Connect with Us

Horoskopi i ditës, 1 mars 2021

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 1 mars 2021

Publikuar

-

Horoskopi i ditës, 4 prill 2021

Dashi

Ju mund të ndiheni më energjik sesa keni qënë prej disa kohësh. Aspektet planetare të ditës ofrojnë një energji të fuqishme që do të rrisin mprehtësinë tuaj mendore dhe forcën fizike, dhe kjo me të vërtetë mund t’ju ndihmojë të trajtoni dhe të përfundoni çdo detyrë që është grumbulluar.

Demi

Nëse ka diçka që dëshironi të realizoni, dita e sotme është ajo e duhura. Aspektet qiellore do të shohin një rritje të forcës fizike dhe mendore që mund të bëjë mrekulli për ju. Hidhni çdo pasiguri ose mungesë besimi në plehra dhe merrni hapat që ju nevojiten për të trajtuar projektin ose qëllimin tuaj.

Binjakët

Nëse jeni ndjerë i ngadaltë kohët e fundit, sot do të shihni një rritje të energjisë që do të rrisë shumë kreativitetin dhe forcën tuaj fizike. Shfrytëzoni rastin për një aktivitet sportiv ose shëtitje të gjatë. Ushtrimet mund të drejtojnë energjinë tuaj fizike dhe t’i japin mendjes tuaj një shans të kthjellohet.

Gaforrja

Nëse ka diçka interesante që dëshironi të provoni, bëjeni këtë. Aventura sjell emocion dhe energji, dhe këto janë thelbësore për ju. Kërkohet stimulim i vazhdueshëm për ta mbajtur të shëndetshëm psikikën tuaj. Përjetoni diçka të re sot. Edhe nëse është vetëm një shëtitje në një vend ku nuk keni qenë kurrë, do t’ju japë adrenalinën që ju nevojitet.

Luani

Energjia e sotme do t’ju ndihmojë të bëni hapa drejt rregullimit të gjërave, Organizimi është një aktivitet i mirë për sot. Krijimi i rendit sjell një ndjenjë paqeje dhe kontrolli personal. Organizimi mendor si përcaktimi i qëllimit, hartimi i buxhetit, ose caktimi i kohës do ta shtojnë këtë ndjenjë.

Virgjeresha

Energjia e ditës ju bën gati për pothuajse gjithçka. Duke pasur parasysh qasjen tuaj ndonjëherë radikale ndaj çdo gjëje që bëni, mund t’ju duhet të frenoni veten. Ju gjithashtu keni një qasje humanitare ndaj jetës. Nëse ndjekja e dëshirave tuaja dëmton të tjerët, kjo mund të krijojë një konflikt të brendshëm serioz.

Peshorja

Sot mund të jetë një kohë e shkëlqyeshme për të provuar për herë të dytë diçka që nuk ka funksionuar herën e parë. Dështimi dhe refuzimi janë pjesë e jetës, dhe ato me të vërtetë shtojnë karakter. Duke u kthyer në ring, ju siguroni që karakteri që po i shtoni është i guximshëm dhe me këmbëngulje, i suksesshëm.

LEXO EDHE:  6 000 euro për të mbyllur një dosje?/ Nga pasuria tek heshtja e skandalit për gjyqtarin e Kurbinit

Akrepi

Aftësia juaj për të gjetur qasje inovative ndaj detyrave mund t’ju shërbejë për mirë. Dita e sotme është plot energji dhe mprehtësi mendore. Do të zbuloni se shumica e gjërave vijnë lehtë. Mundohuni t’i shihni gjërat nga të gjitha këndet. Mund të ketë zgjedhje shumë më tepër sesa keni menduar.

Shigjetari

Nëse punët janë mbledhur si mal, sot është dita për të bërë diçka. Forca dhe mprehtësia mendore e shtuar janë aty, dhe projektet që nuk mund të arrinit më parë do të realizohen lehtësisht. Shfrytëzoni maksimalisht energjinë e siguruar nga aspektet planetare. Bëni atë që duhet bërë dhe më pas do të ndiheni mirë.

Bricjapi

Mos u shqetëso për të qenë produktiv sot. Falë energjisë së lartë të siguruar nga aspektet planetare, mund të jetë një nga ditët më efikase që keni pasur për një kohë të gjatë. Nëse keni një hobi krijues, përpiquni të punoni për ta realizuar. Në dashuri do të ndiheni i plotësuar sot.

Ujori

Prisni një shtim të energjisë tuaj fizike sot. Eshtë një ditë e shkëlqyeshme për të pastruar dollapët dhe dhomat. Disa ushtrime si biçikleta ose ecja do të jenë më të këndshmet. A jeni aty ku keni dashur të jeni në këtë fazë të jetës tuaj? A ka ndryshime që duhen bërë? Ushtroni si trurin ashtu edhe trupin.

Peshqit

Nëse disa projekte ose detyra duken të vështira për t’u përfunduar, përfitoni nga energjia e siguruar nga aspektet e sotme planetare. Kjo energji do t’ju japë të gjithë zgjdhjet që ju nevojiten. Aftësitë tuaja të komunikimit dhe bashkëpunimit do të rriten. Ju mund të merrni vendime shumë më shpejt se zakonisht. Kaloni një ditë produktive!/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 12 prill 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 janar 2021

Dashi

Është një ditë shumë e mirë. Vetëm për të përfituar nga kjo situatë, këshilla është që të merreni me punë. Mos kaloni një ditë ulur në divan, por keni përvoja të reja dhe hapuni për takime të reja.

Demi

Për nesër është më mirë të shmangni çdo ndërlikim ose marrëdhënie me njerëz që nuk ju pëlqejnë. Ju vetëm do të rrezikonit të prishni ditën tuaj.

Binjakët

Në këtë periudhë do të kishit shumë nevojë për pak mirëkuptim dhe afeksion. Kaloni këtë ditë me familjen tuaj dhe merrni ndihmë nga ata që ju duan vërtet.

Gaforrja

Nesër do të jeni në gjendje të mbështeteni në pamjen e shkëlqyeshme të Hënës. Ekziston një gjallëri dhe dëshirë e madhe për të bërë. Dilni, ikni, argëtohuni dhe kaloni ditë që do të lënë një shenjë pozitive në zemrën tuaj.

Luani

Pamja astrale e së nesërmes absolutisht fton për kujdes. Thjesht kaloni një momente me të dashurit tuaj pa prishur shumë planet.

Virgjëresha

Sigurisht që ditët e vështira që keni kaluar janë vetëm një kujtim, por nga ana tjetër ju ende nuk e keni rikuperuar të gjithë energjinë fizike dhe mendore të shpenzuar. Bëni durim, së shpejti gjithçka do të zgjidhet.

Peshorja

Nesër duhet një lloj reflektimi si për ndjenjat ashtu edhe për të ardhmen e punës tënde. Përballja e vetes me ata që vërtet të duan mund të të ndihmojë.

LEXO EDHE:  Mediu zyrtarizon kandidatët në Shkodër/ Nuk do ndaj parcelat me PD, jam i gatshëm…

LEXO EDHE:  Kryemadhi “shkel me këmbë” Lefter Kokën/ Bëri aferën e inceneratorëve bashkë me Ramën

Akrepi

Hëna ka hyrë në shenjën tuaj, kjo ju kthen një energji të papritur dhe gjithashtu një dëshirë të madhe për të bërë gjërat si duhet. Ndiqni instiktin tuaj dhe këtë herë nuk do të pendoheni.

Shigjetari

Ju keni një dëshirë të madhe për të eksploruar. Përfitoni nga dita e nesërme dhe ato që do të vijnë për të nisur veten në aventura të reja interesante.

Bricjapi

Ju jeni në një moment kur duhet të reflektoni, të ndaleni për një moment. Ditë më të mira do jenë ato në vazhdim, ndoshta edhe duke përfituar nga prania e njerëzve që ju duan dhe që mund t’ju ndihmojnë.

Ujori

Fatkeqësisht ndiheni shumë i lodhur për shkak të situatave të caktuara që keni përjetuar në javët e fundit. Nesër është një ditë ideale për t’u çlodhur dhe rimbushur si fizikisht dhe mendërisht.

Peshqit

Hëna është në një aspekt të favorshëm i cili ju jep energji të madhe. Nesër, mund të merrni disa surpriza të mirëseardhura dhe të papritura.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi, e Diel, 11 Prill 2021

Publikuar

-

Nga

horoskop

Dashi

Aftësitë tuaja me kompjuterat dhe forma të tjera të teknologjisë duhet të rriten me shpejtësi. Kjo do të ishte një ditë e mirë për të mësuar diçka që në fillim ju dukej e papërshtatshme.

Demi

Ju duhet të ndiheni veçanërisht të fortë, të motivuar dhe të përqendruar. Qëllimet tuaja duken më të arritshme dhe kjo ju duket inkurajuese. Marrëdhëniet me të tjerët duhet të jenë të ngrohta, shoqërore dhe bashkëpunuese sot

Binjaket

Zhvillimet e papritura pozitive në lidhje me familjen mund të sjellin një ndryshim të madh në të ardhmen tuaj. Ju mund të jeni në vendin e duhur në kohën e duhur për të takuar personin e duhur sot.

Gaforrja

Aspekti profesional mund t’ju mbajë të zënë, ashtu si detyrat e vogla që ende kanë nevojë për kujdesin tuaj. Në një moment, dokumentet financiare mund të marrin shumë nga koha juaj, Tregoni kujdes me investimet.

Luani

Sot mund të zbuloni një talent të ri që kurrë nuk e dinit se e kishit. Ju mund të habiteni, por do të dëshironi të zhvilloni këtë aftësi të re. Mund të përfshijë teknologji në një farë mënyre, ose mund të kërkojë punë në aspektin financiar.

Virgjeresha

Rezistojini tundimit për ta kaluar pasditen duke luajtur! Ju duhet të jeni veçanërisht aktiv tani, kështu që kjo është një kohë e mirë për të organizuar ose marrë pjesë në aktivitete fitimprurëse. Në mbrëmje nuk do të mungojë argëtimi.

Peshorja

LEXO EDHE:  “Zgjedhjet u manipuluan nga demokratët, do bëj gjithçka për të rikthyer besimin tek institucionet”

LEXO EDHE:  6 000 euro për të mbyllur një dosje?/ Nga pasuria tek heshtja e skandalit për gjyqtarin e Kurbinit

Bashkimet emocionale me miqtë ose të afërmit që nuk keni parë prej kohësh mund të ndodhin sot. Disa nga këto mund të jenë të paplanifikuara. Mbrëmjen do ta kaloni me të dashurit tuaj.

Akrepi

Një grindje me një mik mund t’ju bëjë që t’i vendosni të gjitha kartat tuaja në tryezë dhe t’i tregoni atij ose asaj saktësisht se si ndiheni. Nuk është gjithmonë e lehtë të jesh kaq i sinqertë, por sot forca e sinqeritetit tënd do të lërë mbresa.

Shigjetari

Nëse keni menduar të nisni një karrierë të re, kjo është dita për të filluar. Eshtë gjithashtu një ditë e mirë për t’u marrë me disa dokumenta financash. Në aspektin sentimental do të keni të gjithë vëmendjen e partnerit.

Bricjapi

Mund të planifikoni ose të përgatiteni për një udhëtim të gjatë sot. Çështjet shpirtërore mund të jenë në mendjen tuaj tani, ashtu siç janë ato sentimentale. Me paratë do të duhet të tregoni kujdes.

Ujori

Lajme të dobishëm financiare mund të vijnë në drejtimin tuaj. Kjo është një kohë e mirë për të investuar ose për të filluar një plan të ri kursimesh. Sa i përket dashurisë, sot do ta ndjeni më shumë mungesën e partnerit.

Peshqit

Sot do të ishte një ditë e mirë për të ndjekur disa çështje profesionale. Ndonjë punë që e keni shtyrë shumë do të ishte e këshillueshme ta përfundonit. Me partnerin do të kaloni një pasdite shumë të këndshme.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 10 prill 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 janar 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Kjo e shtunë është një ditë që funksionon veçanërisht mirë, sidomos në punë ku ju prisni shumë duke pasur parasysh angazhimin e madh që keni bërë për të. Ki durim dhe gjithçka do të jetë ashtu sikundër shpreson.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Bëni kujdes me financat tuaja te shtunen. Shpenzimi i tepërt nuk është i mirë, veçanërisht nëse doni të realizoni projektin që keni në mendje për disa kohë deri në verën e ardhshme.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Do të jeni në gjendje të arrini diçka më shumë, edhe nëse gjendja në lidhje me dashurinë mbetet e ndërlikuar. Përdorni këtë ditë për të hedhur një hap drejt partnerit tuaj dhe për të zgjidhur çështjet që ju kanë tërhequr gjatë kësaj kohe.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Do të jetë ditë pozitive teksa Hëna do të hyjë në shenjën tuaj duke favorizuar ndjenjat. 48 orë ju presin me energji të madhe dhe motivim të madh.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Kjo e shtunë do të jetë një ditë goxha e çuditshme. Ju jeni duke studiuar strategji të reja për t’u zbatuar në ditët në vijim, mbase duke filluar nga java tjetër. Ky ligjërim mund të jetë i vlefshëm si në vendin e punës ashtu edhe në sferën sentimentale.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Kur ka probleme, veçanërisht në çifte, gjëja ideale është të peshoni mirë fjalët tuaja dhe të matni ndërhyrjet tuaja për të shmangur diskutimet që mund të dëmtojnë vetëm të dy.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Do të jetë një ditë e rënduar, e lodhshme dhe stresuese. Ndërsa angazhimet e shumta të cilave ju nënshtroheni në punë ju nervozojnë, nga ana tjetër ato ju japin kënaqësi të madhe.

LEXO EDHE:  Mediu zyrtarizon kandidatët në Shkodër/ Nuk do ndaj parcelat me PD, jam i gatshëm…

LEXO EDHE:  6 000 euro për të mbyllur një dosje?/ Nga pasuria tek heshtja e skandalit për gjyqtarin e Kurbinit

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Venusi do të hyjë në shenjën tuaj, kjo tregon se më në fund mund të ktheheni duke përjetuar emocione të papritura dhe që sinqerisht e meritoni pas një periudhe të ndërlikuar.Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Do të jetë një ditë e mërzitshme për dikë me një histori që nuk funksionon. Edhe në vendin e punës, përgjigjet që prisnit nuk mbërrijnë, gjithashtu duke marrë parasysh punën e shkëlqyer të bërë deri më tani, jini të durueshëm nga java tjetër gjithçka do të jetë në rregull.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Është një periudhë e rëndësishme për të gjithë ata që duan të rikuperojnë dëshirën për të dashur. Nëse një marrëdhënie nuk është më e rikuperueshme, është më mirë të hiqni dorë dhe të shikoni përreth, nëse jo, jepini vetes një mundësi tjetër, mund të jetë zgjedhja e duhur.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Falë hyrjes së Hënës në shenjën tuaj, duke filluar nga e shtuna do të gjeni energjitë fizike dhe mendore të shpenzuara ditët e fundit për shkak të ngarkesave të tepërta të punës.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Disa prej jush kanë pasur një dilemë të vogël kohët e fundit. Kjo e shtunë do të shërbejë për të kuptuar që ju duhet t’i bëni gjërat me qetësi pa nxituar në kohën e zgjedhjeve tuaja.

LEXO TE PLOTE