Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë dita e parë e Marsit për të gjitha shenjat?

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë dita e parë e Marsit për të gjitha shenjat?

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë dita e sotme për të gjitha shenjat?

Dashi

Në një periudhë si kjo është gjithashtu normale të mendosh për dashurinë dhe disa projekte që mund të bëhen interesante në pranverë. Tani ju vetëm duhet të ktheheni në lojë. Hëna është e kundërt, kështu që ka të ngjarë që do të ketë disa rimendime, disa vuajtje, por tashmë nga e Mërkura gjërat do të përmirësohen.

Demi

Në kontekstin e punës ose në çdo rast të veprimtarisë praktike, të jetës shoqërore, shumë prej jush e kanë kuptuar që duhet të ndryshoni regjistrin ose ndoshta ju është dashur të pranoni kufij, dispozita që vijnë nga jashtë.

Binjakët

Këtë të hënë mund të mbështeteni në një Hënë të favorshme që do të jetë aktive edhe të Martën. Këto janë ditë të rëndësishme, atëherë nga e enjtja Marsi hyn në shenjën për të cilën nuk do të mungojë energjia. Midis marsit dhe prillit, siç kujton astrologu, Marsi, Jupiteri dhe Saturni do të jenë në gjendje të shkëlqyeshme dhe ky është një ogur i mirë për ata që duan të hyjnë në një situatë të re.

Gaforrja

Java fillon në një mënyrë disi të shpërndarë: me siguri ju po kaloni një fazë eksperimentesh të reja, prandaj, pas një mbylljeje dhe vuajtjeje të vitit 2020, tani jeni gati për të filluar një rrugë të re.

Luani

Muaji Shkurt për të lindurit e shenjës ka qenë mjaft i trazuar. Shumë prej jush kanë ndryshuar referenca megjithëse do të duhet të prisni pak më shumë që gjërat të qetësohen.Nuk janë të paktë ata që kanë kuptuar se nuk mund të reagojnë në lidhje me disa ngjarje që janë pranuar vetëm.

Virgjëresha

Pas një jave shumë të ngarkuar, tani do të keni një javë fituese. Shumë do ta mbajnë mend fundin e muajit të kaluar si të rëndë dhe të tensionuar: kishte ditë kur donit t’i hidhnit të gjitha, kur nuk donit që gjërat të shkonin më tej.

Peshorja

Këtë të hënë ju jeni mjaft energjik por duhet të kujtojmë se nëse ka një marrëveshje që skadon, do të vendosim se çfarë të bëjmë midis fundit të Prillit dhe Marsit.Ky 2021 duket si një vit i rëndësishëm dhe astrologu shpreson se keni ide të qarta. Në dashuri, ky fillim i marsit nuk është i keq por as edhe aq emocionues. Shumë mund të duhet të presin për kohë më të mira për të kuptuar se çfarë ndjen zemra.

LEXO EDHE:  Dashuria, puna dhe financat/ Horoskopi javor, 08-15 Qershor 2020

Akrepi

Edhe ju jeni ndër shenjat që keni përjetuar një Shkurt të rëndë: kështu që ky Mars është i mirëpritur, i cili ka lindur me Venusin në favor, me Diellin shumë aktiv dhe kjo sigurisht që jep një ngarkesë shtesë dhe gjithashtu një dëshirë të madhe për t’u rishfaqur. Duhet të mbahet mend se javët e fundit ka pasur momente me vështirësi të mëdha në punë, për para, në familje. Do të jetë e nevojshme të kapni hapat: përpiquni të rikuperoni edhe emocione pozitive.

Shigjetari

Ju jeni gati për ndryshime që duken shumë larg. Duket sikur doni të shfrytëzoni një mundësi gjatë fluturimit por është sikur kjo mundësi ende nuk ka arritur. Në realitet ky është një horoskop disi i çuditshëm për marrëdhëniet e dashurisë : jini të kujdesshëm sepse ndonjëherë besoni se një dashuri ka mbaruar ose ndoshta intoleranca merr vend dhe në vend të kësaj rrezikoni të kompromentoni një lidhje vetëm sepse nuk jeni mirë me veten e tyre. Këto ditë astrologu ju fton të rizbuloni një qetësi të brendshme.

Bricjapi

Ajo që sapo kaloi ishte një javë shumë e lodhshme dhe gjithashtu mund të ishte plot me mendime të çuditshme të dyta sepse për disa kohë keni qenë plot pavendosmëri dhe mbase murmurisni pak më lehtë. Nëse gjërat nuk po shkojnë mirë, nëse mendoni se njerëzit nuk janë në anën tuaj, kjo do të jetë një javë në të cilën do të duhet të reflektoni mirë edhe për çështjet e biznesit. Ky është një vit që për të mirë ose për të keq do të sjellë strehim.

Ujori

Ju ndjeni një konflikt të fortë të brendshëm këto ditë, por ky është ende një horoskop i rëndësishëm. Në përgjithësi është një javë e dobishme, thjesht përpiquni të mos qëndroni shumë me kokën tuaj në re sepse kohët e fundit ju ka ndodhur që të shpërqendroheni, të humbni gjërat mbase ndiheni keq vetëm sepse jeni jashtëzakonisht të shqetësuar.

Peshqit

Javën e kaluar keni përjetuar një moment shqetësimi apo edhe një shkëputje që mund të ketë qenë e dhimbshme. Nuk është e çuditshme nëse në kohët e fundit jeni ndjerë paksa melankolike por mos u dëshpëroni sepse Afërdita në shenjë thotë të besoni në të ardhmen, të ecni përpara, të planifikoni kohë më të mira./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi, e Premte, 16 Prill 2021  

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 4 prill 2021

Dashi
Krijimtaria juaj është në nivelin më të lartë të të gjitha kohërave, prandaj përfitoni prej saj. Kjo do të ishte një ditë ideale për të pikturuar ose shkruar. Ju do të jeni të kënaqur me rezultatet.

Demi
Sigurohuni që perfeksionizmi juaj të mos pengojë nxitjet tuaja krijuese. Tani për tani, mos u shqetësoni për produktin përfundimtar. Nëse ju pëlqen procesi krijues, rezultati përfundimtar do të pasqyrojë gëzimin tuaj.

Binjakët
Kjo ditë parashikohet të jetë e mbushur me emocion dhe sentimentalizma. Nëse jeni në një lidhje, parashikohet të kaloni shumë kohë me partnerin.

Gaforrja
Vetëbesimi juaj është në një pikë të ulët këto ditë, dhe kjo po ju bën veçanërisht delikatë. Është e mundur që një përballje e fundit me një mik të ngushtë t’ju shqetësojë për shëndetin e përgjithshëm të marrëdhënies.

Luani
Ju mund të ndjeni pak zhgënjim për paaftësinë tuaj për të arritur një moment të rëndësishëm në karrierën tuaj. Mos harroni, në fund të fundit, koha që ju duhet për të arritur një qëllim ka më pak rëndësi sesa fakti që e arrini atë.
Virgjëresha

Ndonjëherë mund të jeni shumë pasivë dhe t’i lini të tjerët t’ju shkelin. Mungesa juaj e egos është e admirueshme. Pse i lini të tjerët të marrin merita për idetë tuaja? Mbrojini të drejtat tuaja dhe mbrohuni kundër një personi jo etik.

Peshorja
Një i njohuri juaj mund të përhapë thashetheme të pabazuara. Mos merrni asgjë që dëgjoni sot me vlerë nominale. Nëse situata nuk do të ishte aq zhgënjyese, do të ishte komike. Me paratë gjërat shkojnë mirë sot.

LEXO EDHE:  Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

LEXO EDHE:  Më thuaj çfarë shenje ke të të them çfarë manikyri të përdorni për 2015

Akrepi
Një mik i vjetër mund të bëhet diçka më shumë sot. Mund të jetë që gjithmonë ka pasur një shkëndijë të caktuar midis jush, por ju nuk keni qenë në gjendje ta pranoni atë deri tani. Sidoqoftë, sigurohuni që është koha e duhur.

Shigjetari
Ju sot mund të jeni të irrituar. Një takim romantik i parashikuar mund të shtyhet ose anulohet. Nuk ka asnjë arsye për ta konsideruar atë një pengesë të madhe në marrëdhënie. Nëse ndieni dyshim dhe pasiguri, ka të ngjarë për arsye të tjera.

Bricjapi
Ju mund të ndiheni paksa jo në humor sot për shkak të një zhgënjimi. Mund të jetë që një mik ose koleg nuk ju mbështet më ose ndoshta një figurë autoriteti ka treguar ngjyrat e tij ose të saj të vërteta.

Ujori
Ju ka të ngjarë të ndryshoni mendje për diçka që ka qenë e rëndësishme për ju. Konfuzioni mund të dominojë mendimet tuaja sot. Mos prisni të merrni ndonjë përgjigje konkrete deri në fund të ditës. Kjo është një situatë që do të zgjidhet vetëm me kohën.

Peshqit
Romanca është në ajër sot. Mjerisht, duket se bie shi mbi të gjithë përveç teje. Mos u shqetëso. Koha juaj do të vijë. Mundohuni ta përqendroni pasionin tuaj në një përpjekje krijuese.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 15 prill 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 7 shkurt 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Më në fund, diçka pozitive fillon të lëvizë në lidhje me dashurinë dhe emocionet. Nëse një çift argumenton, është koha të sqarohen dhe të bëjnë paqe. Mundohuni të aktivizoheni në një nivel pune.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Do të jeni të prirur të zemëroheni shumë lehtë prandaj shtyni diskutimet dhe polemikat. Më mirë ta bëni të lehtë edhe me punë dhe të shtyni vendimet.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Në dashuri, ka ardhur koha për të marrë vendime: nëse një histori thjesht nuk funksionon, kjo është koha e duhur për ta mbyllur atë. Në punë, projektet e momentit janë shumë të rëndësishme.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Ju tregon se do të përqendroheni veçanërisht te puna dhe dashuria: projektet mund të vazhdojnë ose të rinisin. Në dashuri nuk doni asnjë lloj problemi.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Kjo thotë se do të jetë ditë shumë pozitive për sa i përket dashurisë dhe ndjenjave, veçanërisht për çiftet e sapo formuara. Mundohuni të shmangni argumentet – këto ditë mund të zgjidhni një problem.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Në këtë periudhë, çiftet e reja po kalojnë shumë vështirësi. Sidoqoftë, kjo është një kohë e mirë për të folur qartë dhe lehtë. Në punë, vëmendje e veçantë është e nevojshme.

LEXO EDHE:  Dashuria, puna dhe financat/ Horoskopi javor, 08-15 Qershor 2020

LEXO EDHE:  Mos tentoni të krijoni një marrëdhënie me to/ Këto janë shenjat më të papërputhshme të horoskopit

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Zbulon se në ditët e fundit mund të ketë dalë një problem që tani mund të zgjidhet. Në dashuri mund të keni debate, por pa probleme. Në punë, gjërat janë më mirë, por duhet t’i kushtoni vëmendje anës ekonomike.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Do të ndiheni të lodhur dhe nervozë: duhet të përpiqeni të relaksoheni dhe të shmangni stresin. Në punë, mos bëni më shumë sesa duhet: në fund të muajit gjërat do të përmirësohen.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Në dashuri duhet të merreni me punë! Është më mirë të shmangni diskutimet: ju jeni shumë i lodhur. Dikush mund të ju zemërojë shumë pasdite.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Zbulon se do të ndiheni veçanërisht nervozë: mos lejoni asnjë lloj gabimi dhe kjo mund të ketë pasoja negative në sferën sentimentale.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Në dashuri gjërat do të shkojnë mirë si për ata që janë vetëm dhe mund të takojnë dikë, ashtu edhe për çiftet që kanë pasur vështirësi në fillim të muajit. Në punë, diçka nuk ju kënaq.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Dashuria për momentin është veçanërisht e komplikuar: mbase as nuk e dini se çfarë doni me të vërtetë. Përmirësime në punë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë dita e sotme për të gjitha shenjat?

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë dita e sotme për të gjitha shenjat?

Dashi

Në këtë periudhë jeni me humor mjaft të ulët, duhet të pushoni. Pavarësisht kësaj, dashuria dhe emocionet që po përjetoni janë pozitive. Problemet do të shfaqen vetëm nëse jetoni dy histori paralele, është rasti të mbyllni njërën prej tyre. Përsa i përket punës do të keni disa mundësi më shumë sidomos për ata që punojnë vetë.

Demi

Sipas horoskopit Paolo Fox, duhet të mësoni të bëni gjërat pa e stresuar veten. Koha shumë e mirë për të marrë vendime të rëndësishme emocionale. Nëse një histori është e mirë, ju mund të bëni plane dhe të ndërtoni diçka të veçantë me partnerin tuaj. Në punë, do të ketë një zhbllokim të situatave.

Binjakët

Nëse ka probleme në çift, ato mund të zgjidhen tani, përveç nëse tashmë e keni arritur kufirin. Në atë rast, kini guximin t’i jepni fund marrëdhënies përgjithmonë. Ditë pozitive për punën, ju mund t’i përkushtoheni projekteve dhe ta bëni të qartë se çfarë nuk funksionon. Kini kujdes nga problemet me kolegët dhe eprorët.

Gaforrja

Emocione të komplikuara dhe të nënshtruara për shenjën tuaj. Mund të ketë pasur probleme, grindje, si në marrëdhëniet me partnerin tuaj ashtu edhe në familje: tani përpiquni t’i lini pas. Në punë do të ishte më mirë të shmangni ndryshimet për momentin. Edhe nëse nuk jeni plotësisht të kënaqur me atë që po bëni, mbajeni për tani.

Luani

Në dashuri duhet të merrni kohë për të reflektuar, për të shmangur vendimet e nxituara, veçanërisht nëse besoni se historia nuk funksionon më. Ju mund të ndryshoni mendim, mund të ketë një afrim ose plane që çifti të vazhdojë. Vëmendje e veçantë duhet në sferën e punës dhe asaj ekonomike, nuk është koha e duhur për të kaluar.

Virgjëresha

Qielli pozitiv për dashurinë dhe ndjenjat, momentet më të komplikuara do të vijnë gjatë fundjavave të këtij muaji ku çiftet në krizë mund të përballen me probleme të mëtejshme. Mundohuni të qëndroni të qetë. Në punë, jo gjithçka është e lehtë, duhet të punoni shumë për të zgjidhur disa çështje.

Peshorja

LEXO EDHE:  Karantina shton rastet e lindjeve/ Ja me sa përqind do të rritet numri i tyre në 2021

LEXO EDHE:  Reshje bore në lartësinë mbi 600 metra/ Si do jenë temperaturat nesër

Do të jetë një ditë shumë nervoze, qëndroni larg diskutimeve dhe bezdisjeve. Mos e përkeqësoni situatën! Në punë, mos harroni të bëni një gjë në të njëjtën kohë, pa u marrë shumë nga entuziazmi ose ankthi. Ju tashmë keni filluar të merrni vendime të rëndësishme.

Akrepi

Në dashuri kriza e përjetuar disa muaj më parë përfundimisht ka mbaruar, gjërat po bëhen gjithnjë e më mirë dhe për këtë arsye mund të vazhdoni me entuziazëm projektet tuaja. Kohët e fundit ka pasur ndryshime, ndoshta edhe në shtëpi, ose do të ketë së shpejti. Mos u shqetëso.

Shigjetari

Hëna favorizon marrëdhënie të të gjitha llojeve, nga puna te ndjenjat. Kontaktet me të tjerët, madje edhe ato më pak të pritura, janë shumë pozitive dhe ju lënë të lumtur, me pak fjalë, ato mund të kthehen në diçka të këndshme dhe pozitive. Në punë, do të ketë shumë gjëra për të bërë. Jini të gatshëm dhe shfrytëzoni çdo mundësi të mirë që paraqitet.

Bricjapi

Hëna favorizon emocionet dhe dashurinë, por duhet të kuptoni nëse personi pranë jush është i duhuri. Shumë i mirë në punë. ju mund të vazhdoni me entuziazëm projektet tuaja dhe të ndërtoni diçka të rëndësishme.

Ujori

Duhet kujdes në dashuri, pavarësisht nga fakti se dita është mjaft pozitive: ditët në vijim do të jenë të rënda, prandaj rrini të qetë dhe jini të përgatitur. Një ditë e tensionuar në zona të tjera, lehtë mund të zemëroheni dhe të prishni marrëdhëniet e çmuara.

Peshqit

Pas muajve të vështirë, më në fund mund të fillojmë nga e para. Sot do të jetë një ditë që do të ndiheni të nervozuar, përpiquni të mos bëni shumë gjëra dhe gjeni pak kohë për t’u çlodhur. Vëmendje në punë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE