Ligjvënësit i japin dritën jeshile Leka Bungos/ Zgjidhet kryetari i Këshillit Drejtues në RTSH

1 Mars 2021, 12:27, Aktualitet CNA
Ligjvënësit i japin dritën jeshile Leka Bungos/ Zgjidhet kryetari

Leka Bungo është zgjedhur në postin e kryetarit të Këshillit Drejtues në Radio Televizionit Shqiptar, pasi ka marrë votimin e shumicës së deputetëve në Kuvend.

Kanë qenë 77 deputetë ata që kanë votuar pro kandidaturës së Bungos për këtë pozicion.

Bungo është regjisor, aktor, dhe skenarist shqiptar, ndërkohë që disa vite më parë ai ka themeluar dhe një televizion privat, i cili ishte kryesisht me fokus lokal, në qytetin e Fierit./CNA.al

Lajmet e fundit nga