresën për të kaluar sa më shpejt këtë situatë.

 

Lajmi është bërë publik nga një postim zyrtar i kampionëve në fuqi të Spanjës. 3 gola dhe një asist regjistron këtë sezon lojtari latin i ekipit të Zinedine Zidane.

LEXO TE PLOTE