Connect with Us

“S’duam ujë e drita, mos u zini”/ Alimadhi përplaset me Spiropalin

Politikë

“S’duam ujë e drita, mos u zini”/ Alimadhi përplaset me Spiropalin

Publikuar

-

Debate dhe diskutime ka pasur ditën e sotme në Kuvend.

Deputeti Adriatik Alimadhi nuk i kurseu ironitë për fjalimin e ministres për Marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali sot në Kuvend.
Alimadhi tha se fjalimi i Spiropalit i kujtoi një zonjë në Berat, e cila tha se; nuk donin as ujë dhe as drita, vetëm që ata të PS mos të ziheshin’.

“Më jeni dukur si ajo zonja e Beratit. Por kur e çuat fjalimin tuaj tek ajo; viotoni për Edi Ramën. Keni bërë një propagandë që; nuk duam as ujë e as drita, por vetëm ju mos u zini”, tha ai.

Pas kësaj, erdhi edhe përgjigjia e Spiropalit e cila tha se Edi Rama ishte kryeministri më i mirë në këto 30 vite në vendin tonë.

LEXO EDHE:  Ndryshimi i sistemit/ Ruçi i përgjigjet opozitës, ja kur mblidhet Këshilli i Legjislacionit

“Çtë them Alimadhi! Ti thua: pse thua votoni për Edi Ramën! Po për kë të votosh mo Alimadhi? Të votosh për ju qe nuk e dini se ça jeni. Ju qajnë ballist dhe e merrni për ofendim!? Për kë të votosh? Për Nardin? Lulin? Apo Monën. Doni apo nuk doni ju Edi Rama është kryeministri më i mirë që vendi ka pasur në 30 vite. Nuk ndërton në rënë. Ata u thoshin; “eja ndërtoni këtu” dhe tani kanë dhe borxhe se Shabani legalizonte bizneset dhe karburantet dhe jo shtëpitë e tyre. Ne ngritëm Kadastrën se e bëtë lëmsh. Ne nuk jemi koalicioni i Shabanëve, por jemi maxhoranca e qeverisë socialiste të Shqipërisë”, tha Spiropali./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Vrasja në Elbasan/ Reagon BE: Të hetohet me shpejtësi, ndalni gjuhën e urrejtjes

Publikuar

-

Nga

Vrasja në Elbasan/ Reagon BE: Të hetohet me shpejtësi, ndalni gjuhën e urrejtjes

Delegacioni i Bashkimit Europian në Shqipëri KA reaguar pas ngjarjes së rëndë në Elbasan, ku mbeti i vrarë një person, dhe u plagosën 4 persona të tjerë.

BE deklaron se akti i dhunshëm duhet të hetohet me shpejtësi dhe të gjenden përgjegjësit, teksa bën thirrje për vetëpërmbajtje.

“Akti i dhunshëm që ndodhi sot në Elbasan duhet të hetohet me shpejtësi nga autoritetet kompetente, dhe duhet të bëhet qartësi në lidhje me përgjegjësitë dhe të ndiqet në tërësi. Ne bëjmë thirrje për përmbajtje dhe shmangie të dhunës, retorikës inflamatore dhe gjuhës së urrejtjes në këtë moment vendimtar të fushatës elektorale”./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Asgjë s’do të na ndalë”/ Basha thirrje lushnjarëve: Jam i vendosur që të marrë në dorë fatin tuaj

Publikuar

-

Nga

“Asgjë s’do të na ndalë”/ Basha thirrje lushnjarëve: Jam i vendosur që të marrë në dorë fatin tuaj

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në vijim të turit elektoral, është ndalur pasditen e sotme në qytetin e Lushnjes.

Gjatë fjalës së tij, Basha i bëri thirrje qytetarëve që t’i drejtohen masivisht kutive të votimit në 25 prill dhe të votojnë për numrin 9.

“Votoni numrin 9 për ndryshimin e bashkuar. Ky vend i ka të gjitha potencialet. Kjo Lushnjë e qytetarisë, e bujqësisë, do të mundësojë punësim e dije.

Kjo Lushnjë e krenarisë që ka në mesin e saj të zotë. Sa Julian ka këtu? Sa Julianë ka Shqipëria. Ejani bashkë, Europa na ka shtrirë dorën. Kam besim tek ju rinia e Lushnjës, rinia e Shqipërisë. Fitorja ka zbritur në këtë shesh dhe njësoj si retë e zeza që nuk e ndalën dot Besëlidhjen e Lushnjës.

 Asgjë se ndal vullnetin e lushnjarëve për të dalë masivisht në zgjedhjet ku do të vendoset fati i familjeve tuaja, i fëmijëve tuaj, i vendit tonë. Jam i vendosur që të marrë në dorë fatin e tij, me votë. Le të jetë 25 prilli si dita e fundit e tranzicionit. Ndryshimi i pandalshëm po vjen në të gjitha shtëpitë.

Asgjë s’do të na ndalë të dalim masivisht dhe të votojmë. Këto janë zgjedhjet vendimtare, vendosin fatin e familjes suaj”, tha Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Militanti i PD-së tronditi Elbasanin/ Patozi: Deklarata e Metës ishte e tmerrshme

Publikuar

-

Nga

“Basha i marrë peng nga qeveria”/ Patozi: Presidenti i acaruar, LSI po humb terren

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka reaguar për vrasjen që ndodhi ditën e sotme në Elbasan të Pjerin Xhuvanit.

Patozi i ftuar në “Report Tv” tha se në ngjarje kaq të rënda qëndrimi i një presidenti duhet të ishte i qartë dhe i prerë dhe jo të ta trajtonte ashtu si bëri.

“Meta bën mirë të mos dalë kur ka ngjarje të tilla, se deklarata e tij ishte e tmerrshme, Meta mbajti 2 orë një konferencë shtypi për banderolën në Fier, dhe ishte i hakërruar. Ishte një shqiptar që humbi jetën që i përkiste njërës palë, Meta s’mund ta trajtonte që s’kishte qejf të fliste, por duhet të mbante një qëndrim të qartë dhe të prerë. Mos të bëjë deklarata të tilla se nuk dëmton vetëm presidentin e republikës si Institucion“, u shpreh Patozi.

Ndër të tjera kordinatori I Bindjes Demokratike shtoi se kjo ndodh vetëm midis dy partive kryesore sepse kokat e këtyre partive janë të gatshme të bëjnë gjithçka për të arritur qëllimet politike.

LEXO EDHE:  Pse i bini nga Kina?/ Rebelohet Ralf Gjoni

LEXO EDHE:  Heqja e ndihmës ekonomike/ Debate mes opozitës dhe mazhorancës në Kuvend

“Pse ndodh vetëm mes PD dhe PS sepse, kokat e nxehta të këtyre partive janë gati të bëjnë gjëmën që të arrijnë qëllimet politike”, tha Patozi./CNA.al

LEXO TE PLOTE